کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوستان من یک دستگاه ازن ساز تمام اتوماتیک گرفتم که نسبت به حجم اب تنظیم میشه
    من اونرو روی 1000لیتر تنظیم کردم و در مدت 24 ساعت حدود 3 بار به مدت زمان 10 دقیقه کار کرد
    ایا به نظر شما مشکلی برای اک پیش نمی یاره با این اندازه کارکرد چون من دستگاه اندازه گیری رو ندارم.
    ممنون از راهنمایتون.
    بهنام جان مبارک بشه چی مارکیو گرفتی و چند درومد ؟
    استفاده از دستگاه ازن یه فلسفه خاص خودشو داره .
    روسن و خاموش شدن اون رو یه دستگاه به نام orp controller کنترل میکنه .
    خیلی ها مثل خود من خروجیشو به یه سنگ هوا وصل میکنن و توی سامپ قرار میدن ولی به من خودم این روش رو زاد قبول ندارم بهتره که از ازن راکتور همراه با کربن راکتور استفاده بشه تا بتونه بعد از فرایند ازن زنی بتونه در مرحله کربن ازن رو از آب خارج کنه و وارد سیستم نشه .
    اسکیمرتون ورودی ازن رو داره ؟ چه مارکیه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوستان زمانی که مکمل های کلسیوم و منیزیوم و..... رو به آکواریوم اضافه می کنیم باید اسکیمر خاموش باشه؟
    در ضمن این مکمل ها که بصورت پودری هستن چرا حل نمیشن؟ طبیعیه؟ وقتی که تو یه ظرف می مونن بعد یه مدت ته نشین میشن!!!
    واسه کلسیم منیزیوم استرنسیوم و پتاسیم نیازی نیست ولی به غیر از این چهار عنصر باید خاموش بشه . (بعد از اضافه کردن این چهار تا روی کارکرد اسکیمر تاثیر میزاره و حجم حبابها رو تا یه مدت مثلاً نیم ساعت کم میکنه و دیگه قادر به خارج کردن این عناصر نیست )
    مکملها هم اگه به صورت خالص باشه باید کاملا حل بشه ولی یه مسئله هم هست که نمیشه برچسب ناخالص هم به محصول زد اونم اینه که ممکنه آبی رو که واسه حل کردنش به کار میبری خالص نباشه و خیلی زودتر از حالت عادی اشباع بشه و دیگه قدرت حلالیت اون پایین میاد ولی به هر حال بازم میگن قبل از مصرف شیشه یا بطری را خوب تکان دهید .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    دوستان میخوام یه نوار مسی بگیرم ولی باتوجه به اینکه غذا خور کردنش خیلی سخته دودلم
    چه راهی هست که بخرم و غذا خورش کنم روش خاصی داره؟
    خلاصه اگر راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم چون هم خیلی خوشگله هم ابتازیا زیاد دارم
    با سلام:
    دوست عزیز نوار مسی واقعا انتخاب مشکلی هست .این ماهی به شدت خجالتی و گوشه گیر هست و یکی از دلایل سخت غذاخور کردنش هم همینه. این ماهی مستعد سفیدک هم در صورت نامناسب بودن شرایط و استرس هست و میتونه تانکتون رو هم الوده به بیماری کنه.اگه به غذایی این ماهی توجه کنی میبینی به مورد خاصی اشاره نکرده .هر چند در حقیقت گوشتخوار هست .تا حدی هم به شانس بستگی داره بعضی ماهی ها زودتر به محیط عادت میکنند بعضی هم از ابتدا گوشه گیر میشن.استفاده از غذاهای گوشتی و طبیعی بهتره مثل ارتیمیا به خصوص برای غذا خور کردنش.موجودات داخل سنگ هم هرچه بیشتر باشند منبع تغذیه خوبی برای این ماهیان.هرچند در کل به ریفها صدمه نمیزنه اما بازم با احتیاط به خصوص همراه شقایقها باید نگهداری کنید.سنگ زنده ی بیشتر و اکواریوم بزرگتر با ماهی های اروم خیلی موثره.سایز غذا هم بسیار مهمه چون اگه احساس کنه غذا از دهنش بزرگتره سراغش نمیره.میگوی اب شور و کرم خونی رو هم میتونی در اندازه های خیلی کوچک بهش بدی(البته اگه بقیه ماهی ها بذارن!!!!).
    چون منبع اصلی غذاخوردنش هم سنگهاست بهتره ماهی هایی مثل ماندرین که از سنگها تغذیه میکنند دیگه کنارش نگه نداری.انواع غذاها رو باید امتحان کنی شاید به یکی جواب داد!؟
    من جای شما بودم سراغ این ماهی نمیرفتم چون گزینه ی خوبی نیست .من خودم خیلی به پروانه ها علاقه دارم اما وقتی تحقیق کردم از خریدش پشیومن شدم.
    یا علی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    آمونیاک در ph زیر هفت به آمونیوم تبدیل می شود اما از آنجا که ph آب شور بالای هفت می باشد (حدود 5/8) پس آمونیوم تولید نمی شود و آمونیاک به نیتریت و نیتریت هم به نیترات تبدیل می شود پس می توان نتیجه گرفت در صورت پایین نگه داشتن آمونیاک می توان نیتریت و در نهایت نیترات را کنترل نمود.
    آیا فرضیه اینجانب صحیح می باشد؟
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    سلام دوستان یه سوال تخصصی دارم
    من تو تانکم 1 دونه دلقک تومیتو دارم و یک عدد ستاره دریایی و حجم تانک هم تقریبا 55 لیتر هست
    میخواستم بپرسم ازتون من اگه یه شاه بلنی بگیرم این تومیتو نگیره بزنتش و لین که شاه بلنی مقاوم هست یا خیر
    علت خرید شاه بلنی هم تمیز کردن سنگهام هست که کمی جلبک سبز میزنه(بعضی جاها داره چمن در میاد)
    یه سوال دیگه هم دارم برای دلقکم که تومیتو هست چه شقایقی بخرم که این بره توش و هم شقایق مقاومی باشه و سطح نگهداریش سخت نباشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال تخصصی دارم
    من تو تانکم 1 دونه دلقک تومیتو دارم و یک عدد ستاره دریایی و حجم تانک هم تقریبا 55 لیتر هست
    میخواستم بپرسم ازتون من اگه یه شاه بلنی بگیرم این تومیتو نگیره بزنتش و لین که شاه بلنی مقاوم هست یا خیر
    علت خرید شاه بلنی هم تمیز کردن سنگهام هست که کمی جلبک سبز میزنه(بعضی جاها داره چمن در میاد)
    یه سوال دیگه هم دارم برای دلقکم که تومیتو هست چه شقایقی بخرم که این بره توش و هم شقایق مقاومی باشه و سطح نگهداریش سخت نباشه
    دوست عزیز حجم تانکت خیلی کمه ولی :
    رفتار هیچ آبزی رو نمیشه قطعاً پیشبینی کرد ولی کلاً این دوتا با هم هیچ مشکلی ندارن و میشه
    واسه تومیتو هم میتونی از شقایق بابل یا لانگ تنتاکل استفاده کنی . فقط مشکل نور رو داری میخوای چه نوری رو روی 55 لیتر آب بزاری ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    آمونیاک در ph زیر هفت به آمونیوم تبدیل می شود اما از آنجا که ph آب شور بالای هفت می باشد (حدود 5/8) پس آمونیوم تولید نمی شود و آمونیاک به نیتریت و نیتریت هم به نیترات تبدیل می شود پس می توان نتیجه گرفت در صورت پایین نگه داشتن آمونیاک می توان نیتریت و در نهایت نیترات را کنترل نمود.
    آیا فرضیه اینجانب صحیح می باشد؟
    با تشکر
    آره درسته شما زمانی که آمونیاک رو بتونی تو مرحله اول کاهش بدی و یا اونو حذف کنی چیزی نمیمونه که بخواد تبدیل بشه به نیتریت و نهایتاً نیترات .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    بهنام جان مبارک بشه چی مارکیو گرفتی و چند درومد ؟
    استفاده از دستگاه ازن یه فلسفه خاص خودشو داره .
    روسن و خاموش شدن اون رو یه دستگاه به نام orp controller کنترل میکنه .
    خیلی ها مثل خود من خروجیشو به یه سنگ هوا وصل میکنن و توی سامپ قرار میدن ولی به من خودم این روش رو زاد قبول ندارم بهتره که از ازن راکتور همراه با کربن راکتور استفاده بشه تا بتونه بعد از فرایند ازن زنی بتونه در مرحله کربن ازن رو از آب خارج کنه و وارد سیستم نشه .
    اسکیمرتون ورودی ازن رو داره ؟ چه مارکیه ؟

سعید جان قابل شما رو نداره اون مارک ARION که ساخت ترکیه هست و یک سال هم گارانتی داره.راستش اسکیمر من ورودی ازون نداره ولی من به صورتی
    که تو عکس معلومه وصل کردم ولی وقتی که گذاشتم کار کرد بعد از 24 ساعت اب خیلی شفاف شده حتی کارکرد اسکیمر خیلی عالی شده مارک اسکیمر من دایمکس هستش
    ولی الان با این شرایط شده سوپر دایمکس خیلی خوب کار می کنه.این شماره ها که روی دستگاه ازون هستش نشونه ظرفیت اکواریوم هستش که F تا اندازه 1000 لیتره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوست عزیز حجم تانکت خیلی کمه ولی :
    رفتار هیچ آبزی رو نمیشه قطعاً پیشبینی کرد ولی کلاً این دوتا با هم هیچ مشکلی ندارن و میشه
    واسه تومیتو هم میتونی از شقایق بابل یا لانگ تنتاکل استفاده کنی . فقط مشکل نور رو داری میخوای چه نوری رو روی 55 لیتر آب بزاری ؟
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    آکواریمم آماده هایلا 400 هست روی خودش مهتابی 24 وات 9000 کلوین داشت مهتابیو جمع کردم 14 عدد ال ای دی 1 وات آبی 460 نانو متر انداختم +7 عدد سفید 18000 کلوین +3 عدد سفید 20000 کلوین
    دو تا سیستم درست کردم سیستم اول شامل 10 عدد آبی هست +7 عدد سفید 18000 که از ساعت 12 ظهر روشن میکنم تا 10 شب و سیستم دوم که شامل 4 عدد آبی +3 عدد سفید 20000 کلوین هستو از 3 ظهر روشن میکنم تا 6 7 شب
    به نسبت نور قبلیم این 26 عدد ال ای دی نورش بسیار زیاد تر هست برای همین دو تاش کردم که سیانو باکتری نزنم
    راستی تو تانک مدیا هام به شرح زیر هست:
    2 بسته ساب استیریت پرو+3 بسته پروژن ساچم+1 بسته نیترات گیر جی بی ال+مینی اسکیمر بویو به نظرتون تو سامپ چیزی اضافه نکنم؟چون حدوده 1 لیتر جا برای مدیا دارم
    لطفا یه شقایقیو بگین که راه نگهداریش آسون باشه و دلقم همزیستش بشه و مثل شقایق سنگ حساس نباشه

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    آکواریمم آماده هایلا 400 هست روی خودش مهتابی 24 وات 9000 کلوین داشت مهتابیو جمع کردم 14 عدد ال ای دی 1 وات آبی 460 نانو متر انداختم +7 عدد سفید 18000 کلوین +3 عدد سفید 20000 کلوین
    دو تا سیستم درست کردم سیستم اول شامل 10 عدد آبی هست +7 عدد سفید 18000 که از ساعت 12 ظهر روشن میکنم تا 10 شب و سیستم دوم که شامل 4 عدد آبی +3 عدد سفید 20000 کلوین هستو از 3 ظهر روشن میکنم تا 6 7 شب
    به نسبت نور قبلیم این 26 عدد ال ای دی نورش بسیار زیاد تر هست برای همین دو تاش کردم که سیانو باکتری نزنم
    راستی تو تانک مدیا هام به شرح زیر هست:
    2 بسته ساب استیریت پرو+3 بسته پروژن ساچم+1 بسته نیترات گیر جی بی ال+مینی اسکیمر بویو به نظرتون تو سامپ چیزی اضافه نکنم؟چون حدوده 1 لیتر جا برای مدیا دارم
    لطفا یه شقایقیو بگین که راه نگهداریش آسون باشه و دلقم همزیستش بشه و مثل شقایق سنگ حساس نباشه
    سلام
    شقایق لانگ تانکل بگیر نگهداریش اسونه و تومیتو هم خیلی زود باهاش همزیست میشه

صفحه 158 از 1093 نخستنخست ... 58108139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177208258658 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)