کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19057
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسدی راشدی نمایش پست ها
    سلام اینهای که میگم نظر شخصی منه.
    کاش قبل ساخت تانک اصلی و سامپ مشورت میگرفتید.
    ۱. عرض ۳۵ خیلی خیلی کمه و تو اب شور نباید عرض کمتر ۵۰ باشه و زیبای اکواریوم به عرض زیادشه.
    ۲.تمام مورادی که واسه سامپ گفتید دیگه منسوخ شده و بدرد نمیخوره.
    ۳. سامپ باید سه خونه باشه خونه اول فیلتر ساکس باشه(فیلتر کیسه ایه) خونه دوم برای اسکیمر و رکتور ها باشه و خونه سوم برای واتر پمپ باشه همین.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    اقا دست رو دلم نزار میدونم اشتباه کردم ولی کاری نمیشه کرد
    حالا ترتیب این سامپو چجوری تکمیل کنم؟؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Niiiima نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    من یه سوالی داشتم من الان اکواریوم اب شور و کامل گرفتم منتظرم اور فلوش خشک بشه راهنمایی میخام راجب سامپش
    اول از همه بگم ابعاد اکواریوم ۱۲۰ در عرض ۳۶ و ارتفاع ۷۰ هست
    میدونم عرضش کمه ولی میخام لایوراکای عالی بچینم
    ابعاد سامپشم ۹۰ در ۳۰ در ۴۵ هست
    سامپش شامل پنج خونه میشه که خونه اولو با این فیلترا و پدا پر کردم
    خونه دومشم چون خیلی نازکه یه لایه فیلتر گذاشتم
    خونه دوم و سومشم باید مدیا و نخودب بریزم که میخام نخودی نریزم ولی مدیا هایی که فروشنده داده میگه سرامیکه مثل لوله تو پره سفته که روش سوراخ سوراخه و مثل گچ میمونه تو سایزای مختلفه و رنگای زردو نارجیو سفید هستن ترتیب چیدنشون چجوریه؟؟؟ هرجور بزارم فرقی نمیکنه؟؟؟؟ به جای نخودی چی بزارم؟؟؟
    تو خونه اخرم اسکیمرو واتر پمپه

ترتیب‌ش درسته؟؟؟

البته اینم بگم ست لوازمشو از فروشنده کامل گرفتم خودش داد که یکم ناشیانه عمل کردم ممنون میشم دوستان راجب سامم راهنمایی کنن
    دوست عزیزورودتون را به پارسی پت تبریک میگم.

متاسفانه هیچ کدام از وسایلی که نام بردید(تانک،نخودی،سرامیک،پ )بدرد تانک اب شور نمیخوره .
    تانک شما خیلی عرضش کمه ومناسب اک شور نیست وبهتون پیشنهاد میکنم عوضش کنید واگه یکی دیگه بسازید مطمًن باشید ضررش خیلی کمتر از اینه که بخواید این تانک راه اندازی کنید .پدها را هم خارج کنید وبجاش یه فیلتر ساکس بگیرید یا درست کنید.سرامیکهاونخودیها هم که تکلیفشون مشخصه وپس بدید اگرم استفاده کردید اونها را هم دربیارید.
    سامپ را هم اگه تغیر بدید بهتره نیازی به خونه های زیاد نیست فقط خانه واتر پمپ باید جدا باشد .

در اخر اگه من باشم هیچ موقع این تانک را اب شور نمیکنم وحتما عوضش میکردم حداقل یه تانک باعرض بالای۵۵میگرفتم وارتفاع برای این طول ،۶۰میگرفتم،بنظر من اگه نمیتونید عوضش کنید تانکتون را تبدیل به اب شیرین کنید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه تصفیه ۶مرحله ای برای اکم گذاشتم با استفاده از فلوتر بابل مگاس،یدون مخزن اب
    مستقیم به فلوتر وصل کردم
    ولی یه بند پمپش خاموش روشن میشه،موندم باش چکار کنم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    موقعی که تسویه اب روشن میشه در چند دقیقه اول تی دی اس بالا هست ووقتی حی خاموش وروشن میشه یعنی اب که به تانک میره تی دی اس بالایی داره ومناسب اک نیست وهمین خاموش وروشن شدن مکرر باعث اسیب به موتور تسویه اب هم میشه..پیشنهاد میکنم یا یک منبع کوچک ذخیره اب بالای سامپتون درست کنید یا قبل از سه راهی که یک سمتش به منبع ذخیره اب ویک سمتش به سامپ میره یه شیر بزارید وقتی مقداری از اب تسفیه رفت و مطمًن شدید که تی دی اس در کمترین حد خود هست شیر منبع را باز کنید تا پر شود وقتی پر شد شیری که گذاشتید ببندید اینجوری تا زمانی که منبع اب دارد دیگر تسفیه روشن نمیشود وابی هم که به سامپ میرود تی دی اس پایینی دارد فقط یه مشکلی که هست که هر وقت منبع خالی شد باید شیر را باز کنید که منبع پر شود واین یکم دردسرش را بیشتر میکند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19057
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیزورودتون را به پارسی پت تبریک میگم.

متاسفانه هیچ کدام از وسایلی که نام بردید(تانک،نخودی،سرامیک،پ )بدرد تانک اب شور نمیخوره .
    تانک شما خیلی عرضش کمه ومناسب اک شور نیست وبهتون پیشنهاد میکنم عوضش کنید واگه یکی دیگه بسازید مطمًن باشید ضررش خیلی کمتر از اینه که بخواید این تانک راه اندازی کنید .پدها را هم خارج کنید وبجاش یه فیلتر ساکس بگیرید یا درست کنید.سرامیکهاونخودیها هم که تکلیفشون مشخصه وپس بدید اگرم استفاده کردید اونها را هم دربیارید.
    سامپ را هم اگه تغیر بدید بهتره نیازی به خونه های زیاد نیست فقط خانه واتر پمپ باید جدا باشد .

در اخر اگه من باشم هیچ موقع این تانک را اب شور نمیکنم وحتما عوضش میکردم حداقل یه تانک باعرض بالای۵۵میگرفتم وارتفاع برای این طول ،۶۰میگرفتم،بنظر من اگه نمیتونید عوضش کنید تانکتون را تبدیل به اب شیرین کنید.

وای حدس میزدم اینجوری بشه تقصیر خودمه بدون تحقیق گرفتم ممیتونم پسشم بدم اگه با همین سیستم ابشور بشه مشکلات احتمالی چیه؟؟؟
    ویرایش توسط Niiiima : 21st April 2016 در ساعت 01:45 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    وای حدس میزدم اینجوری بشه تقصیر خودمه بدون تحقیق گرفتم ممیتونم پسشم بدم اگه با همین سیستم ابشور بشه مشکلات احتمالی چیه؟؟؟
    مشکلش اینه که نمیتونید چیدمان مناسبی برای لایوراکها ومرجانها داشته باشید وهیچ وقت نمیتونید از زیبایی این موجودات لذت ببرید مشکلی که خود من چندین سال گریبانگیرش بودم وعوض کردنش هم چندین سال طول کشید در صورتی که همون اول با کمترین هزینه ای میتونستم عوضش کنم وقتی تانک راه اندازی بشه برای تعویضش خیلی مشکلات داره .البته مشکلات دیگه ای هم توعرض کم هست مثل نور رساندن به همجای تانک،ترس ماهیهاو...

دوستانه بگویم اگه میتونید پس بدید دریغ نکنید واشتباه من را نکنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19057
    دوستان حاضر به تعویض یا پس گرفتن نشد هر کاری کردم نشد مجبور شدم ابش کنم الان که ابش کردم بنظرم از روبرو کف اکواریوم کوچیک بنظر میاد در صورتی که از بغل اندازس شیشه خم هستش شیشه اک...
    این نوع دید درسته یا شیشه مشکل داره؟؟
    بنظر من درسته اما خانواده میگن دیدش بده
    ؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19057
    دوستان با جابجا کردن ماسه مشکل دید حل شد
    الان من میخام سیکل طی بشه
    توش شن ریختم سامپم راه انداختم الان باید لایوراک بخرم؟؟ نمیمیره موجوداتش؟؟
    اگه الان که دو روزه ابش کردم اگه باید لایوراک بخرم بعد اینکه اضافه کردم فعال کننده باکتری بریزم یا الان که فقط ابه بریزم؟؟؟
    در کل باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنیید..

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوستان با جابجا کردن ماسه مشکل دید حل شد
    الان من میخام سیکل طی بشه
    توش شن ریختم سامپم راه انداختم الان باید لایوراک بخرم؟؟ نمیمیره موجوداتش؟؟
    اگه الان که دو روزه ابش کردم اگه باید لایوراک بخرم بعد اینکه اضافه کردم فعال کننده باکتری بریزم یا الان که فقط ابه بریزم؟؟؟
    در کل باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنیید..
    سلام:
    برای راه افتادن سیکل نیاز هست سطح امونیاک آب بالا بره برای اینکار هم میتونید یه بخشی از سنگ زنده ای رو که میخواید الان وارد کنید (مثلا 25 تا 30 درصد) و بعد تست امونیاک بگیرید اگه امونیاک بالا رفته بود نشان دهنده ی شروع سیکل هست . میتونید از یک تکه میگو هم برای شروع سیکل استفاده کنید.
    لایوراکی که تو این مرحله وارد تانک میشه تا حدی صدمه میبینه اما نه اینکه از بین بره . بعد از طی شدن بخشی از سیکل و پایین اومدن سطح امونیاک میتونید بقیه سنگ رنده ی مورد نظر رو هم وارد کنید.(توجه کنید که لایوراک مرغوب و تصفیه شده باشه تا موجودات مزاحم و الودگی کمتری به تانک وارد بشه. البته اگه از صدمه ای که اول راه اندازی به سنگ زنده میخوره چشم پوشی کنی میتونی بخش بیشتری از سنگ رو هم ابتدا وارد کنی.
    باکتری زنده به تشکیل سیکل کمک میکنه و کار رو تسریع میکنه . طبق دستور روی خودش اقدام کنید.
    علاوه بر تست امونیاک باید تست نیتریت رو هم داشته باشید و تست کنید . بالا رفتن نیتریت نشون میده تانک وارد مرجله دوم شده و بعد از صفر شدن امونیاک و نیتریت سیکل تانک شما کامل شده و میتونید اولین ماهی رو وارد کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19087
    سلام دوستان
    برای تانک 80*50 با ارتفاع 60 حدود 300 لیتر آب با سامپ چه اسکیمری رو پیشنهاد میکنید
    میخوام ریف هم زیاد داشته باشم

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط king p نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای تانک 80*50 با ارتفاع 60 حدود 300 لیتر آب با سامپ چه اسکیمری رو پیشنهاد میکنید
    میخوام ریف هم زیاد داشته باشم
    دوست عزیز بستگی به خودتون داره که چه مدل وچه قیمتی میخواید باشه ،داخل ابی یا بیرون اب باشه ،کنترل داشته باشه یانه و...در کل شما باید اسکیمری بگیرید که قدرتش دو تاسه برابر حجم تانکتون باشه وبنظر من بابل مگاس وهمچنین ریف اختاپوس از نظر کارایی وقیمت تو ایران بهترینند

صفحه 1043 از 1093 نخستنخست ... 43543943993102410251026102710281029103010311032103310341035103610371038103910401041104210431044104510461047104810491050105110521053105410551056105710581059106010611062 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)