کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام :
    اونطوری که من در عکس دیدم تعداد زیادی آبتازیا داخل رف شما هست که حتما به فکر نابود کردنشون باشید . در تصویر تا جایی که به چشمم خورد مشخص کردم . این شقایق ها سرعت رشد و تکثیر بالایی هم دارند و اگر قصد نگهداری از ریف داشته باشید به برخی گونه های مرجان ها صدمه میزنند.
    یه سوال برام پیش اومده،این شقایقا در حالت بالا بودن نیترات فسفاتم اینقد رشد میکنند،چون نیتراتم بالا بود یکی بود سیفون که زدم زیاد شدند
    پس الان شرایط نیتراتم پس اوکیه؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    یه سوال برام پیش اومده،این شقایقا در حالت بالا بودن نیترات فسفاتم اینقد رشد میکنند،چون نیتراتم بالا بود یکی بود سیفون که زدم زیاد شدند
    پس الان شرایط نیتراتم پس اوکیه؟؟
    دوست عزیز این شقایقها خیلی جون سخت هستند حتی اگه روی لایوراک باشند واون لایوراک را چندین ساعت از اک خارج کنید باز نمیمیرند حتی اگه سیکل هم طی نشده باشه باز زنده میمونند .البته امیدوارم شرایط اکتون خوب باشه ولی رشد وتکثیر اپتازیا نمیتونه دلیلش باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    اقای شادکامی یه سوال دیگه دارم قول میدم حالا حالاها سوال نکنم[emoji23][emoji23][emoji23]
    شما فرمودید واسه رفیجیوم ماسه نریزید بهتره چون باعث ایجاد بیماری میشه ولی من تو یوتیوب نگاه میکنم اکثرا ماسه ریختند که ماسه هم محلی برای تجمع باکتریه
    میشه یکم برام توضیح بدید در موردش
    ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686

سوالات آکواریوم آب شور

نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    اقای شادکامی یه سوال دیگه دارم قول میدم حالا حالاها سوال نکنم[emoji23][emoji23][emoji23]
    شما فرمودید واسه رفیجیوم ماسه نریزید بهتره چون باعث ایجاد بیماری میشه ولی من تو یوتیوب نگاه میکنم اکثرا ماسه ریختند که ماسه هم محلی برای تجمع باکتریه
    میشه یکم برام توضیح بدید در موردش
    ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk
    اقای منصوری دوست عزیز باعث خوشحالی خودم هست که بتونم یه سوال را جواب بدم ،ان شاالله امدیم گلپایگان جبران میکنیم [emoji3][emoji3][emoji3]شن تو رف باعث بیماری نمیشه بلکه یه مشکلاتی میتونه درست کنه مثل تجمع اشغالها ،مشکلی که خود من دارم وهر مدتی یکبار باید گیاهها را هم بزنم وسیفون بزنم بعدشم باید گیاهها را ببندم به یه لایوراک .ابی که سیفون هم میکنم بخاطر جریان کم وجابجا نشدن شنهای رف ،رنگ سیاه وبوی خیلی بدی میده .در صورتی که این موارد در رف شما وجود ندارد وبسیار تمیز میباشد.در مورد محلی برای تجمع باکتری ،که الان با روش منابع کربنی اینقدر باکتری هست که نیاز به این کار نیست ،درغیر این صورت هم همون لایوراکهاوشنهای اک کفایت میکنه.
    من خودم شخصا تو اک جدیدم به هیچ عنوان از شن تو رف استفاده نمیکنم حتی اگه برای طبیعی ماندن اک ونیاز بعضی از ابزیهانبود توی اک هم شن نمیریختم

Sent from my iPhone using parsipet
    ویرایش توسط شادکامی : 21st May 2016 در ساعت 08:41 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    اقای منصوری دوست عزیز باعث خوشحالی خودم هست که بتونم یه سوال را جواب بدم ،ان شاالله امدیم گلپایگان جبران میکنیم [emoji3][emoji3][emoji3]شن تو رف باعث بیماری نمیشه بلکه یه مشکلاتی میتونه درست کنه مثل تجمع اشغالها ،مشکلی که خود من دارم وهر مدتی یکبار باید گیاهها را هم بزنم وسیفون بزنم بعدشم باید گیاهها را ببندم به یه لایوراک .ابی که سیفون هم میکنم بخاطر جریان کم وجابجا نشدن شنهای رف ،رنگ سیاه وبوی خیلی بدی میده .در صورتی که این موارد در رف شما وجود ندارد وبسیار تمیز میباشد.در مورد محلی برای تجمع باکتری ،که الان با روش منابع کربنی اینقدر باکتری هست که نیاز به این کار نیست ،درغیر این صورت هم همون لایوراکهاوشنهای اک کفایت میکنه.
    من خودم شخصا تو اک جدیدم به هیچ عنوان از شن تو رف استفاده نمیکنم حتی اگه برای طبیعی ماندن اک ونیاز بعضی از ابزیهانبود توی اک هم شن نمیریختم

Sent from my iPhone using parsipet
    قربان شما
    بخدا من که به همه بچه ها فروم میگم خوشحال میشم میزبانتون باشم،فقط میگند چشم.نمیاند که!!!
    بله دقیقا همینه که شما میگید اشغال جمع میشه کف رف
    واقعا ببخشید خیلی زحمتتون دادم
    عیدتونم مبارک

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آی شور
    شماره عضویت
    19106
    سلام دوستان اراكم اومدين سري به ما بزنين خوشحال ميشيم
    عزيران كسي اطلاعاتي درباره انتياس توكا داره؟
    والا ما سفارش انتياس داديم اينو اورد مونديم تو رو در واسي اشنا بود
    الان پريشب اب به اب كردم اصن نيومدن بيرون
    جز كوچيكه كه يه دوري زد اما الان قايمه
    بزرگ تره كه نيست اصن!
    يكمي كسي راهنمايي جامع درباره اين ماهي داره؟
    ممنون

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط MASTERWM نمایش پست ها
    سلام دوستان اراكم اومدين سري به ما بزنين خوشحال ميشيم
    عزيران كسي اطلاعاتي درباره انتياس توكا داره؟
    والا ما سفارش انتياس داديم اينو اورد مونديم تو رو در واسي اشنا بود
    الان پريشب اب به اب كردم اصن نيومدن بيرون
    جز كوچيكه كه يه دوري زد اما الان قايمه
    بزرگ تره كه نيست اصن!
    يكمي كسي راهنمايي جامع درباره اين ماهي داره؟
    ممنون
    سلام:
    آنتیاس tuka یا بیشتر به اسم انتیاس بنفش شناخته میشه Purple Queen Anthias
    در اون پستی که به شما پیشنهاد خرید آنتیاس دادم گفتم به سراغ گونه های ساده تر برید و دو تا گونه هم معرفی کردم . ای کاش به فروشنده تاکید میکردید همون گونه های مشخص رو بیاره .
    این ماهی از معدود گونه های آنتیاس هست که سطح نگهداریش در حد بسیار سخت هست و فقط به متخصصین آب شور توصیه میشه . مشکل اصلی در نگهداری این ماهی هم سخت غذاخور شدنش هست.
    متاسفانه چون این ماهی پلانتکون خوار هست به ندرت از غذاهای آماده تغذیه میکنه . بهتر هست با گونه های دیگه آنتیاس که غذاخور هستند باشه شاید به تقلید از اونها شروع به غذاخور شدن بکنه. شاید آرتیمیا برای این ماهی کمک کنه .
    از این به بعد توصیه میکنم اگر خواستید ماهی سفارش بدید حتما به فروشنده اسم مشخص یک گونه رو بدید و هیچ وقت انتخاب رو به عهده ی فروشنده ها نذارید.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    18952
    سلام وقت همگي بخير
    آيا ميشه درباره غذادهي به ميگوي كوهاندار يكم توضيح بدين؟ممنون ميشم.(روش غذا دهي)
    ویرایش توسط Arman1380 : 29th May 2016 در ساعت 01:13 AM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman1380 نمایش پست ها
    سلام وقت همگي بخير
    آيا ميشه درباره غذادهي به ميگوي كوهاندار يكم توضيح بدين؟ممنون ميشم.(روش غذا دهي)
    سلام:
    این میگو بیشتر نقش تمیزکنندگی محیط اکواریوم رو داره و از باقیمانده غذاها در اکواریوم تغذیه میکنه (نقش نظافت بدن ماهی ها رو نداره)
    اگر محیط اکواریوم به اندازه ی کافی بزرگ باشه میتونه غذای خودش رو از بین سنگ ها و کف اکواریوم پیدا کنه اما برای تغذیه جداگانه میتونید از انواع غذاهای آماده یا تکه های میگو یا ارتیمیا استفاده کنید.روش خاصی هم نداره همونطور که به بقیه غذا میدید به این میگو هم غذا بدید ولی اگر مستقیم منظورتون هست میشه از گیره های اکواریوم یا یک میله مناسب استفاده کنید و تکه ای از غذا رو به سر اون متصل کنید و نزدیک محل میگو ببرید بعد خودش میاد و غذا رو میگیره . یک ویدئو جالب در مورد میگو آتشین (اسکارلت) هست که نشون میده چطوری به یک میگو غذا داده میشه :https://www.youtube.com/watch?v=CtohHBhfrsQ
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 29th May 2016 در ساعت 02:03 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    18952
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام:
    این میگو بیشتر نقش تمیزکنندگی محیط اکواریوم رو داره و از باقیمانده غذاها در اکواریوم تغذیه میکنه (نقش نظافت بدن ماهی ها رو نداره)
    اگر محیط اکواریوم به اندازه ی کافی بزرگ باشه میتونه غذای خودش رو از بین سنگ ها و کف اکواریوم پیدا کنه اما برای تغذیه جداگانه میتونید از انواع غذاهای آماده یا تکه های میگو یا ارتیمیا استفاده کنید.روش خاصی هم نداره همونطور که به بقیه غذا میدید به این میگو هم غذا بدید ولی اگر مستقیم منظورتون هست میشه از گیره های اکواریوم یا یک میله مناسب استفاده کنید و تکه ای از غذا رو به سر اون متصل کنید و نزدیک محل میگو ببرید بعد خودش میاد و غذا رو میگیره . یک ویدئو جالب در مورد میگو آتشین (اسکارلت) هست که نشون میده چطوری به یک میگو غذا داده میشه :https://www.youtube.com/watch?v=CtohHBhfrsQ
    سپاس گزارم از پاسختون
    ولي يه مشكلي كه هست اينه كه خيلي خجالتيه و توي جاهايي قايم ميشه كه نميتونم بهش دسترسي پيدا كنم

صفحه 1047 از 1093 نخستنخست ... 47547947997102810291030103110321033103410351036103710381039104010411042104310441045104610471048104910501051105210531054105510561057105810591060106110621063106410651066 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)