صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از 61 به 67 از 67
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    تایپیک شما رو نگاه کردم
    این بحث نور رو هم همشو خوندم
    آقای مرادی گفته بود که یک وات برای یک لیتر ابعاد تانک من 110 در 60 و به ارتفاع 70 هستش که آبگیری مفیدش 375 لیتر میشه یعنی 375 وات نور
    دوستان به یک قسمت گفته های من توجه نکردن و این بود که متال رو نمیخوام کلاً روشن بذارم فقط یکی دو ساعت سر ظهر
    برای همین هم یه سیستم ال ای دی میخوام درست کنم که سه حالت اکتنیک و روشنایی روز و مون لایت رو داشته باشه
    اقای مرادی کلا تو بحث نور یکم سختگیر هستند و جز استانداردهای کامل چیزی رو قبول ندارن.دقت کنید من گفتم بستگی به سیستم شما داره اگر خیلی مایل هستید که نورتون دقیقا مطابق استانداردهای اکواریوم ریف حرفه ای باشه خوب میتونید 350 وات نور روی تانک بذارید ولی کنترل این حجم نور و جلوگیری از جلبک و گرما و ... هم متناسب با یه سیستم ایده ال فراهم کنید و قرار دادن مرجان ها در اکواریوم هم همینطور.
    به نظر من میتونید ترکیبی از متال و led هم خوب باشه و شما به جای اون دو تا مهتابی اکتینیک یه سیستم 90-100واتی led روی اکواریوم بذاری خیلی خوب میشه ولی این یعنی حدود 19000 لومن نور که برای سیستم شما به نظرم زیاده .اگر از ابتدا میتونستی یه متال 250 بذاری و دو مهتابی اکتینیک میشد همون یه وات برای هر لیتر که اقای مرادی فرمودند ولی این مقدار با توجه به پار متفاوت نورهای موجود معیار مناسبی نیست که بگیم یک وات به ازای یک لیتر . این یک وات به ازای یک لیتر برای سیستم sps هست که خود اقای مرادی هم رعایت نمیکنن مثالش هم در سایت هست .
    به این صفحه نگاه کنید که اقای مرادی سیستم رو راه اندازی کردن:
    http://www.parsipet.ir/thread11277-23.html
    در توضیحات بخش نور میبینید نوشته شده 4 تا متال 250 و 8 تا مهتابی یعنی برای یه سیستم 2000 لیتری حدود 1200 وات و میبیند که اصلا یه وات به ازای یک لیتر برای این سیستم ریف حرفه ای رعایت نشده .
    در انتها فکر کنم اگر هزینه براتون مهم نیست استفاده از led به مقدار 60 تا ابی و 40 تا سفید یخی یه نور کامل و مناسب رو که میخواهید ایجاد کنه .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    من میخوام 80 وات ال ای دی درست کنم که بشه معدل حدود 150 وات متال و دو ساعت هم ظهر متال روشن باشه که بشه 300 وات

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    من میخوام 80 وات ال ای دی درست کنم که بشه معدل حدود 150 وات متال و دو ساعت هم ظهر متال روشن باشه که بشه 300 وات
    بله این خیلی خوب هست البته در مورد اینکه دوساعت متال روشن باشه یکم باید بیشتر تحقیق کنید ولی 80 وات led و یه متال 150 برای تانکی به ابعاد شما ایده ال و عالیه. به نظرم بیشتر از led ابی استفاده کنید .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    تایپیک شما رو نگاه کردم
    آقای مرادی گفته بود که یک وات برای یک لیتر ابعاد تانک من 110 در 60 و به ارتفاع 70 هستش که آبگیری مفیدش 375 لیتر میشه یعنی 375 وات نور
    دوستان به یک قسمت گفته های من توجه نکردن و این بود که متال رو نمیخوام کلاً روشن بذارم فقط یکی دو ساعت سر ظهر
    برای همین هم یه سیستم ال ای دی میخوام درست کنم که سه حالت اکتنیک و روشنایی روز و مون لایت رو داشته باشه
    بزار یک مثال برات بزنم خودت قضاوت کن ببین این 1 وات بر لیتر میتونه صحیح باشه یا نه. اصلا سراغ لامپ دیگه ای هم نمیریم لامپ 20000 کلوین 150 وات در حدود 3000 لومن هستش در حالیکه همین لامپ و همون سازنده 150 وات 14000 کلوینش در حدود 6800 لومن هستش حالا چجوری میشه بر اساس وات نسخه روشنایی نوشت اگه فهمیدید به من هم بگید راستی یک مثال دیگه متال 14000 یک سری شرکت ها 5000 و یک سری 6000 و یکسری دیگه هم تا 7000 هستش حالا کدومشون منظور همون فرمول وات بر لیتر هستش.
    راستی علیرضا جان من شماره ها رو گم کردم که درخواست کرده بودی فکر کنم بنام ال ای دی مخصوص آب شور سرچ کنی (حتی تو این سایت هم) شماره هاش رو گذاشته باشم.البته بازم بگم اگه در حد من میخوای باشی(نه حرفه ای ) چون من تست کردم ال ای دی رو توصیه میکنم در غیر این صورت ا سایر دوستان که استفاده کن مثل آقا رضا و مصطفی و آقا سعید.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    تایپیک شما رو نگاه کردم
    به نظر من شما با این طول اگه از یه متال استفاده کنید گوشه های تانک تاریک میمونه! استفاده از نور تمام led هم یه ریسکه برخی از دوستان استفاده کردن و نتیجه گرفتن اما اونم باید به اندازه کافی باشه که جایی از تانک تاریک نمونه چون led هم یه منبع نور متمرکزه! به نظر من بهترین گزینه ترکیب 2 تا متال و 2 تا اکتنیک به نظر من از نظر زیبایی هم نور متال رنگ مرجان ها و سنگ ها رو قشنگ تر واقعی تر نشون میده!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    سلام دوستان
    منم میخوام که سیستم نورم رو تعویض کنم و ممنون میشم بهم کمک کنین
    ابعاد تانک : 120*65*50
    نور فعلی : سه رشته ال ای دی که هر دوتا سفید یه آبی داره و سیستم نور شنبه و چون من دست دوم خریدم نمیدونم چقدر کار کرده الآن قصد تقویت یا تعویض کل سیستم رو دارم
    حالا منتظر نظر دوستان هستم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    منم میخوام که سیستم نورم رو تعویض کنم و ممنون میشم بهم کمک کنین
    ابعاد تانک : 120*65*50
    نور فعلی : سه رشته ال ای دی که هر دوتا سفید یه آبی داره و سیستم نور شنبه و چون من دست دوم خریدم نمیدونم چقدر کار کرده الآن قصد تقویت یا تعویض کل سیستم رو دارم
    حالا منتظر نظر دوستان هستم
    سلام
    این تایپیک رو مطالعه کنید
    http://www.parsipet.ir/thread27376.html
    و سوالتون رو در این تایپیک بپرسید
    http://www.parsipet.ir/thread286-62.html#post193924

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)