همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir mohammad 16 نمایش پست ها
    دوستاني كه در كرج هستند يك فروشگاه خوب كه ريف داشته باشه معرفي ميكنند؟
    اقای فریبرز موسوی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم اب شور-كاسكو
    شماره عضویت
    11675
    [quote=محمد صادق بهمنش;104273]اقای فریبرز موسوی[/quot
    ميشه ادرس فروشگاه يا شماره تماسشونو بگيد من تازه عضو شدم اشنايي ندارم ايشون ماهي اب شور هم دارن ديگه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    تا حدی که سلیقه ای هست ولی معمولا حدود 20 کیلو سنگ مناسب هست .اگر پرسنگتر دوست داشته باشید 25 تا 30 کیلو و اگر خلوت تر و با فضای شنای بیشتر برا ماهی ها میخواید 15 کیلو و یا کمتر. اونطور نیست که برای اکواریوم مقدار لایوراک ضروری باشه ولی خوب لایوراک بیشتر به تصویه و سلامت اب کمک خیلی زیادی میکنه و همیشه توصیه میشه سنگ زنده ی بیشتری استفاده بشه.
    2-3 تا هرمیت برا تمیز کردن اکواریوم 80 لیتری کافی هست .سعی کنید هرمیت هایی با سایز کوچک انتخاب کنید که کمتر مزاحمت ایجاد کنند.از تمیز کننده های دیگه مثل حلزونها و بلنی و گابی هم بهتره استفاده کنید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    شما تو اکواریوم 80 لیتری محدودیتی برای نگهداری مرجان و ریف به اون معنا ندارید ولی خوب اگر سایز ریفهاتون بیش از اندازه بزرگ باشن قرار دادن و ایجاد شرایط مناسب نور و جریان براشون سخت هست.به همین خاطر سعی کنید سراغ شقایقهایی با سایز کوچیک که رشد زیادی هم ندارن برید.شقایق حبابی گزینه ی خوبی هست که سطح نگهداریش هم سخت نیست. در مورد اکواریوم ریف حتما اطلاع دارید که باید شرایط خاصتری رو از نظر عناصر اب و نیترات و نور و جریان و ... فراهم کنید.
    در مورد نور میتونید از همون مهتابیهای مخصوص اب شور استفاده کنید.(با توجه به ارتفاع کم تانک به طور کامل پاسخگوی نیازها ریفهاتون خواهند بود). از led هایی هم که جدیدا وارد شدن و مخصوص اب شور هستند میتونید استفاده کنید.
    آقا یکجوری جواب بده که یکچیزی را هم از قلم بندازی که بقیه هم بتونن یکچیزی بگن. واقعا ممنون از این جوابهای کامل و بی نقص. همینه که من نسبت به بچه های سایت احساس دین می کنم دیگه!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    یه ادرس ریف فروشی تو کرج وحومه بدین منصف باشه نصبت به این نوابیا انقدر تو این نواب سرمون کلاه رفت خسته شدیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    برای اینکه سنگهام بنفش بشن چیکار کنم من متال رو روشن که میکنم کف اکواریوم قرمز میشه چرا

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    [QUOTE=amir mohammad 16;104327]
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    اقای فریبرز موسوی[/quot
    ميشه ادرس فروشگاه يا شماره تماسشونو بگيد من تازه عضو شدم اشنايي ندارم ايشون ماهي اب شور هم دارن ديگه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    یه ادرس ریف فروشی تو کرج وحومه بدین منصف باشه نصبت به این نوابیا انقدر تو این نواب سرمون کلاه رفت خسته شدیم
    اسم مغازشوناکواریم مدکزی یا یه همچین چیزی هست تو خیابان دکتر همایون.
    آقای مهدی زاده هم جهان اکواریم رو دارن تو خیابان برغان

برای اینکه سنگهام بنفش بشن چیکار کنم من متال رو روشن که میکنم کف اکواریوم قرمز میشه چرا
    میشه بفرمایید کف تانک قرمز میشه یعنی چی؟! یعنی جلبک قرمز یا رنگ نور به قرمز میخوره؟!!
    اگه کلسیم ، منیزیم و ید مناسب در کنار نور داشته باشید بنفش میشن

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    برای بنفش شدن سنگها 2 نکته هست. اول مناسب بودن سطح منیزیوم و کلسیم تانک .اگر از محلولهای کلسیم و منیزیم استفاده کنید خیلی در بنفش شدن موثر خواهد بود.kh اب هم مهمه.
    نکته ی دوم استفاده از نور مناسب هست .و همینطور استفاده از محلولهای مکمل عناصر هم تاثیرگذار هست(البته مهمتر از همه همون کلسیم و منیزیم هست.)
    در ضمن دقت کنید که باید به سنگها فرصت بدید تا جلبک بنفش رنگ مورد نظر روی سنگها رشدو تکثیر بشه.موارد بالا فقط شرایط مناسبتری برای رشد این جلبک ایجاد میکنه و در نهایت بازم نیاز به زمان هست.
    محصولاتی هم به عنوان پرپل اپ (بنفش کننده ) تو بازار هست که به نظر من پول اضافی دادن هست و اگر شرایط تانک مناسب باشه به هیج وجه نیازی به این محصولات نیست.
    احتمالا به دلیل بالا بودن نیترات و فسفات تانکتون و یا کم بودن موج و تازه راه اندازی تانک و نداشتن تمیز کننده ی مناسب (شاید هم چندین عامل همزمان) دیاتوم روی شنهاتون تشکیل میشه که چندان جای نگرانی نداره و اگر عوامل بالا رو برطرف کنید مشکلتون حل میشه.از تمیزکننده هایی مثل گابی و هرمیت هم برای تمیزکردن شنها استفاده کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    قرمز شدن کف آکواریوم میتونه نشونه ساینوباکتر باشه که راه حلش :
    1) کاهش فسفات
    2) کاهش نیترات
    3) بالا بردن ph
    4) کاهش زمان نوردهی
    5) استفاده از لامپ مناسب ( وجود لامپ آکتنیک الزامی هستش یه نکته هم هست جلبک های کورالاین بیشتر نور آکتنیک و آبی رو بیشتر دوست دارن و افزایش نور سفید باعث متوقف شدن رشدشون میشه )
    6) قرار دادن پد روی اوور فلو و شستوشوی منظم اون به صورت روزانه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    ممنون از راهنمایهاتون من هم دنیتراتور دارم هم گیاه انگوری فکر نکنم نیترات ابم بالا باشه وقتی نور متال روشن میشه تشکیل میشن وقتی خاموش میکنم یه ساعت بعد از ناپدید میشن برای بنفش کردن سنگ میتونم از همین کلسیم جوشان استفاده کنم یا کلسیم بخصوصی داره

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    ممنون از راهنمایهاتون من هم دنیتراتور دارم هم گیاه انگوری فکر نکنم نیترات ابم بالا باشه وقتی نور متال روشن میشه تشکیل میشن وقتی خاموش میکنم یه ساعت بعد از ناپدید میشن برای بنفش کردن سنگ میتونم از همین کلسیم جوشان استفاده کنم یا کلسیم بخصوصی داره
    دوست عزیز یه عکس از کف اکواریومتون میتونین قرار بدین؟ میزان فسفات و نیترات آب اکواریومتون چقدره؟
    دنیتراتور معمولا نیترات رو ثابت نگه میداره برای نتیجه بهتر باید اول با سیفون نیترات رو پایین بیارین!
    کلسیوم جوشان منظورتون کلسیوم خوراکی هست؟ فک نکنم بشه استفاده کرد از کلسیوم های مخصوص آب شور باید استفاده کنید که عموما صنعتی هستن! همونطور که دوستان گفتن به غیر از کلسیوم عوامل دیگه هم موثرن مث منیزیوم kh ,ph نرمال ,استرانسیوم,نور مناسب و...

صفحه 326 از 1093 نخستنخست ... 226276307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345376426826 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)