کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1364 نمایش پست ها
    دوستان کسی نظری در مورد این مایه سبز رنگ که از گیاه های انگوری خارج میشه نداره؟؟؟

دوست عزیز فکر نکنم مشکل داشته باشه چون اگر اونرو بخواید تاکثیر هم کنید یه مایع ازش بیرون میاد که فکر نکنم مشکل ساز باشه
    شما به این قسمت هم برید حرف منو بچه ها هم تایید می کنند.لطفا کلید کنید.قسمت 455# و456#

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    دوستان کسی نظری در مورد این مایه سبز رنگ که از گیاه های انگوری خارج میشه نداره؟؟؟
    علی جان بهتر است که روی گیاه ها رو هرس کنی تا نور به قسمت های پایین تر هم بخورد و این گیاه ها وقتی که در شرایط کم نوری و بی غذایی قرار بگیرند خودشان علاوه بر اینکه خراب می شوند تولید فسفات هم می کنند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    از همین فسفات میترسیدم این رف هم دردسری شذه فسفاتو که کم نمیکنه هیچ زیادم میکنهمجبور شدم یه ats هم ساختم و به سیستم اضافه کردم شاید بتونم فسفاتو کنترل کنم...
    پویا این گیاه های که ضعیف شده بودن و تقریبا زیر مونده بودو هرس کردم بعد برداشتم حسابی چلوندمشون تا شیرش در امد یه مایه ای دقیقا شبیه به مایع پلانگتون به نظرت بریزم بره یا میشه واسه ریفا استفاده کنم ازش؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    از همین فسفات میترسیدم این رف هم دردسری شذه فسفاتو که کم نمیکنه هیچ زیادم میکنهمجبور شدم یه ats هم ساختم و به سیستم اضافه کردم شاید بتونم فسفاتو کنترل کنم...
    پویا این گیاه های که ضعیف شده بودن و تقریبا زیر مونده بودو هرس کردم بعد برداشتم حسابی چلوندمشون تا شیرش در امد یه مایه ای دقیقا شبیه به مایع پلانگتون به نظرت بریزم بره یا میشه واسه ریفا استفاده کنم ازش؟
    علی جان هر سبزی که پلانگتون نیست با خیال راحت بریز بره
    هفته ای هم یکبار گیاه ها رو هرس کن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    در مورد اون که مایعی سبزی که ازش خارج شده خیالت راحت از بیت رفتن . دقیقاً انگار داره دود میکنه .
    یه تعویض آب بزن و سطح فسفات و نیترات رو حداقال توی رنج مجاز بیار و بعد لامپهای رف رو عوض کن و به موقع گیاه ها رو هرس کن .
    منم این مشکل رو داشتم با این روش حل شد .
    راستی استفاده از مکمل آهن رو فراموش نکن .
    رفیوجیوم حتماً حتماً به مکمل ها نیاز داره .و نسبت به ats نیاز به نگهداری و بررسی بیشتری نیاز داره .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    من که دیگه تو کار این نیترات موندم.الان 100 لیتر که معادل یک سوم اب اکواریوم تقریبا هست سیفون کردم با اب ro و نمک برایت ول .دو مدل گیاه داخل رفیجیوم رو هم دارم که نسبتا زیاد هم شدن .غذا هم من روز در میان و تازه خیلی کم میدم (بیشترش هم اسپرولینا و کمی گرانول هم مخلوط میکنم).تعداد ماهی ها هم زیاد نیست (8تا)که سایز همشون کوچک هست.تازه داخل اکواریوم روی سنگ و کف هم جلبک میزنه که بلنی و گابی و حلزون ها تمیز میکنند. پد ها رو هم حتی کامل شستم که شاید باعث ایجاد نیترات بشن .من دیگه جز نیترات گیر تمام راهکارها رو برای کم کردن نیترات به کار بردم.اما هنوز تست سرا نیترات رو 25 نشون میده که از اول هم 25 بود انگار نه انگار این همه کار انجام دادم.نظر و پیشنهادتون چی هست؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    من که دیگه تو کار این نیترات موندم.الان 100 لیتر که معادل یک سوم اب اکواریوم تقریبا هست سیفون کردم با اب ro و نمک برایت ول .دو مدل گیاه داخل رفیجیوم رو هم دارم که نسبتا زیاد هم شدن .غذا هم من روز در میان و تازه خیلی کم میدم (بیشترش هم اسپرولینا و کمی گرانول هم مخلوط میکنم).تعداد ماهی ها هم زیاد نیست (8تا)که سایز همشون کوچک هست.تازه داخل اکواریوم روی سنگ و کف هم جلبک میزنه که بلنی و گابی و حلزون ها تمیز میکنند. پد ها رو هم حتی کامل شستم که شاید باعث ایجاد نیترات بشن .من دیگه جز نیترات گیر تمام راهکارها رو برای کم کردن نیترات به کار بردم.اما هنوز تست سرا نیترات رو 25 نشون میده که از اول هم 25 بود انگار نه انگار این همه کار انجام دادم.نظر و پیشنهادتون چی هست؟
    سلام
    کلا نیترات زیر 40 معمولا بحرانی نیستش و خوب تلقی می شه
    ولی تست نیترات سرا هم متاسفانه دقت لازم رو نداره کاش با یه تست دیگه مثل api تست میزدید ببینید اون چجور نشون میده اوضاع رو!
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 12th May 2012 در ساعت 12:19 PM

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    سلام دوستان
    اگه از آب ro برای آکواریوم استفاده نشه, باید به آب ضد کلر زد؟ یا اگه آب رو به مدت 24 ساعت بزاریم بمونه کافیه؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه از آب ro برای آکواریوم استفاده نشه, باید به آب ضد کلر زد؟ یا اگه آب رو به مدت 24 ساعت بزاریم بمونه کافیه؟
    ضد کلر خوبه اما فقط کلر اب رو سریع تر خارج میکنه.اب شهری ترکیبات نامناسبی مثل نیترات هم داره که توصیه اکید هست برای اب شور خصوصا ریف حتما از اب ro استفاده کنید.24 ساعت اب رو اگر کنار بذاری هم بیشتر کلرش خارج میشه و میتونی ازش استفاده کنی.ولی بازم تاکید میکنم روی اب ro .
    موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    7969
    سلام دوستان ما تست استرانسیوم هم داریم؟ یا نه ؟ میخوام استرنسیون اضافه کنم ريال میخوام ببینم چطوریه؟
    در ضمن من کلسیومم 550 و منیزیوم هم 1700 این مشکلی پیش میاره یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید . ممنونم .

صفحه 112 از 1093 نخستنخست ... 126293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131162212612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)