کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    من این شقایق موکتی رو چی کارش کنم برگشته سروته شده هروقت هم که درستش میکنم باز سروته میشه علتش چیه غذا هم نمیخوره ولی اندازش فرقی نکرده

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    چطوری باید باشن چه بویی باید بده چه رنگی باشه اینا رنگشون به زردی میزنن
    اگه رنگشون زرد شده که شرایطشون خوب نیس لایو راک خوب جلبک کرولاین به رنگای بنفش و صورتی و قرمز روشه یا حد اقل یه آثاری ازین رنگا هست! در ضمن خوده لایو راکم هر چی منافذ بیشتر داشته باشه بهتره به اصطلاح پوک باشه!

من این شقایق موکتی رو چی کارش کنم برگشته سروته شده هروقت هم که درستش میکنم باز سروته میشه علتش چیه غذا هم نمیخوره ولی اندازش فرقی نکرده
    اگه ظاهرش خوبه و فقط برگشه به احتمال زیاد از شرایطش راضی نیس! شاید پارامترای آب مشکلی داره شقایق ها خیلی حساس هستن به کوچک ترین تعقیرات! شاید در جای مناسبی قرار نگرفته! شاید جریان آب زیاد یا کمه! شاید نورتون مناسب نیست! در هر صورت بعضی مواقع دلیل
    رو باید خودتون پیدا کنید! اما به نظره من فعلا زمان نور دهی رو کم کنید یا یک روز کلا نور هارو خاموش کنید شاید به خاطر استرسه!
    بهتر بود موقع ورود نور هارو خاموش میکردین و چند ساعتی تو تاریکی نگهش میداشتین!

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    البته پیروژن هم قابل احیا هست! ( یا همون شارژ )
    بله اونم قابل احیا( شارژ) هست البته Purit شرکت برایت ول قابل شارژ نیست!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    ممنون از راهنمایهاتون من هم دنیتراتور دارم هم گیاه انگوری فکر نکنم نیترات ابم بالا باشه وقتی نور متال روشن میشه تشکیل میشن وقتی خاموش میکنم یه ساعت بعد از ناپدید میشن برای بنفش کردن سنگ میتونم از همین کلسیم جوشان استفاده کنم یا کلسیم بخصوصی داره
    دوست عزیز اگه با خاموش کردن متال از بین میرن به طور حتم میشه گفت که کورالاین نیستن و احتمالاً دیتاوم یا سیانوباکتر باشن . چون کورالاین کلسیمی هستش و با خاموش شدن لامپ از بین نمیره .
    در مورد کلسیم هم باید از کلسیم مخصوص آکواریوم استفاده کرد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    ایا لایوراک میمیره یعنی دیگه نمیشه زندش کرد چون من یه جا خوندم لایوراک نمیمره مگر اینکه اب شیرین بهش خورده باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ایا لایوراک میمیره یعنی دیگه نمیشه زندش کرد چون من یه جا خوندم لایوراک نمیمره مگر اینکه اب شیرین بهش خورده باشه
    سلام
    مسلما این سنگ از خودش جونی نده و اصطلاح زنده همون طور که میدونین به موجودات و باکتری های اون گفته میشه
    پس مادامی که این موجودات زنده هستند سنگ زنده هستش ولی با از بین رفتن اونا تبدیل میشه به یه سنگ معمولی که البته ممکنه باز هم در طی زمان پر از باکتری و موجودات زنده بشه و تبدیل به لایوراک بشه
    چیزهایی که باعث از بین رفتن باکتری ها و موجودات سنگ میشه تا اونجایی که من میدونم:
    1)همون طور که خودتون گفتین اب شیرین
    2)استفاده از دارو در تانک اصلی
    3)اگه اشتباه نکنم امونیاک بالا و.....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان سیفون کردن اب چند وقت به چند وقت باید باشه من تو نواب از هرکی سوال کردم یه چیز میگه یکی میگه هفته یه بار یکی میگه ماهی یه بار کدومش صحیح

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان سیفون کردن اب چند وقت به چند وقت باید باشه من تو نواب از هرکی سوال کردم یه چیز میگه یکی میگه هفته یه بار یکی میگه ماهی یه بار کدومش صحیح
    بستگی به شما داره. معمولا حدود 15 تا 20 درصد اب ماهانه کفایت میکنه و یا 10 درصد هر دوهفته . اگر از محولهای مکمل استفاده میکنید چون ریفها برای نیازهاشون وابسته به سیفون نیستند میتونید ماهانه انجام بدید .
    سیفون کردن اصول ثابتی نداره و بیشتر برای نتظیم پارامترهای اب به کار میره از جمله بالانس کلسیم -منیزیم و kh و ph و کاهش فسفات و نیترات برای همین دوره ی زمانیش به نوع تانک و مدیاهاش و مکملهایی که استفاده میشه بستگی داره.
    من خودم ماهی 10 درصد سیفون میکنم چون هم نیترات گیر دارم و هم فسفات گیر و در کنارش رفیجیوم هم دارم .از محلولهای مکمل کلسیم و منیزیوم و عناصر کمیاب هم استفاده میکنم و نیازی به سیفون حجم و دفعات زیاد ندیدم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    یه سایت فروش ماهی سراغ دارین معرفی کنید ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    بنظر شما اساتید محترم میشه تو رفرجیوم از لامپ فتوسنتز صورتی اب شیرین استفاده کرد یا نه چه نوری برای رفرجیوم خوبه نور برای سامپ مشکلی ایجاد نمیکنه ممنون از راهنماییتون

صفحه 330 از 1093 نخستنخست ... 230280311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349380430830 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)