کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sasani نمایش پست ها
    به نظر من برای رف استفاده از ال ای دی های پروژکتوری 50 وات بهترین گزینه از نظر مصرف برقه.
    دوست عزیز اگر منظورتون همون اس ام دی هایی توی بازار به وفور یافت میشه باشه به نظر من اون یک نور معمولی و متوسط هست که حداقل نیازهای رف را فراهم میکنه ولی نباید انتظار زیادی ازش داشت و اگر همونی باشن که من فکر میکنم از لومن متوسط رو به پایین برخوردار هستند که برای جبران این کمبود یا باید تعدادشون را زیاد کرد و یا از نمونه ای که وات بالاتری داره استفاده کرد، و از نظر رنگ نور هم حدود 9000 تا 10000 کلوین هستند که این نور برای زنده موندنشون خوب هست ولی تاثیرش روی رشدشون بسیار کم هست و در صورت استفاده ازشون باید از یک منبع دیگر هم استفاده کرد که نوری با طیف 650 نانومتر که همون صورتی یا قرمز هست را نیز تولید کنه

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان شما بیشتر از کدوم مغازه تو نواب تهیه میکنید من دنبال یه جا میگردم که یه جراح زرد سالم بخرم کجا پیشنهاد میدید
    شما بنظر من از اونیکس ماهی بخر ماهی هاش واقعا سالم هستند.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI MIRZAIE نمایش پست ها
    به نظر من اختلاف خیلی زیادی بین حرفهای من و شما نیست ولی میتونم با چندتا مثال موضوع را واستون روشن کنم. شما حتما دیدین که توی محیط دریا کلونی اصلی جلبکها ( هم ماکرو و هم میکرو ) توی عمق های کم دیده میشه و رشدشون توی عمق کم دلیل بر این امر هست که به نورهای با طول موج زیاد نیاز دارن ولی وقتی عمق زیاد میشه تقریبا دیگه اثری از جلبک دیده نمیشه با وجود اینکه در عمقهای زیادتر نور آبی به وفور یافت میشه و این یعنی که اگر نور آبی لازم باشه واسه فوتوسنتز اما کافی نیست.
    از طرفی در بعضی از مواقع از نور آبی به عنوان یک روش بازدارنده واسه رشد جلبک ها استفاده میشه - لامپهایی که عمدتا واسه رف استفاده میشه لامپهای کلوین پایین هستند که نور آبی بسیار کمی دارند و در کل شما نمی تونین جایی ببینین واسه رف نور آبی بگذارن - شما در مورد فوتوسنتز مرجانها صحبت کردین اگر نیاز مرجانها مانند جلبکها بود که دیگه دلیلی نداشت واسه تامین نور مرجانها اینقدر به خودمون عذاب بدیم و از همون لامپهای کم مصرف استفاده میکردیم.
    در کل در موارد محدودی که از نور آبی واسه جلبکها استفاده میشه به این دلیل هست که نور آبی حامل مقدار زیادی انرژی هست و به عنوان مثال در آبهای سرد برای تامین انرژی برای جلبکها که بتونن عمل فوتوسنتز را انجام بدن از نور آبی استفاده میکنن و در این حالت نور آبی فقط انرژی به جلبک میرسونه و نیازهای فوتوسنتزی جلبک از همون نورهای دارای طول موج زیاد تامین میشه.

امیدوارم که تونسته باشم کمکی بکنم به روشن شدن مطلب ولی اگر بازهم کامل قانع نشدین بفرمایین تا به جای مثال به صورت علمی واستون شرح بدم.
    سربلند باشید
    دوست عزیز قضیه جلبک ها با گیاهان یک مقداری فرق میکنه جلبک ها موجودات تک یاخته هستن نیازشون به فتوسنتز کمتر از گیاهان درسته آخرین نوری که در دریا محو میشه آبی هست اما تا جایی که این نور هست زیست وجود داره اونجایی که هیچ زیستی وجود نداره تاریکی هست.
    جلبک ها گرایش به رشد در هر گونه محیطی رو دارن اگه دقت کنید تو رف هایی که نور معمولی قرار داده میشه انواع جلبک های مویی و سیانو وجود داره اما تو رف هایی که نور مخصوص قرار داده شده فقط رشد گیاه رو میبینیم دلیل روشن کردن نور آبی در تانکهای که با جلبک مواجه شدن همینه یعنی بهبود وضعیت.
    (وجود انرژی نورانی خورشید برای انجام عمل فتوسنتز، امری ضروری است و بدون وجود نور، فتوسنتز انجام نمی*گیرد.[۴۴] طی عمل فتوسنتز، انرژی نورانی خورشید به انرژی شیمیایی ذخیره*شده در گیاهان تبدیل می*شود. نور آبی و قرمز، بهترین نور برای انجام فتوسنتز می*باشد. منبع این جمله از ویکی پدیاس و با تحقیقات بدست اومده فتوسنتز - ویکی*پدیا)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    اینم جدولی که تاثیر طیف های مختلف نور رو در فتوسنتز نشون میده!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    بی زحمت اخرش به ما بگین از چه مدل نوری استفاده کنیم ما که سر در نیووردیم اسم لامپ وات و رنگش لطفا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI MIRZAIE نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر منظورتون همون اس ام دی هایی توی بازار به وفور یافت میشه باشه به نظر من اون یک نور معمولی و متوسط هست که حداقل نیازهای رف را فراهم میکنه ولی نباید انتظار زیادی ازش داشت و اگر همونی باشن که من فکر میکنم از لومن متوسط رو به پایین برخوردار هستند که برای جبران این کمبود یا باید تعدادشون را زیاد کرد و یا از نمونه ای که وات بالاتری داره استفاده کرد، و از نظر رنگ نور هم حدود 9000 تا 10000 کلوین هستند که این نور برای زنده موندنشون خوب هست ولی تاثیرش روی رشدشون بسیار کم هست و در صورت استفاده ازشون باید از یک منبع دیگر هم استفاده کرد که نوری با طیف 650 نانومتر که همون صورتی یا قرمز هست را نیز تولید کنه
    دوست عزیز من منظورم اس م دی نیست.این ال ای دی ها از 15 تا150 وات دارن و هم نور خوب و هم کیفیت خوبی دارن که فکر کنم بهترین مارکش ارشم باشه که گرونه.

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    بی زحمت اخرش به ما بگین از چه مدل نوری استفاده کنیم ما که سر در نیووردیم اسم لامپ وات و رنگش لطفا
    شما با توجه به ابعاد و هزینه ایی که می خواین بکنین می تونین از 4 نوع نور زیر استفاده کنین!
    - از ترکیب مهتابی یا لامپ pl سفید و آبی مخصوص
    -led مخصوص سفید و آبی
    -متال
    - لامپ های زرد یا سفید معمولی(led-smd-کم مصرف-یا مهتابی زیر کابینتی)
    من با مدل 1 و 2 بیشتر موافقم برا پایین آوردن هزینه هم میشه نور سفید رو معمولی در نظر گرفت نور ابی رو مخصوص. نوع آخر جلبک هارو تحریک میکنن اما اگه براتون مهم نیست می تونین استفاده کنین چون خود جلبکها هم نیترات و فسفات مصرف میکنن فقط باید از ورودشون به تانک اصلی جلوگیری کنین!

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان کسی از کیفیت واتر پمپهای دایمکس خبر داره ؟ مدل 5000 من بی صدا بودن برام خیلی مهمه
    هرچی میگردم از برندهای اروپایی چیزی گیرم نمیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    دوست عزیز من منظورم اس م دی نیست.این ال ای دی ها از 15 تا150 وات دارن و هم نور خوب و هم کیفیت خوبی دارن که فکر کنم بهترین مارکش ارشم باشه که گرونه.
    شرمنده دوست عزیز من فکر کردم smd را می گین. ولی در مورد ال ای دی هایی که توی بازار هست من شخصا ترجیح میدم ازشون استفاده نکنم البته منظورم این نیست که خوب نیستن دلیلم واسه این کار این هست که اینقدر نتوع مارک، نوع، جنس و اصلی و تقلبی دارن که آدم به معنای واقعی سر در گم میشه ولی خوب اگر کسی از یک نمونه استفاده کرده باشه و جواب هم گرفته باشه گزینه ی خوبی هست چون به هر حال هم مصرف ناچیزی دارن و هم عمر طولانی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوست عزیز قضیه جلبک ها با گیاهان یک مقداری فرق میکنه جلبک ها موجودات تک یاخته هستن نیازشون به فتوسنتز کمتر از گیاهان درسته آخرین نوری که در دریا محو میشه آبی هست اما تا جایی که این نور هست زیست وجود داره اونجایی که هیچ زیستی وجود نداره تاریکی هست.
    جلبک ها گرایش به رشد در هر گونه محیطی رو دارن اگه دقت کنید تو رف هایی که نور معمولی قرار داده میشه انواع جلبک های مویی و سیانو وجود داره اما تو رف هایی که نور مخصوص قرار داده شده فقط رشد گیاه رو میبینیم دلیل روشن کردن نور آبی در تانکهای که با جلبک مواجه شدن همینه یعنی بهبود وضعیت.
    (وجود انرژی نورانی خورشید برای انجام عمل فتوسنتز، امری ضروری است و بدون وجود نور، فتوسنتز انجام نمی*گیرد.[۴۴] طی عمل فتوسنتز، انرژی نورانی خورشید به انرژی شیمیایی ذخیره*شده در گیاهان تبدیل می*شود. نور آبی و قرمز، بهترین نور برای انجام فتوسنتز می*باشد. منبع این جمله از ویکی پدیاس و با تحقیقات بدست اومده فتوسنتز - ویکی*پدیا)
    درسته تا جایی که نور نفوذ میکنه حیات وجود داره اما چیزی که مشخصه اینه که توی عمق های مختلف که نورهای متفاوتی نفوذ میکنن نوع موجوداتی که زندگی می کنند متفاوت هست و حرف بنده این هست که محل زندگی اصلی جلبکها مکان های کم عمق هست چون فکر نکنم شما هم مدعی این باشین که توی محیطی که فقط نور آبی هست جلبکها رشد میکنند.
    به نظر من نکته اصلی که شما دارین در موردش اشتباه می کنین این هست که در محیط دریا و آب شور هیچ گونه گیاهی وجود نداره و همه جاندارانی که ما به اصطلاح به اونها گیاه میگیم در واقع جز جلبکها هستند نه گیاهان. البته یک نمونه گیاه در آب شور رشد میکنه که فکر کنم تنها گیاه موجود در آب شور باشه و اون هم مانگروو هست

صفحه 335 از 1093 نخستنخست ... 235285316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354385435835 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)