کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    از دلقک ها کدوم با شقایق موکتی سازگار هست لطفا اگر قیمت هم دارین بگین

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    کلسیم شرکت brightwellگرفتم یادم رفت طرز مصرف رو از فروشنده بپرسم سوتد انگلیسی هم ندارم توضیح بروشور رو بخونم لطفا طریقه مصرف رو بهم توضیح میدین 200گرمی گرفتم 45تومن حجم اکواریوم هم 550لیتر هست ممنون از راهنماییتون
    کلسیوم پودری گرفتین؟
    10 گرم از پودر رو تو 250 میلی لیتر آب شیرین(ترجیحا ro) حل کنین محلول بدست اومده هر 1 میلش 3ppm کلسیوم آب رو افزایش میده 10 میلش برای 80 لیتر استفاده میشه!
    به زبون ساده 5 تا قاشق چای خوری از کلسیوم رو تو به لیوان حل کنید اگه کلسیومتون پایینه روزانه 10 میلی لیتر از محلول رو به ازای 80 لیتر از آب آکواریومتون اضافه کنید تا کلسیوم به حد نرمال برسه!
    یعنی مثلا اگه اکواریمتو 240 لیتره 30 میل از محلول رو روزانه اضافه کنید

از دلقک ها کدوم با شقایق موکتی سازگار هست لطفا اگر قیمت هم دارین بگین
    اگه شقایق دیگه ای ندارین دلقکتون هر گونه باشه امکانش هست که هم زیست بشه!اما اصولا کلارکی و اسلاریس باهاش هم زیست میشن!

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان یه واتر پمپ سوبو 6800 دوسال پیش خریدم و فقط برای سیفون کردن تانک شیرین ازش استفاده میکردم (برای انتقال اب از منبع ذخیره به تانک) حالا گذاشتمش برای تانک شور که مثل یه تراکتور صدا میده و اصلا قابل تحمل نیست این صدا ، میخواستم یه راهنمایی کنید که برای 600 لیتر بهترین و بی صدا ترین واترپمپ چیه ؟ بی صدا بودنش خیلی برام مهمه
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    دوستان یه واتر پمپ سوبو 6800 دوسال پیش خریدم و فقط برای سیفون کردن تانک شیرین ازش استفاده میکردم (برای انتقال اب از منبع ذخیره به تانک) حالا گذاشتمش برای تانک شور که مثل یه تراکتور صدا میده و اصلا قابل تحمل نیست این صدا ، میخواستم یه راهنمایی کنید که برای 600 لیتر بهترین و بی صدا ترین واترپمپ چیه ؟ بی صدا بودنش خیلی برام مهمه
    ممنون
    اگه قیمت براتون مهم نیست پمپ های آکواریوم سیستم عالین واقعا بی صدان من برا انتقال آب به رفیوجیومم استفاده کردم
    برا شما مدل nj 3000 یا nj4500 بسته به ارتفاعی که می خواین آبو انتقال بدین مناسبه
    البته پمپ اصلی منم سوبو 4000 هست خیلی صدا نمیده!

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    اگه قیمت براتون مهم نیست پمپ های آکواریوم سیستم عالین واقعا بی صدان من برا انتقال آب به رفیوجیومم استفاده کردم
    برا شما مدل nj 3000 یا nj4500 بسته به ارتفاعی که می خواین آبو انتقال بدین مناسبه
    البته پمپ اصلی منم سوبو 4000 هست خیلی صدا نمیده!
    ممنون دوست عزیز من وقتی پمپ را روشن میکنم یه صدای آزار دهنده ای تو خونه میپیچه و احتمال اینکه همسایه ها اعتراض کنند زیاده چون مجتمع ما خیلی ساکته
    از اون طرف خودمم سردرد میگیرم ، واقعا صدای بدی داره ، اگه آکواریوم سیستم واقعا بیصدا باشه و قدرتمند حتما میخرم ، شما قیمتی از این واتر پمپ ندارین ؟
    نمیدونین کدوم مغازه داره؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    من یک ساله اکواریوم راه اندازی کردم تا حالا هیچ محلول وویتامینی به اب اضافه نکردم تست هم نزدم توش دوتا موکتی دارم دوتا اسالاریس دوتا دامسل زندانی موریش بلو تانگ جراح دم زرد جراح ناسو پادر بلو هموشونم 8ماه بیشتره تو اکواریوم هستن چه چیزی لازمه اضافه کنم ایا لازمه یانه لایوراک هام رنگشون برگشته به زردی میزنن البته کلسیوم گرفتم از امروز شروع به اضافه کردن کردم چقدر کلسیوم بریزم 200گرمی هست حجم اکواریوم550لیتر هست البته گیاه انگوری هم دارم

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز من وقتی پمپ را روشن میکنم یه صدای آزار دهنده ای تو خونه میپیچه و احتمال اینکه همسایه ها اعتراض کنند زیاده چون مجتمع ما خیلی ساکته
    از اون طرف خودمم سردرد میگیرم ، واقعا صدای بدی داره ، اگه آکواریوم سیستم واقعا بیصدا باشه و قدرتمند حتما میخرم ، شما قیمتی از این واتر پمپ ندارین ؟
    نمیدونین کدوم مغازه داره؟
    ممنون
    آره واقعا بی صداس ساخت ایتالیاس قابل تنظیم هم هست
    قیمت ندارم اما آکوا مارین وارد کنندشه باید پمپ حجم بالا رو داشته باشه بعد از اون پمپ های Aquamedic هم خوبه

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    من یک ساله اکواریوم راه اندازی کردم تا حالا هیچ محلول وویتامینی به اب اضافه نکردم تست هم نزدم توش دوتا موکتی دارم دوتا اسالاریس دوتا دامسل زندانی موریش بلو تانگ جراح دم زرد جراح ناسو پادر بلو هموشونم 8ماه بیشتره تو اکواریوم هستن چه چیزی لازمه اضافه کنم ایا لازمه یانه لایوراک هام رنگشون برگشته به زردی میزنن البته کلسیوم گرفتم از امروز شروع به اضافه کردن کردم چقدر کلسیوم بریزم 200گرمی هست حجم اکواریوم550لیتر هست البته گیاه انگوری هم دارم
    طبق همون دستوری که گفتم استفاده کنید روزانه 70 میل ازون محلول بدست اومده رو بریزین تا کلسیوم به مقدار 440 برسه!
    شما پودر منیزیوم و استرانسیوم هم بگیرین همین برایت ول هم بگیرین فقط کلسیوم منیزیوم رو تست بزنین که بیش از حد به آب اضافه نکنین!برا ماهیا هم یه مولتی ویتامین برایت ول بگیرین خوبه (vitamarin-m)
    نور تانکتون چیه چون علاوه بر کلسیوم و منیزیوم نور هم تو رنگ صخره ها موثره
    حالا که شقایق دارین تریس المنت هم تهیه کنید بد نیست (koral-vm) برایت ول و سعی کنید هفته ای یک تا دوبا ر بهش میگو بدین روشم مولتی ویتامین بزنید
    در ضمن اگه رفیوجیوم دارین برا گیاهتون محلول آهن هم تهیه کنید و اگه هر 45 روز یه سیفون 20% بزنید که خیلی خوبه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    بچه ها شقایق موکتی من برگشته سرو ته شده علتش چیه درستش میکنم بازم برمیگرده چرا

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    میشه برای پر کردن آورفلو از چیز دیگه ای استفاده کرد (مثل توپ رنگی ، میخوام اینقدر بیاد بالا تا بتونم روی بیوبالها فیلتر وول بذارم اینجوری باید یه بسته بزرگ فیلتر بذارم) آخه آور فلوی من خیلی بزرگه و الان با 270 بیوبال هنوز سه چهارمش خالیه

صفحه 328 از 1093 نخستنخست ... 228278309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347378428828 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)