کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    نقل قول نوشته اصلی توسط foood نمایش پست ها
    ببخشید دوستان من وارد بحث میشم ولی واقعا" کسای هستند که خیلی از نیازهاشون با کمترین هزینه بر طرف میکنند و یک سری که موادو غذاها وافعا" نمیشه جاگزین کرد و اگر هم بشه ارزش دردسر و ریسکشو نداره کسانی هم هستند که غذاهای دست ساز متفاوت برای تغذیه و همچنین مثلا" برای افزایش کلسیم و همچنین منیزیوم و ید و....... خودشون از تجهیزات آزمایشگاهی و جاهای که بشه مواد رو تهیه کرد استفاده میکنن و خودشون درست میکنند
    احسنت ...واقعا همینطوره....یه جاهاییی میشه با کمترین هزینه و وقت ..بیشترین راندمان رو گرفت......

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    شوری آب آکواریوم من متاسفانه رسیده بود به 17 و متاسفانه چندفه ای که آب برا تست به مغازه بردم نمی دونم به چه دلیلی شوری آب مناسب می گفتند
    با این شوری یکی از شقایق هام مرد و یکی دیگه هم خیلی آشفته و کوچک شده
    الان شوری آب رسوندم به 21
    برای بازسازی شقایق نیازی هست کاری انجام بدم ؟
    شوری بازم ببرم بالاتر ؟
    یدونه خیار دریایی گرفتم فروشنده میگفت برای تانک خیلی لازمه چون شن هارو کامل پاک میکنه
    به نظر شما مناسبه ؟
    ممنونم

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شوری آب آکواریوم من متاسفانه رسیده بود به 17 و متاسفانه چندفه ای که آب برا تست به مغازه بردم نمی دونم به چه دلیلی شوری آب مناسب می گفتند
    با این شوری یکی از شقایق هام مرد و یکی دیگه هم خیلی آشفته و کوچک شده
    الان شوری آب رسوندم به 21
    برای بازسازی شقایق نیازی هست کاری انجام بدم ؟
    شوری بازم ببرم بالاتر ؟
    یدونه خیار دریایی گرفتم فروشنده میگفت برای تانک خیلی لازمه چون شن هارو کامل پاک میکنه
    به نظر شما مناسبه ؟
    ممنونم
    سلام :
    شوری اب برای ریف حداقل 23 تا حداکثر 25 بهترین حالت هست.شما اگه میتونی یه شوری سنج دقیق تهیه کن و خودت تست رو انجام بده و یا پیش یه فرد مطمئن ببر تست کنه.
    الان که 21 هست شوری قابل تحمل برای ریفها هست البته در کوتاه مدت .برای زیاد کردن شوری اصلا عجله نکن و شوری رو با سرعت کم مثلا روزی 0.1 تا .0.2 واحد بالا ببر چون شک ناشی تغییر ناگهانی شوری هم روی ماهی ها و بیشتر از اون ریفها اثرش خیلی زیاده.
    کار خاصی نیست که انجام بدید و شقایق بهتر بشه چون اصولا شقایق ها بین ریفها خیلی حساس هستند و جابه جا کردنشون هم ریسکش بالاست.
    خیار دریایی برای اکواریوم مفیده و غذاها و پسماندهای لابه لای شنها رو تمیز میکنه .خیار دریایی معمولا خیلی کم تو اکواریوم دیده میشه و بیشتر اوقات پنهان میشه.
    برا تمیز کردن شنها گابی شنخوار بهترین گزینه است البته توصیه میکنم غذاخورش رو بخرید در غیر اینصورت عمر زیادی نمیکنه.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    یه اتفاق عجیب توی تان من افتاد
    دیشب یک دفه دامسل سه خال به شقایق حمله کرد و گوشه دهان شقایق را زخمی کرد و شرو به خوردن شقایق کرد حتی موقعی که خاستم شقایق جدا کنم بهش حمله میکرد
    این رفتار طبیعیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه اتفاق عجیب توی تان من افتاد
    دیشب یک دفه دامسل سه خال به شقایق حمله کرد و گوشه دهان شقایق را زخمی کرد و شرو به خوردن شقایق کرد حتی موقعی که خاستم شقایق جدا کنم بهش حمله میکرد
    این رفتار طبیعیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام نه طبیعی نیست من تاحالا نشنیدم دامسل به ریف حمله کنه و جا داره بگم جلل خالق .البته بنظر من این رفتار ماهی های ریف سیف که به ریف حمله میکنن فقط در اسارت هستش و در محیط طبیعی اینطور نیست اگه دوباره حمله کرد بهتر دامسل رو ردش کنی بر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10535
    با سلام خدمت همه ی دوستان
    یه مشکلی برام پیش اومده نمیدونم جاش اینجاس مطرح کنم یا جای دیگه ولی بچه های پارسی پت انقد بامرامن هرجا سوال بپرسی جواب میدن
    سوالی که داشتم اینه که یه شقایق پاقه قرمز که اسم علمیش لانگ تانگل هس اگه اشتباه نکنم دارم شقایق سرحال هست فقط شاخکاش بعضی جاها شرمز متمایل به قهوه ای شده مشکلش چی میتونه باشه
    تست هم کردم ـمونیاک و فسفات و نیترت نزدیک به صفر بودن نیتراتم حدود 40 یه پایین بود
    یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی لامپ هارو خاموش میکنم شقایق سرحالتر میشه وقتی لامپو روشن میکنم پژمرده میشه :!!!!!!

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط farrokhian نمایش پست ها
    یه مشکلی برام پیش اومده نمیدونم جاش اینجاس مطرح کنم یا جای دیگه ولی بچه های پارسی پت انقد بامرامن هرجا سوال بپرسی جواب میدن
    سوالی که داشتم اینه که یه شقایق پاقه قرمز که اسم علمیش لانگ تانگل هس اگه اشتباه نکنم دارم شقایق سرحال هست فقط شاخکاش بعضی جاها شرمز متمایل به قهوه ای شده مشکلش چی میتونه باشه
    تست هم کردم ـمونیاک و فسفات و نیترت نزدیک به صفر بودن نیتراتم حدود 40 یه پایین بود
    یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی لامپ هارو خاموش میکنم شقایق سرحالتر میشه وقتی لامپو روشن میکنم پژمرده میشه :!!!!!!
    سلام نور تانک چیه

وچند وقته داری شقایق رو

کجای اکواریوم گذاشتیش از نظر سطح

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط farrokhian نمایش پست ها
    بابت تغییر رنگش فکر نکنم چیز مهمی باشه شقایق ها و مرجان ها جلبک همزیست دارن که ممکن در اثر استرس یا نور نامناسب این جلبک ها کمرنگ و ضعیف بشن شاید وقتی که خریدن برا همین کم رنگ بوده حالا داره به رنگ اصلیش بر میگرده!
    شقایق لانگ تنتاکل به نور متوسط احتیاج داره در مورد نورتون توضیح بدین! شاید دلیل بسته شدنش زیر نور, شدت نور زیاده!

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    دوستان دومین نئون دو رنگ من هم بر اثر رفتن تو موج ساز و روشن شدنش تو تایم خاص از بین رفت !!! میخواستم بدونم کسی راهکاری به ذهنش میرسه که ماهی ها توی موج ساز نرن!!!!

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    دوستان دومین نئون دو رنگ من هم بر اثر رفتن تو موج ساز و روشن شدنش تو تایم خاص از بین رفت !!! میخواستم بدونم کسی راهکاری به ذهنش میرسه که ماهی ها توی موج ساز نرن!!!!
    سلام :
    احمد جان به نظرم توریهای پلاستیکی رو میشه استفاده کرد . خودم استفاده کردم (البته ماهی تا حالا داخل موج ساز نرفته) و موثر بوده.
    موفق باشی

صفحه 316 از 1093 نخستنخست ... 216266297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335366416816 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)