همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_dreambox نمایش پست ها
    kh 10
    cal 520
    kh تا چه حدي ميشه بالا اورد ؟
    میزان سختی تا 12kh میشه افزایش داد اما مشکل ph فقط تحت تاثیر سختی آب نیست و به میزان دی اکسید کربن محلول در آب هم ارتباط مستقیم داره . اگر در خونه اکواریوم در محل بسته قرار داره و وسایل گرمایشی هم داشته باشید احتمالا سطح دی اکسید داخل تانک هم بالا رفته و ph افت میکنه . رسوندن هوای تازه به اکواریوم (مثلا ورودی هوای اسکیمر) کمک میکنه . هوادهی مناسب هم در اکواریوم امر مهمی هست و داشتن رفیجیوم و روشن کردن اون برعکس زمان روشنایی تانک .
    برای افزایش ph میتونه در اثر کم بود سختی آب هم باشه که در تانک شما سختی آب 10 مناسبه . رنج مناسب برای ph لزوما 8.4 نیست و در صورتی که در بازه 8 تا 8.4 باشه جای نگرانی نیست.
    البته اگر از کلسیم راکتور ،راکتور فسفات ، راکتور بایوپلیت هم استفاده میکنید اون هم میتونه عامل افت ph باشه . به نظرم یک محلول ph مناسب تهیه کنید و در کنار تست ازش استفاده کنید.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام یه جای مطمئن میشه معرفی کنید برای خرید نمک برایت 20 کیلیویی
    نیسم یاس نداره تو بازار هم ندیدم .
    متشکرم
    در پارسی پت سعی میشه تبلیغ فروشگاه خاصی نداشته باشیم . نمک ردسی کمی قیمت بالاتری داره اما نمک بسیار مرغوبی هست اگر فروشگاه مطمئن نمیشناسید به نظرم ارزش داشته باشه ردسی تهیه کنید.
    به هر حال من مشهد هستم و فروشگاه سایر شهرها رو نمیشناسم .
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط taraz_d نمایش پست ها
    سلام مجدد.میخواستم سیستم نوره تانکو که 4 تا مهتابی 39 وات 2تا ابی و دو تا سفید 10000 کلوینه رو ارتقا بدم.یکی از دوستانم که توی کاره درست کردن ال ای دی واسه پلنته میخواد زحمتشو بکشه.یه ال ای دی سابق داشتم که 36 تا لامپ ال ای دی 1 وات داشت به رنگای ابی و سفید و قرمز که فروشنده گفت 18000 کلوینه و من هم اعتماد کردم و گرفتم که اکم بعد از 3 ماه شد پر از جلبک که ال ای دی رو با 4 تا مهتابی عوض کردم.حالا میخام همون قابو تدانس ال ای دی قدیممو بدم واسم درست کنه.اک من 200 لیتره با ارتفاع 50 سانت ابگیری.چه لامپی و چه رنگ و هر کدام چه تعداد و چه واتی بدم واسم ببنده که در کناره مهتابیها استفاده کنم.واسه رفم به ابعاده 40 ت.40ع.25 ارتفاع چه ال ای دی از نظره واتش و رنگش بدم واسم ببنده.البته خودش میگه ال ای دیهاش کرهای هستن.ممنون و سپاس گذارم
    سلام :
    در پست قبلی هم توضیح دادم یکی از مهم ترین عوامل جبلک نور نامناسب هست که ظاهرا این مورد در مورد شما هم صدق میکنه.
    نور برای آب شور مبحث تخصصی هست و توصیه میشه از نورهای دست ساز و غیر استاندارد استفاده نکنید.
    باتوجه به ارتفاع اکواریوم شما نور مهتابی به طور کامل نیاز نوری شما رو میتونه پوشش بده و احتیاجی به استفاده از led ندارید. به نظرم برای ارتقا سیستم نوریتون، سیستم مهتابی رو کامل کنید .
    برای رفیجیوم میتونید از led های معمولی 6800 کلوین استفاده کنید (وات led اهمیتی از نظر استفاده در اکواریوم نداره و فقط مسائل فنی نصب و مصرفش تفاوت میکنه )
    اطلاعات خوبی رو هم در مورد led و انواع نورها و نصب اون در بخش نور سایت میتونید مطالعه کنید :
    نور در آکواریوم های آب شور

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    ممنون.برای کامل کردن همین مهتابیهام چنتای دیگه و چه رنگایی باید اضافه کنم.ضمنا من همه فرومها چه اینجا و چه جاهای دیگه رو تا حد امکان خوندم.واسه نور که دوستان گفته بودن وات بر لیتر خوبه و 2 وات بر لیتر عالی.من که 200 لیتر حجم اب تانکمه دیگه توی سقف اکم جایی برای نصب مهتابی نمیمونه.2 فسفات تانک من صفر نیست ولی در حد مجازه زیره نیم و هر هفته فسفات ریموور میزنم و هفتهای 5 درصد سیفون .تمام پارامترای اب چه شوری چه دما و....همیشه ثابت و کنترل شدست.نور رو هم چون تانک ارتفاع نداشت مهتابی کردم و سیستم خنک کنندش هم چون خودم تخصصم هست با یک دستگاه یخچال 3 فوت درست کردم.با این اوصاف این جلبکا رو کجای دلم بزارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    و میخام مدیاها رو خارج کنم و 2 تا راکتور دست ساز بزارم به جاشون یه بایو پلت برای افزایش باکتریها و یک فسفات راکتور برای فسفات .البته اگر بشه مواد سیلیکاتم توی همون راکتوره فسفات بریزم که بهتر.به نظره شما راهه بهتری هم هست یا از روش بالینگ متد استفاده کنم که یه دوزینگ 4 کانال میخاد که با پایش بدون محلولای متد نزدیکه 1 میلیون اب میخوره ومن کارم جوری که 20 روز از ماهو در سفرم و بچههام از اک مراقبت میکنن.دنباله راهی براب نگهداری راهتتر از تانک میگردم.نظره شما دوست عزیز چی هستش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    میزان سختی تا 12kh میشه افزایش داد اما مشکل ph فقط تحت تاثیر سختی آب نیست و به میزان دی اکسید کربن محلول در آب هم ارتباط مستقیم داره . اگر در خونه اکواریوم در محل بسته قرار داره و وسایل گرمایشی هم داشته باشید احتمالا سطح دی اکسید داخل تانک هم بالا رفته و ph افت میکنه . رسوندن هوای تازه به اکواریوم (مثلا ورودی هوای اسکیمر) کمک میکنه . هوادهی مناسب هم در اکواریوم امر مهمی هست و داشتن رفیجیوم و روشن کردن اون برعکس زمان روشنایی تانک .
    برای افزایش ph میتونه در اثر کم بود سختی آب هم باشه که در تانک شما سختی آب 10 مناسبه . رنج مناسب برای ph لزوما 8.4 نیست و در صورتی که در بازه 8 تا 8.4 باشه جای نگرانی نیست.
    البته اگر از کلسیم راکتور ،راکتور فسفات ، راکتور بایوپلیت هم استفاده میکنید اون هم میتونه عامل افت ph باشه . به نظرم یک محلول ph مناسب تهیه کنید و در کنار تست ازش استفاده کنید.
    مارين بافر سيچم را سفارش دادم چون بدون تاثير بر روي kh پ اچ را بالا مي برد

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ممنون.برای کامل کردن همین مهتابیهام چنتای دیگه و چه رنگایی باید اضافه کنم.ضمنا من همه فرومها چه اینجا و چه جاهای دیگه رو تا حد امکان خوندم.واسه نور که دوستان گفته بودن وات بر لیتر خوبه و 2 وات بر لیتر عالی.من که 200 لیتر حجم اب تانکمه دیگه توی سقف اکم جایی برای نصب مهتابی نمیمونه.2 فسفات تانک من صفر نیست ولی در حد مجازه زیره نیم و هر هفته فسفات ریموور میزنم و هفتهای 5 درصد سیفون .تمام پارامترای اب چه شوری چه دما و....همیشه ثابت و کنترل شدست.نور رو هم چون تانک ارتفاع نداشت مهتابی کردم و سیستم خنک کنندش هم چون خودم تخصصم هست با یک دستگاه یخچال 3 فوت درست کردم.با این اوصاف این جلبکا رو کجای دلم بزارم
    دوست عزیز ورودتون را به پارسی پت تبریک میگم .فکر میکنم عرض تانکتون ۹۰باشه اگه اینجوری هست شما دوتااکتنیک ابی ،یکی قرمز،دوتا سفید اگه کلوینش بالای ۱۲۰۰۰باشه خیلی بهتره.همه۹۰سانتی..فسفات۵/بالاست واین میتونه یکی از دلایل باشه ،مهتابیها چه مدته داره کار میکنه عمر مفیدشون یک سال هست اگه عمرشون تمام شده باشه میتونه باعث جلبک بشه.گردش اب داخل تانکتون چقدر هست؟
    استفاده از راکتور کارایی خوبی داره چون مدت زیادی در ماه نیستید بهتره راکتور بایوپلت راه اندازی کنید ،معمولا فسفات گیرها سیلیکات را هم کاهش میدن بستگی به مدیایی که میخواید استفاده کنید..
    در مورد اضافه کردن محلول بستگی به خودتون واکتون داره بهتره یه تایپیک با عکس ومشخصات کامل بزنید تا دوستان بتونند راهنماییتان کنند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    سلام دوست عزبز.من چون تازه اومدم هنوز طرز تاپیک زدن و عکس گزاشتن رو بلد نیستم اتفاقا خیلی خوشحال میشم با دوستانی مثل شما راجع به اکم نظر و کمک بخام.لطف کنید راهنمایی کنید که تاپیک بسازم و عکس بزارم.ممنون و مچکر

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام دوست عزبز.من چون تازه اومدم هنوز طرز تاپیک زدن و عکس گزاشتن رو بلد نیستم اتفاقا خیلی خوشحال میشم با دوستانی مثل شما راجع به اکم نظر و کمک بخام.لطف کنید راهنمایی کنید که تاپیک بسازم و عکس بزارم.ممنون و مچکر
    http://www.parsipet.ir/thread13094.htmlدوست عزیز این لینکن به شما برای قرار دادن عکس کمک میکنه واین لینکن http://www.parsipet.ir/thread13329.htmlهم برای قرار دادن مشخصات اکتون .البته شما تایپیک ایجاد کردید وفقط باید مشخصات وعکس اکتون را بزارید .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    و میخام مدیاها رو خارج کنم و 2 تا راکتور دست ساز بزارم به جاشون یه بایو پلت برای افزایش باکتریها و یک فسفات راکتور برای فسفات .البته اگر بشه مواد سیلیکاتم توی همون راکتوره فسفات بریزم که بهتر.به نظره شما راهه بهتری هم هست یا از روش بالینگ متد استفاده کنم که یه دوزینگ 4 کانال میخاد که با پایش بدون محلولای متد نزدیکه 1 میلیون اب میخوره ومن کارم جوری که 20 روز از ماهو در سفرم و بچههام از اک مراقبت میکنن.دنباله راهی براب نگهداری راهتتر از تانک میگردم.نظره شما دوست عزیز چی هستش
    سلام
    تو تانک من سیستم بایوپلت خیلی خوب جواب داد البته بعد شش ماه دیگه از مدیای فسفات گیر هم دیگه استفاده نمیکردم
    نور دو وات برای هر لیتر برای sps هست و برای تانکهای ما یه وات کافیه و تازه این قانون جای بحث زیادی داره

Send by tapatalk

صفحه 1009 از 1093 نخستنخست ... 9509909959990991992993994995996997998999100010011002100310041005100610071008100910101011101210131014101510161017101810191020102110221023102410251026102710281059 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)