همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    تست کلسیوم و منیزیوم را فردا همراه با ریف میخوام بگیرم
    یکم روی این تست سختیم شک دارم چون برای یکی از بچه های تالارو که آبو تست زدم 7 بود اون میگفت تست خودم 10 هست برای همین زیاد روشس حساس نیستم ولی از این no2 میترسم فردا که ریف میخوام بگیرم ترتیبشو بده
    راستی دلقک تومیتو باهاش همزیست میشه دیگه؟
    اره.تومیتو با شقایق حبابی همزیست میشه.مشکلی نیست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    سلام دوستان امروز رفتم یه شقایق گرفتم با یه کرم لوله ای
    ببینید شقایق را جای درستی گذاشتم؟

دوستان یه اتفاق جالبی برام افتاد میخواستم اینم کرم لوله ای را توی یه سواخ جا بدم کمی فشارش دادم به خدا یه برق 220 بهم وارد شد به هرکی میگم باورش نمیشه میگه کرم بی آزاره
    ولی به خدا دست منو برق گرفت با این که کل سیستم برق آکواریم را از برق کشیده بودم
    دیگه ترسیدم ازش همینجوری گذاشتمش رو شن ها جرات ندارم دوباره بهش دست بزنم

برای کاهش no2 هم یه ظرف 250 میل باکتری برایت ول خریدم برای 50 لیتر آب تانک 3 میل ازشو ریختم توی سامپ
    راستی تست kh من مورد داشت که 7 نشون میداد امروز دادم تست زدند دیدم 10 هست

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سلام دوستان امروز رفتم یه شقایق گرفتم با یه کرم لوله ای
    ببینید شقایق را جای درستی گذاشتم؟

دوستان یه اتفاق جالبی برام افتاد میخواستم اینم کرم لوله ای را توی یه سواخ جا بدم کمی فشارش دادم به خدا یه برق 220 بهم وارد شد به هرکی میگم باورش نمیشه میگه کرم بی آزاره
    ولی به خدا دست منو برق گرفت با این که کل سیستم برق آکواریم را از برق کشیده بودم
    دیگه ترسیدم ازش همینجوری گذاشتمش رو شن ها جرات ندارم دوباره بهش دست بزنم

برای کاهش no2 هم یه ظرف 250 میل باکتری برایت ول خریدم برای 50 لیتر آب تانک 3 میل ازشو ریختم توی سامپ
    راستی تست kh من مورد داشت که 7 نشون میداد امروز دادم تست زدند دیدم 10 هست
    سلام
    الان شما تو تانکتون نتریت دارید بعد رفتید شقایق خریدید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
    سیکل رو مگه طی نکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    نیتریت 0.025 هست
    سیکل طی شده ولی نمیدونم این چرا رفته بالا!
    نیترات هم بین 5 و 10 هست
    میتونم این شقایقو بزارم روی شن های کف؟یا مشکل براش به وجو میاد؟چون به نظرم جاش خوب نیست
    این عکس بعد از نیم ساعت از ورود شقایق هست

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نیتریت 0.025 هست
    سیکل طی شده ولی نمیدونم این چرا رفته بالا!
    نیترات هم بین 5 و 10 هست
    میتونم این شقایقو بزارم روی شن های کف؟یا مشکل براش به وجو میاد؟چون به نظرم جاش خوب نیست
    این عکس بعد از نیم ساعت از ورود شقایق هست
    سلام:
    مبارکه دوست عزیز.شما ترجیحا کاری به شقایق نداشته باش و جابه جاش هم نکن.چون اولا به احتمال زیاد نمیتونی از سنگ جداش کنی و اگر هم بتونی استرس زیادی به شقایق وارد میشه و اسیب میبینه.حتی جابه جایی سایر مرجانها هم زیاد توصیه نمیشه .شقایق شما خودش میتونه جابه جا بشه.الان به نسبت تازه وارد بودن خوب باز شده.
    موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    دوستان فرق بین نیترات و نیترات رو بگن..... و کدوم خوبه و کدوم بده!!!! در حالت ایده ال باید در چه رنجی باشه!!!!!
    یه سوال دیگه الان تانک من حدودا 15 روزی هست که راه افتاده....ایا باید موجد زندهی ذره بینی تولید شده باشه که به چشم دیده بشه؟؟؟چون من هرچی نگاه یکنم هیچی توش نیست!!!!واسه آک هم هیچ موجد زنده ای خریداری نکردم تا اموزشی خدمت روبرمو بیام(فردا میرم آموزشی)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadj نمایش پست ها
    دوستان فرق بین نیترات و نیترات رو بگن..... و کدوم خوبه و کدوم بده!!!! در حالت ایده ال باید در چه رنجی باشه!!!!!
    یه سوال دیگه الان تانک من حدودا 15 روزی هست که راه افتاده....ایا باید موجد زندهی ذره بینی تولید شده باشه که به چشم دیده بشه؟؟؟چون من هرچی نگاه یکنم هیچی توش نیست!!!!واسه آک هم هیچ موجد زنده ای خریداری نکردم تا اموزشی خدمت روبرمو بیام(فردا میرم آموزشی)
    دوست عزیز امونیاک و نیتریت ناشی از فضولات و مواد دفعی بدن ماهی ها و تجزیه مواد حاصل میشه که توسط باکتری های داخل سامپ و اکواریوم به نیترات تبدیل میشه و همه ی این ترکیبات مضر هستند ولی نیترات سمیت کمتره و در حد زیر 20 قابل قبوله حتی ماهی ها مقادیر بالاتر و تا 50 رو هم تحمل میکنند اما نیتریت و امونیاک کاملا سمیند و باید میزانشون در اکواریوم صفر بشه که بعد از طی سیکل اولیه اتفاق میافته.
    نه موجودی نیست که بخوای ببینی .باکتریهایی که داخل مدیاهای سامپ تکثیر میشن نشونه ی تکمیل شدن فرایند سیکل تانک تست کردن امونیاک و نیتریت هست باید به صفر رسیده باشه و میزان نیترات شما افزایش پیدا کنه.معمولا یک ماهی طول میکشه.
    موفق باشی

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام به همه دوستان
    آیا در آب شور ماهی مقاومی هست که قبل از طی شدن سیکل ازت بشه به تانک اضافه کرد ؟
    مثلاً در آب شیرین زبرا پیشنهاد میشه ، در فروم نگاه میکردم در توضیحات ماهی دامسل نوشته به خاطر مقاومت بالا برای تانک تازه راه اندازی شده پیشنهاد میشه .
    آیا دامسل مناسب این کار هستش؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    آیا در آب شور ماهی مقاومی هست که قبل از طی شدن سیکل ازت بشه به تانک اضافه کرد ؟
    مثلاً در آب شیرین زبرا پیشنهاد میشه ، در فروم نگاه میکردم در توضیحات ماهی دامسل نوشته به خاطر مقاومت بالا برای تانک تازه راه اندازی شده پیشنهاد میشه .
    آیا دامسل مناسب این کار هستش؟
    دوست عزیز دامسل ماهی مقاومیه اما برا چی می خواین موجوده بد بختو زجر بدین؟ از نظر من بزارین سیکلتون کامل شه وقتی نیتریتو امونیاک صفر شد ماهی بریزید تو تانک که بهتره دامسل کلا نندازین چون بدن دردسر ایجاد میکنه!

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوست عزیز دامسل ماهی مقاومیه اما برا چی می خواین موجوده بد بختو زجر بدین؟ از نظر من بزارین سیکلتون کامل شه وقتی نیتریتو امونیاک صفر شد ماهی بریزید تو تانک که بهتره دامسل کلا نندازین چون بدن دردسر ایجاد میکنه!
    این حرف رو من قبو دارم ، جایی خوندم آمونیاک و نیتریت مانند وقتی در حمام شامپو وارد چشمتون میشه آبششهای ماهی ها رو میسوزونه تازه سوزش چشم برای چند لحظه هستش ولی آمونیاک و نیتریت برای چند روز

صفحه 172 از 1093 نخستنخست ... 72122153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191222272672 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)