همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    منظور از ودکا اضافه نمودن الکل هستش(ودکا چون درصد الکلش بالاش) یعنی شما نیاز به یون استات دارید میتونید با اضافه کردن سرکه سفید به کمی کالک محلول ایجاد شده رو استفاده کنید که هم kh رو بالا می بره و هم نیترات رو پایین می آره در ضمن استفاده از کالک باعث رسوب دادن فسفات هم میشه(سعی بشه کالک در سامپ اضافه بشه)

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان من 2شقلیق بابل دارم یکیشو سبز بود دومیش قهوه ولی بی رنگ شدن سالمن هستن ولی رنگ از بین رفته بالای اک هستن به خاطر نور میتونه باشه2با ودکا یا الکل اتنالول چجوری میشه نیترات اورد پایین
    در باره شقایقتون باید عرض کنم که معمولا رنگ یک ریف تو شرایط نوری میتونه کاملا تغیر کنه
    چون اکثر ریفا بیشترین انرژیشون از فتو سنتز جلبک همزیست خودشون میگیرن
    و این جلبک همزیست که رنگ ریف به وجود میاره
    و هرچه طیف نوری به قرمزی باشه رنگ ریف به سمت کرم یا قهوی ای مایل به زرد میشه
    و اگه طیف نوری به سمت اکتنیک باشه رنگ ریف سبز یاابی رنگ میشه
    واگه نور مناسب به ریف نرسه شروع به سفید شدن می کنه که تو این حالت جلبک همزیست
    از بین رفته که احتمال خیلی زیاد ریف از بین میره وسریع باید در مان برای این ریف شروع کنید
    تا شاید بشه دوباره احیاش کنی
    درباره استفاده از الکل روش خیلی قدیمی و خطر ناکی هست که اصلا توصیه نمیشه استفاده
    کنید

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    بنظر شما دوستان بهترین روش پایین اوردن فسفات چیه

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    بنظر شما دوستان بهترین روش پایین اوردن فسفات چیه
    در درجه اول شما بهتره منبع ایجاد فسفات رو پیدا کنید که چرا انقدر رفنه بالا اما وقتی خیلی بالاس باید سیفون کنید مثلا 2 تا 20 درصد طی 10-12 روز
    وقتی به حد پایین تری رسید رفیوجیوم کنترلش میکنه ولی مدیاهای کاهش فسفات هم خوبن من از extrax phos برایت ول استفاده میکنم به همراه رف تا الان خدا رو شکر مشکل فسفات نداشتم!

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    فسفات میتونه از موندن مونده غذا یا لاشه ماهی توتانک و زیاد بودن ابزی نسبت به
    حجم و ... پیش بیاد که بهتره برای کنترل کردنش منبع فسفات پیدا کنید که بتونی اصولی و همیشگی
    کنترلش کنی ولی الان بهترین حالت و موثر ترین راه همونطور که دوست عزیز گفتن سیفون هست
    که میتونه کمک کنه ولی با داشتن مدیا یا رف میتونید همیشه تو کنترل فسفات موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان من یه تانک قرنطینه برای آب شیرین داشتم گفتم تا آماده شدن تانک قرنطینه اصلی اینو استفاده کنم .کلا حجمش 20 لیتره و الان 18 لیتر آب گیری شده
    یه مینی اسکیمر ریزان مدل sk300 گذاشتم داخلش که خیلی خوب کار میکنه فقط داره حباب های ریزی میده داخل آب ، و دوتا دلقک پرکولا داخلش هست البته از یه بند انگشت کوچکتر هستند ،
    حالا سوالم اینه که این حباب ها برای این وروجکها ضرر نداره ؟
    و تصمیم گرفتم هر روز یکسوم اب این تانک را با آّب تانک اصلی عوض کنم تا نیترات آب هم کنترل بشه

ممنون

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    دوستان من یه تانک قرنطینه برای آب شیرین داشتم گفتم تا آماده شدن تانک قرنطینه اصلی اینو استفاده کنم .کلا حجمش 20 لیتره و الان 18 لیتر آب گیری شده
    یه مینی اسکیمر ریزان مدل sk300 گذاشتم داخلش که خیلی خوب کار میکنه فقط داره حباب های ریزی میده داخل آب ، و دوتا دلقک پرکولا داخلش هست البته از یه بند انگشت کوچکتر هستند ،
    حالا سوالم اینه که این حباب ها برای این وروجکها ضرر نداره ؟
    و تصمیم گرفتم هر روز یکسوم اب این تانک را با آّب تانک اصلی عوض کنم تا نیترات آب هم کنترل بشه

ممنون
    مجید جان من درست متوجه نشدم یعنی میخاید از آب این تانک قرنتینه هم روزی یک سومش رو بریزید تو تانک اصلیتون؟!

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    مجید جان من درست متوجه نشدم یعنی میخاید از آب این تانک قرنتینه هم روزی یک سومش رو بریزید تو تانک اصلیتون؟!
    درسته- البته برای حدود یک هفته ، یه چیزی هم بگم اسم این تانک قرنطینه هست، و ماهی های داخلش سالم هستند ولی چون خیلی کوچیکند توی تانک اصلی غذا دادن بهشون برام سخته و جون سیستم فیلتر نداره گفتم با این روش میزان نیترات آب را کنترل کنم.
    اگه ایراد داره خواهشا راهنمایی کنید -- اون اسکیمر به اون صورت مشکلی نداره ، اصلا لازم هست
    ممنون

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    درسته- البته برای حدود یک هفته ، یه چیزی هم بگم اسم این تانک قرنطینه هست، و ماهی های داخلش سالم هستند ولی چون خیلی کوچیکند توی تانک اصلی غذا دادن بهشون برام سخته و جون سیستم فیلتر نداره گفتم با این روش میزان نیترات آب را کنترل کنم.
    اگه ایراد داره خواهشا راهنمایی کنید -- اون اسکیمر به اون صورت مشکلی نداره ، اصلا لازم هست
    ممنون
    خوب حالا که شما دارید قرنیتنه می کنید پس بهتره اصولش رو رعایت کنید اگه بیمار باشن شما با این روش عامل بیماری زا رو با اب وارد تانک اصلی کردید !
    اصول قرنتینه اینجوریه که یه روز در میون نصف اب رو با آب نمک تازه جایگزین می کنند !
    و تانک قرنطینه هم نیاز به اسکیمر نداره من دیدم گاها مخصوصا در مواقعی که تانک قرنطینه کوچیکه توش سنگ هوا قرار میدن و میزارن یه گوشش ولی خوب به هر حال حباب های ریز هوا میتونن برای ماهی های اب شور خطرناک باشن و حتی الامکان باید از پخش شدن اونا توی آب باید خودداری بشه!

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    خوب حالا که شما دارید قرنیتنه می کنید پس بهتره اصولش رو رعایت کنید اگه بیمار باشن شما با این روش عامل بیماری زا رو با اب وارد تانک اصلی کردید !
    اصول قرنتینه اینجوریه که یه روز در میون نصف اب رو با آب نمک تازه جایگزین می کنند !
    و تانک قرنطینه هم نیاز به اسکیمر نداره من دیدم گاها مخصوصا در مواقعی که تانک قرنطینه کوچیکه توش سنگ هوا قرار میدن و میزارن یه گوشش ولی خوب به هر حال حباب های ریز هوا میتونن برای ماهی های اب شور خطرناک باشن و حتی الامکان باید از پخش شدن اونا توی آب باید خودداری بشه!
    ممنون آقای بهمنش
    این ماهی ها غذا خور هستند و اصلا بیماری خاصی ندارن ، حالا با این شرایط باز هم باید با آب نمک تازه سیفون کنم؟

صفحه 356 از 1093 نخستنخست ... 256306337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375406456856 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)