صفحه 2 از 1093 نخستنخست 123456789101112131415161718192021521025021002 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 10922
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان عزیز این ats یعنی چی میشه یه توضیح بدین ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    دوستان عزیز این ats یعنی چی میشه یه توضیح بدین ممنون
    اينجارو مطالعه كن
    http://www.parsipet.ir/forum/f145/%D...DB%8C-ats-290/

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    1.مزيت اورفلو اينه كه روش مطمئنيه و يه فيلتر تروخشك برايه باكتري هاي هوازي هم داري
    عيبشم فقط اشغال كردن يه فضايه مفيد تو اكواريومه
    2.بهتره بگيم سيستم حذف نيترات كه شما ميتوني از روشهايه ديگه اي مثل دنيتراتور و atsيا
    سيفون كردن اب برايه كاهش نيترات استفاده كني كه بهترين روش همون رفيجيومه بنظر من
    4.بهترين روش بجايه استفاده از سامپ ايجاد روش برلينه كه شما بايد به مقدار كافي لايوراك
    تو اكواريوم داشته باشي كه ميتوني سامپو حذف كني ولي سامپ يه مكان ايده ال برايه جا دادن
    تمام وسايل و حذف كننده هايه مواد الي هست
    آقا مهدی ولی لایو راک اور (بجای هر 8 لیتر یک کیلو ، هر 4 لیتر 1 کیلو)فقط تو کاهش نیتریت و آمونیاک موثره ولی سطح نیترات و فسفات و سیلیکات رو نمیتونه کاهش بده
    بنظر من این دوستمون میتونه اگه هزینه براش مهمه از همین سیستم استفاده کنه و سامپ رو حذف کنه فقط هر ماه 20 درصد آب رو سیفون کنه که برای یک تانک 250 لیتری میشه 2 کیلو نمک (که نمک فیش اونلی هم میتونه کیلویی 5 تومن بخره)یعنی هزینه نگهداریتون میشه ماهی 10 هزار تومن غذا هم سعی کن غذای بدون فسفات بهشون بدی تعداد ماهیهات هم بیشتر از 5 یا 6 عدد متوسط یا 10 عدد ریز نشه تیم نظافت چیت هم کامل باشن که غذای زیادی باقی نمونه

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    هزینه این دوست عزیز اگه بخواهد سیستم حذف سامپ رو دنبال کنه در حدود 350 هزار تومن تانک 250 لیتری بهمراه پایه و کمد و 360 تا 400هزار تومن لایو راک(60 کیلو) و 50 هزارتومن نمک ویک موج ساز 50 هزار تومن و یک اسکیمر در حدود 100 هزار تومن و یک سیستم روشنایی معمولی 130 هزار تومن و یک بخاری 30 هزار تومن

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    هزینه این دوست عزیز اگه بخواهد سیستم حذف سامپ رو دنبال کنه در حدود 350 هزار تومن تانک 250 لیتری بهمراه پایه و کمد و 360 تا 400هزار تومن لایو راک(60 کیلو) و 50 هزارتومن نمک ویک موج ساز 50 هزار تومن و یک اسکیمر در حدود 100 هزار تومن و یک سیستم روشنایی معمولی 130 هزار تومن و یک بخاری 30 هزار تومن
    با مطالعه قسمت های مختلف این سایت که جا داره از مدیران آن تشکر کنم تصمیم گرفتم حتما از یه سامپی که یه قسمت برای رفیجیوم در آن درنظر گرفته استفاده بکنم و به توصیه دوستان یه اسکیمر با برند اروپایی هم بخرم (بهتره وسایل اصلی رو فقط یکبار و ازنوع خوبش خریداری کنم)حالا اگه مدل ارزونتر هم باشه که بهتر ولی کاراییش از طرف دوستان تایید بشه
    ---میخوام توی چند مرحله اقدام به ساخت و خرید وسایل بکنم تا زیاد بهم فشار نیازه و تا عید تانکم رو راه بندازم
    ---تانکش رو خودم میسازم فقط خواهشا یه چندتا عکس بذارین مخصوصا برای ساخت آور فلو و سوراخ کف تانک ، تو بخش مربوطه تما م عکس ها پاک شده وباز نمیشن مدیر مربوطه هم هنوز عکس آپلود نکردن
    ---خواهشا برای ساخت سامپ هم کمک کنین ؛ چندتا عکس و طرح توی سایت هست ولی اندازه شیشه های وسط و فاصله بینشون و همینطور فاصله از لبه شیشه یا تا کف توش مشخص نیست اگه یه دستور العمل تهیه بشه و دقیق توضیح داده بشه به خیلی ها که میخوان شروع کنن کمک میکنه فکر کنم حتی میتونه به بخش آب شیرین هم کمک کنه
    راستی میخوام تانکم فقط ماهی باشه و بعد که تجربم بیشتر شد برم سمت ریف----------- با سپاس :smile (2):

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    با مطالعه قسمت های مختلف این سایت که جا داره از مدیران آن تشکر کنم تصمیم گرفتم حتما از یه سامپی که یه قسمت برای رفیجیوم در آن درنظر گرفته استفاده بکنم و به توصیه دوستان یه اسکیمر با برند اروپایی هم بخرم (بهتره وسایل اصلی رو فقط یکبار و ازنوع خوبش خریداری کنم)حالا اگه مدل ارزونتر هم باشه که بهتر ولی کاراییش از طرف دوستان تایید بشه
    ---میخوام توی چند مرحله اقدام به ساخت و خرید وسایل بکنم تا زیاد بهم فشار نیازه و تا عید تانکم رو راه بندازم
    ---تانکش رو خودم میسازم فقط خواهشا یه چندتا عکس بذارین مخصوصا برای ساخت آور فلو و سوراخ کف تانک ، تو بخش مربوطه تما م عکس ها پاک شده وباز نمیشن مدیر مربوطه هم هنوز عکس آپلود نکردن
    ---خواهشا برای ساخت سامپ هم کمک کنین ؛ چندتا عکس و طرح توی سایت هست ولی اندازه شیشه های وسط و فاصله بینشون و همینطور فاصله از لبه شیشه یا تا کف توش مشخص نیست اگه یه دستور العمل تهیه بشه و دقیق توضیح داده بشه به خیلی ها که میخوان شروع کنن کمک میکنه فکر کنم حتی میتونه به بخش آب شیرین هم کمک کنه
    راستی میخوام تانکم فقط ماهی باشه و بعد که تجربم بیشتر شد برم سمت ریف----------- با سپاس :smile (2):
    ابعاد تانکت رو نهایی کن و اعلام کن تا دوستان راهنمایی کنن از ابعاد سامپ تا تجهیزاتت. راستی هزینه های اولیه رو یکبار بکنی بهتره که شامل(اسکیمر، نور خوب، پمپ مناسب و مدیای مناسب) حالا لایو راک رو میتونی خورد خورد اضافه کنی البته سخته چون با هر بار ورد صخره های جدید چیدمانتو باید عوض کنی

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    تو اين دو تا لينك ميتوني هم سوراخ كردن و هم طريقه نسب اورفلو رو ببيني
    http://www.parsipet.ir/forum/f731/%D...verflow-10287/
    http://www.parsipet.ir/forum/f731/%D...8%D9%85-10271/
    فاصله شيشه ها و تعدادشون بستگي به سايز سامپ و كارايي كه از سامپ ميخوايد داره
    شما حداقل بايد سايز سامپ و تعداد خونه هارو و انتظارتون از سامپو مشخص كنيد تا بشه
    در مورد اندازه ها صحبت كرد

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    شاید بدون سامپ یک مدت بتونید تانک نگاه دارید ولی تو دراز مدت به مشکل میخورید
    شما که دارید هزینه میکنید پس بهتره که اصولی باشه
    تا بعدها موجب دل زدگی نشه
    برای حذف نیترات رف که بزنید هم لذتشو میبرید هم یک اینکه به نظر من جواب دادنش توپه تو کنترل نیترات

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    ابعاد تانکت رو نهایی کن و اعلام کن تا دوستان راهنمایی کنن از ابعاد سامپ تا تجهیزاتت. راستی هزینه های اولیه رو یکبار بکنی بهتره که شامل(اسکیمر، نور خوب، پمپ مناسب و مدیای مناسب) حالا لایو راک رو میتونی خورد خورد اضافه کنی البته سخته چون با هر بار ورد صخره های جدید چیدمانتو باید عوض کنی

ابعاد همون که تو پست اول گفتم 120x80x40درسته ارتفاعش زیاده ولی میخوام 10 سانت بالارو برای تاج و قراردادن سیستم نور بزارم و از 70 سانت دیگه استفاده کنم آخه خداییش هرچقدر ارتفاع زیاد باشه زیبا تر ورویایی تر میشه درمورد عرض هم چون آپارتمانم کوچیکه نمیخوام زیاد فضا بگیره حالا 5سانت میشه زیاد کرد
    در مورد سامپ میخوام 90x50x40 بگیرم اگه خوبه و مورد تاییده که انشاء الله شروع کنم
    خواهشا با این ابعاد اسکیمر و واتر پمپ و مابقی رو بگین چی بگیرم تا دیگه رسما پروژه شروع شده باشه

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    اندازه سامپ به نظر من که خوبه
    فقط هواست باشه که خونه های سامپ باید فرد باشه
    و خونه اخر که واتر پمپ هست بزرکتر از خونه های دیگه
    اسکیمر موجود که خوب هستند
    تانزی (اگه بتونب پیدا کنی)
    instant ocean که من دارم ازش رازی هستم
    واتر پمپ که اکو مدیک واتر پمپهای خوبی داره

صفحه 2 از 1093 نخستنخست 123456789101112131415161718192021521025021002 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)