کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    14130
    برای یک آکواریوم سایز 70*50*120 چه حداقل هایی لازم هست و حدودا چقدری برای هر وسیله باید کنار گذاشت؟
    هر چند وقت باید آبش رو عوض کرد؟

اگر الان سامپ و همه کارهایی که لازم هست برای یک آکواریوم آب شور رو بگم انجام بشه و فعلا آب شیرین راه بندازم ، از سامپ آب شور به عنوان تصفیه کننده آب شیرین میتونم استفاده کنم؟
    حدود چقدر هزینه و چه حداقل وسایلی برای راه اندازی آب شور لازم هست (وسایلش رو تا حدی میدونم ولی میخواهم با حداقل شروع کنم اگر نسبت به آب شیرین خیلی اختلاف نداشته باشه)؟ کیفیت وسایل در یک حد مناسبی باشه که درسر درست نکنه
    اگر بخواهم آب شیرین راه بندازم چه وسایلی بگیرم که بعدا برای آب شور هم قابل استفاده باشه؟
    راستی روزانه چقدر باید برای نگهداری وقت بزارم؟ هر چند وقت یکبار باید آبش رو عوض کنم (دیدم یک جا نوشته بود هر دوماه 10% آب)؟!
    اگر بخواهم میتونم الان برای ماهی آب شیرین کف سازی رو با شن دریایی انجام بدهم که بعدن برای آب شور بتونم ازش استفاده کنم؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    برای 200-250 لیتر آب اگه از واتر پمپ قوی مثل سوبو 7200 (5500 لیتر در ساعت) استفاده کنم مشکلی ایجاد نمیشه ؟؟؟

اگه مشکلی پیش نمیاد چون واتر پمپ قویه بازم نیازی به مرج ساز هست؟(جریان آب کافیه؟)
    سلام جریان برای تانک های ریف تا 20 برابر حجم و برای فیش اونلی تا 16 برابر حجم توصیه میشه
    درسته که واتر پمپ شما 5500 لیتر در ساعت جریان تولید میکنه اما این جریان دقیقا در جلوی واتر پمپه به خاطر ارتفاعی که شما بهش آب رو انتقال میدین و پیچ و خم لوله این جریان کم میشه الان آب رو به چه ارتفاعی انتقال دادین؟ روی جلد واتر پمپ رو نگاه کنین روش جدولی هست که میزان جریان بر حسب ارتفاع نشون میده میزان جریان رو حساب کنین! من فکنم الان جریانی حدود 3000 تولید میشه پس با توجه به نوع آکواریومتون باید اونو به 4000 یا 5000 لیتر در ساعت برسونین
    اگه جاییش مبهم بود بازم در خدمتم

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysman نمایش پست ها
    برای یک آکواریوم سایز 70*50*120 چه حداقل هایی لازم هست و حدودا چقدری برای هر وسیله باید کنار گذاشت؟
    هر چند وقت باید آبش رو عوض کرد؟

اگر الان سامپ و همه کارهایی که لازم هست برای یک آکواریوم آب شور رو بگم انجام بشه و فعلا آب شیرین راه بندازم ، از سامپ آب شور به عنوان تصفیه کننده آب شیرین میتونم استفاده کنم؟
    حدود چقدر هزینه و چه حداقل وسایلی برای راه اندازی آب شور لازم هست (وسایلش رو تا حدی میدونم ولی میخواهم با حداقل شروع کنم اگر نسبت به آب شیرین خیلی اختلاف نداشته باشه)؟ کیفیت وسایل در یک حد مناسبی باشه که درسر درست نکنه
    اگر بخواهم آب شیرین راه بندازم چه وسایلی بگیرم که بعدا برای آب شور هم قابل استفاده باشه؟
    راستی روزانه چقدر باید برای نگهداری وقت بزارم؟ هر چند وقت یکبار باید آبش رو عوض کنم (دیدم یک جا نوشته بود هر دوماه 10% آب)؟!
    اگر بخواهم میتونم الان برای ماهی آب شیرین کف سازی رو با شن دریایی انجام بدهم که بعدن برای آب شور بتونم ازش استفاده کنم؟
    -سلام از نظر هزینه بستگی به نوع تانکتون داره!
    آکواریوم های آب شود 2 دسته هستن:fish only ( فقط ماهی) و ریف که( هم ماهی وهم مرجان )

-اگه به غیر از آبزی ها منظورتون هست فقط تجهیزات برای همچین تانکی فکنم الان حدود3 میلیون میشه(بجز هزینه نور)

-تو آب شیرین هم دیدم که از سامپ استفاده کردن بعضی از دوستان اما یه فرقایی داره میتونین تو تالار آب شیرین مطرح کنین دوباره سوالتون رو

-اگه بخواین وسایل همگی بهترین باشن خوب هزینه هاتون بالاتر میره اما خیالتون هم جمع تر میشه بهترین راهش به نظرم اینه که شما کم کم وسایل رو با تحقیق قبلی فراهم کنین, من خودم حدود 6 ماه طول کشید که همه وسایل رو تهیه کردم

-برا نگهداری هم عرض کنم که نگهداری آب شور دشواری هایی داره اما اگه علاقه داشته باشین از پسش بر میاین من خودم اولش نگران مقدار وقتی که باید میزاشتم بودم اما بعد از راه اندازی 24 ساعته جلو آکواریوم بودم اما در کل روزی 1-2 ساعت نیاز به توجه داره.

-نیاز به تعویض آب هست اما مقدارش بستگی به 2 تا عامل داره: میزان نیترات و فسفات/ فقر آّب/
    شما تو آب شور باید از همین اول دنبال راهی برای کنترل نیترات و فسفات باشین که راههای طبیعی مثل رفیوجیو م و ats بهترین راه هستن با کنترل این 2 تا عامل نیاز به تعوض آبتون کم میشه البته باید املاح و مکمل هایی هم به آب اضافه بشه که از فقر آب جلوگیری کنه که یا مستقیم اضافه باید بشن یا با تعوض آب در کل به نظرم در شرایط معمول ماهی 10 تا20 درصد کافی باشه

-نظر شخصی من هم اینه که از اول همون آب شور رو که علاقه دارین راه اندازی کنین البته برای راه اندازی اصولی نیاز به مطالعه و صبر هست بخش های تالار رو کامل مطالعه کنین بیشتر سوالاتون حل میشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام داوود جان خسته نباشید مشکل ماهیام حل شد مریضیشون به خاطر این بود که شوری سنجم 3 درجه پایین نشون میداد روی 1.018 بود و فسفات آبمم وحشتناک بالا بود از وقتی شوریمو درست کردم و فسفات گیر گذاشتم ماهیام شرایطشون عالی شده نورم از led با کلوین 1600 استفاده میکنم و سنگ های زندمم شروع به زدن جلبک قهوه ای کردن سوال اول نورم led من 1600 کلوین با طول 90 سایز آکواریومم 90*90 یه 15 سانتم از یه طرف واسه تجهیزات کم شده آیا به نظرت کافیه برای آکواریومم چون ارتفاعم 50 و به صورت مورب گذاشتم که کله سنگها رو پوشش بده و اینکه دمای آبم رو 28 و شوریم روی 21 ماهیامم دیگه مریض نیستن به نظرت تغییری بدم رو شوری یا دما ؟فسفات و نیترات هم دیگه اومدن پایین کم کم هم می خوام شرایطه آکواریومو آماده کنم واسه ریف در ضمن اسکیمرم یکم تر تر صدا میده به نظرت میتونم صداشو کم کنم و راهی واسه سرویسش هست ؟

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    من اسکیمرم یک ماهه که خاموشه
    از کجا میشه فهمید خاموش بودنش اثر منفی داشته یا نه ?

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام داوود جان خسته نباشید مشکل ماهیام حل شد مریضیشون به خاطر این بود که شوری سنجم 3 درجه پایین نشون میداد روی 1.018 بود و فسفات آبمم وحشتناک بالا بود از وقتی شوریمو درست کردم و فسفات گیر گذاشتم ماهیام شرایطشون عالی شده نورم از led با کلوین 1600 استفاده میکنم و سنگ های زندمم شروع به زدن جلبک قهوه ای کردن سوال اول نورم led من 1600 کلوین با طول 90 سایز آکواریومم 90*90 یه 15 سانتم از یه طرف واسه تجهیزات کم شده آیا به نظرت کافیه برای آکواریومم چون ارتفاعم 50 و به صورت مورب گذاشتم که کله سنگها رو پوشش بده و اینکه دمای آبم رو 28 و شوریم روی 21 ماهیامم دیگه مریض نیستن به نظرت تغییری بدم رو شوری یا دما ؟فسفات و نیترات هم دیگه اومدن پایین کم کم هم می خوام شرایطه آکواریومو آماده کنم واسه ریف در ضمن اسکیمرم یکم تر تر صدا میده به نظرت میتونم صداشو کم کنم و راهی واسه سرویسش هست ؟
    سلام محمد جان خیلی خوشحالم که شرایط تانکتون بهتر شده
    این led ها که استفاده کردین از چه مارکی هستن چند تا سفید و چند تا آبی هستن چون رویال بلو 1600 کلوین نیس دیگه!! بحث مهم تو ال ای دی مقدارلومن اونا هست! احتمالا اون دیاتوم هایی که زده بخاطر نور
    خیلی خوبه که نیترات و فسفات پایینه اما هفته ای یک بار تست بزنین حداقل ,اگه تغییری کردن یه سیفون 10% درصدی بزنین!
    برا اضافه کردن ریف عجله نکنین و با ریف های مقاوم مثل ماشروم,پولیپ,بابل و... شروع کنین زمانی که قصد اضافه کردن ریف داشتین پارامترای آب باید اینجوری باشن:
    شوری 1.024
    دما: 24-26 درجه
    فسفات:صفر
    نیترات:حداکثر 15
    کلسیوم 430
    منیزیوم:1360
    پس باید مکمل کلسیوم و منیزیوم ,استرانسیوم و تریس المنت هم کم کم تهیه کنید
    ید هم تو سلامتی آبزی ها و رنگ صخره ها تاثیر میزاره

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اسکیمرم یک ماهه که خاموشه
    از کجا میشه فهمید خاموش بودنش اثر منفی داشته یا نه ?
    معمولا نبود اسکیمر باعث کدر و زرد شدن آب میشه
    بعضی وقتا که جریان هم کم باشه یه لایه چربی روی آب تشکیل میشه
    در کل خاموش کردنش به صلاح نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    چون سامپ داخلیه و ارتفاع آکواریوم 70 سانتیمتر و فقط و از شلنگ استفاده میکنم زیاد فشار آب کم نمیشه

در کل اگه جریان آب بیشتر از جریان مورد نیاز آکواریوم باشه چطور ( یه موج ساز 6500 لیتر در ساعت اضافه کنم)؟

تشکر از راهنماییتون

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    چون سامپ داخلیه و ارتفاع آکواریوم 70 سانتیمتر و فقط و از شلنگ استفاده میکنم زیاد فشار آب کم نمیشه

در کل اگه جریان آب بیشتر از جریان مورد نیاز آکواریوم باشه چطور ( یه موج ساز 6500 لیتر در ساعت اضافه کنم)؟

تشکر از راهنماییتون
    یعنی ارتفاع انتقال آب 70 سانتیمتره؟در هر صورت به خاطر ارتفاع انتقال, از شدت جریان کم میشه .
    اگه از 2 تا موج ساز متوسط استفاده کنین بهتر از یدونه قویه چون طول تانکتون هم کمه به نظرم 2 تا موج ساز آکواریوم سیستم یکی newwave 3000 یکی 2000 البته اگه موجود باشه تو بازار اگه هم نباشه که مشابه اینا!
    اما اول جریان دقیق تانکتون رو اندازه بگیرین!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام محمد جان خیلی خوشحالم که شرایط تانکتون بهتر شده
    این led ها که استفاده کردین از چه مارکی هستن چند تا سفید و چند تا آبی هستن چون رویال بلو 1600 کلوین نیس دیگه!! بحث مهم تو ال ای دی مقدارلومن اونا هست! احتمالا اون دیاتوم هایی که زده بخاطر نور
    خیلی خوبه که نیترات و فسفات پایینه اما هفته ای یک بار تست بزنین حداقل ,اگه تغییری کردن یه سیفون 10% درصدی بزنین!
    برا اضافه کردن ریف عجله نکنین و با ریف های مقاوم مثل ماشروم,پولیپ,بابل و... شروع کنین زمانی که قصد اضافه کردن ریف داشتین پارامترای آب باید اینجوری باشن:
    شوری 1.024
    دما: 24-26 درجه
    فسفات:صفر
    نیترات:حداکثر 15
    کلسیوم 430
    منیزیوم:1360
    پس باید مکمل کلسیوم و منیزیوم ,استرانسیوم و تریس المنت هم کم کم تهیه کنید
    ید هم تو سلامتی آبزی ها و رنگ صخره ها تاثیر میزاره
    خیلی ممنونم از راهنمایهات مارک led من pro aqua life شامل 22 لامپ led که 11 به 11 سفید و آبین و 21w و 900plr مشخصات روش زده در ضمن هنوز فسفاتم صفر نشده ولی خیلی بهتر شده بعد اسکیمرمو چطوری می تونیم سرویس کنم یا تمیز کنیم و صداشو چطور میشه یکم کمتر کرد صداش به روانیه روزایه اول نیست در ضمن جمع شدن چربی رویه آب مال کمی جریان آبه آیا ؟

صفحه 402 از 1093 نخستنخست ... 302352383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421452502902 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)