صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 67
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596

متال -led- مهتابی مزایا و معایب

در این بخش بیشتر پیرامون تنوع راههای تامین نور و مزایا و معایب هر یک بحث و اخرین و جدیدترین دستاورد ها در این بخش و مارکهای مختلف یا ایده های شخصی مطرح و بحث میگردد.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    به این سایت یک سری بزنیدقیمتش هم رو تعداد میده دونه ای 2000 تومن البته لومن بر واتش کمه LED Power P200W1C60

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    احمد جان فکر نکنم زیاد مناسب باشه عنونطوری که خودت گفتی لومنش خیلی کمه و عمر مفیدش هم پایینه .
    معمولاً led های درست و حسابی عمرشون بالای 8000 ساعته ولی این 1000 ساعته .ولی کلوینش درسته و مناسبه .

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    احمد جان فکر نکنم زیاد مناسب باشه عنونطوری که خودت گفتی لومنش خیلی کمه و عمر مفیدش هم پایینه .
    معمولاً led های درست و حسابی عمرشون بالای 8000 ساعته ولی این 1000 ساعته .ولی کلوینش درسته و مناسبه .
    بحثی که من همیشه با دوستان LED دار میکردم سر همین بود که این نوع LEDها که معروف power هستند عمرشون کمه(البته عمر اشاره شده در دیتاشیت در محیط های مختلط بدون هیت سینک هستش)یکی دیگه هم اینه که وقتی شما کلوین رو میخواهید ببرید بالا به طبع آن لومن میاد پایین(در یک وات ثابت)مثال واضحش شدت نور متال 20000 به مراتب کمتر از متال 14000 و اون کمتر از متال 10000 هستش(همشون 150 وات).
    البته شما برای رسیدن به لوکس برابر با متال وات کمتری مصرف میشه (برای مثال لامپ متال 14000 کلوین در حدود 6000 لومن تولید میکنه که برای تولید همین مقدار با این LED نیاز به 55 عدد هستش که تقریبا 1/3 مصرف متال میشه البته heat sink گردن کلفتی باید براش تعبیه بشه(از نوع فن دار) و تمام LED ها رو با خمیر سیلیکون به اون متصل کرد تا حرارت باعث ضعیف شدن نور لامپها نشه.)

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    آحمد جان شما که مارو کشتی با این بحث led :smile (136)::D .اما در باره ی پست بالا کاملا حق باشماست.چون برای کلوین بالا نیاز به دمای بالاتری هست و در وات مساوی این یعنی دمای بالاتر و شدت کمتر.به همین خاطر بسیار لازمه که برای افزایش طول عمر سیستم خنک کننده مناسبی روی led ها نصب بشه.نمیدونم الان که نورت متال هست چه مشکلی با led و مبحثش دارید؟برام خیلی جذاب هست بدونم.

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    آحمد جان شما که مارو کشتی با این بحث led :smile (136)::D .اما در باره ی پست بالا کاملا حق باشماست.چون برای کلوین بالا نیاز به دمای بالاتری هست و در وات مساوی این یعنی دمای بالاتر و شدت کمتر.به همین خاطر بسیار لازمه که برای افزایش طول عمر سیستم خنک کننده مناسبی روی led ها نصب بشه.نمیدونم الان که نورت متال هست چه مشکلی با led و مبحثش دارید؟برام خیلی جذاب هست بدونم.
    بابا حسین جان ما مخلصتم هستیم خودت تاپیک زدی:D من فقط برای اطلاع رسانی اینو میگم تازه یک سری رفتم گرفتم از همین led ها تو بخش DIY میازرم برای دوستان فقط برای اینکه یک یا به خودم ثابت شه که این مطالب که درباره led مخصوص آبشور میگن exaggerate نیست یا به بقیه دوستان بگم LED خوبه به اما نه اینجور که بعضی تولید کنندگان داخلی از محصولاتشون صحبت میکنن.میدونی یکی رو دیدم که led فروخته بود بدون هیت سینک و فن وبعد از دقیقا دو ماه نور طرف تقریبا 1/3 شده بود .فقط دوستان بدونن چی هست و چگونه باید باشد:43:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    من هم بیام داخل بحث یه ذره گرم شم :43:
    مهتابی ، led و متال هر سه تایی خوب هستند و کارآیی لازم برای استفاده در تانک های آب شور را دارا می باشند اما اصل موضوع بر می گرده به تانک ما
    به صورت تعریف شده می گویند که برای هر لیتر آب ما نیاز به 1 تا 1.5 وات نور داریم ... حال سئوال من اینجاست آقا مگه آب نور مصرف می کنه ؟ :85:
    و بعضی ها هم محکم کاری می کنند و بیشتر از نیاز نور می گذارند مثلا 2 وات به ازاء هر لیتر یا بیشتر ،
    تانک هایی که امروزه در ایران استفاده می شوند هر کس بنا به مورد استفاده اش از آن نوری را طراحی کرده و بر روی آن قرار می دهد و امروزه من خودم در اکثر مغازه های نواب دارم می بینم که از مهتابی زیر کابینتی استفاده می کنند و در داخل آن تانک ها ریف هم نگهداری می کنند ، چه بسا از led و متال هم استفاده می کنند .
    من خودم اکثر نورهای مختلف را برای تانک ریفم تست کرده ام و هر کدام به نحوی در باز شدن و حجم ریف ها تاثیر خاصی داشتند اما برای من مهمترین چیز رشد جلبک های کرولاین و صورتی شدن کل تانک مهم بود و این جواب را فقط با ترکیب متال و مهتابی گرفتم
    الان حجم تانک من در حدود 300 لیتر است دو متال 20 هزار کلوین دارم و دو مهتابی و البته led کوچک دایمکس هم برای مون لایت و متال ها روزی 6 ساعت روشن است و دمای تانک بالاتر از 27 نمی رود و همیشه 26 تا 27 است ، چیلر هم ندارم و از دو فن پاوری برای خنک کردن کل سیستم استفاده می کنم و الان روی صخره ها چند لایه رو هم جلبک کرولاین دارم .
    در تانک خونه tl 550 با مهتابی های فابریک آن نتونستم به کرولاین ها برسم led نواری اضافه کردم و به نتیجه رسیدم :smile (200):
    حالا شما ببیند توقعتان از تانک چیه بعد هر نوری که خواستید استفاده کنید .:smile (136):

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    بابا آقا سعید ستاره های این پویا جان رو جهشی ببر بالا من خجالت میشکم ایشون یک ستاره داشته باشه من مبتدی 4 تا

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    پویا جان من تو سایت یک بحث گذاشتم که مربوط به par و لوکس میشه شما برای شبیه سازی وضعیت تپه های مرجانی نیاز دارید که نور خورشید رو با بیشترین مشخصه شبیه سازی کنید برای همین من این بحثهایی که میشه هر لیتر 1 وات رو قبول ندارم لوکس خورشید در ظهر نزدیک به 12 هزار میشه یعنی 12 هزار لومن بر متر مربع این برای محاسبه سطح نور(یعنی سطح مقطع اکواریوم) برای بحث عمق هم یک مقاله گذاشتم که در خصوص (Photosynthetically Active Radiation) یا par هستش که اون دیگه شدت نور رو تنظیم میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    احمد جان باهات موافق هستم
    برنامه نور تانک رو ما می خواهیم از روی اکو سیستم طبیعی که توسط خدای بزرگ پیاده سازی شده توسط این مغزهای کوچکمان با همفکری دوستان پیاده سازی کنیم
    طلوع ........ صبح ........ظهر ........بعد از ظهر ......عصر ....... غروب ..........در آخر نور ماه که متغیر هم هست
    حالا سعی می کنیم با تایمر و لامپ های مختلف این حرکت رو شبیه سازی کنیم بصورتی که از ساعت 11 ظهر تا 4 بعد از ظهر بیشترین نور رو به تانک بدهیم و به ترتیب روشن شدن خاموش کنیم
    در یک همچنین برنامه نوری بهترین شرایط برای زندگی مرجانها فراهم می شود و کمترین استرس به آنها از لحاظ نور وارد می شد ....

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)