همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز اولین باره که میشنوم گیاهان هنگام فتوسنتز اکسیژن مصرف میکنن!
    مگه اساس فتوسنتز به تولید اکسیژن نیست؟ اگه دقت کنید شبا که لامپ رو روشن میکنیم روی گیاها حباب هایی هست که در واقع همون اکسیژنه!
    استفاده از سنگ هوا هم در آب شور خیلی وقته منسوخ شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    سلام.من اشتباهی گفتم فتوسنتز.من عذر میخوام.ولی شبها گیاهان اکسیژن رو مصرف میکنن و اگر اکسیژن دهی کم باشه لازمه از سنگ هوا استفاده کنید البته من باشما موافقم خیلی وقته این روش منسوخ شده.استفاده از سنگ هوا امری ضروری نیست ولی وجودش در اکواریم اگر وارد اکواریم نشه حبابش موردی نداره.من خودم علاوه بر اسکیمر از 2 تا پمپ هوا برای روی روی میکرومک ها گذاشتم و مشکلی پیش نمیاد.من عذر میخوام اشتباه از کلمه فتوسنتز استفاده کردم
    بزرگترین مشکلی که شبها بوجود میاد(مخصوصن موقعی که لامپ رف خاموشه و فتوسنتز ایجاد نمیشه)تولید دی اکسیدکربن توسط ماهیاس که باعث افت phمیشه
    اگه سنگ هوایی که برایه اکسیژن رسانی استفاده میکنید حبابهایه خیلی ریز ایجاد نکنن استفاده ازش تو شبها مشکلی ایجاد نمیکنه(اکسیژن رسانی باعث دفع دی اکسید از اب میشه)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    اخه جایی رو نمیبینه عاشق ارتمیا زنده بود الان ارتمیا از کنارش رد میشه هیچ عکس العملی نشون نمیده بخدا خیلی حیف هستش از بین بره دوستان اگر کسی میتونه دوباره خوبش کنه من حاضرم به دوستان تحویلش بدم اخه گناه داره حیون بیچاره اگه خواستین بهم بگین شماره بدم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    بزرگترین مشکلی که شبها بوجود میاد(مخصوصن موقعی که لامپ رف خاموشه و فتوسنتز ایجاد نمیشه)تولید دی اکسیدکربن توسط ماهیاس که باعث افت phمیشه
    اگه سنگ هوایی که برایه اکسیژن رسانی استفاده میکنید حبابهایه خیلی ریز ایجاد نکنن استفاده ازش تو شبها مشکلی ایجاد نمیکنه(اکسیژن رسانی باعث دفع دی اکسید از اب میشه)
    سلام آقا مصطفی
    من سوالم اینه که مگه خود گیاها اکسیژن تولید نمیکنند موقع فتوسنتز؟ پس دیگه چه نیازی به سنگ هوا هست؟
    به غیر از اون اسکیمر و گردش آب زیاد برای تامین اکسیژن کافیه!
    بعد متوجه منظورتون نشدم شب که لامپ باید روشن باشه در این صورت دی اکسیدی که در طول روز یعنی زمان روشنی تانک اصلی تولید شده حالا توسط گیاها جذب میشه یعنی زمان روشنی رف!

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    اخه جایی رو نمیبینه عاشق ارتمیا زنده بود الان ارتمیا از کنارش رد میشه هیچ عکس العملی نشون نمیده بخدا خیلی حیف هستش از بین بره دوستان اگر کسی میتونه دوباره خوبش کنه من حاضرم به دوستان تحویلش بدم اخه گناه داره حیون بیچاره اگه خواستین بهم بگین شماره بدم
    سلام
    تا عکس نزارین که چیزی نمیشه گفت اما اگه بیمار شده بعد تشخیص بیماری قرنطینه کنید و داروی مخصوص بیماریشو بهش بدین!
    در ضمن شما باید سعی میکردین به غیر از آرتیما غذا های دیگه بهش میدادین

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سلام دوست عزیز اولین باره که میشنوم گیاهان هنگام فتوسنتز اکسیژن مصرف میکنن!
    مگه اساس فتوسنتز به تولید اکسیژن نیست؟ اگه دقت کنید شبا که لامپ رو روشن میکنیم روی گیاها حباب هایی هست که در واقع همون اکسیژنه!
    استفاده از سنگ هوا هم در آب شور خیلی وقته منسوخ شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    سلام.من اشتباهی گفتم فتوسنتز.من عذر میخوام.ولی شبها گیاهان اکسیژن رو مصرف میکنن و اگر اکسیژن دهی کم باشه لازمه از سنگ هوا استفاده کنید البته من باشما موافقم خیلی وقته این روش منسوخ شده.استفاده از سنگ هوا امری ضروری نیست ولی وجودش در اکواریم اگر وارد اکواریم نشه حبابش موردی نداره.من خودم علاوه بر اسکیمر از 2 تا پمپ هوا برای روی روی میکرومک ها گذاشتم و مشکلی پیش نمیاد.من عذر میخوام اشتباه از کلمه فتوسنتز استفاده کردم
    سلام آقا مصطفی
    من سوالم اینه که مگه خود گیاها اکسیژن تولید نمیکنند موقع فتوسنتز؟ پس دیگه چه نیازی به سنگ هوا هست؟
    به غیر از اون اسکیمر و گردش آب زیاد برای تامین اکسیژن کافیه!
    بعد متوجه منظورتون نشدم شب که لامپ باید روشن باشه در این صورت دی اکسیدی که در طول روز یعنی زمان روشنی تانک اصلی تولید شده حالا توسط گیاها جذب میشه یعنی زمان روشنی رف!
    سلام
    بله گیاها اکسیژن تولید میکنن و دی اکسید هم مصرف میکنن سنگ هوا برایه اکواریوم هایی هست که تعداد ماهیاشون زیاده و مشکل افت phرو تو شبها دارن.بله اسکیمر برایه تامین اکسیژن اکواریوم کافی هست.ببینید شب که لامپها خاموشن و تو اکواریوم هیچ فتوسنتزی ایجاد نمیشه اگه رفیجیوم هم نداشته باشیم(یا لامپش خاموش باشه شب ها) این مشکل افتphبوجود میاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز بعضی از بیماری ها از جمله انگل ها در ظاهر ماهی معلوم نمیشن و در داخل بدن ماهی فعالیت میکنن مثل انگل داخل ابشش که به مرور ماهی رو ضعیف میکنه.شما حتما مای رو قرنطینه کن و سعی کن بش استرس وارد نکنی اصلا

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان من یه ماهی پروانه میخوام که هم مقاوم باشه هم ریف سیف البته میدونم کم هست من اک زیاد بزرگ نیست میخوام برای اخرین ماهی که اضافه میکنم یه ماهی زیبا مقاوم باشه حالا هرچی بود ترجیحا پروانه یا فرشته کوتوله حجم اب اک من 140لیتر دامسل یه جراح کاردینال راس ارایشگر دارت دلقک تومیتو ماندارین

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه ماهی پروانه میخوام که هم مقاوم باشه هم ریف سیف البته میدونم کم هست من اک زیاد بزرگ نیست میخوام برای اخرین ماهی که اضافه میکنم یه ماهی زیبا مقاوم باشه حالا هرچی بود ترجیحا پروانه یا فرشته کوتوله حجم اب اک من 140لیتر دامسل یه جراح کاردینال راس ارایشگر دارت دلقک تومیتو ماندارین
    سلام
    پروانه ای که هم ریف سیف باشه و هم نگهداریش آسون و هم بشه تو 140 لیتر نگه داشت تقریبا نیست اما با این حال پروانه نارنجی شاید بشه انتخاب خوبی باشه!
    اما من کلن نظرم به فرشته کوتوله flame هست فقط اگه برین دارین ممکن به مشکل بخورین چون فرشته ها به برین ارادت خاصی دارن

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    من کورال بیوتی دارم جزع فرشته هایه کوتولس و نگهداریشم برایه من اسون بوده و از قیمت مناسبیم برخورداره
    جالبه دوتا برین دارم اصلن طرفشون هم نمیره(تا وقتی غذایه اماده در دسترس باشه مگه بیکاره ریف بخوره)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    سلام
    پروانه ای که هم ریف سیف باشه و هم نگهداریش آسون و هم بشه تو 140 لیتر نگه داشت تقریبا نیست اما با این حال پروانه نارنجی شاید بشه انتخاب خوبی باشه!
    اما من کلن نظرم به فرشته کوتوله flame هست فقط اگه برین دارین ممکن به مشکل بخورین چون فرشته ها به برین ارادت خاصی دارن
    منم نظرم روی فلین هست ولی اگر بتونین غذاخورش کنید و یک مقداری گرونه دیگه

صفحه 349 از 1093 نخستنخست ... 249299330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368399449849 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)