همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    سلام دوستان
    صبح که آکو نگاه کردم دیدم یه انگل به دلقک کوچیکه چسبیده! من قبل وارد کردن 2 تا ازین انگلارو له کرده بودم حالا باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟ دارویی نیس براش مستقیم بزنم توآک؟؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام دوستان
    صبح که آکو نگاه کردم دیدم یه انگل به دلقک کوچیکه چسبیده! من قبل وارد کردن 2 تا ازین انگلارو له کرده بودم حالا باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟ دارویی نیس براش مستقیم بزنم توآک؟؟
    این انگل قبل از اینکه بخواد انگل باشه پاد بوده که جانوری مفید هست برایه تغذیه ولی چون ماهی که ازش تغذیه بکنه نبوده حالا شده انگل بدن ماهیا
    الانم مثل اینکه خیلی زیاد شده و همراه خیلی از سنگها داره میاد داخل اکواریومها.بهترین کار اینه که هرموقع دیدید بگیریدش یا از بدن ماهی جداش کنید
    چون این انگل تکثیر نمیشه و تکثیرشم به جوریه که ماهیا ازش تغذیه می کنن وقتی کوچیکه نباید مشکل خاصی داشته باشین.به نظر من از ماهیایی که
    میتونن این انگل رو شکار کنه استفاده کنید فکر کنم راس ارایشگر بتونه این کارو براتون انجام بده چون علاقه زیادی به تمیز کردن بدن ماهیا از انگلها داره

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    این انگل قبل از اینکه بخواد انگل باشه پاد بوده که جانوری مفید هست برایه تغذیه ولی چون ماهی که ازش تغذیه بکنه نبوده حالا شده انگل بدن ماهیا
    الانم مثل اینکه خیلی زیاد شده و همراه خیلی از سنگها داره میاد داخل اکواریومها.بهترین کار اینه که هرموقع دیدید بگیریدش یا از بدن ماهی جداش کنید
    چون این انگل تکثیر نمیشه و تکثیرشم به جوریه که ماهیا ازش تغذیه می کنن وقتی کوچیکه نباید مشکل خاصی داشته باشین.به نظر من از ماهیایی که
    میتونن این انگل رو شکار کنه استفاده کنید فکر کنم راس ارایشگر بتونه این کارو براتون انجام بده چون علاقه زیادی به تمیز کردن بدن ماهیا از انگلها داره
    خیلی ممنون از پاسختون
    یعنی الان وضعیت بحرانی نیس؟
    من داروی cupramine seachem گرفتم استفاده کنم ازش؟ برا ماهیا بد نیس؟ روش نوشته مشکلی نداره برا هر 40 لیتر 1ml!! نظرتون چیه این انگلارو از بین میبره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    سلام دوستان من امروز دوباره آب را تست زدم و نتوایج زیر به دست آمد
    kh:6
    ph:8
    no3:40
    no2:0.025
    fe:0
    که همانطور که ملاحضه میکنید با هفته پیش تغییری نداره و با اینکه سیفون کردن no3 همون 40 هست که دارم به تست جی بی ال شک میکنم
    الان من 2 تا مشکل دارم :1 روی سنگ ها و شن های کف و شیشه ها داره یه سری جلبک سبز رنگ رشته ای میزنه(لطفا بگین برای تانک ضرر داره یا نه
    2 نیترات 40 هست به نظرتون 1 بسته بیونیترات جی بی ال بگیرم برای حجم 40 لیتری آبم که فقط 1 ماهی توش هست کافیه؟و اینکه محصول خوبی هست یا نه
    اگه لطف بکنید و بگین این مدیای داخل سامپ چی هست ممنون میشم

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    خیلی ممنون از پاسختون
    یعنی الان وضعیت بحرانی نیس؟
    من داروی cupramine seachem گرفتم استفاده کنم ازش؟ برا ماهیا بد نیس؟ روش نوشته مشکلی نداره برا هر 40 لیتر 1ml!! نظرتون چیه این انگلارو از بین میبره؟
    این دارو ریف سیف نیست و اگه لایوراک داری بهشون اسیب میزنه و رو باکتری هایه تو سامپ هم تاثیر میزاره و استفاده ازش تو قرنطینه بهتره
    این انگلم میتونید هر موقع به ماهیتون چسبید از رو بدنش جداش کنید و اگه یه مدتی بدون میزبان باشه از بین میره

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    این دارو ریف سیف نیست و اگه لایوراک داری بهشون اسیب میزنه و رو باکتری هایه تو سامپ هم تاثیر میزاره و استفاده ازش تو قرنطینه بهتره
    این انگلم میتونید هر موقع به ماهیتون چسبید از رو بدنش جداش کنید و اگه یه مدتی بدون میزبان باشه از بین میره
    مشکل من گرفتن این ماهیاس اگه بخوام بگیرم باید لایو راکارو خارج کنم!
    پس فعلا استفاده نمی کنم!
    ببخشید که زیاد می پرسم به نظرتون می تونم ماهی جدید اضافه کنم با وجود این انگل!؟( البته راس و که اضافه می کنم)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    مشکل من گرفتن این ماهیاس اگه بخوام بگیرم باید لایو راکارو خارج کنم!
    پس فعلا استفاده نمی کنم!
    ببخشید که زیاد می پرسم به نظرتون می تونم ماهی جدید اضافه کنم با وجود این انگل!؟( البته راس و که اضافه می کنم)
    من بودم صبر میکردم خیلی خیالتون راحتره و یه چند وقتی ماهی نباشه که این انگل بهش بچسبه از بین میره

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز دوباره آب را تست زدم و نتوایج زیر به دست آمد
    kh:6
    ph:8
    no3:40
    no2:0.025
    fe:0
    که همانطور که ملاحضه میکنید با هفته پیش تغییری نداره و با اینکه سیفون کردن no3 همون 40 هست که دارم به تست جی بی ال شک میکنم
    الان من 2 تا مشکل دارم :1 روی سنگ ها و شن های کف و شیشه ها داره یه سری جلبک سبز رنگ رشته ای میزنه(لطفا بگین برای تانک ضرر داره یا نه
    2 نیترات 40 هست به نظرتون 1 بسته بیونیترات جی بی ال بگیرم برای حجم 40 لیتری آبم که فقط 1 ماهی توش هست کافیه؟و اینکه محصول خوبی هست یا نه
    اگه لطف بکنید و بگین این مدیای داخل سامپ چی هست ممنون میشم
    جلبک سبز چیزه بدی نیست که هم به کاهش نیترات کمک میکنه و هم یسری از ماهیا میتونن ازش تغذیه کنن
    بیونیتراتم بد نیست که از محصول شرکت برایتول که همین کار رو انجام میده هم میتونید استفاده کنید
    این محصولم مثل همون بیونیترات جی بی ال میمونه ولی بازم مطمئن نیستن که بیونیترات باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم
    شماره عضویت
    8817
    جلبک سبز چیزه بدی نیست که هم به کاهش نیترات کمک میکنه و هم یسری از ماهیا میتونن ازش تغذیه کنن
    بیونیتراتم بد نیست که از محصول شرکت برایتول که همین کار رو انجام میده هم میتونید استفاده کنید
    این محصولم مثل همون بیونیترات جی بی ال میمونه ولی بازم مطمئن نیستن که بیونیترات باشه
    به نظرتون اون عکسی که گذاشتم پروژن شرکت سیچم نیست؟
    یکی میگفت همونهاین عکس مربوط به سامپ خودم بود همانطور که قبلا گفته بودم این تانک هدیه بوده و من از مدیاش خبر ندارم
    kh را چطور ببرم بالا؟یا به نظر شما هم تست jbl دقیق نیست
    چه ماهی هایی از اون جلبک تغذیه میکنن؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    به نظرتون اون عکسی که گذاشتم پروژن شرکت سیچم نیست؟
    یکی میگفت همونهاین عکس مربوط به سامپ خودم بود همانطور که قبلا گفته بودم این تانک هدیه بوده و من از مدیاش خبر ندارم
    kh را چطور ببرم بالا؟یا به نظر شما هم تست jbl دقیق نیست
    چه ماهی هایی از اون جلبک تغذیه میکنن؟
    گفتم که مطمئن نیستم پروژن هم من ندیدم ولی اگه کسی تاکید کرده که پروژن هست حتمن همونه
    برایه بالا بردنkhهم محصولاتی تو بازار هستن که اینکارو کنترل شده و خیلی راحت بالا میبرن که برایت ول محصولات خوبی داره
    جراح ها ازش تغذیه می کنن و گابی ها و بلنی ها هم با تمیز کردن شن و سنگا ازش تغذیه میکنن

صفحه 147 از 1093 نخستنخست ... 4797128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166197247647 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)