کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20556
    سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و اساتید محترم

بنده می خاستم یه اک 120در 50 در 60 ارتفاع برا ی آب شور فیش اونلی بسازم می خاستم راهنمایی بفرمایید که چه تجهیزاتی بخرم با صرفه هستش چون برا اولین بار اب شور خواهم داشت نیازی به سامپ هست اگه باشه واتر پمپ و اسکیمر چی باشه بهتره .؟ مرسی

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazemroshani نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و اساتید محترم

بنده می خاستم یه اک 120در 50 در 60 ارتفاع برا ی آب شور فیش اونلی بسازم می خاستم راهنمایی بفرمایید که چه تجهیزاتی بخرم با صرفه هستش چون برا اولین بار اب شور خواهم داشت نیازی به سامپ هست اگه باشه واتر پمپ و اسکیمر چی باشه بهتره .؟ مرسی

دوست عزیز بنظر من اول شما قبل از هر اقدامی وخریدی بخشهای مختلف سایت را مطالعه کنید البته قسمت اب شورواقعیت اینه که نمیشه سوال شما را جواب داد وخیلی کلیه،فقط اینکه اگه میخواید همیشه تانکتون فیش اونلی باشه عرض ۵۰ایرادی نداره ولی اگه احتمال داره که بخواید مرجان هم اضافه کنید حداقل ۶۰بگیریدوهمچنین سامپ هم باید داشته باشه بدون سامپ هزینه شما چندین برابر میشه

Sent from my iPhone using parsipet

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    20633

آکواریوم آب شور

سلام و وقت بخیر
    من دو سه ماهی میشه که یه آکواریوم نانو آب شور دارم و الان میخوام یه آکواریوم بزرگتر خودم بسازم با طرح خاصی که مد نظرم هست. ابعاد آکواریوم رو میخوام ۱۱۰ طول، ۶۰ عرض و ۷۰ ارتفاع بگیرم، آیا اندازه مناسب هست؟ لطفا راهنماییم کنید که چه وسایلی نیاز دارم که بتونم یه آکواریوم مناسب و زیبا داشته باشم. در ضمن میخوام داخل آکواریوم قسمت جلوی آکواریوم سمت چپ و قسمت پشت آکواریوم سمت راست دو سکوی ۲۵*۲۵ با ارتفاع یکی ۱۰ و دیگری ۱۵ بزنم برای زیبایی و چیدمان سنگ ها و مرجان ها... لطفا راهنمایی کنید قسمت سامپ رو هم چطوری بسازم و چطوری آکواریوم رو محکم بسازم که امکان شکستن نداشته باشه چون حجم آب زیاده. ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir13731374 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    من دو سه ماهی میشه که یه آکواریوم نانو آب شور دارم و الان میخوام یه آکواریوم بزرگتر خودم بسازم با طرح خاصی که مد نظرم هست. ابعاد آکواریوم رو میخوام ۱۱۰ طول، ۶۰ عرض و ۷۰ ارتفاع بگیرم، آیا اندازه مناسب هست؟ لطفا راهنماییم کنید که چه وسایلی نیاز دارم که بتونم یه آکواریوم مناسب و زیبا داشته باشم. در ضمن میخوام داخل آکواریوم قسمت جلوی آکواریوم سمت چپ و قسمت پشت آکواریوم سمت راست دو سکوی ۲۵*۲۵ با ارتفاع یکی ۱۰ و دیگری ۱۵ بزنم برای زیبایی و چیدمان سنگ ها و مرجان ها... لطفا راهنمایی کنید قسمت سامپ رو هم چطوری بسازم و چطوری آکواریوم رو محکم بسازم که امکان شکستن نداشته باشه چون حجم آب زیاده. ممنون
    دوست عزیز مبارک باشه ولی ارتفاع وعرض را ۶۵کنید،شیشه ده میل هم کافیه بشرط انکه چسبکاری خوب انجام بشه وتسمه وپل هم کف وهم بالا بیاندازید ایجاد سکو هم کار زیبایی میشه ،در کل بنظر من یه تایپیک تو بخش عکس اکواریوم اب شور اعضا درست کنید تا اونجا دوستان بتونند بهتر راهنماییتان کنند

Sent from my iPhone using parsipet

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    20633
    ممنون از راهنماییتون، اگه ابعاد رو با طول ۱۲۰ و عرض ۶۰ و ارتفاع ۸۰ بزنم چی؟ جواب میده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    ممنون از راهنماییتون، اگه ابعاد رو با طول ۱۲۰ و عرض ۶۰ و ارتفاع ۸۰ بزنم چی؟ جواب میده؟
    سلام دوست عزیز طول 120 خوبه اما ارتفاع 80 یه مقدار زیاده بعدها واسه نور باید هزینه خیلی زیادی متقبل بشی تا نوری تهیه کنی که این ارتفاع رو جواب بده در ضمن ارتفاع میز رو هم باید در نظر بگیرین که تجهیزات داخل سامپ به راحتی جابجا و پاکسازی بشن و اگه خواستی غذا بدی به ماهیها نیاز نباشه چهار پایه بذاری تقریبا جوری در نظر بگیر که با میز بیشتر از 160 سانت نشه ارتفاع رو به نظر من همون 60 بگیر

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    20633
    ممنون از راهنماییتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    20633
    وقت بخیر
    من میخوام یه آکواریوم راه اندازی کنم ولی بین یه دو راهی گیر کردم، اینکه اگه آکواریوم رو خودم دست ساز بسازم بهتره یا آماده بخرم؟ دست ساز رو یه آکواریومی که کارش همینه میسازه و آماده رو یه آکواریوم ماهیران دیدم با طول ۱۵۰ عرض ۶۰ و ارتفاع ۸۰ که میز و سامپ و نور و متریال داخل سامپ هم داره و شیشه خم هست و چیزی حدود ۳ میلیون قیمت داره که با وسایل اضافی تا ۵ میلیون خرجش میشه ولی اگه دست ساز بسازم کلا ۳ میلیون خرج داره، حالا به نظر شما دست ساز بهتره یا آکواریوم آماده ماهیران؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    وقت بخیر
    من میخوام یه آکواریوم راه اندازی کنم ولی بین یه دو راهی گیر کردم، اینکه اگه آکواریوم رو خودم دست ساز بسازم بهتره یا آماده بخرم؟ دست ساز رو یه آکواریومی که کارش همینه میسازه و آماده رو یه آکواریوم ماهیران دیدم با طول ۱۵۰ عرض ۶۰ و ارتفاع ۸۰ که میز و سامپ و نور و متریال داخل سامپ هم داره و شیشه خم هست و چیزی حدود ۳ میلیون قیمت داره که با وسایل اضافی تا ۵ میلیون خرجش میشه ولی اگه دست ساز بسازم کلا ۳ میلیون خرج داره، حالا به نظر شما دست ساز بهتره یا آکواریوم آماده ماهیران؟
    سلام آکواریومهای شیشه خم بعد از مدتی تقریبا 2تا3 سال دچار شکستگی میشه که من خودم 4 سال پیش این تجربه رو داشتم اگه میخوای میتونی بری نواب از این تانکهای جدید که به صورت ریملس ساخته شده با ابعاد مورد نظرت تهیه کنی که هم ایمن هست هم زیبایی خاصی به محل میده

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    20633
    ممنون از راهنماییتون

صفحه 1060 از 1093 نخستنخست ... 605609601010104110421043104410451046104710481049105010511052105310541055105610571058105910601061106210631064106510661067106810691070107110721073107410751076107710781079 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)