کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20420
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.z نمایش پست ها
    سلام من از اسفند ماه آکواریوم آب شور راه انداختم آماده از ماهیران، دو مرتبه داروی میکروب لیفت(باکتریال اکواریوم بالانس) رو با فاصله یک هفته ریختم ولی وقفه ۱۰ روزه افتاد و دو باره هفته ای یک بار دارو رو شروع به ریختن کردم
    حالا الان یه هتست شروع به جلبک زدن کرده و شدید شده علتش چیه؟ هنوز هیچ موجودی ندارم توش
    چکاری باید بکنم؟

باسلام و اجازه از اساتید محترم ...دوست عزیز نشانه آمونیاک بالای تانکتونه این جلبک ها که اگر چرخه آکتون خوب باشه خودشون به مرور زمان میره...فعلا تا میتونید از نور تانک استفاده نکنید..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20420
    نقل قول نوشته اصلی توسط p4rh4m نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    خوشحالم که می تونم اینجا سوالامو راجب آکواریومم بپرسم.
    آک من 300 لیتره 100*40 و ارتفاع 70 شرکتی سوبو . 4 ماهه راه اندازی کردم و قبلا تجربه آک داری نداشتم.
    من بعد از 14 روز ماهی تست اضافه کردم (دامسل آزور و اسلاریس) و بعد از یه هفته یه دیسجاردینی و فرشته بای کالر (به اشتباه) وارد کردم و بعد از 7-8 روز که غذا نخوردن مردن. دامسل به شدت قلمرو طلب بود و نصف آکواریومو گرفته بود. با هزار بدبختی و در آوردن سنگ گرفتمش. 5روزه سری جدید ماهیارو اضافه کردم (ناسو - بلوتانگ - بادبانی بزرگ - 4 تا دامسل مختلف - پروانه آنتن دار) به همراه آمپول stopammo . حال همشون عالی به نظر میرسه و غذا هم خوب می خورن . نصف صخره ها بنفشه و نصفی نیست. سامپ 3 قسمت کنار هم داره که اول فیلتر بعد اسکیمر و پمپ قرار داره. فیلتر ها پد اسفنجی و مدیا بیوسرامیک. اسکیمر بابل مگاس C7 .ویتامین و کمی سیر له شده (عصارش گیرم نیومده) همراه غذا بهشون میدم و دما 29.5 که فعلا سفیدک نزنن ماهیا. فکر میکنم فعلا به خاطر آنتن داره نمیتونم ریف اضافه کنم.
    چند تا سوال دارم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ممنون میشم.
    آب آکواریوم کامل شفاف نیست و ذرات ریزی (فکر میکنم ذرات صخره ها باشه) همیشه میچرخه توی آب. طبیعیه ؟
    به جز راکتور واسه قوی تر کردن سیستم فیلتراسیون چکار باید بکنم؟ ats و رفیجیوم چجوری راه بندازم؟
    آب رو تا حالا تعویض نکردم فقط اضافه کردم ، میخوام سامپو تمیز کنم چون اطراف پمپ کثیف شده چجوری باید سامپو تمیز کنم ؟ و با چه آبی پرش کنم (که میشه همون تعویض 10% آب) ؟
    الان 13 تا ماهی دارم (3تا کرومیس سبز و راس دلقک + ماهیای بالا که عرض کردم) . ظرفیت ماهیا تکمیله درسته؟
    عذر میخوام اگه سوالات متفرقه میپرسم

عرض سلام.با اجازه اساتید محترم...سرور گرامی برای ذرات ریز تانک می تونید از فیلتر ساکس یا همون فیلتر های جورابی..بزارین سر راه خروجی اب تانکتون و یعضی از محصولات شفاف ساز آب که فقط مخصوص آبشور هستش می تونید تهیه کنید و کمک کنه بهتون...
    به نظر بنده برای قویتر شدن سیستم فیلتراسون علاوه بر دستگاهایی که خودتون گفتین توی یکی از خونه های سامپ تانکتون که البته خیلی ها فکر می کنند این کار منسوخ شده ولی بسیار عالی هستش از اسفنج های دریایی که خشک شده ا(مثل سنگ پاست ولی سفیده)توی ساحل های کیشم زیاد دیده میشه ..استفاده کنیدوتوجه داشته باشید از خرده مرجان استفاده نکنید... به این نکته توجه کنید که برای هر 8 لیتر اب تانک لازمه یک کیلو گرم لایوراک داشته باشید و اگر می خواین حرفه ای تر باشه هر 4 لیتر یک کیلو گرم لایوراک بزارین.
    برای تعویض اب سامپ تمامی دستگاه ها رو خاموش کنید و بزارین سامپ که کاملا از اب سر ریز پر شد بوسیله یکی از پمپ هایی که دارین مثل واتر پمپ ورودی اب تاکتون بهش یک شیلنگ وصل کنید و بعد روشنش کنید بدون هیچ زحمتی اب رو براتون تخلیه میکنه از توی سامپ...و در آخر برای یک ماهی به اندازه متوسط حجم 35 لیتر اب و فضا برای شنا در یک تانک ایده ال لازم است...
    موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26038
    خسته نباشیددوستان من ساکن کیشم. ایا میتونم از اب تمیز خلیج استفاده کنم برای راه اندازی یا نه ?

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    سلام خرمت دوستان و اساتید عزیر من چند سالی میشه که به سایت سرنزده بودم و قبلا در همین سایت به دوستان راهنمایی میدادم.نمیدونم الان از بچه های دیمی کسی هست یا نه.دوباره میخوام اکواریم اب شور راه بندازم ولی این دفعه میخوام کوچیک راه اندازی کنم.ممنون میشم دوستانی که اک شیشه خم با سامپ پشت دان بم بگن کدوم مدل خوبه و قیمت رو هم اگه کسی داره بم بگه ممنون میشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    سلام دوست عزیز به خاطر الودگی هایی که وارد خلیج فارس میشه این کار رو انجام ندی بهتره.شما ماهی یکبار سیفون انجام بدی و از نمک استفاده کنی بهتره نه اب خلیج.خوش به حال شما که اونجا ی اکواریم داری که به نرم زیباترین اکواریم دنیا هستش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26506
    با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
    من 5روز پیش از یه شهر دیگه یدونه شقایق موکتی خریدم که 14 ساعت توراه بود و به خاطر سردی هوا دمای اب اون تا 10 درجه هم پایین اومده بود بخاطر همین شاخک هاش خاصیت چسبندگیشونو از دست دادن و الان که 5روز گذشته هنوز همون وضعه سوالم اینه که امیدی بهش هست؟
    اینم بگم که به نور و لمس شدن واکنش نشون میده و باز و بسته میشه و به سنگ چسبیده دهنش هم اکثر مواقع بازه ولی نه همیشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26506
    از دوستان کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟

مدیر انجمن آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    8685
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir121 نمایش پست ها
    از دوستان کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟
    با سلام
    من چند بار جواب فرستادم متاسفانه نیومد
    من تجربه خودم رو میگم بازم بهتره دوستان مجرب تر هم نظر بدن
    از محلول های مخصوص تغزیه و تقویت شقایق ها استفاده کنید و مولتی ویتامین
    ضمن اینکه شقایق موکتی بسیار مقاوم هست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    26565

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26506
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد سعید نمایش پست ها
    با سلام
    من چند بار جواب فرستادم متاسفانه نیومد
    من تجربه خودم رو میگم بازم بهتره دوستان مجرب تر هم نظر بدن
    از محلول های مخصوص تغزیه و تقویت شقایق ها استفاده کنید و مولتی ویتامین
    ضمن اینکه شقایق موکتی بسیار مقاوم هست
    خیلی ممنون دوست عزیز بخاطر پاسختون شقایق سرحال شده فقط یدونه دلقک اسلاریس دارم نمیدونم چرا نمیره تو شقایق

صفحه 1088 از 1093 نخستنخست ... 8858898810381069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108810891090109110921093 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)