کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم اب شور
    شماره عضویت
    22005
    سلام دوستان
    كسي از اين پد حذف نيترات آلگون استفاده كرده اگه كسي تجربه استفاده داشته ممنون ميشم بگه ك تاثير داره يا ن؟
    نيترات من نزديك 50 شده الان،ماهي شاه بلني هم خيلي مدفوع ميكنه جوري ك گوشه اكواريوم پر مدفوع ميشه اونم هم تاثير داره در بالا رفتن نيترات...
    تشكر

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehr.22 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    كسي از اين پد حذف نيترات آلگون استفاده كرده اگه كسي تجربه استفاده داشته ممنون ميشم بگه ك تاثير داره يا ن؟
    نيترات من نزديك 50 شده الان،ماهي شاه بلني هم خيلي مدفوع ميكنه جوري ك گوشه اكواريوم پر مدفوع ميشه اونم هم تاثير داره در بالا رفتن نيترات...
    تشكر

سلام
    من استفاده کردم خوب بود ولیبیشتر کاراییش تو کنترل کردنه مگه اینکه تعداد زیاد بندازی که من تجربش رو ندارم بگم میتونی نیترات ۵۰ رو صفر کنی
    مدفوع تاثیر داره ، شما الان از چه راهکاری برای حذف نیترات و ... دارید ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم اب شور
    شماره عضویت
    22005

سوالات آکواریوم آب شور

سلام خدمت اقاي نوروزي گل..
    عرضم به خدمت شما كه والا فعلا هيچ كاري واسه پايين اوردن نيترات و فسفات نكردم ولي راكتور بايوپليت ميخوام راه اندازي كنم برند اكواپرولايف /**[مديا بايوپليت چي پيشنهاد ميكنين اقاي نوروزي عزيز]؟

Sent from my iPhone using Parsipet

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام خدمت اقاي نوروزي گل..
    عرضم به خدمت شما كه والا فعلا هيچ كاري واسه پايين اوردن نيترات و فسفات نكردم ولي راكتور بايوپليت ميخوام راه اندازي كنم برند اكواپرولايف /**[مديا بايوپليت چي پيشنهاد ميكنين اقاي نوروزي عزيز]؟

Sent from my iPhone using Parsipet

سلام دوست عزیز
    در مرحله اول بهترین کار سیفون زدنه و دوم استفاده از مدیای فسفات گیر و نیترات گیر داخل راکتور و یا هوزینگه ، سیستم بایوپلت تا درست جا بیفته حدود شش ماه طول میکشه و من از برایت ول استفاده کردم و راضی بودم بعد شش ماه نیترات من از ۱۰ بالا نمیرفت و فقط هوزینگ بایوپلت داشتم
    بخش شیمی آب رو که داخلش راههای کاهش نیترات رو داره مطالعه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21741
    سلام آقای نوروزی خسته نباشی شرمنده اینکه یه سوال پرسیدم جواب که نگرفتم هیچ سوالمو هم پیدا نمی کنم نمیدونم دوباره باید بپرسم یا که سوالم بیجا بوده که جواب نگرفتم سوالمم این بود که یه اسکیمر قوی در صورت استفاده نکردن از بایوپلت باعث فقر مواد آلی در تانک میشه اگر هم فقط سیفون آب داشته باشیم و چیزی هم به صورت دستی (مکمل ها)به آب اضافه نکنیم البته از شما عزیز کمال تشکر را دارم بخاطر وقتی که میذارید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin0488 نمایش پست ها
    سلام آقای نوروزی خسته نباشی شرمنده اینکه یه سوال پرسیدم جواب که نگرفتم هیچ سوالمو هم پیدا نمی کنم نمیدونم دوباره باید بپرسم یا که سوالم بیجا بوده که جواب نگرفتم سوالمم این بود که یه اسکیمر قوی در صورت استفاده نکردن از بایوپلت باعث فقر مواد آلی در تانک میشه اگر هم فقط سیفون آب داشته باشیم و چیزی هم به صورت دستی (مکمل ها)به آب اضافه نکنیم البته از شما عزیز کمال تشکر را دارم بخاطر وقتی که میذارید
    سلام و تشکر
    بله باعث فقر میشه ولی در کل بستگی به مقدار سیفون داره
    شما اگه هفته ای ۳۰ درصد سیفون داشته باشی اصلا نیازی نیست اسکیمر رو روشن کنی و حتی نیازی نیست تست بزنی
    هر ۱۵ روز ۳۰ درصد هیچ مشکلی رو ایجاد نمیکنه و ماهیانه باید به طور مرتب تست بزنی و مکملهای مورد نیاز رو اضافه کنی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم اب شور
    شماره عضویت
    22005
    سلام اقاي نوروزي
    امروز من نيترات اب اكواريومم رو با تست ساليفرت زدمم ولي ١٠٠!!!!رو نشون داد مگه ميشه با وجود نيترات ١٠٠!!!!! مرجان و پليپ و ماهي ها سلامت باشن
    با مطالعه كه از برند تست ها داشتم تو همين سايت همه ساليفرت رو قبول داشتن يعني دقيق نشون داده؟ اگه دقيق باشه نيترات ١٠٠ فاجعه است[emoji20][emoji20]

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام اقاي نوروزي
    امروز من نيترات اب اكواريومم رو با تست ساليفرت زدمم ولي ١٠٠!!!!رو نشون داد مگه ميشه با وجود نيترات ١٠٠!!!!! مرجان و پليپ و ماهي ها سلامت باشن
    با مطالعه كه از برند تست ها داشتم تو همين سايت همه ساليفرت رو قبول داشتن يعني دقيق نشون داده؟ اگه دقيق باشه نيترات ١٠٠ فاجعه است[emoji20][emoji20]

سلام
    یا تستر تاریخ مصرفش گذشته و یا نیترات به تازگی بالا رفته ، بهتره یه جا دیگه هم تست بزنید و در صورت بالا بودن نیترات سریع یه سیفون ۳۰ درصدی و استفاده از مواد کاهنده نیترات و تست مجدد توصیه میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21741
    سلام آقای نوروزی یه سوال تاریخ این تستهارو چه جوری میشه فهمید چون من هم از تست سالیفرت استفاده میکنم که وفتی گرفتم روی جعبه با یه برچسب تاریخ زده بود 2019البته همه چیزبه نظر من کار برو بچ خودمونه ومنم مثل دوستمون آقا سپهر همین مشکل رو دارم البته اینم بگم که من هنوز موفق نشدم با tdsصفر سیفون کنم خروجی دستگاه تصفیه من 30هست که میخوام از رزین میکس بد استفاده کنم راجع به اینا یه توضیح بدید لطفا تا سوالات بعدی بازم از شما کمال تشکر را دارم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin0488 نمایش پست ها
    سلام آقای نوروزی یه سوال تاریخ این تستهارو چه جوری میشه فهمید چون من هم از تست سالیفرت استفاده میکنم که وفتی گرفتم روی جعبه با یه برچسب تاریخ زده بود 2019البته همه چیزبه نظر من کار برو بچ خودمونه ومنم مثل دوستمون آقا سپهر همین مشکل رو دارم البته اینم بگم که من هنوز موفق نشدم با tdsصفر سیفون کنم خروجی دستگاه تصفیه من 30هست که میخوام از رزین میکس بد استفاده کنم راجع به اینا یه توضیح بدید لطفا تا سوالات بعدی بازم از شما کمال تشکر را دارم
    سلام
    ببخشید سوال شما رو تدیدم
    هر تستی دو تا تاریخ داره یکی روی جعبش که اگه باز نشه مثلا تا 2019 اعتبار داره ولی وقتی در تستر رو باز کنی تا شش ماه درسترین جواب رو میده حالا تسترهایی مثل سرا و تترا زودتر و امثال سالیفرت دیرتر ، برای اینکه بفهمی تستر درست نشون میده یا نه بهتره آب تانک رو ببرین بیرون یکی دو جای دیگه هم تست بزنید
    در مورد تی دی اس صفر یه بخش داریم تو قسمت سرچ سایت بنویسید راحت پیدا میشه اون مقالات رو بخونید و بعد سوالی داشتید بپرسید

صفحه 1077 از 1093 نخستنخست ... 775779771027105810591060106110621063106410651066106710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108810891090109110921093 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)