کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    18952
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز بیومار غذای بسیار مقوی هست ولی برای محیطهای بسته مثل اک شور که تعویض اب داخلش کمه مناسب نیست وموجب بالا رفتن پارامترهای مضر اب تانک میشه،شما باید هر جوری که میشه نوع غذاشون را عوض کنید البته فعلا تا به غذاهای دیگه عادت کنند مشکلی پیش نمیاد
    ممنون از پاسختون ولی آبمو تست میزنم هر هفته و هر دو هفته ۱۰درصد سیفون میکنم تا حالا که خوشبختانه هیچ تغییری تو پارامتر های آب نداشتم و همش خوبه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان
    شماره عضویت
    16653
    سلام خدمت اساتید عزیز
    بنده قصد راه انداختن اکواریوم آب شور از نوع "تپه های مرجانی" دارم،مدت یک هفتس که دارم داخل نت مطالعه میکنم برای بالا بردن اطلاعاتم
    ممنون میشم لطف کنید و هزینه ی ساخت تانکی در ابعاد 110*60*60 به همراه "تجهیزات اولیه" (اسکیمر،سامپ،واتر پمپ و ...)را بفرمایید
    چون قصد دارم ابتدا اقدام به ساخت تانک و فراهم کردن لوازم اولیه کنم
    عکس از مدل تانکی هم که مدنظرمه قرار میدم
    ممنون از شما عزیزان

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط KING OF KINGS نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید عزیز
    بنده قصد راه انداختن اکواریوم آب شور از نوع "تپه های مرجانی" دارم،مدت یک هفتس که دارم داخل نت مطالعه میکنم برای بالا بردن اطلاعاتم
    ممنون میشم لطف کنید و هزینه ی ساخت تانکی در ابعاد 110*60*60 به همراه "تجهیزات اولیه" (اسکیمر،سامپ،واتر پمپ و ...)را بفرمایید
    چون قصد دارم ابتدا اقدام به ساخت تانک و فراهم کردن لوازم اولیه کنم
    عکس از مدل تانکی هم که مدنظرمه قرار میدم
    ممنون از شما عزیزان
    دوست عزیز نمیشه اینجوری قیمت گفت و باید شما بخشهای مختلف سایت را مطالعه کنید تا ببینید چی میخواید واز چه نوعی،چون قیمتها مختلفه مثلا نور برای این تانک میتونید با۵۰۰ تمومش کنید میشه ده ملیون هم بدید ولی کامل نشه،یکی میخواد همه چیز اتوماتیک باشه یکی نه،دوتا از دوستان من دوتا تانک در یک اندازه درست کردیم یکی ۳۰ملیون تا حالا هزینه کرده یکی هم ۵ملیون ،هر دو هم شرایط اکشون خوبه ولی یکی فقط شیشه اک را تمیز میکنه ،یکی دیگر همه چی را باید دستی اضافه کنه ،همچنین هزینه های سالیانه ای مثل نور هم باید بکنه،حالا خودتون ببینید چقدر میتونید هزینه کنیدتا بشه بهترین خریدها را کرد،

این تانکی که گذاشتید سامپش معلوم نیست چجوریه وفکر نمیکنم مناسب هم باشه همچنین فضا برای وسایل دیگر قرار داده نشده بهترین سایز بنظر من۱۲۰*۷۰*۶۵هست .

اگر اطلاعاتی هم بخواید دوستان ومن راهنماییتان میکنیم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان
    شماره عضویت
    16653
    دوست عزیز نمیشه اینجوری قیمت گفت و باید شما بخشهای مختلف سایت را مطالعه کنید تا ببینید چی میخواید واز چه نوعی،چون قیمتها مختلفه مثلا نور برای این تانک میتونید با۵۰۰ تمومش کنید میشه ده ملیون هم بدید ولی کامل نشه،یکی میخواد همه چیز اتوماتیک باشه یکی نه،دوتا از دوستان من دوتا تانک در یک اندازه درست کردیم یکی ۳۰ملیون تا حالا هزینه کرده یکی هم ۵ملیون ،هر دو هم شرایط اکشون خوبه ولی یکی فقط شیشه اک را تمیز میکنه ،یکی دیگر همه چی را باید دستی اضافه کنه ،همچنین هزینه های سالیانه ای مثل نور هم باید بکنه،حالا خودتون ببینید چقدر میتونید هزینه کنیدتا بشه بهترین خریدها را کرد،

این تانکی که گذاشتید سامپش معلوم نیست چجوریه وفکر نمیکنم مناسب هم باشه همچنین فضا برای وسایل دیگر قرار داده نشده بهترین سایز بنظر من۱۲۰*۷۰*۶۵هست .

اگر اطلاعاتی هم بخواید دوستان ومن راهنماییتان میکنیم
    ممنون از شما جناب شادکامی
    بنده نمیخوام زیاد هزینه کنم
    فقط دوست داشتم بدونم با خرج کردن 6 تومن میشه یک تانک در ابعادی که فرمودید داشت یا خیر(6تومن برای خود تانک و سامپو واتر پمپو ...)بغیر از ماهیها و مرجانها
    سپاس از شما

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط KING OF KINGS نمایش پست ها
    ممنون از شما جناب شادکامی
    بنده نمیخوام زیاد هزینه کنم
    فقط دوست داشتم بدونم با خرج کردن 6 تومن میشه یک تانک در ابعادی که فرمودید داشت یا خیر(6تومن برای خود تانک و سامپو واتر پمپو ...)بغیر از ماهیها و مرجانها
    سپاس از شما
    بله میشهحدود یک ملیون اک ،سامپ ،پایه واتصلات..
    حدود یک ونیم اسکیمر....
    نور را میتونید تی۵بگیرید با قاب ۶تایی ماهیران حدود یک ودویست......
    حدود پانصدهزارتومان دوزینگ پمپ.....
    حدود ۲۵۰نمک.....
    ۱۰۰هزار ددراک،،،،،،
    ۳۰۰هزارواتر پمپ،،،
    ۳۰۰هزار یکی راکتور،،،،
    ۱۰۰فیلترساکس،،،،
    ۳۰۰تستر اب،،،
    ۷۰۰موجساز،،،،،،
    ۵۰فن،،،،،۵۰شیشه پاکن،،،،،،
    این قیمتها همه حدود هست ومن سعی کردم قیمتهای محصولاتی را بنویسم که نسبت کارایی قیمت پایینی داشته باشه.البته هزینه های دیگه ای هم هست ولی فعلا احتیاجی نیست وکم کم میتونید بگیرید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان
    شماره عضویت
    16653
    بله میشهحدود یک ملیون اک ،سامپ ،پایه واتصلات..
    حدود یک ونیم اسکیمر....
    نور را میتونید تی۵بگیرید با قاب ۶تایی ماهیران حدود یک ودویست......
    حدود پانصدهزارتومان دوزینگ پمپ.....
    حدود ۲۵۰نمک.....
    ۱۰۰هزار ددراک،،،،،،
    ۳۰۰هزارواتر پمپ،،،
    ۳۰۰هزار یکی راکتور،،،،
    ۱۰۰فیلترساکس،،،،
    ۳۰۰تستر اب،،،
    ۷۰۰موجساز،،،،،،
    ۵۰فن،،،،،۵۰شیشه پاکن،،،،،،
    این قیمتها همه حدود هست ومن سعی کردم قیمتهای محصولاتی را بنویسم که نسبت کارایی قیمت پایینی داشته باشه.البته هزینه های دیگه ای هم هست ولی فعلا احتیاجی نیست وکم کم میتونید بگیرید
    لطف کردید جناب شادکامی
    ممنون بابت وقتی که میگذارید
    امیدوارم با راهنمایی شما اساتید بتونم خرید خوبی داشته باشم🌹

Sent from my P01Y using Parsipet mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    19547
    سلام گرم خدمت اساتید گرامی.
    من از دیشب چندتا ماهی ریختم توی تانک اعم از یه جفت پروانه نوار مسی،ی جفت بلندی خزه ی،و یه موریش ایدول،بعلاوه بقیه ماهیام.
    سوالم اینه موریش و نوار مسی غذا نمیخورن هم تترا پولکی امتحان کرم هم کرم خشک،سالمو سرحالم هستن خیلیم بازیگوش...کمکم میکنین بچه ها میترسم ماهیا تلف بشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط salman vlz نمایش پست ها
    سلام گرم خدمت اساتید گرامی.
    من از دیشب چندتا ماهی ریختم توی تانک اعم از یه جفت پروانه نوار مسی،ی جفت بلندی خزه ی،و یه موریش ایدول،بعلاوه بقیه ماهیام.
    سوالم اینه موریش و نوار مسی غذا نمیخورن هم تترا پولکی امتحان کرم هم کرم خشک،سالمو سرحالم هستن خیلیم بازیگوش...کمکم میکنین بچه ها میترسم ماهیا تلف بشن
    واسه تغذیه این ماهیا باید از آرتمیا زنده استفاده کنید. معمولا از غذای منجمد شده استفاده نمیکنند. اگه هم اپتازیا تو تانک هست غذای خوبی برای نوار مسیه که اونم به هر حال بعد چند وقت تموم میشه البته موریش زودتر غذاخور میشه ولی در کل نگهداری از این ماهیا یه ذره سخته حتی بعضی اوقات هم با وجود غذاخور شدن هم میمیرند. سه بار تجربه خرید نوار مسی و دو بار موریش دارم و و با اینکه یه بار هم غذا خور شدند مردند. از بین دوستان خودم هم کسی نتونسته به موفقیت ازشون نگهداری کنه. البته نمیخوام ناامیدتون کنم و انشالله که واستون بمونن اما یه سری از ماهیا مثل همین دو مدل دوام طولانی مدت تو محیط تانک ندارند. اما تلاشتونو بکنید و شاید شما حرف مارو زمین زدید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    19547
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    واسه تغذیه این ماهیا باید از آرتمیا زنده استفاده کنید. معمولا از غذای منجمد شده استفاده نمیکنند. اگه هم اپتازیا تو تانک هست غذای خوبی برای نوار مسیه که اونم به هر حال بعد چند وقت تموم میشه البته موریش زودتر غذاخور میشه ولی در کل نگهداری از این ماهیا یه ذره سخته حتی بعضی اوقات هم با وجود غذاخور شدن هم میمیرند. سه بار تجربه خرید نوار مسی و دو بار موریش دارم و و با اینکه یه بار هم غذا خور شدند مردند. از بین دوستان خودم هم کسی نتونسته به موفقیت ازشون نگهداری کنه. البته نمیخوام ناامیدتون کنم و انشالله که واستون بمونن اما یه سری از ماهیا مثل همین دو مدل دوام طولانی مدت تو محیط تانک ندارند. اما تلاشتونو بکنید و شاید شما حرف مارو زمین زدید.
    یعنی من باید فقط آرتمیا بگیرم براشون؟؟از کجا آرتمیا تهیه کنم؟ساکن قمم نداره اینجا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط salman vlz نمایش پست ها
    یعنی من باید فقط آرتمیا بگیرم براشون؟؟از کجا آرتمیا تهیه کنم؟ساکن قمم نداره اینجا
    تهران اکثر فروشگاهای اب شور دارن. یه بسته تخم آرتمیا میگیرید و حالا تو سطل یا تو شیشه نوشابه های بزرگ میتونید اونارو هچ کنید. خیلی هم راحته. موجوداته خیلی مقاومی هم هستند. اگه هم قرار با آرتمیا تغذیه بشن تو رفیوجیوم اینکارو بکنید. چون اگه ماهی زیاد داشته باشید چیزی به اینا نمیرسه.
    ویرایش توسط jigsaw : 1st August 2016 در ساعت 12:06 AM

صفحه 1055 از 1093 نخستنخست ... 555559551005103610371038103910401041104210431044104510461047104810491050105110521053105410551056105710581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)