کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_dreambox نمایش پست ها
    پارامتر اب شما بهم نريخت ؟ بعد چه مدت اب رنگش درست شد ؟
    كمبود منيزيوم ؟
    تا به حال بعد اینکار ابو تست نکردم. ولی بعد 2روز درست میشد. تانکمم فیش اونلی هست و فقط از یه شقایق نگهداری میکنم. ولی شما اگه میخوای ریف نگهداری کنی برو سراغ رد سی. البته یکی از کاربرای عزیز که رفیق خودمه با ایدی Hottarubi استارت تانکش با همین نمک بوده و از چند تا مرجان نگهداری میکنه. ولی تو اب شور نمیشه ریسک کرد. من خودم هم میخوام رد سی بگیرم.
    ویرایش توسط jigsaw : 27th October 2015 در ساعت 11:47 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    تا به حال بعد اینکار ابو تست نکردم. ولی بعد 2روز درست میشد. تانکمم فیش اونلی هست و فقط از یه شقایق نگهداری میکنم. ولی شما اگه میخوای ریف نگهداری کنی برو سراغ رد سی. البته یکی از کاربرای عزیز که رفیق خودمه با ایدی Hottarubi استارت تانکش با همین نمک بوده و از چند تا مرجان نگهداری میکنه. ولی تو اب شور نمیشه ریسک کرد. من خودم هم میخوام رد سی بگیرم.
    برای تهیه نمک سعی کنید از فروشگاه های معتبر و به صورت بسته ی کامل تهیه کنید . گاهی اوقات بعضی فروشنده ها همراه نمک اصلی بعد از باز کردن بسته بندی نمک تقلبی مخلوط میکنند پس خرید بسته بندی کامل برایتول بسیار قابل اطمینان تر از خرید کیلویی نمک هست. نمک برایتول کیفیت مناسبی داره و برای تانک ریف هم قابل قبوله (البته نمک رد سی کمی مرغوب تر هست .)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    برای تهیه نمک سعی کنید از فروشگاه های معتبر و به صورت بسته ی کامل تهیه کنید . گاهی اوقات بعضی فروشنده ها همراه نمک اصلی بعد از باز کردن بسته بندی نمک تقلبی مخلوط میکنند پس خرید بسته بندی کامل برایتول بسیار قابل اطمینان تر از خرید کیلویی نمک هست. نمک برایتول کیفیت مناسبی داره و برای تانک ریف هم قابل قبوله (البته نمک رد سی کمی مرغوب تر هست .)
    نمك كيلويي نگرفتم - نمك در بسته ٧ كيلويي بوده و از نسيم ياس خريداري شده

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نمك كيلويي نگرفتم - نمك در بسته ٧ كيلويي بوده و از نسيم ياس خريداري شده
    نسیم یاس یکی از فروشگاه های معتبر و قابل اعتماد در آب شور هست و اجناسش بسیار بعید میدونم تقلبی باشه و تا جایی که اطلاع دارم واردکنندگان محصولات برایتول اون رو مستقیم از خود شرکت تهیه میکنند. به نظرم این موضوع رو با سایت نسیم یاس هم مطرح کنید .
    احتمال اینکه نمک با بسته بندی خود برایتول و اونم توسط این فروشگاه تقلبی باشه خیلی پایینه . البته یکی از ویژگی های نمک برایتول حلالیت خوب وایجاد گرمای زیاد هنگام برخورد با آب هست ( نمک رو در معرض هوا قرار ندید و پس از هر بار استفاده طوری نگه داری کنید هیچگونه ارتباطی با هوا نداشته باشه چون به تدریج رطوبت روی نمک تاثیر میذاره )
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    سلام تاراز هستم .تازه عضو تالار شدم.واسه همین یکم ناشی ام پیشاپیش معذرت میخام.من حدودا یک سالی هستش که اکواریوم ابشور دارم و با وجود این همه رسیدگی به این اک بازم وجوده جلبکهای قهوهای و سبز و گاهی قرمز اجازه لذت بردن از این موجوداته زیبا رو نمیده به نظره شما من با وجود داشتن یه اک 200 لیتری و یک رف 40 لیتری پر از گیاه باز هم وجود این همه جلبک طبیعیه

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط taraz_d نمایش پست ها
    سلام تاراز هستم .تازه عضو تالار شدم.واسه همین یکم ناشی ام پیشاپیش معذرت میخام.من حدودا یک سالی هستش که اکواریوم ابشور دارم و با وجود این همه رسیدگی به این اک بازم وجوده جلبکهای قهوهای و سبز و گاهی قرمز اجازه لذت بردن از این موجوداته زیبا رو نمیده به نظره شما من با وجود داشتن یه اک 200 لیتری و یک رف 40 لیتری پر از گیاه باز هم وجود این همه جلبک طبیعیه
    سلام :
    در ابتدا ورودتون به پارسی پت رو خوش آمد میگم و امیدوارم کمک کنه اکواریوم بهتری داشته باشید:
    جلبک در آب شور یه مشکل همگانی هست و به طور کلی درمان قطعی و یک راه حل کلی نمیشه براش پیدا کرد بلکه باید در هر مورد بررسی کنید چه عواملی محرک رشد جلبک ها است و اونها رو از بین ببرید . با از بین بردن همه ی عوامل محرک رشد جلبک ها باز هم درصد کمی حضور جلبک ها رو در اکواریوم خواهید داشت که میشه با حذف اونها توسط موجودات جلبک خوار مثل گابی ها و بلنی ها و هرمیت ها ،برخی ستاره ها و حلزون ها و ... یا همون تیم نظافتچی اکواریوم تا حد زیادی مشکل رو حل کنید .
    اما از مهم ترین عوامل محرک بخش زیادی از جلبک ها نور نامناسب روی تانک ( تابش غیر مستقیم نور خورشید )هست . از نورهایی با کلوین مناسب آب شور استفاده کنید.
    عامل بعدی پارامترهای شیمیایی آب هست که باید تست انجام داده و نتیجه اش بررسی کنید . سیلیکات در رشد دیاتوم موثره و فسفات و نیترات هم به طور کلی اگر از حد مجاز بیشتر باشند رشد جلبک ها رو افزایش میدن .
    داشتن جریان کافی و استاندارد و توزیع درست جریان در کل اکواریوم هم تاثیر گذار هست .جریان کم آب میتونه سبب ایجاد شرایط مساعد برای رشد برخی از جلبک ها (کلونی باکتری ها ) باشه.
    استفاده از تجهیزات با کیفیت در تانک و برخی راکتورهای مکمل هم تاثیرگذار هست .
    در انتها برای حذف برخی از این جلبکها علاوه بر موارد بالا باید مستقیما اونها رو از اکواریوم به صورت فیزیکی خارج کنید و در یک بازه زمانی راهکارهایی رو مثل خاموشی دادن یا استفاده از برخی داروها و ... دنبال کنید.
    با توجه به گستردگی زیاد توصیه میکنم در بین تجربیات سایرین و اطلاعات موجود در سایت ها کمی تحقیق کنید تا اگاهانه تر بتونید با جلبک ها مقابله کنید.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    امروز بعد از سيفون ديروز تست ph زدم زير ٨ بود براي بالا بردن ph تا ٨.٤ بايد چه كاركنم ؟
    با بالا بردن kh جبران ميشه ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام یه جای مطمئن میشه معرفی کنید برای خرید نمک برایت 20 کیلیویی
    نیسم یاس نداره تو بازار هم ندیدم .
    متشکرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    امروز بعد از سيفون ديروز تست ph زدم زير ٨ بود براي بالا بردن ph تا ٨.٤ بايد چه كاركنم ؟
    با بالا بردن kh جبران ميشه ؟
    kh 10
    cal 520
    kh تا چه حدي ميشه بالا اورد ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    سلام مجدد.میخاستم سیستم نوره تانکو که 4 تا مهتابی 39 وات 2تا ابی و دو تا سفید 10000 کلوینه رو ارتقا بدم.یکی از دوستانم که توی کاره درست کردن ال ای دی واسه پلنته میخاد زحمتشو بکشه.یه ال ای دی سابق داشتم که 36 تا لامپ ال ای دی 1 وات داشت به رنگای ابی و سفید و قرمز که فروشنده گفت 18000 کلوینه و من هم اعتماد کردم و گرفتم که اکم بعد از 3 ماه شد پر از جلبک که ال ای دی رو با 4 تا مهتابی عوض کردم.حالا میخام همون قابو تدانس ال ای دی قدیممو بدم واسم درست کنه.اک من 200 لیتره با ارتفاع 50 سانت ابگیری.چه لامپی و چه رنگ و هر کدام چه تعداد و چه واتی بدم واسم ببنده که در کناره مهتابیها استفاده کنم.واسه رفم به ابعاده 40 ت.40ع.25 ارتفاع چه ال ای دی از نظره واتش و رنگش بدم واسم ببنده.البته خودش میگه ال ای دیهاش کرهای هستن.ممنون و سپاس گذارم

صفحه 1008 از 1093 نخستنخست ... 850890895898999099199299399499599699799899910001001100210031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310241025102610271058 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)