کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    دوستان ما که جنوب زندگی میکنیم.....درصدی زیادی از آب بخار و تصفیه میشه!!!! هفته ای حدودا7 لیتر!!!!! این اب به چه صورت باید اضاف بشه؟؟؟؟...چون مقدار زیادیش توسط اسکیمر کم میشه لازم نیست نمک هم به آب اضاف بشه!!!!!
    کلا قانونش چطوریه؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تنگ آب شور
    شماره عضویت
    6662
    سلام شیشه و کلا لایو راک داخل تانک دیاتوم میبنده میخواستم بدونم میشه لایو راکها رو از آک بیرون بیارم و بشورم با آب لوله کشی.

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط داداش نمایش پست ها
    سلام شیشه و کلا لایو راک داخل تانک دیاتوم میبنده میخواستم بدونم میشه لایو راکها رو از آک بیرون بیارم و بشورم با آب لوله کشی.
    سلام:
    نه دوست عزیز شما اگر لایو راک رو بشوری که دیگه چیزی ازش باقی نمیمونه و اکثر موجوداتش میمیرن.اون دیاتومها به خاطر لایوراک نیست بلکه یا فسفات و نیترات بالاست یا تانک تازه راه اندازی شده و یا نور مناسب نیست (نور خورشید هم نباید به تانک برسه).شما لایو راک رو با اب خود اکواریوم(مثلا برای سیفون میخوای بیرون بریزی) میتونی بشوری البته.
    موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadj نمایش پست ها
    دوستان ما که جنوب زندگی میکنیم.....درصدی زیادی از آب بخار و تصفیه میشه!!!! هفته ای حدودا7 لیتر!!!!! این اب به چه صورت باید اضاف بشه؟؟؟؟...چون مقدار زیادیش توسط اسکیمر کم میشه لازم نیست نمک هم به آب اضاف بشه!!!!!
    کلا قانونش چطوریه؟؟
    سلام:
    این تبخیر اب طبیعی هست و باید با اب شیرین جایگزین بشه که ترجیحا تصفیه شده و ro باشه.طبیعتا با تبخیر اب نمک باقی میمونه فقط شوری زیاد میشه .اسکیمر هم اگر درست کار کنه نمک اب رو کم نمیکنه .البته اگر اسکیمر به جای کف اب اکواریوم رو جمع میکنه که کلا اسکیمر تنظیم نیست .پس به جز در تعویض اب شما نیازی به افزودن نمک به اب نداری.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از راهنماییتون
    منظورتون از هرمیت خرچنگ کوچیکه یا نوغ خاصی ازشونه ؟
    من 6 تا دامسل برام مونده 5تاشون خوب غذا میخورن اما دامسل مخملیم 3 روزه نمیاد غذا بخوره و همش به سخره ها نوک میزنه نژاد اینطوریه؟
    روزی چنبار بهشون غذا بدم ؟
    من بهشون میگو میدم براشون خوبه؟
    بهشون نمیشه مخلوط دل گوساله داد؟
    لد

سلام
    کسی نظری نداره از اساتید؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    لد

سلام
    کسی نظری نداره از اساتید؟؟؟؟
    سلام دوست عزیز:
    در مورد هرمیت که بله یه نوع خرچنگ هست که چون از خودش حفاظ نداره میره داخل صدف حلزون ها برای همین وقتی رشد هم میکنه باید صدف بزرگتر در اختیارش باشه تا صدفش رو عوض کنه.
    در مورد دامسل مخملی که طبیعی نیست اصلا چون تمام دامسل ها از جمله همین مخملی بسیار پر اشتها هستند و در حالت طبیعی نباید از غذا بگذرن.
    دفعات غذا دادن نظرات مختلفی وجود داره اما من خودم یکبار در روز غذا میدم.هر چند میشه در روز دو یا حتی سه بار غذا داد اما حجم غذای کمتری تو هر دفعه داده بشه مشکل این روش اینه که تو هر بار که میزان غذا کم هست ماهی های فعال و قوی بیشتر غذا میخورن و ممکنه به بقیه نرسه .در مورد میگو هم بهتره کمتر استفاده کنی و به جاش از غذاهای اماده مثل پولکی و اسپرولینا و گرانول تهیه کنی.دل گاو و گوسفند هم خیر من اصلا راجع به دل چیزی نشنیدم و توصیه نمیکنم سراغ این نوع غذاها بری چون حتی میگو هم اگه زیاد روی بشه میتونه فسفات رو بالا ببره و شرایط اب رو بهم بریزه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    دوستان من یک دستگاه ازن ساز تمام اتوماتیک گرفتم که نسبت به حجم اب تنظیم میشه
    من اونرو روی 1000لیتر تنظیم کردم و در مدت 24 ساعت حدود 3 بار به مدت زمان 10 دقیقه کار کرد
    ایا به نظر شما مشکلی برای اک پیش نمی یاره با این اندازه کارکرد چون من دستگاه اندازه گیری رو ندارم.
    ممنون از راهنمایتون.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    سلام دوستان
    من فردا میخوام برم سرا آکوا تن تهیه کنم تا به حال از این محصول استفاده نکرده ام
    میخواستم بدونم درش پلمپ هست یا خیر
    چون جدیدا آکوا سیف تترا بسیار تقلبی شده و حجم بسیار زیادیش متیلن بلو هست
    میخوام دقیق بدونم سرا هم تقلبی داره یا نه و از کجا بگیرم که خیالم راحت باشه

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فردا میخوام برم سرا آکوا تن تهیه کنم تا به حال از این محصول استفاده نکرده ام
    میخواستم بدونم درش پلمپ هست یا خیر
    چون جدیدا آکوا سیف تترا بسیار تقلبی شده و حجم بسیار زیادیش متیلن بلو هست
    میخوام دقیق بدونم سرا هم تقلبی داره یا نه و از کجا بگیرم که خیالم راحت باشه
    سلام
    دوست من نمایندگیه سرا اکوا مارین هست و میشه با خیاله راحت ازش محصولات سرا رو تهیه کرد من خودم هر محصولی از سرا گرفتم پلمپ بوده وظاهرا سرا هنوز تقلبی دیده نشده

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    در مورد هرمیت که بله یه نوع خرچنگ هست که چون از خودش حفاظ نداره میره داخل صدف حلزون ها برای همین وقتی رشد هم میکنه باید صدف بزرگتر در اختیارش باشه تا صدفش رو عوض کنه.
    در مورد دامسل مخملی که طبیعی نیست اصلا چون تمام دامسل ها از جمله همین مخملی بسیار پر اشتها هستند و در حالت طبیعی نباید از غذا بگذرن.
    دفعات غذا دادن نظرات مختلفی وجود داره اما من خودم یکبار در روز غذا میدم.هر چند میشه در روز دو یا حتی سه بار غذا داد اما حجم غذای کمتری تو هر دفعه داده بشه مشکل این روش اینه که تو هر بار که میزان غذا کم هست ماهی های فعال و قوی بیشتر غذا میخورن و ممکنه به بقیه نرسه .در مورد میگو هم بهتره کمتر استفاده کنی و به جاش از غذاهای اماده مثل پولکی و اسپرولینا و گرانول تهیه کنی.دل گاو و گوسفند هم خیر من اصلا راجع به دل چیزی نشنیدم و توصیه نمیکنم سراغ این نوع غذاها بری چون حتی میگو هم اگه زیاد روی بشه میتونه فسفات رو بالا ببره و شرایط اب رو بهم بریزه.
    سلام
    ممنونم از راهنماییتون
    چطور میشه دامسل مخملیم به غذا تشویق کنم؟
    از غذا های آب شیرین میشه استفاده کرد ؟

صفحه 156 از 1093 نخستنخست ... 56106137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175206256656 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)