همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadj نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز میخوام در مورد موردی با دوستان خوبم حرف بزنم که واقعا تو این گرونی ها شاید به درد بخوره!!!!!
    دوستان من تجربه زیادی تو در اب شور نداشتم(یک ساله که راه اندازی شده) اما اب شیرین تا بوده همیشه داشتم
    میوام اینو بگم شاید لازم به بحث جداگانه ای باشه که همه دوستان شرکت کنن!!!اتو این مدت من از هیچ مکملی واسه آب شو راستفاده نکردم...نه باکتری ...نه هیچ چیز دیگه....فقط وسایل حیاطی...مثل بیوبال...نخودی...پشم شیشه وووووووووو....الا
    هیچ مکلی هم به وجود نیومده..... هر ماهی هم گذاشتم اینقدر سرحال بوده رشت کرده..............خالاصه خداروشکر
    حالا سوا من اینه تو این گرونی ها بیام از تجربه های همدیگه تو این موادی که گرون هستن استفاده کنیم و بیخودی خرجمون رو بالا نبریم....چون به نظرم حتما همه این مواد جایگزین های دم دست ما دارند!!!!
    نظرتون چیه؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    اون مکمل هایی که اول به عنوان باکتری به تانک اضافه میشه ضروری نیست و فقط زمان سیکل رو کاهش میده یعنی شما مثلا بدون اونا زمان سیکلت میشه 2 ماه و با اونا میشه 1 ماه که اتفاقا خیلی ها اعتقاد دارن که خیلی بهتره بزارید سیکل کاملا طبیعی طی بشه و باکتری اضافه نکنید البته به شرطی که حوصله 2 ماه صبر رو داشته باشید

بقیه مکمل ها و... هم بستگی به نوع آبزیهایی داره که ازشون نگهداری می کنید مثلا تو تانک ریف شما تو تانک ریف شما باید یه فکری به حال عناصری که نیاز داره مثل تریس المنت ها ، ید و... بکنین!!!
    حالا یا با سیفن کردن یا با اضافه کردن اونا به صورت محلول

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    سلام دوستان
    امروز میخوام در مورد موردی با دوستان خوبم حرف بزنم که واقعا تو این گرونی ها شاید به درد بخوره!!!!!
    دوستان من تجربه زیادی تو در اب شور نداشتم(یک ساله که راه اندازی شده) اما اب شیرین تا بوده همیشه داشتم
    میوام اینو بگم شاید لازم به بحث جداگانه ای باشه که همه دوستان شرکت کنن!!!اتو این مدت من از هیچ مکملی واسه آب شو راستفاده نکردم...نه باکتری ...نه هیچ چیز دیگه....فقط وسایل حیاطی...مثل بیوبال...نخودی...پشم شیشه وووووووووو....الا
    هیچ مکلی هم به وجود نیومده..... هر ماهی هم گذاشتم اینقدر سرحال بوده رشت کرده..............خالاصه خداروشکر
    حالا سوا من اینه تو این گرونی ها بیام از تجربه های همدیگه تو این موادی که گرون هستن استفاده کنیم و بیخودی خرجمون رو بالا نبریم....چون به نظرم حتما همه این مواد جایگزین های دم دست ما دارند!!!!
    نظرتون چیه؟؟؟
    درسته که باید از هزینه های اضافی جلوگیری کرد اما یادمون باشه ما داریم از موجودات زنده نگهداری میکنیم و در قبالشون مسئولیم و البته آبزیان آب شور از حساس ترین موجودات هستن حالا ممکن شما بتونین تو شرایط بد هم ازشون نگهداری کنین اما قطعا از شرایطشون راضی نیستن! به نظره منم نباید هزینه اضافه کرد و این مستلزمه اطلاعات کافیه اما بعضی چیزارو نمیشه حذف کرد همون طور که آقای بهمش گفتن!

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    شما اگه فیش اونلی داشته باشید حتی سیفون هم به ندرت نیاز دارید بزنید اگه لایو راک زیاد و مدیای قوی داشته باشید ولی برای ریف من بعید میدونم بدون ید و تریس بشه کاری کرد مخصوصا افت kh

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    ممونم از دوستان...بله واسه باکتری همینطوره...ولی واسه ریف بزارید یکم عمیق تر تو بحث بریم...ایا واقعا نمیشه به صورت طبیعی چنیین موادی رو اضاف کرد؟؟؟؟؟چون به نظر من خیلی اب شور جنبه بازاری گرفته!!!! فقط واسه خواب ماهی ها محلول نذاشتن!!!!
    به نظرم شما چی؟؟؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    ممونم از دوستان...بله واسه باکتری همینطوره...ولی واسه ریف بزارید یکم عمیق تر تو بحث بریم...ایا واقعا نمیشه به صورت طبیعی چنیین موادی رو اضاف کرد؟؟؟؟؟چون به نظر من خیلی اب شور جنبه بازاری گرفته!!!! فقط واسه خواب ماهی ها محلول نذاشتن!!!!
    به نظرم شما چی؟؟؟
    دوست عزیز اول باید قبول کنیم که اکوسیستم آب شور اکوسیستم بسیار پیچیده ای هستش و فراهم کردن شرایط یه دریا تو یه اکواریم مستلزم امکانات نسبتا زیادی هستش ( مخصوصا برای نگهداری از مرجان ها )
    ولی من منظور شما رو از به طور طبیعی اضافه کنیم چیه؟! میشه بیشتر توضیح بدید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 10th February 2013 در ساعت 01:12 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    چشم...ببنید این چیزی که مثال میزنم واقعا معقوله!!!!! الان قرص هایی تو بازار مثلا قرص های مکمل(قرص ویتامین a...ویتامین k و.........)که میکن افراد مسن بخورن خیلی خوبه.......
    ذر صورتیکه همین ویتامین ها به صورت طبیعی در کنار ما وجو دارند!!!!! حالا واسه اب شور هم واقعا همینطوره!!!!! مثلا فسفان بالا رفته.....حتما نباید بریم که فسفات ریمو بخریم.......واقعا هزار تا راه هست که هزینه بیخود نشه..... بارور کنیین میشه...ولی اینا همیشه مثل یه راز بین کساییی که تجربه بلا دارن میمونه.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    چشم...ببنید این چیزی که مثال میزنم واقعا معقوله!!!!! الان قرص هایی تو بازار مثلا قرص های مکمل(قرص ویتامین a...ویتامین k و.........)که میکن افراد مسن بخورن خیلی خوبه.......
    ذر صورتیکه همین ویتامین ها به صورت طبیعی در کنار ما وجو دارند!!!!! حالا واسه اب شور هم واقعا همینطوره!!!!! مثلا فسفان بالا رفته.....حتما نباید بریم که فسفات ریمو بخریم.......واقعا هزار تا راه هست که هزینه بیخود نشه..... بارور کنیین میشه...ولی اینا همیشه مثل یه راز بین کساییی که تجربه بلا دارن میمونه.
    بله روش طبیعی هم هست خیلی از ماها هم استفاده میکنیم مثلن برایه دفع نیترات و فسفات از رفیجیوم استفاده میکینم یا برایه بوجود اومدن باکتری هایه هوازی سیکل رو به طور طبیعیش طی میکنیم و از محلول استفاده نمیکینم ولی یه موقع هایی هست که کسانی نمیتونن از وجود رفیجیوم بهره ببرن و مجبور به استفاده از این وسایل هستن مثل کسانی که اکواریوم نانو دارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    بله روش طبیعی هم هست خیلی از ماها هم استفاده میکنیم مثلن برایه دفع نیترات و فسفات از رفیجیوم استفاده میکینم یا برایه بوجود اومدن باکتری هایه هوازی سیکل رو به طور طبیعیش طی میکنیم و از محلول استفاده نمیکینم ولی یه موقع هایی هست که کسانی نمیتونن از وجود رفیجیوم بهره ببرن و مجبور به استفاده از این وسایل هستن مثل کسانی که اکواریوم نانو دارن
    ببخشید دوستان من وارد بحث میشم ولی واقعا" کسای هستند که خیلی از نیازهاشون با کمترین هزینه بر طرف میکنند و یک سری که موادو غذاها وافعا" نمیشه جاگزین کرد و اگر هم بشه ارزش دردسر و ریسکشو نداره کسانی هم هستند که غذاهای دست ساز متفاوت برای تغذیه و همچنین مثلا" برای افزایش کلسیم و همچنین منیزیوم و ید و....... خودشون از تجهیزات آزمایشگاهی و جاهای که بشه مواد رو تهیه کرد استفاده میکنن و خودشون درست میکنند

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط foood نمایش پست ها
    ببخشید دوستان من وارد بحث میشم ولی واقعا" کسای هستند که خیلی از نیازهاشون با کمترین هزینه بر طرف میکنند و یک سری که موادو غذاها وافعا" نمیشه جاگزین کرد و اگر هم بشه ارزش دردسر و ریسکشو نداره کسانی هم هستند که غذاهای دست ساز متفاوت برای تغذیه و همچنین مثلا" برای افزایش کلسیم و همچنین منیزیوم و ید و....... خودشون از تجهیزات آزمایشگاهی و جاهای که بشه مواد رو تهیه کرد استفاده میکنن و خودشون درست میکنند
    این کار در مورد عناصر دارایه ریسک زیادیه برایه کسانی که با علم شیمی سرو کار ندارن و خیلی افراد کمی هستن که به این تجربیات دسترسی دارن
    به نظر من استفاده از عناصر اماده و غذاهایه اماده خیلی بهتر راحتر و مطمئن تره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    این کار در مورد عناصر دارایه ریسک زیادیه برایه کسانی که با علم شیمی سرو کار ندارن و خیلی افراد کمی هستن که به این تجربیات دسترسی دارن
    به نظر من استفاده از عناصر اماده و غذاهایه اماده خیلی بهتر راحتر و مطمئن تره
    با این اوضاع قیمت ماهی و مرجان 100 درصد عناصر آماده بهتر و مطمئن تره یا سیفون مرتب که اونم دردسر خاص خودشو داره

صفحه 315 از 1093 نخستنخست ... 215265296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334365415815 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)