کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    شما ید بصورت مرتب اضافه میکنی؟
    راستشو بخوایی ننننننهههه

ولی 2تا دیگه دارم یه همر و شقایق حبابی
    که اونا مشکلی ندارن

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط esfand23 نمایش پست ها
    راستشو بخوایی ننننننهههه

ولی 2تا دیگه دارم یه همر و شقایق حبابی
    که اونا مشکلی ندارن
    ریفها نیازهاشون یکسان نیست.اگر تعداد محدودی ریف دارید معمولا میزان یدی که در تعویض اب و محلول های عناصر کمیاب اضافه میشه کفایت میکنه اما حتما باید یه حداقل رو به ریفها برسونید وگرنه در دراز مدت یعنی چندین ماه که بگذره دچار مشکل میشن.حبابی و همر مثل شقایق به ید احتیاج ندارن .من یه توصیه میکنم اینکه موقع خرید هر ریفی حتما شرایطش از جمله نور و جریان و مواد وعناصری که لازم دارن رو چک کنید میتونید از همین پارسی پت بخش ریفها یا سایتی مثل لیواکواریوم استفاده کنید:
    Saltwater Aquarium Invertebrates for Marine Reef Aquariums: Bulb Anemone

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65ti نمایش پست ها
    سلام به همه
    کسی ادرس سایتی سراغ نداره که وسایل اکواریم رو بفروشه و با پست ارسال کنه ممنون به من پیقام بدین
    سلام:
    سایت ها که زیاد هستن وبیشترشون با پست یا روشهای دیگه براتون میفرستن کافیه یه سرچ با نام فروشگاه اب شور تو گوگل انجام بدید تا اینجا هم نیاز به تبلیغ نباشه.در کنارش اقای مرادی هم با قیمت بسیار مناسبی لطف میکنند و میفرستند.اگر ایشون رو میشناسید میتونید ازشون خرید کنید.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط esfand23 نمایش پست ها
    سلام
    آخه مشکل اینجاست که هیچ کدوم ازین تستر ها اینجا پیدا نمیشه
    این تسترها رو میتونید از فروشگاههای تهران تهیه کنید در پست قبل توضیح دادم

نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از راهنماییتون
    نمیخاستم بخرم ولی فروشنده انقد گف مقاومهکه خام شدم
    دوستم هم یکیش خرید از شب اول غذا بهش داد و خورد
    پروانه پشت زیندارمم دیشب غذا خورد و خیلی سرحال بود بعد از ,2ساعت یدفه مرد
    تست زدم
    Kh=10
    Ph=7.6
    Nh=0
    نیتریتم صفره و نیتراتم تازه رسیده به 10
    نمیدونم مشکل از کجاست!?!?!?
    خواهش میکنم.حتما قبل از اقدام به خرید ریف یا ماهی که نمیشناسید قبلش تحقیق کنید و بدون اطلاعات چیزی نخرید چون واقعا اعتمادی به اکثر فروشنده ها و راهنمایی هاشون نیست از قبل تصمیم بگیرید که چه ماهی میخواهید بخرید و برای همون برید .تستهاتون هم خوبه به جز ph که باید 8.1 تا 8.4 باشه و میتونه رو سلامت اکواریوم اگر کنترل نشه تاثیر زیادی بذاره.پروانه ها اکثرا در غذاخور کردنشون مشکل هست و کمی هم حساسند .بین این خانواده جز چند گونه ی محدود بهتره سراغ بقیه گونه ها نرید
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    ماهی موریشم به فروشنده پس دادم دیگه نمیخاستم شاهد مرگ یک ماهی دیگه باشم
    از اساتید بزرگ یه خاهش دارم اگر میشه یه لیستی از ماهی های مقاوم و زیبایی که توی اکواریوم میشه ازشون نگهداری کرد برای من و بقیه دوستان اراءه کنند تا دیگه شاهد مرگ ماهی بخاطر بی تجربگی نباشیم
    از دوستان باتجربه خاهش میکنم این لطف به ما بکنند
    ممنونم

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    این تسترها رو میتونید از فروشگاههای تهران تهیه کنید در پست قبل توضیح دادم

خواهش میکنم.حتما قبل از اقدام به خرید ریف یا ماهی که نمیشناسید قبلش تحقیق کنید و بدون اطلاعات چیزی نخرید چون واقعا اعتمادی به اکثر فروشنده ها و راهنمایی هاشون نیست از قبل تصمیم بگیرید که چه ماهی میخواهید بخرید و برای همون برید .تستهاتون هم خوبه به جز ph که باید 8.1 تا 8.4 باشه و میتونه رو سلامت اکواریوم اگر کنترل نشه تاثیر زیادی بذاره.پروانه ها اکثرا در غذاخور کردنشون مشکل هست و کمی هم حساسند .بین این خانواده جز چند گونه ی محدود بهتره سراغ بقیه گونه ها نرید
    موفق باشید
    ممنونم
    بدون محلول میشه پی اچ بالا برد ?
    چه گونه هایی از پروانه ها مناسبن?
    پشت زیندار توی چنتا اکواریوم دیدم که خیلی خوب غذا میخوره و مقاومه برای همیتون گرفتم
    ماهی منم کاملا سرحال بود و خوب غذا میخورد از توی شقایق با زیرکی میگو میدزدید ولی یدفه مرد

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام دوستان
    ماهی موریشم به فروشنده پس دادم دیگه نمیخاستم شاهد مرگ یک ماهی دیگه باشم
    از اساتید بزرگ یه خاهش دارم اگر میشه یه لیستی از ماهی های مقاوم و زیبایی که توی اکواریوم میشه ازشون نگهداری کرد برای من و بقیه دوستان اراءه کنند تا دیگه شاهد مرگ ماهی بخاطر بی تجربگی نباشیم
    از دوستان باتجربه خاهش میکنم این لطف به ما بکنند
    ممنونم
    سلام:
    ببخشید من باز پاسخ میدم باز هم دوستان دیگه نظر بدن ولی به نظرم کار خوبی کردید موریش رو پس دادید .بعضی ماهی ها فقط برای بودن تو همون اقیانوس و یا اکواریومهای بزرگ مناسبند نه اکواریومهای خانگی!!
    در مورد لیست ماهی ها هم خیلی بحث سلیقه ای هست و به نظرم خودتون بین ماهی ها بگردید و اونهایی که سطح نگهداری ساده و متوسط دارن و پرخاشگر و مهاجم نیستند انتخاب کنید با این حال به نظرم یک گونه از خانواده دلقک ها ( چون باهم درگیر میشن من خودم داشتن چند تا اسلاریس رو که اروم هستندو گروهی شنا میکنند ترجیح میدم!) خانواده های دارت ها و کرومیس ها و سودوکرومیس ها و راسها (اگر ریف دارید گونه های ریف سیف) جراحهای مقاوم تر(مثل جراح رگال و زرد و بادبانی و...) بعضی از فرشته های کوتوله و انتیاس ها و...
    اینها بیشتر برای اکواریوم ریف هستند اگر دنبال فیش اونلی هستید گونهایی مثل ماشه ماهی هاو شیر ماهیان هستند که مقاومن .
    همین جا یه انتقاد هم بکنم اونم برای شلوغ شدن سایت و مهجور موندن بعضی بخش ها از جمله بخش های زیر که میتونه مرجعی برای پاسخ به سوالاتی مثل سوال شما باشه:
    http://www.parsipet.ir/thread9772.html
    http://www.parsipet.ir/thread268.html

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنونم
    بدون محلول میشه پی اچ بالا برد ?
    چه گونه هایی از پروانه ها مناسبن?
    پشت زیندار توی چنتا اکواریوم دیدم که خیلی خوب غذا میخوره و مقاومه برای همیتون گرفتم
    ماهی منم کاملا سرحال بود و خوب غذا میخورد از توی شقایق با زیرکی میگو میدزدید ولی یدفه مرد
    خواهش میکنم.
    منظورتون از بدون محلول چی هست؟! من روش خاصی به ذهنم نمیرسه البته استفاده از کالک واسرو کلسیم راکتور برای کسانی که حرفه ای ریف نگهداری میکنند و مشکل کاهش phدارن میتونه موثر باشه .بعضی ها هم استفاده از جوش شیرین رو برای بالا بردن kh وph استفاده میکنند که روش مطمئنی نیست.بهتر هست ابتدا با یه تستر مرغوب مجدد تست کنید تا از ph مطمئن بشید در صورت کم بودن از ph+ استفاده کنید.
    در ضمن kh تون هم لازمه تست کنید چون افت kh مقدمه ای برای افت ph هست یا به بیان بهتر ابتدا kh برای جلوگیری از اسیدی شدن اب با ترکیبات اسیدی واکنش میده و خودش افت میکنه و به دنبال اون مقاومت اب در برابر اسیدی شدن از بین میره و سپس ph افت میکنه.
    بین پروانه ها پروانه سیاه و سفید و راکون و اوریگا و پروانه ی نارنجی و خط نقطه ای سطح نگهداری ساده دارن و میتونید ازشون تو تانک نگهداری کنید البته در مورد مرگ اون ماهی که سطح نگهداریشم متوسطه و غذاخورم شده بوده باید بگم احتمالا بیماری داشته در غیر اینصورت ماهی غذاخور به این راحتی و ناگهان نمیمیره .بهتره تا حد امکان(حداقل یکی دوهفته ای)ماهی ها رو قبل از ورود به تانک قرنطینه کنید تا از سالم بودنشون قبل ورود به تانک مطمئن بشید. خودم پروانه ماهی نداشتم اما دیگران تجربه ی موفقی نداشتن در نگهداری از این ماهی !!!

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    اسم این شقایق من لانگ تانگله?
    [IMG][/IMG]

نمیدونم چرا کوچکترین جریان ابی که براش ایجاد میکنم خودش جابجا میکنه میره سمتی که جریان نباشه
    از خصوصیاتشه یا مشکلی داره ?

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    سلام دوستان
    اسم این شقایق من لانگ تانگله?
    [IMG][/IMG]

نمیدونم چرا کوچکترین جریان ابی که براش ایجاد میکنم خودش جابجا میکنه میره سمتی که جریان نباشه
    از خصوصیاتشه یا مشکلی داره ?
    آره لانگ تنتاکل هستش .
    خودش این طوری بهتر دوست داره
    شقایقها معمولاً چند روز اول توی تانک سرگردونن تا جای مناسبی رو پیدا کنن .
    حالا که خودش اونطوری میخواد شما هم باهاش مخالفت نکن چون خودش اونجا رو تشخیص داده .

صفحه 217 از 1093 نخستنخست ... 117167198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236267317717 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)