کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    12429
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    به نظرم از بین zetlight و sunrise محصولات sunrise کیفیت بهتری داره . چندین مدل داره که فکر کنم با دوتا سیستم بتونید 170 سانت رو پوشش بدید. سایت نسیم یاس مدلهاشو رو داره نگاهی بکنید.
    ye gabe 2ta t5 3 metale hast kar karde tul 150 geymat 850 t5 avaz kardan mikhad nazaretun chie

Sent from my SM-G900H using Parsipet mobile app

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط lordsuperboys نمایش پست ها
    ye gabe 2ta t5 3 metale hast kar karde tul 150 geymat 850 t5 avaz kardan mikhad nazaretun chie

Sent from my SM-G900H using Parsipet mobile app
    سلام :
    متاسفانه خیلی دقیق متوجه متن نشدم اما بستگی به مارکش داره . قیمت های برندهای مختلف در بازار متفاوت هست . این که متال ها چقدر کار کرده و از چه برندی هست مهم هست .
    اما از نظر مقایسه با led این سیستم هم میتونه جایگزین خوبی باشه البته با قیمت مناسب تر . فقط از نظر تولید گرما به خصوص در تابستون و همینطور مصرف برق و نیاز به تعویض مرتب متال و مهتابی ها معایب این سیستم هست. ضمن اینکه سیستم led مزایایی مثل کنترل دقیق نور در شب و روز و زیبایی ظاهری و قابلیت بالای تنظیم رنگ نور رو داره .
    شما با خرید این سیستم نیاز نوری مرجان ها رو به خوبی میتونید تامین کنید و تصمیم بین مزایا و معایب به خودتون برمیگرده .
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    18952
    ببخشيد ميگوي كوهاندار من اصلا تمايل به خوردن آپتازيا نشون نميده تعداد آپتازيا هم خيلي زياده با اين شرايط كدوم ريف هارو ميتونم نگهداري كنم؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman1380 نمایش پست ها
    ببخشيد ميگوي كوهاندار من اصلا تمايل به خوردن آپتازيا نشون نميده تعداد آپتازيا هم خيلي زياده با اين شرايط كدوم ريف هارو ميتونم نگهداري كنم؟
    سلام
    سلام
    یه کاسه آب جوش بردارید و به وسیله سرنگ مستقیم روی آبتازیا بریزید و یا آب لیمو رو به همین روش بریزید تا وقتی بازه .
    بهتره اول آبتازیا رو کنترل کنید بعد ریف اضافه کنید

send by parsipet mobile app

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    میگوی کوهان دار راه از بین رفتن آپتازیا در اکواریوم نیست چون ممکن هست از آپتازیا و به طور کلی شقایق های کلونی تغذیه کنه ولی حتی در این صورت هم احتمالا به طور کامل باعث از بین رفتن اونها نشه . برای مقابله طبیعی عموما پروانه نوار مسی توصیه میشه که خود این پروانه نگهداری سختی داره و در بسیاری موارد غذاخور نمیشه .
    شما برای مقابله با آپتازیا میتونید از داروهایی که شرکت های مختلف تولید کردند استفاده کنیذ. با تزریق محلول روی آپتازیا اونها رو از بین ببرید . اگر تجمعش روی یک سنگ بیشتر هست میشه اون سنگ رو خارج کنید.
    البته تزریق آب جوش روی اونها هم جواب میده.
    در مورد میگوی کوهان دار هم توجه کنید چند گونه وجود داره که فقط Lysmata wurdemanni علاقه ی زیادی به خوردن آپتازیا داره . بقیه گونه ها ظاهری مشابه دارند .

من احتمال میدم شما گونه ی متفاوتی رو دارید . آین میگو بیشتر به نام Peppermint shrimp یا میگوی نعنایی شناخته میشه .
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 4th June 2016 در ساعت 04:10 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    18952
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    میگوی کوهان دار راه از بین رفتن آپتازیا در اکواریوم نیست چون ممکن هست از آپتازیا و به طور کلی شقایق های کلونی تغذیه کنه ولی حتی در این صورت هم احتمالا به طور کامل باعث از بین رفتن اونها نشه . برای مقابله طبیعی عموما پروانه نوار مسی توصیه میشه که خود این پروانه نگهداری سختی داره و در بسیاری موارد غذاخور نمیشه .
    شما برای مقابله با آپتازیا میتونید از داروهایی که شرکت های مختلف تولید کردند استفاده کنیذ. با تزریق محلول روی آپتازیا اونها رو از بین ببرید . اگر تجمعش روی یک سنگ بیشتر هست میشه اون سنگ رو خارج کنید.
    البته تزریق آب جوش روی اونها هم جواب میده.
    در مورد میگوی کوهان دار هم توجه کنید چند گونه وجود داره که فقط Lysmata wurdemanni علاقه ی زیادی به خوردن آپتازیا داره . بقیه گونه ها ظاهری مشابه دارند .

من احتمال میدم شما گونه ی متفاوتی رو دارید . آین میگو بیشتر به نام Peppermint shrimp یا میگوی نعنایی شناخته میشه .
    ممنون از پاسختون
    اما اگه آب ليمو تزريق بشه تاثير منفي روي آب نميزاره؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون از پاسختون
    اما اگه آب ليمو تزريق بشه تاثير منفي روي آب نميزاره؟
    خواهش میکنم . آب لیمو تاثیر منفی که میذاره روی ph آب هست ولی اگر در حجم تانک بالاست و حجم استفاده کم باشه خیلی مشکلی ایجاد نمیکنه . حتما در هر دفعه مقدار کمی باید استفاده بشه بعدش هم تست ph بگیرید لازم بود در انتها محلول افزایش ph استفاده کنید ولی به نظرم ارزشش رو داره که یکم هزینه کنید و داروهای شرکتی رو تهیه کنید . فکر میکنم قیمتی در حد 40 تا 50 هزارتومن داشته باشن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    ای وای این پستها مال کی بود من جواب دادم آبروم رفت[emoji27]

send by parsipet mobile app
    آقای نوروزی پست برای چند سال پیش هم که باشه وقتی حضور شما رو بعد از چندین وقت میبینم خیلی خیلی برای شخص من خوشحالیه .

حقیقتش از وقتی که گروه های آکواریومی توی تلگرام زیاد شده کمتر کسی به اینجا سر میزنه که به شخصه فکر میکنم کار اشتباهیه چون تو این سایت اینقدر اساتید در گذشته فعالیت کردند و مطالب عالی و بی نقصی ارائه دادن که مثل یه جاده خاکی میمونه که اساتید اینجا آسفالتش کردن و ما داریم راحتتر از روش عبور می کنیم

مطالب و مقالات این سایت توی هیچ گروه تلگرامی و هیچ سایتی پیدا نمیشه و از همین جا از تمامی اساتید تشکر میکنم که بدون هیچ گونه منت و چشم داشتی اینجا فعلیت میکنن .

انشالله همیشه موفق و پاینده باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19212
    با توجه به پست ها یتان یه سوال داشتم ببخشید من یه سال اکواریومم رو باروش های مدیای کیلویی شروع کرده ام اما بعد از یه سال می خوام حجم رو افزایش بدم و از روش های جدید اسفاده کنم مثل gfo و... حجم جدید اکواریوم ۱۲۰ لیتر است مجبورم روز اول ماهی ها رو اضافه کنم یه بلو تانگ ۳ سانت و ۲ دلقک اسلا ریس ۲ سانت و ۱ دامسل دم زرد ۲ سانت و یه بلنی ۳ سانت تازه یه مدتی اکواریوم بدون مدیا کار می کنه خواهش می کنم با مشقله ی بسیاری که دارین جواب بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaabasi نمایش پست ها
    با توجه به پست ها یتان یه سوال داشتم ببخشید من یه سال اکواریومم رو باروش های مدیای کیلویی شروع کرده ام اما بعد از یه سال می خوام حجم رو افزایش بدم و از روش های جدید اسفاده کنم مثل gfo و... حجم جدید اکواریوم ۱۲۰ لیتر است مجبورم روز اول ماهی ها رو اضافه کنم یه بلو تانگ ۳ سانت و ۲ دلقک اسلا ریس ۲ سانت و ۱ دامسل دم زرد ۲ سانت و یه بلنی ۳ سانت تازه یه مدتی اکواریوم بدون مدیا کار می کنه خواهش می کنم با مشقله ی بسیاری که دارین جواب بدین
    سلام دوست عزیز شما ابتدا باید از پارمتر های آب تست بگیر و اگر همه چیز خوب میتونی چند روز رو با اضافه کردن باکتری شرایط آب رو تو سطح مطلوب نگهداری کنید
    میتونید از آب آماده و شن زنده هم استفاده کنی که این راه یکم هزینه داره .
    ویرایش توسط Saeed3015 : 8th June 2016 در ساعت 01:49 PM

صفحه 1049 از 1093 نخستنخست ... 49549949999103010311032103310341035103610371038103910401041104210431044104510461047104810491050105110521053105410551056105710581059106010611062106310641065106610671068 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)