صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 67
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    reef
    شماره عضویت
    6128
    سلام به همه دوستان
    میبخشیدکه قاطی این بحث میشوم
    خواستم بگم که من از هر دوعزیز (چناب آقای مرادی و احمد آقا) اولا تشکر میکنم که زحمت میکشند و داشته هایشان را با ما به اشتراک میگذارند ، دوما میخواهم که ازهم ناراحت نشوند.
    چراکه همین بحث ها باعث پیشرفت انسان و نهایتا یک جامعه میشود که ما شدیدا به آن نیازمندیم.
    این بحث ها کاملا مفید است و برای مثال تاکنون من به شخصه از این پستها نهایت استفاده را برده ام .
    بگذاریم هر که به خواست و به سلیقه و با عقل خود از حرفها برداشت و نتیجه بگیرد.
    باکمال تشکر

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    طبق منابع خارجیتون هم که در مورد لامپ متال، 300 وات برای 430 لیتر پیشنهاد داده درحالیکه شما برای 450 لیتری دو تا مهتابی 54 وات پیشنهاد دادید تازه با گارانتی!!
    اگر T5 ها رو هم حساب کنید که مطمئناً برای آکواریوم فیش اونلی در نظر گرفته باز میشه 216 وات برای 430 لیتر که میشه 1 وات برای 2 لیتر !!
    منابع خارجیتون که ضد حرف های شماست !
    برای بقیه موارد هم نیازی به اثبات نیست چیزی که به من باید اثبات میشد اثبات شده !
    تو این چند سالی که تو تالار نیک صالحی و پارسی پت بودم از این حرف ها خیلی شنیدم ! دوستانی که ادعا میکردن با گاز co2 تو آکواریومشون پولیپ رشد کرده!!! یکی دیگه میگفت تو آکواریوم ریف باید 70 برابر حجم آب گردش آب وجود داشته باشه!! همشون هم دکتر مهندس بودن !
    لطفاً دیگه در این مورد پستی ارسال نکنید هم وقت من رو و هم وقت سایر دوستان رو میگیره!
    موفق باشید
    متاسفانه هنوز من در پست های شما آثاری از عصبی بودن می بینم(مطمئن باشید که اگه این بحث به صورت رو در رو هم بود صدای من از همون دسی بل اولیه بالاتر نمیرفت )
    در ضمن من برای شما دو تا T5 14000 و 2 تا هم اکتنیک توصیه کرده بودم(پر واضح است که چون اکتنیک ها با گزینه متال شما مشترک بود من فقط 108 وات رو با 300 وات متال مقایسه کردم) اگه به مدل تانک هم توجه کنید مطمئنا متوجه میشید که استفاده از 3 تا 54 وات فقط بخاطر عرض هست نه لیتراژ اکواریوم!!!
    در خصوص منابع خارجیم(البته بگم ماله بابام نیست من لینک هاشو نوشتم ، راستی هنوز منتظر مقالات دانشمندان زیست شناس شما هستم(مزاح بود البته)) می پردازیم به اون مورد که ذکر شده با علامت تعجب زیاد میزارید.در تانک مذکور 135 در 68 هستش که میشه 0.918 یعنی شما به نزدیک 10000 لومن نیاز دارید حالا برای یک همچنین لومنی 3 تا مهتابی 3000 لومنی به علاوه 1400 لومن اکتنیک با فرمول مربوطه هم همخوانی دارد.چیزی که اون هم گذاشته فقط دو تا متال 14000 که میشه 12500 لومن هم همخوانی دارد.ولی اگه همین تانک 140 در 50 بود میشد 0.7 یعنی نزدیک 7500 لومن نیاز بود که با دو تا 3000 و دو تا 1400 کاملا نیاز مرتف میشد.شما در کلیه استاندارد های منابع نور خواهید دید که معیار نور مناسب هر فضا لوکس هستش نه وات و نه لومن و معیار کیفیت هم کلوین

در مورد اینکه هر کسی چه مدرکی داره یکی دکتر هستش یکی هم مهندس هرکس هم بخواهد میتونه خودش یا دیگران رو با این عنوان خطاب کنه من توش مشکلی نمیبینم(مثل اینکه شما روی کتابتون مینوسید مهندس من مشکلی درش نمیبینم) یا آقای دکتر تقریری و .... (اگه کنایه شما به نام من در فروم هستش شما درست میگید ENG آخرش مربوط به مهندسی میشه البته این موضوع ماله 13 سال پیش هستش که من این اکانت رو در سایت EXCITE باز کردم و از اون به بعد در کلیه فروم ها به غیر از آبزی که داستانش رو گفتم از همین عنوان استفاده کرده ام)
    در مورد مشخص نمودن اینکه این بحث ادامه پیدا کنه یا نه شما در مورد خودتون مختار هستید ولی شایسته نیست برای دیگران خط مشی مشخص شه چون این بحث قبل از حضور شما و تبادل اطلاعات مفید با جنابعالی هم در حال انجام بود و شما ما رو سر افراز کردید که در بحث شرکت کنید ولی من حداقل به خودم این اجازه رو نمیدم.
    همیشه سالم و موفق باشید.

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط reef نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    میبخشیدکه قاطی این بحث میشوم
    خواستم بگم که من از هر دوعزیز (چناب آقای مرادی و احمد آقا) اولا تشکر میکنم که زحمت میکشند و داشته هایشان را با ما به اشتراک میگذارند ، دوما میخواهم که ازهم ناراحت نشوند.
    چراکه همین بحث ها باعث پیشرفت انسان و نهایتا یک جامعه میشود که ما شدیدا به آن نیازمندیم.
    این بحث ها کاملا مفید است و برای مثال تاکنون من به شخصه از این پستها نهایت استفاده را برده ام .
    بگذاریم هر که به خواست و به سلیقه و با عقل خود از حرفها برداشت و نتیجه بگیرد.
    باکمال تشکر
    دوست عزیز متاسفانه در صفحه شخصیتون هم اسم قشنگتون رو پیدا نکردم لذا مجبور با عنوان شما رو خطاب قرار بدم
    REEF عزیز از اضهار نظر و ارائه طریقتون واقعا ممنونم و اگه در نوشته های من آثاری از ناراحتی مشاهده کردید(که من همینجا تکذیب میکنم) بخاطر ضعف نوشتاری در بیان احساسات هستش .من بارها نه تنها از جناب مرادی عزیز بلکه از کلیه دوستان در صورتی که در مباحث رنجیده میشن عذر خواهی کرده و خواهم کرد.

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    راستی دارم رو پروژه جدید که قولش رو دادم با اطلاعات مفیدی که از شرکت ادیسون برام ایمیل شد کار میکنم فعلا که سیستم led داره تو رفریجوم خوب جواب میده من تونستم سرعت رشد انگوری رو زیاد کنم و رشد سایر جلبک ها رو کنترل کنم. بزودی اطلاعاتش رو میزارم.

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    در تانک مذکور 135 در 68 هستش که میشه 0.918 یعنی شما به نزدیک 10000 لومن نیاز دارید حالا برای یک همچنین لومنی 3 تا مهتابی 3000 لومنی به علاوه 1400 لومن اکتنیک با فرمول مربوطه هم همخوانی دارد.چیزی که اون هم گذاشته فقط دو تا متال 14000 که میشه 12500 لومن هم همخوانی دارد.ولی اگه همین تانک 140 در 50 بود میشد 0.7 یعنی نزدیک 7500 لومن نیاز بود

سلام
    اولاً جنابعالی 4 تا مهتابی توصیه نکرده بودید فرموده بودید دو تا مهتابی و پستتون موجوده تازه بعد از اون هم برای مثالهای مختلف من هم دو تا مهتابی پیشنهاد داده بودید!!! پس حرفتون رو عوض نکنید!
    جمله ی بالا از پست شما نقل و قول شده می خواستم بدونم معیار اینکه این میزان لومن رو به دست میارید از کجا اومده ؟!
    و تو همون مثال هم یعنی آکواریوم آکوامدیک در مورد متال هاش دقیقاً وات بر لیترش میشه همینی که من گقتم پس دیگه نیازی نیست اینقدر اطلاعات غلط در این تالار قرار بدید
    در مورد تعیین خط مشی هم تا زمانی که کسی نخواد اطلاعات غلط به دوستان بده حرف شما صحیح هستش ولی اگر قرار باشه هر کی بخواد هر چی دل تنگش میخواد بگه که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه! بنابراین در این مواقع کسی که مسئولیت سایت رو داره خط و مشی رو تعیین می کنه.
    نمی دونم دیگه چه طوری باید بهتون بگم این بحث رو لطفاً دیگه ادامه ندید وقت دیگرون رو دارید هدر میدید همه از نظرات شما آگاه شدند!

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    در تانک مذکور 135 در 68 هستش که میشه 0.918 یعنی شما به نزدیک 10000 لومن نیاز دارید حالا برای یک همچنین لومنی 3 تا مهتابی 3000 لومنی به علاوه 1400 لومن اکتنیک با فرمول مربوطه هم همخوانی دارد.چیزی که اون هم گذاشته فقط دو تا متال 14000 که میشه 12500 لومن هم همخوانی دارد.ولی اگه همین تانک 140 در 50 بود میشد 0.7 یعنی نزدیک 7500 لومن نیاز بود

سلام
    اولاً جنابعالی 4 تا مهتابی توصیه نکرده بودید فرموده بودید دو تا مهتابی و پستتون موجوده تازه بعد از اون هم برای مثالهای مختلف من هم دو تا مهتابی پیشنهاد داده بودید!!! پس حرفتون رو عوض نکنید!
    جمله ی بالا از پست شما نقل و قول شده می خواستم بدونم معیار اینکه این میزان لومن رو به دست میارید از کجا اومده ؟!
    و تو همون مثال هم یعنی آکواریوم آکوامدیک در مورد متال هاش دقیقاً وات بر لیترش میشه همینی که من گقتم پس دیگه نیازی نیست اینقدر اطلاعات غلط در این تالار قرار بدید
    در مورد تعیین خط مشی هم تا زمانی که کسی نخواد اطلاعات غلط به دوستان بده حرف شما صحیح هستش ولی اگر قرار باشه هر کی بخواد هر چی دل تنگش میخواد بگه که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه! بنابراین در این مواقع کسی که مسئولیت سایت رو داره خط و مشی رو تعیین می کنه.
    نمی دونم دیگه چه طوری باید بهتون بگم این بحث رو لطفاً دیگه ادامه ندید وقت دیگرون رو دارید هدر میدید همه از نظرات شما آگاه شدند!
    جناب مرادی من به این راحتی ها عصبانی نمیشم خیلی انرژی به خرج ندهید(مزاح بود)
    برام جالبه بقول شما مدرکش هم موجوده بگم () پست موجود هستش من 2 تا 54 وات پیشنهاد دادم برای تانک شما بعلاوه همون اکتنیک هایی که گفتید اینم اگه عرضش کم بود مطمئن باشید همین پیشنهاد را میداد این تانک عرضش زیاد هست شما برای عرض 50 همون پیشنهاد من کفایت میکنه در ضمن متالی که روی این تانک هست بدون اکتنیک هستش جناب مرادی عزیز
    بالاخره من نفهمیدم فرمول شما لومن بر لیتر هستش یا وات بر لیتر (بعد فرمولی که یکجا 1 وات بر لیتر باشه یکجای دیگه 2 وات یکجای دیگه 0.5 وات که نمیشه بهش استناد کرد عزیزم)
    برای روشن شدن مثال دیگه میزنم شما یک تانک به ابعاد .1.5در 1.5در 0.35(ارتفاعش هست) دارید طبق فرمولهای شما 785وات(بر مبنای 1 وات بر لیتر) یا حالا 372وات(بر مبنای 2 وات بر لیتر) بسش هست(به دقت فرمول توجه کنید) یا بر اساس فرمول لومن بر لیتر جنابعالی 50 لومن به اضای هر لیتر میشه 39750لومن یعنی بر مبنای فرمول اولتون 785وات یعنی 5 تا متال 150 وات و بر اساس فرمول دومتون 6 تا متال 150 وات مورد نیاز هستش.حالا با فرمولی که بنده اون رو ذکر میکنم ما نیاز به 22500 تا 25000 لومن داریم یعن پیشنهاد من 4 تا T5 هستش با 4800 لومن تولیدی هز کدوشون و دو تا اکتنیک .جناب مرادی عزیز با فرمول جنابعالی برای این تانک می بایست بخاطر سطح بالای تبخیر و استفاده از متال حداقل هفت%

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225

سلام
    با این قسمت از فرمایشاتون کاملا موافقم برای همین هم دارم بحث رو ادامه میدم برای من همین که دوستانی که فرمایشات شما رو لایک میکنن متوجه بشن کفایت میکنن مگرنه در مورد خود شما من هیچ امیدی ندارم جناب آقای مهندس مرادی عزیز
    در مورد اطلاعات غلط هم معمولا اطلاعاتی که منابع و مراجع و استاندارهای معتبری رو به عنوان مرجع ذکر نمیکن به عنوان اطلاعات دارای استعداد بالاتری برای غلط بودن هستند. پس جسارتا اجازه بدین دوستان در اینخصوص جمع بندی کنن .
    دوستان عزیز در مورد هر کدام از اعداد اشاره شده توسط بنده که نیاز به ذکر مرجع در صورت عدم ارائه بود اعلام کنند.
    راستی همونطور که بهتر میدونید اینجا انجمن و انجمن محل تبادل اطلاعات هستش نه سایت اطلاع رسانی پس هر کسی میتونه بیاد و اطلاعاتش رو اعلام کنه و بقیه سعی کنن با بحث منطقی و دوستانه اون موضوع رو به یک جمع بندی مناسب برسونن

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام
    دوست عزیز من عصبانی نیستم
    حرف های شما هم همه درست و موثق هستش!!
    من هم هیچ منبع یا ماخذ خارجی ندارم و همه ی حرف هام مال خودمه و منبع اون ها هم کتاب هام هستش
    همه مباحث مطرح شده در کتاب هام و حرف هام هم غلطه!
    تا حالا هم به هیچ سایت خارجی سر نزدم و هیچ کتاب خارجی هم نخوندم! اصلاً انگلیسی هم بلد نیستم! تا حالا هم آکواریوم نداشتم الکی بچه ها رو سر کار گذاشتم که گفتم 10 ساله آکواریوم ریف دارم با عرض پوزش و عذر خواهی از همه ی دوستان!
    خیالتون راحت شد قربان
    در ضمن باز میگم اصلاً عصبانی هم نیستم!! می خواهین عکسم رو هم در حال تایپ این پست بزارم تا خیالتون راحت باشه و ببینید که از خوندن این مطالب بیشتر خندم گرفته !
    در صورت ادامه ی این بحث پست هاتون حذف خواهدشد چون دارید به بیراهه میرید و بر حرف های غلطتون اصرار بی جا می کنید و کم کم یه اساسنامه جدید هم باید برای تالار و نحوه ی عملکرد اون تعیین بکنید
    موفق باشید
    ویرایش توسط s.h.moradi : 3rd February 2012 در ساعت 02:31 AM

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    خوب دوستان به پردازیم به بحث اصلیمون اگه حسین جان لطف کنه مشخصات سیستم نورش رو بزاره ممنون میشم از آقا رضا هم میخوام تجربه رو با سیستم متال جدیدش برامون بزاره منم میخوام میزان آب make up رو در دو حالت متال تنها و T5 تنها بررسی کنم و نتیجه رو براتون بزارم برای من تو این تجربه جدید میزان آب make up مهمه بقیه دوستان هم با ابعاد خودشون تجربه شون رو بزارن مخصوصا آقا پویا که یک تانک نانو هم داره ممنون میشم .ایشالله در پایان بتونیم نتیجه گیری خوبی بکنیم

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    در سایتی مطلب میخوندم به نظرم این بخشش میتونه جالب باشه:Should I use Metal Halide or High Output T-5 Lighting on My Reef Tank? - Reef Lighting
    که مقایسه ای بین T-5 با متال هست.

For a 125 gallon reef tank, it requires at least 750w of metal halide lighting to produce enough lighting to keep SPS corals.
    To grow SPS corals in a 125 gallon reef tank it only requires eight 54w bulbs. This works out to 432 watts of energy, or a 39% energy savings.
    جالب هست اکواریوم sps رو جدا کرده با ریف

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)