کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12516
    سلام
    شاید سوالم بچگانه باشه !!
    آیا میشه لایوراکا قبل از وارد کردن به تانک , داخل نمک خوراکی گذاشت
    آخه واقعا هزینه نمک بالا میره
    راه جز این هم هست ؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan68 نمایش پست ها
    سلام
    شاید سوالم بچگانه باشه !!
    آیا میشه لایوراکا قبل از وارد کردن به تانک , داخل نمک خوراکی گذاشت
    آخه واقعا هزینه نمک بالا میره
    راه جز این هم هست ؟
    نه اينكار امكانش نيست و باعث از بين رفتن لايوراك ميشه
    اگه لايوراك تصفيه شده باشه نياز به اينكار نيست و ميتونيد با بررسي لايوراك به جهت اطمينان از نبودن موجودات مزاحم و يه شتشوي ساده با اب اكواريوم اونو داخل اكواريوم بذاريد
    البته لايوراك رو زماني تهيه كنيد كه اكواريوم سيكل رو طي كرده باشه و بتونيد موجود زنده وارد كنيد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان من برای مدیای اک رفتم سرامیک بگیرم مغازه دلتا مارین فروشندش 2تا محصول داشت یکیش بیو گلس بود اون یکی سرامیک فله بیوگلس میگفت18هزار تومن کیلویی سرامیک میگفت 15هزار تومن حالا به نظر شما کدومش بهتر و برای 400لیتر اب چقدر کافی من 7کیلو سرامیک 2 بسته میکرومک دارم چقدر تهیه کنم 2 میخواستم بدونم ماهی انتیاس غذا خور کردنش سخت

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای مدیای اک رفتم سرامیک بگیرم مغازه دلتا مارین فروشندش 2تا محصول داشت یکیش بیو گلس بود اون یکی سرامیک فله بیوگلس میگفت18هزار تومن کیلویی سرامیک میگفت 15هزار تومن حالا به نظر شما کدومش بهتر و برای 400لیتر اب چقدر کافی من 7کیلو سرامیک 2 بسته میکرومک دارم چقدر تهیه کنم 2 میخواستم بدونم ماهی انتیاس غذا خور کردنش سخت
    همون مقداری که مدیا داری کافی هست و پولتو حروم چیزی که نیازی بهش نیست نکن برادر
    انتیاس هم ماهیه غذاخوری هست و باید شریط تو اکواریوم مهیا باشه(ماهیایی هستن که به صورت تکی نباید بخری و باید چنتا باشن و درجه اب کواریوم هم پایین نگه دار)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    با سلام به دوستان
    اقا ما چند تا سوال داشتم اگه میشه ما رو هم راهنمایی کنید چون باعث تعجب خودم شده.
    من اک جدید راه انداختم به ظرفیت اسمی 550 لیتر که بخاطر یه سری مشکل حدود 70 الی 80 روز با اب شیرین کارکرد حدود 3 روزه پیش نمک و حدود 2 روزه لایوراک تصفیه شده که تهیه کردم (از محمد عزیز)
    در اک قرار دادم امروز اب رو دادم برام در شرکت تست زدن نیترات حدود 30 و نیتریت حدود صفر بود برام تعجب داشت ولی ازمایشگاه شرکت رو بهش اطمینان داشتم حالا میشه کمک کنید موضوع چیه البته
    از استارتر امپولی که اسمش یادم نیست امریکایی بود استفاده کردم اونم فکر نکنم انقدر قوی باشه خودم تستر هنوز تهیه نکردم به نظر شما تست مشکل داشته که البته ازمایشگاه به اون مجهزی فکر نکنم میشه بخاطر اون 70 ،80 روز باشه.بازم ممنونم.

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    اقا ما چند تا سوال داشتم اگه میشه ما رو هم راهنمایی کنید چون باعث تعجب خودم شده.
    من اک جدید راه انداختم به ظرفیت اسمی 550 لیتر که بخاطر یه سری مشکل حدود 70 الی 80 روز با اب شیرین کارکرد حدود 3 روزه پیش نمک و حدود 2 روزه لایوراک تصفیه شده که تهیه کردم (از محمد عزیز)
    در اک قرار دادم امروز اب رو دادم برام در شرکت تست زدن نیترات حدود 30 و نیتریت حدود صفر بود برام تعجب داشت ولی ازمایشگاه شرکت رو بهش اطمینان داشتم حالا میشه کمک کنید موضوع چیه البته
    از استارتر امپولی که اسمش یادم نیست امریکایی بود استفاده کردم اونم فکر نکنم انقدر قوی باشه خودم تستر هنوز تهیه نکردم به نظر شما تست مشکل داشته که البته ازمایشگاه به اون مجهزی فکر نکنم میشه بخاطر اون 70 ،80 روز باشه.بازم ممنونم.
    بهنام جان به نظر میاد اصلا سیکل شروع نشده باشه و به قول معروف نه خانی اومده و نه خانی رفته
    کاش لایو رام ها رو بعد از اتمام سیکل وارد می کردید
    در مورد تست ها هم نمیدونم چقدر به اون شرکت میشه اعتماد کرد ولی همون فکر کنم تازه سیکل تانک شما در حال شروع شدن باشه
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 8th July 2013 در ساعت 06:39 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    [QUOTE=محمد صادق بهمنش;123642]بهنام جان به نظر میاد اصلا سیکل شروع نشده باشه و به قول معروف نه خانی اومده و نه خانی رفته
    در مورد تست ها هم نمیدونم چقدر به اون شرکت میشه اعتماد کرد ولی همون فکر کنم تازه سیکل تانک شما در حال شروع شدن باشه[/QUOT]

محمد جان نمی دونم با مسئول ازمایشگاه هم صحبت کردم اونم نظر شما رو داشت ولی باز گفت هفته اینده هم دوباره تست بزنیم ببینیم چطور وضعیت
    ما که صبر عیوب داشتیم برای استارت اینم روش بازم از راهنمایی شما ممنونم امیدوارم با راهنمای شما یه اک درستودرمونی بشه مثل....

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    [QUOTE=beh999;123730]
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    بهنام جان به نظر میاد اصلا سیکل شروع نشده باشه و به قول معروف نه خانی اومده و نه خانی رفته
    در مورد تست ها هم نمیدونم چقدر به اون شرکت میشه اعتماد کرد ولی همون فکر کنم تازه سیکل تانک شما در حال شروع شدن باشه[/QUOT]

محمد جان نمی دونم با مسئول ازمایشگاه هم صحبت کردم اونم نظر شما رو داشت ولی باز گفت هفته اینده هم دوباره تست بزنیم ببینیم چطور وضعیت
    ما که صبر عیوب داشتیم برای استارت اینم روش بازم از راهنمایی شما ممنونم امیدوارم با راهنمای شما یه اک درستودرمونی بشه مثل....
    بله احتمالا تو تست هفته اینده خیلی چیز ها مشخص میشه
    مهمترین مسائل تو تبدیل شدن یه تانک اب شور به یه تانک عالی اطلاعات و صبر هستش که خدا رو شکر شما هر دوتاش رو دارید
    انشاالله که تانکتون هم یه تانک خیلی عالی میشه
    من کاری نکردم آقا بهنام عزیز
    خیلی مخلصیم
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12516
    سلام
    2 شب پیش من لایوراک به تانک اضافه کردم . فروشنده میگفت تصفیه شده است و توی آک خودش دراورد بهم داد
    اما امروز زیر یکی از سنگها یک چیزی مثل میگو بود ولی تنش مثل میگو بود و دو چنگک مثل خرچنگ داشت و رنگش خاکستری بود و حدود 1 سانتیمر
    ممنون میشم توضیح بدید

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan68 نمایش پست ها
    سلام
    2 شب پیش من لایوراک به تانک اضافه کردم . فروشنده میگفت تصفیه شده است و توی آک خودش دراورد بهم داد
    اما امروز زیر یکی از سنگها یک چیزی مثل میگو بود ولی تنش مثل میگو بود و دو چنگک مثل خرچنگ داشت و رنگش خاکستری بود و حدود 1 سانتیمر
    ممنون میشم توضیح بدید
    سلام
    موجوداتی که داخل لایو راک هستن چه مزاحم چه بی آزار طبیعیه وجودشون ربطی به تصفیه بودن لایو راک نداره این موجودی که میگین احتمالا میگو پیستوله که درش بیارین چون جز مزاحم هاس!
    لایو راک تصفیه شده خزه و گل و لای نداره که اگه بفش باشه یعنی کیفیتشم خیلی خوبه

صفحه 380 از 1093 نخستنخست ... 280330361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399430480880 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)