کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اول بگو تسترهات چه مارکی هستند ؟
    اگر تسترهات درست نشون بده سیکلت به طور کامل طی نشده و وقتی که نیتریت صفر شد باید یه سیفون بزنی که نیترات بیاد پایین و هم زمان از رف و یا ats برای کنترل اون استفاده کنید

دوست عزیز من اب را دادم برام در ازمایشگاه تست زدن و بعد طبق جدول که من دارم خوب هست نمی دونم شما چطور میکید سیکل کامل نشوده میشه منو راهنمایی کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوست عزیز من اب را دادم برام در ازمایشگاه تست زدن و بعد طبق جدول که من دارم خوب هست نمی دونم شما چطور میکید سیکل کامل نشوده میشه منو راهنمایی کنید
    قضیه آزمایشگاه با تسترهای موجود فرق داره ،در حالت عادی نیتریت و آمونیک باید صفر باشه و وقتی تستر عددی رو نشون میده یعنی سیکل به طور کامل طی نشده و خوب آزمایشگاه خیلی دقیق نشون میده و با توجه به نیترات شما که پنجاه هستش سیکل طی شده (برای همین گفتم تسترهای شما از چه مارکی هستش )
    ولی نیترات شما برای فیش اونلی هم حد آخرش هستش و برای ریف اصلاً مناسب نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    غذیه آزمایشگاه با تسترهای موجود فرق داره ،در حالت عادی نیتریت و آمونیک باید صفر باشه و وقتی تستر عددی رو نشون میده یعنی سیکل به طور کامل طی نشده و خوب آزمایشگاه خیلی دقیق نشون میده و با توجه به نیترات شما که پنجاه هستش سیکل طی شده (برای همین گفتم تسترهای شما از چه مارکی هستش )
    ولی نیترات شما برای فیش اونلی هم حد آخرش هستش و برای ریف اصلاً مناسب نیست

پس به نظر شما چند روز دیگه هم صبر کنم بهتره.راستی در داخل اک یه گیاه سکه ای روی سنگها داره رشد میکنه که حدود 5 سانت شده اگه در ریفیجیوم گیاه انگوری بزارم مشکل
    بر نمی خوره بهتر نیستش.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    پس به نظر شما چند روز دیگه هم صبر کنم بهتره.راستی در داخل اک یه گیاه سکه ای روی سنگها داره رشد میکنه که حدود 5 سانت شده اگه در ریفیجیوم گیاه انگوری بزارم مشکل
    بر نمی خوره بهتر نیستش.
    به نظر من همونطور که گفتم اول سیفون بزن تا نیترات به حدود 20 برسه بهد ماهی وارد کن ، نیترات بالا در مرحله اول باعث استرس میشه و استرس یعنی شروع بیماری در تانک
    انگوری خیلی سریع رشد میکنه و هر روز که تو رف رو نگاه کنی ، رشدش رو میبینی ولی وقتی نیترات و فسفات خیلی بالا و پایین باشه به همون سرعتی که رشد کرده از بین میره ولی هالمیدا رشدش کمه و به نیترات و فسفات بالا و پایین کمتر حساسیت نشون میده
    اگه میخوای انگوری بزاری اول با سیفون نیترات رو به حدود 20 باید برسونی و گرنه انگوری خراب میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    به نظر من همونطور که گفتم اول سیفون بزن تا نیترات به حدود 20 برسه بهد ماهی وارد کن ، نیترات بالا در مرحله اول باعث استرس میشه و استرس یعنی شروع بیماری در تانک
    انگوری خیلی سریع رشد میکنه و هر روز که تو رف رو نگاه کنی ، رشدش رو میبینی ولی وقتی نیترات و فسفات خیلی بالا و پایین باشه به همون سرعتی که رشد کرده از بین میره ولی هالمیدا رشدش کمه و به نیترات و فسفات بالا و پایین کمتر حساسیت نشون میده
    اگه میخوای انگوری بزاری اول با سیفون نیترات رو به حدود 20 باید برسونی و گرنه انگوری خراب میشه

اقا از راهنمای شما ممنونم . فردا صبح حدود 20 در صد سیفون کنم خوبه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    اقا از راهنمای شما ممنونم . فردا صبح حدود 20 در صد سیفون کنم خوبه.
    خواهش میکنم 20 الی 30 درصد باید خوب باشه ولی خوب بعدش باید یه تست بزنی
    یه تستر نیترات حداقل بگیری بد نیست اول api و بعد jbl در ضمن همه تسترها تاریخ مصرف دارن حتماً توجه کنید و بیشتر تسترها اولش درست نشون میدن ولی به مرور زمان از دقتش کم میشه !!
    در ضمن اگه در قسمت http://www.parsipet.ir/forum95.html آلبوم تانکت رو ایجاد کنی ، خیلی خوبه دوستان همه نظراتشون رو میدن و تانکت بهتر جمع میشه

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    خواهش میکنم 20 الی 30 درصد باید خوب باشه ولی خوب بعدش باید یه تست بزنی
    یه تستر نیترات حداقل بگیری بد نیست اول api و بعد jbl در ضمن همه تسترها تاریخ مصرف دارن حتماً توجه کنید و بیشتر تسترها اولش درست نشون میدن ولی به مرور زمان از دقتش کم میشه !!
    موفق باشید

علیرضا جان یه سوال دیگه میشه اب سیفون کرده را نگه داری به مرور زمان جایگزین اب تبخیر شده کنیم.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    علیرضا جان یه سوال دیگه میشه اب سیفون کرده را نگه داری به مرور زمان جایگزین اب تبخیر شده کنیم.
    نه عزیز من اول که شما سیفون میزنی که سمهای موجود تو آب رو خارج کنی و بعدش هم اگه آب شور تازه هم داشته باشی نمیتونی بجای آب تبخیری ازش استفاده کنی چون وقتی آب بخار میشه نمک باقی میمونه و آب خالص بخار میشه و شما آب نمک رو بجای آب تبخیری اضافه کنی که به مرور آب تانکت از دریاچه ارومیه هم شور تر میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نه عزیز من اول که شما سیفون میزنی که سمهای موجود تو آب رو خارج کنی و بعدش هم اگه آب شور تازه هم داشته باشی نمیتونی بجای آب تبخیری ازش استفاده کنی چون وقتی آب بخار میشه نمک باقی میمونه و آب خالص بخار میشه و شما آب نمک رو بجای آب تبخیری اضافه کنی که به مرور آب تانکت از دریاچه ارومیه هم شور تر میشه

ممنون نکته جالبی رو گوش زد کردید ممنون از راهنمایی شما.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان یه سوال داشتم اگر به تصفیه اب باشه مدیا که باید بهتر از لایو راک باشه چرا میگن لایو راک اب تصفیه میکنه تو نواب از یه مغاز دار پرسیدم گفت فقط لایو راک اب تصفیه میکن که روش جلبک باشه

صفحه 386 از 1093 نخستنخست ... 286336367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405436486886 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)