کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام دوستان یزیز من میخوام شقایق مرجان نگهداری کنم تست زدم فسف0.5هست نیترات 40به بنظرتون با این شرایط میتونم نگهداری کنم البته نیترات گیر و فسفات گیر برایت ول گرفتم دارم استفاده میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید اول کار چه نوع شقایقی بگیرم که مقاوم و زیبا باشه
    با سلام.دوست عزیز ششما باید فسفات رو به صفر برسونین و بعد نیترات رو به حداقل.در مورد شقایق ها ابتدا رز از همه مقاومتره و بعد لانگ تانک تاکل و بعد بابل.ولی در کل نگهداری شقایق اگر پارامترها ثابت نباشد منجر به مرگشون میشه

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    به نظر من هم اگه اول یه فکر اساسی برای فسفات و نیترات تانکتون بکنید خیلی بهتره اگه بتونید با یکی از روش های طبیعی مثل ats یا ریفیجیماین کار رو انجام بدید میتونه خیلی مفید باشه!
    بعد هم به نظر من اول با ریف های مقاوم تر شروع کنید شقایق ها کلا خودشون جزو ریف های حساس هستند بهتر مثلا با پلیپ ها یا ماشرو ها شروع کنید و بعد کم کم برید سراغ ریف های حساس تر
    موفق باشسد و پیروز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    نقل قول نوشته اصلی توسط mili0936 نمایش پست ها
    درود بر دوستان آبشوری پارسی پت

اول از خودم بگم که من 1 سالی هست دیسکس دارم . چند وقته دلو زدم به دریا می خوام بیام سمت آب شور واسه همین چندتا سوال داشتم .

1. هزینه یه تانک با ابعاد 110*55*80 چند میشه (به غیر از خرید آبزی)؟به طور کاملا اصولی .این هم بگم یه سال اول فقط ماهی بعد از اون ریف .
    2. هزینه ماهانه تقریبا چقدر میشه ؟
    3. روزانه چقدر باید وقت بزارم واسه آکواریوم که واسه من خیلی مهمه . چون یه جورای میشه گفت تمام وقتام پره . . واسه این میگم که مگن مثلا روزی 3 ساعت اسکیمر باید روشن باشه نور فلان 1 ساعت زود تر روشن شه از این جور چیزا آخه سر کار میرم نمیتونم این کارارو انجان بدم .

این هم بگم الان دارم یه دو دو تا چهار تا سنگین میکنم و مطالب سایتو می خونم که با تمام قدرت برم سمت آب شور ، دوست ندارم همون اول کاری به مشکل بخورم و بزارم کنار واسه همین تاریخ راه اندازی میره واسه اسفند 92 یا تابستون 93 . از اون جایی هم که تو مملکت ما بعد از گرونی چیز ارزون نشده تا حالا و فقط راکد مونده تصمیم گرفتم بعضی وسایلو از الان شروع کنم به خرید چون تیکه تیکه میخری اون جوریکه همرو با هم میخری به چشم نمیاد این طور نیست ؟
    جون من نخندیدا الان می گید واسه یه راه اندازی تانک داره حساب بلند مدت باز می کنه آخه چی کار کنم با 500 تومن حقوق چیکار میشه کرد .
    سلام دوست عزیز... شرایط شما من رو یاد شرایط خودم در 2 سال پیش میندازه ...
    من ابتدا یک اکواریوم تهیه کردم که خدا رو شکر یه تانک عالی با قیمت خوب تونستم بگیرم ... از بی پولی چند ماه طول کشید تا تانک رو راه بندازم ...
    قبل از هر چیز حتما دستگاه تصویه اب تهیه کن که 90 درصد اب شور به اب ro بستگی داره ....تبخیر اب هفتگی 20 لیتر دارید ...
    به نظر من...
    1. بهتره اول یه تانک در ابعاد نزدیک به استاندارد تهیه کنید ... عرض و ارتفاع تانک خوبه اما طول 130 خیلی بهتره ...( من باشم 130 * 50 *70 و ابگیری 60 میزنم )
    زیر تانک حتما 4 چوب فلزی بزنید ...
    2. سامپ هم با مشورت دوستان بهتره در ابعاد 100 در 45 در 45 در زیر تانک به همراه رفیجیوم تهیه کنید .. ats هم خوبه اما نگهداریش سختر از رفیجیوم و با توجه به شرایط شما رف بهتره ... ( من هم ats رو جمع کردم و رف زدم ...)
    3. 50 کیلو شن : 50000 تومن
    4. یه سطل 20 کیلویی نمک که از کیلویی 7 تومن تا 20 تومن تو بازار هست .(140000 تومن)
    5. لایوراک 100 کیلو ..50 کیلو درجه پایین بگیر که کیلویی 2 تومن برای استفاده به عنوان پایه و 50 کیلو رنگ دار و خوب برای رو ... کیلویی میانگین 6000 تومن ... به نظرم از مانی و پویا علیزاده تو نواب بگیر نمایندگی دلتا مارین رو دارن ...
    6. ....10 کیلو سیپوراکس فله ای ( کیلویی 7000 تومن ) و 30 کیلو نخودی بگیر (30000 تومن )
    7. واتر پمپ سوبو 6800 ( 100000 تومن )
    8. اسکیمر مدل ماکرو 250 ( فکر کنم 350000 تومن )
    9. .. 3 متر پد از لحاف دوزی بگیر برای تشک بچه استفاده میشه .. کارت رو به نحو احسن راه میندازه ...
    10 .بیوبال هم به اورفلو بستگی داره که چقدر جا میشه ...دونه ای 200 تومن
    11 . نور هم 2 ردیف ال ای دی ابی 1 متری (320 هزار تومن )و نور سفید که متال رو پیشنهاد میکنم و مهتابی کلوین دار ... در اخر هم ال ای دی سفید با مشورت وتحقیق و احتیاط کامل..
    12 . بخار ی هم که داری ... پمپ هوا ...
    به نظرم زیر 2 میلیون جمع میشه ... بعد ها احتیاج به محلول برای املاح مورد نیاز وغذا برای ماهیها داری ...
    بخوای نخوای 1 ساعت جلوی تانک میشینی با چای برای تماشا ...
    اب شور نسبت به اب شیرین رسیدگی خیلی کمتری میخواد ...
    ای کاش من زودتر اب شور رو راه مینداختم ...

موفق باشید ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    دوست عزیز من رف دارم نیترات گیر برایت ول هم گزاشتم ولی باز نیترات صفر نمیشه چیکار کنم البته سیفون هم کردم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوست عزیز من رف دارم نیترات گیر برایت ول هم گزاشتم ولی باز نیترات صفر نمیشه چیکار کنم البته سیفون هم کردم
    اکه از آب شهری استفاده میکنید نیتراتتون همیشه بین 15-20 میمونه
    اگه منبع تولید نیترات مثل لاشه ماهی مرده یاپوست سخت پوستی یا هر چیز دیگه که باعث افزایشش میشه وجود نداشته باشه با این چیزایی که گفتین میشه کنترولش کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    بنظر شما دوستان لامپ صورتی برای رف خوبه 24ساعت روشن باشه یا نه

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    بنظر شما دوستان لامپ صورتی برای رف خوبه 24ساعت روشن باشه یا نه
    گیاه موجود زندس ونیاز به اصطراحت داره و باید یه زمانی برای این کار وجود داشته باشه پس کلا این که نور رو 24 ساعت براش روشن بزارید خوب به نظر نمیاد!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    گیاه موجود زندس ونیاز به اصطراحت داره و باید یه زمانی برای این کار وجود داشته باشه پس کلا این که نور رو 24 ساعت براش روشن بزارید خوب به نظر نمیاد!
    در تکمیل فرمایش دوست عزیزم اقای بهمنش بهتره در کنار نور صورتی از نور زرد و ابی هم استفاده بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    ممنون اقای بهمنش بخاطر راهنمایی خوبتون واقعا با صبر و حوصله که جواب میدین به آدم حس خوبی دست میده مرسی بنظرتون نور چه رنگی و چند ساعت روشن باشه بازم تشکر

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    ممنون اقای بهمنش بخاطر راهنمایی خوبتون واقعا با صبر و حوصله که جواب میدین به آدم حس خوبی دست میده مرسی بنظرتون نور چه رنگی و چند ساعت روشن باشه بازم تشکر
    خواهش می کنم دوست عزیز
    منم صمیمانه از همه دوستانی که اینجا کمک می کنن تا سایت بهتری داشته باشیم کمال تشکر رو دارم
    ظاهرا بهترین نور برای رشد گیاه نور 6500 کلوین هستش که میشه با ترکیب نور صورتی و نور ابی بهش رسید
    معمولا دوستان 8 ساعت اصطراحت و 16 ساعت نور دهی رو برای ریفییجیم در نظر میگیرند

صفحه 366 از 1093 نخستنخست ... 266316347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385416466866 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)