صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 67
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    سلام
    من کاری با خانم دادگر یا محصول قلابی ماهیران ندارم شما پرسیدید برای این سیستم چه لامپی بزاریم من هم بهتون پیشنهاد دادم
    در ضمن:
    1- لامپ pl55 دایمکس طولش 52 سانتی متر نه 60 سانتی متر پس برای این سیستم مناسبه!!! فکر کنم قبل از ارسال پست بهتر بود این لامپ رو اندازه می گرفتید!
    2- لامپ های tropical marine دایمکس به صورت دو رنگ آبی سفید در یک لامپ به بازار عرضه میشه و مجموع لومن اونها 3850 هستش پس دو تا لامپ میشه 7500 لومن. فکر کنم اینقدر میفهمم که بدونم لومن لامپ های دارای کلوین متفاوت با هم فرق میکنه! از طرف دیگه من همه ی محصولات تو بازار رو میشناسم و استفاده کردم پس بدون شناخت و دلیل محکم پست ارسال نمی کنم
    3- اگر این استاندارد غلطه پس شما چطوری تعداد لامپ های مورد نیاز برای یه سیستم رو به دست میارید؟؟!!. بنده عرض کردم به عنوان یه معیار کمی حتماً باید این استاندارد رو رعایت کنید و یه پله بالاتر از اون میزان لومن بر لیتر هستش که باید رعایت بشه یعنی در ابتدا وات بر لیتر و بعد از اون لومن بر لیتر رو باید رعایت بکنید. شما با این مورد دو بار بنده رو به ندونستن اصول مقدماتی نور متهم می کنید بنده تفاوت لومن با وات رو کاملاً میفهمم!! فکر می کنم به جای مخالفت بی پایه و اساس یه مقدار پست بنده رو بهتر و دقیق تر مطالعه بفرمایید بهتر متوجه حرف های بنده میشید!
    4- در مورد دو موردی که به عنوان اصول اصلی نور فرمودید باز شما دچار پیش داوری و متاسفانه ارسال پست بدون خوندن دقیق مطالب بنده کردید یک بار دیگه درشت و با خط قرمز می نویسم :
    برای تصمیم گیری در انتخاب نور مناسب باید به دو عامل کیفی(کیفیت نور) و کمی نور(مقدار نور) دقت کنید عوامل کیفی عبارتند از : par - cri- کلوین و عوامل کمی عبارتند از : لومن و وات
    پس بنده عرض کردم از دیدگاه کمی عامل وات بر لیتر بنیادی ترین هستش و بعد از اون باید به لومن نور توجه بشه یعنی فقط کافی نیست 1 وات بر لیتر نور داشته باشید باید لامپ هاتون از شدت نور مناسبی هم برخوردار باشه که البته اگر از لامپ های مخصوص آکواریوم استفاده کنید عامل لومن بر لیتر به عامل وات بر لیتر وابسته هستش (باز تاکید می کنم از دیدگاه کمی وگرنه متوجه هستم که کلوین های مختلف لومن مختلف تولید میکنن حتی اگر واتشون یکی باشه !!!!!)

در انتها برای بار سوم می پرسم شما بفرمایید برای یه سیستم حالا هر چند لیتری که می خواد باشه چه طوری و با چه فرمولی تعداد لامپ های مورد نظر رو به دست میارید؟؟

یادم رفت بگم من به دنبال اثبات استاندارد 1 الی 2 وات بر 2 لیتر آب نیستم چون قبلاً توسط دانشمندها و زیست شناس ها اثبات شده !!! شما قبول نداری فرقی تو اصل قضیه نمی کنه!
    ببین آقای مرادی عزیز اگه میخواهی ناراحت بشی که دیگه ادامه ندم
    در مورد high light قرمزتون هم من گفتم از لحاظ کیفی طول موج و از لحاظ کمی هم لوکس (این اطلاعات اینقدر واضحه که نیاز به high light کردنش نمیبینم)
    اگه به سایت دایمکس که لینکش رو گذاشتم سر میزدید میدید که کوچکترینش 2 فوت هستش ( که دقیقش میشه 2*304.8 که میشه 60.8 سانتیمتر) {دوست ندارم این بحث رو ادامه بدم چون برای سایر دوستان اطلاعاتی در بر نداره}
    راستش رو بخواهید من که فرمول رو گفتم از لوکس به لومن(بر اساس سطح مقطع تانک) از لومن برحسب نوع نور مورد نیاز به وات خیلی سادس خیلی پیچیده اش میکنید من مراجع رو گذاشتم (حتی دیتاشیت و کاتالوگ و آدرس وب سایت تولید کنندگانی که شما به اون refer میکنید )شما بحث دانشمندان رو کردید ازتون خواهش میکنم مقالات دانشمندان و زیست شناسان که این موضوع رو اثبات کردن (حتما مقالات elsevior باشه) من حتی مرجع ویکی پدیا رو هم قبول دارم(خوبه)بزارید تا من هم به اشتباهم پی ببرم من اگه کسی اشتباهم رو بهم گوش زد کنه بهیچ وجه ناراحت نمیشم ولی حرف بدون مرجع و مدرک رو قبول نمیکنم(با عرض پوزش بعلت جسارت بنده)
    راستی برای بار سوم نیاز نیست شما وکیلید)
    راستی از اخلاق به دور هستش که به ماهیران که بنظر من بزرگترین خدمت رو به صنعت بومی سازی لوازم و غذا ها و یک کار آفرین بزرگ در این صنعت اینطوری بگیم .ممکنه تو کارش ایراد هم داشته باشه ولی مناسب نیستش که به کسی که میتونست مثل بقیه وارد کنندگان قدیم (قصد اسم بردن ندارم مگرنه من همشون رو خوب میشناسم )که از قصد ماهی ها رو عقیم میکردن و ماهی های مریض میاوردن باشه اینجوری اسم آورد.الان آیا میدونستید که بزرگ ترین مرکز تولید دیسکس در خاورمیانه رو با حضور معروفترین کارشناس آلمانی دیسکس در مشهد زده و 70 درصد مصرف دیسکس در ایران در اونجا تولید میشه؟
    میدونستید که داره روی تولیدو تکثیر مرجان ها و شقایق ها و بعضی خانواده های آب شور در ایران کار میکنه ؟

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    ببین آقای مرادی عزیز اگه میخواهی ناراحت بشی که دیگه ادامه ندم
    در مورد high light قرمزتون هم من گفتم از لحاظ کیفی طول موج و از لحاظ کمی هم لوکس (این اطلاعات اینقدر واضحه که نیاز به high light کردنش نمیبینم)
    اگه به سایت دایمکس که لینکش رو گذاشتم سر میزدید میدید که کوچکترینش 2 فوت هستش ( که دقیقش میشه 2*304.8 که میشه 60.8 سانتیمتر) {دوست ندارم این بحث رو ادامه بدم چون برای سایر دوستان اطلاعاتی در بر نداره}
    راستش رو بخواهید من که فرمول رو گفتم از لوکس به لومن(بر اساس سطح مقطع تانک) از لومن برحسب نوع نور مورد نیاز به وات خیلی سادس خیلی پیچیده اش میکنید من مراجع رو گذاشتم (حتی دیتاشیت و کاتالوگ و آدرس وب سایت تولید کنندگانی که شما به اون refer میکنید )شما بحث دانشمندان رو کردید ازتون خواهش میکنم مقالات دانشمندان و زیست شناسان که این موضوع رو اثبات کردن (حتما مقالات elsevior باشه) من حتی مرجع ویکی پدیا رو هم قبول دارم(خوبه)بزارید تا من هم به اشتباهم پی ببرم من اگه کسی اشتباهم رو بهم گوش زد کنه بهیچ وجه ناراحت نمیشم ولی حرف بدون مرجع و مدرک رو قبول نمیکنم(با عرض پوزش بعلت جسارت بنده)
    راستی برای بار سوم نیاز نیست شما وکیلید)
    راستی از اخلاق به دور هستش که به ماهیران که بنظر من بزرگترین خدمت رو به صنعت بومی سازی لوازم و غذا ها و یک کار آفرین بزرگ در این صنعت اینطوری بگیم .ممکنه تو کارش ایراد هم داشته باشه ولی مناسب نیستش که به کسی که میتونست مثل بقیه وارد کنندگان قدیم (قصد اسم بردن ندارم مگرنه من همشون رو خوب میشناسم )که از قصد ماهی ها رو عقیم میکردن و ماهی های مریض میاوردن باشه اینجوری اسم آورد.الان آیا میدونستید که بزرگ ترین مرکز تولید دیسکس در خاورمیانه رو با حضور معروفترین کارشناس آلمانی دیسکس در مشهد زده و 70 درصد مصرف دیسکس در ایران در اونجا تولید میشه؟
    میدونستید که داره روی تولیدو تکثیر مرجان ها و شقایق ها و بعضی خانواده های آب شور در ایران کار میکنه ؟

سلام
    شما راست میگید آقا!
    موفق باشید
    من کاری با ماهیران نداشتم فقط عرض کردم محصول قلابی که باز الان هم میگم قلابی هستش

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    سلام
    شما راست میگید آقا!
    موفق باشید
    من کاری با ماهیران نداشتم فقط عرض کردم محصول قلابی که باز الان هم میگم قلابی هستش
    آقای مرادی اگه قرار به ناراحتی هستش که من کلی عذر خواهی کردم ازتون اینجا ولی من واقعا به اون مراجع شما در خصوص وات بر لیتر احتیاج دارم تا اطلاعات خودم رو تصیحیح و یا تکمیل کنم جناب مرادی عزیز
    اخلاق من بر این نیستش که با اطلاعاتم باعث رنجش دیگران بشم و البته برعکس از اعلام ایرادات کارم توسط دیگران هم رنجیده نمیشم اینو فکر کنم اکثر دوستان توی این فروم علی الخصوص بابک عزیز ومهدی و سعید ورضا و پویا جان که از فروم دیگه هم منو میشناسه صحه گذاری کنن
    حالا باز شما خوبی یکی از مدیرهای ABZI یکبار من یک چیز خلاف نظرش گفتم تو پیغام خصوصی منو تهدید به اخراج کرد بعدش من به Parsipet اومدم
    راستی همین الان پویا جان تذکر دادند که این مطلب مربوط به پرورش دیسکس شایعه بوده که همینجا من از دوستان عذر خواهی میکنم

شماره عضویت
    13
    سلام
    دوست عزیز من از اظهار نظر شما خلاف عقیده ی خودم ناراحت نشدم شما بدون اینکه پست های من رو مطالعه بکنی فقط حرف های خودتون رو می زنید بدون اینکه توجهی به مفهوم حرف های من بکنید و تازه بنده رو هم به صورت غیر مستقیم و با توضیح دادن واژه ها به ندونستن متهم می کردید که من یه مقدار ناراحت شدم که البته اصلاً مهم نیست متاسفانه تو این سایت ها معمولاً همینطوری هست! عادت کردم!
    در مورد منبع حرف هام هم می تونی به کتاب راه اندازی خودم مراجعه کنی اگرم قبولش نداشتی که دیگه خود دانی!
    در مورد محاسبه ی نور بر اساس وات به لیتر هم این مقیاس در حال حاضر اصلی ترین مقیاس کمی تعیین میزان نور مورد نیاز آکواریوم هستش و این که شما چی فکر می کنید فرقی تو اصل قضیه نداره
    حوصله ی اینقدر توضیح رو نداشتم اما الان به شما ثابت می کنم که قانون وات به لیتر در تعیین میزان نور مورد نیاز خیلی کاربردی و درست هستش. اصلاً از حرف های خود شما هم دقیقاً همین استنباط به دست میاد. با ذکر مثال توضیح می دم :
    برای یه آکواریوم 450 لیتری 140 سانتی بنده دو تا متال 150 وات 14000 کلوین رو توصیه می کنم به اضافه ی دو تا مهتابی اکتینیک که معمولاً 30 وات هستش یعنی میشه 360 وات برای 450 لیتر(قانون وات بر لیتر)
    لامپ های 14000 کلوین معمولاً در حدود 60 لومن به ازای هر وات نور تولید می کنن و لامپ های اکتینیک t5 خوب 120 سانتی هم در حدود 1500 لومن جمع لومن مورد استفاده میشه در حدود 21000 لومن و در حدود 30000 لوکس نور در سطح آب که می تونه نور خوبی برای آکواریوم ریف باشه و با توجه به این مورد 21000 تقسیم بر 450 لیتر آب میشه در حدود 45 لومن به ازای هر لیتر که این هم می تونه یه استاندارد درست باشه (چون قانون لومن هم 50 لومن به ازای هر لیتر آب هستش). اگر قانون وات بر لیتر غلط باشه پس قانون لومن بر لیتر هم غلطه البته شما باز می تونید بفرمایید که این قانون 50 لومن بر لیتر هم درست نیست چون شما نشنیدید!
    اما اینکه قانون وات بر لیتر بیشتر استفاده میشه برای این هستش که واحد وات خیلی ملموس تر و قابل فهم تر از لومن برای عموم هستش پس فقط از این معیار استفاده می کنند. از طرف دیگه قرار نیست همه ی آدمهایی که آکواریوم دارن برن دنبال لومن، کلوین، پار و هزار تا چیز دیگه به همین دلیل شرکت های تولید کننده با توجه به همین قانون وات بر لیتر تمام مشخصه های کیفی نور مورد نیاز مرجانها رو در لامپ های تولیدی رعایت می کنن و به همین دلیل هستش که میگن یک الی 2 وات بر 2 لیتر چون با توجه به نوع لامپ های تولیدی تو این مقیاس نیازهای مرجان ها برطرف میشه
    نتیجه اینکه قانون وات بر لیتر از نظر کمی جهت تعیین میزان نور مورد نیاز کاملاً صحیح و درسته البته به استفاده کننده اش هم بستگی داره! اگر شما نور آکواریومتون رو با ترکیب کردن لامپ های 10000 الی 14000 کلوین و نور آبی اکتینیک و به میزان 1 الی 2 وات به ازای هر 2 لیتر آب در نظر بگیرید سایر پارامترهای کیفی مثل par ، کلوین و لومن مناسب هم تامین میشه (به شرط استفاده از لامپ های باکیفیت مناسب آکواریوم)
    بعد از این همه توضیح باز اگر اعتقادی به وات بر لیتر ندارید که دیگه حرفی برای گفتن وجود نداره!
    راستی در مورد لامپ pl55 دایمکس به جای رفتن به سایت با استفاده از یه خط کش یا یه متر دقیق می تونید اندازه ی اون رو از روی خود لامپ به دست بیارید که با پایه اش میشه 52 سانت!!!!
    موفق باشید
    ویرایش توسط s.h.moradi : 1st February 2012 در ساعت 06:21 AM

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    در مورد اطلاعات دایمکسم منم اینکه یسری چیزارو تو سایتش اشتباه میزنه قبول دارم
    قاب90سانتی رو زده یک متال دوتا متال داره!!قاب 150سانتو زده2متال 3تا متال داره!!!
    اندازه قاب120سانتش که من خریدم 116سانته دقیقن4سانت کم داره که اندازه
    4فوتشو حساب کنی میشه 122سانت که اونموقع6سانت کم میاره طبق اندازه گیری شما
    رو اندازه ها و اطلاعاتی که در مورد قابها و لامپاش میده اعتماد نکن

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    سلام
    دوست عزیز من از اظهار نظر شما خلاف عقیده ی خودم ناراحت نشدم شما بدون اینکه پست های من رو مطالعه بکنی فقط حرف های خودتون رو می زنید بدون اینکه توجهی به مفهوم حرف های من بکنید و تازه بنده رو هم به صورت غیر مستقیم و با توضیح دادن واژه ها به ندونستن متهم می کردید که من یه مقدار ناراحت شدم که البته اصلاً مهم نیست متاسفانه تو این سایت ها معمولاً همینطوری هست! عادت کردم!
    در مورد منبع حرف هام هم می تونی به کتاب راه اندازی خودم مراجعه کنی اگرم قبولش نداشتی که دیگه خود دانی!
    در مورد محاسبه ی نور بر اساس وات به لیتر هم این مقیاس در حال حاضر اصلی ترین مقیاس کمی تعیین میزان نور مورد نیاز آکواریوم هستش و این که شما چی فکر می کنید فرقی تو اصل قضیه نداره
    حوصله ی اینقدر توضیح رو نداشتم اما الان به شما ثابت می کنم که قانون وات به لیتر در تعیین میزان نور مورد نیاز خیلی کاربردی و درست هستش. اصلاً از حرف های خود شما هم دقیقاً همین استنباط به دست میاد. با ذکر مثال توضیح می دم :
    برای یه آکواریوم 450 لیتری 140 سانتی بنده دو تا متال 150 وات 14000 کلوین رو توصیه می کنم به اضافه ی دو تا مهتابی اکتینیک که معمولاً 30 وات هستش یعنی میشه 360 وات برای 450 لیتر(قانون وات بر لیتر)
    لامپ های 14000 کلوین معمولاً در حدود 60 لومن به ازای هر وات نور تولید می کنن و لامپ های اکتینیک t5 خوب 120 سانتی هم در حدود 1500 لومن جمع لومن مورد استفاده میشه در حدود 21000 لومن و در حدود 30000 لوکس نور در سطح آب که می تونه نور خوبی برای آکواریوم ریف باشه و با توجه به این مورد 21000 تقسیم بر 450 لیتر آب میشه در حدود 45 لومن به ازای هر لیتر که این هم می تونه یه استاندارد درست باشه (چون قانون لومن هم 50 لومن به ازای هر لیتر آب هستش). اگر قانون وات بر لیتر غلط باشه پس قانون لومن بر لیتر هم غلطه البته شما باز می تونید بفرمایید که این قانون 50 لومن بر لیتر هم درست نیست چون شما نشنیدید!
    اما اینکه قانون وات بر لیتر بیشتر استفاده میشه برای این هستش که واحد وات خیلی ملموس تر و قابل فهم تر از لومن برای عموم هستش پس فقط از این معیار استفاده می کنند. از طرف دیگه قرار نیست همه ی آدمهایی که آکواریوم دارن برن دنبال لومن، کلوین، پار و هزار تا چیز دیگه به همین دلیل شرکت های تولید کننده با توجه به همین قانون وات بر لیتر تمام مشخصه های کیفی نور مورد نیاز مرجانها رو در لامپ های تولیدی رعایت می کنن و به همین دلیل هستش که میگن یک الی 2 وات بر 2 لیتر چون با توجه به نوع لامپ های تولیدی تو این مقیاس نیازهای مرجان ها برطرف میشه
    نتیجه اینکه قانون وات بر لیتر از نظر کمی جهت تعیین میزان نور مورد نیاز کاملاً صحیح و درسته البته به استفاده کننده اش هم بستگی داره! اگر شما نور آکواریومتون رو با ترکیب کردن لامپ های 10000 الی 14000 کلوین و نور آبی اکتینیک و به میزان 1 الی 2 وات به ازای هر 2 لیتر آب در نظر بگیرید سایر پارامترهای کیفی مثل par ، کلوین و لومن مناسب هم تامین میشه (به شرط استفاده از لامپ های باکیفیت مناسب آکواریوم)
    بعد از این همه توضیح باز اگر اعتقادی به وات بر لیتر ندارید که دیگه حرفی برای گفتن وجود نداره!
    راستی در مورد لامپ pl55 دایمکس به جای رفتن به سایت با استفاده از یه خط کش یا یه متر دقیق می تونید اندازه ی اون رو از روی خود لامپ به دست بیارید که با پایه اش میشه 52 سانت!!!!
    موفق باشید
    یک نکته هستش جناب مرادی عزیز من به هیچ وجه قبول نمیکنم اونم حرف بدون مدرک هستش .در خصوص کتابتون هم ابتدا بگم کتاب بسیار بسیار خوبیه . من چیز بدی نگفتم خدمتتون میگم همین مراجعی که میگید وات بر لیتر رو دانشمندان و زیست شناسان اثبات کردن به من هم بگید. در خصوص محاسبه نورتون من به شما گارانتی میدم که اگه از مهتابی آرکادیا با کلوین 14000 و یا JBL با کلوین 15000 استفاده کنید برای طول شما 2در 54 وات میخواد که در کل میشه108 وات بجای 300 وات متالتون که میبینید در این حالت شما بنظر من بیش از حد لوکس خواهید داشت.
    راستی لامپ متال 14هزار بیشتر از 42 لومن بر وات نیستش که برای مارک BLV میشه 6800 لومن تولیدیش
    این دوتا مرجع جهت اطلاع دوستان

راستی دوستان به تاریخ بالاش نگاه کنید داغ داغ جدید ترین هستش(مزاح بود)
    یک چیز دیگه هم به عنوان برادر کوچک تر اینقدر سر یک عدد اصرار نکنید برای مثال میگم شما تا چند وقت پیش میگفتید متال 20 هزار توصیه میشه جدیدا میگید متال 14 هزار توصیه میشه(بحثی سر اعدادش ندارم در این مقطع)ولی میبیند اصول هم به مرور زمان قابلیت اصلاح دارن من اگه شما یک کاربر معمولی مثل من بودید اصلا بحث نمیکردم ولی شما رسالتت بالاتر از این حرفها هست 1- کتاب چاپ کردید که الان به حق بعنوان مرجع فارسی آب شور دوستان استفاده میکنن2- در انجمن ها شما رو بعنوان مدیر و خبره(بحق و کاملا صحیح) میشناسن و اگه کسی مطالبی رو بخونه مطمئنا رو حرف شما حساب ویژه باز میکنه

در ضمن در مورد نظر شما و آقا مهدی عزیز در خصوص عدم همخوانی اطلاعات وب سایت و محصولات بازار بگم من خودم چند مدل رو دیدم 1- JBL لامپ متال نداره(این موضوع رو حتی من با ایمیل هم از خودشون confirm گرفتم) ولی تو بازار هستش!!! 2- دایمکس قاب تکی overhang نداره(این موضوع رو هم با ایمیل چک کردم) ولی تو بازار ایران هستش 3-قطر میکرو مک تولیدی JBL پس سعی کنیم اطلاعات رو از مرجع معتبر(خود تولید کننده )بگیریم الانم که الحمد الله با اینترنت و یک ایمیل ساده میشه همه چیز رو confirm کرد تا مطمئن بشید.یک مثال بزنم چند وقت پیش با یک مغازه دار سر اینکه ماتریکس سیچم و میکرو مک JBLمدت زمان استفاده نداره و مانند نیترات گیر نیست یک صحبت دوستانه داشتم وسریع به سیچم و JBL ایمیل زدم و اونها هم کمتر از 48 ساعت جواب رو برای من فرستادن و معلوم شد که اطلاع اون فروشنده یک مقدار ناقص بوده یا یک مثال دیگه که اگه تعریف کنم از خنده روده بر میشید.من به API ایمیل زدم و گفتم علاقمند هستم نماینده فروش اونها در ایران بشم یک ایمیل اومد که رزومه کاریتون رو بفرستید(ظرف 24 ساعت(البته بعدش خودم خجالت کشیدم بهشون اعلام کنم)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    در مورد اطلاعات دایمکسم منم اینکه یسری چیزارو تو سایتش اشتباه میزنه قبول دارم
    قاب90سانتی رو زده یک متال دوتا متال داره!!قاب 150سانتو زده2متال 3تا متال داره!!!
    اندازه قاب120سانتش که من خریدم 116سانته دقیقن4سانت کم داره که اندازه
    4فوتشو حساب کنی میشه 122سانت که اونموقع6سانت کم میاره طبق اندازه گیری شما
    رو اندازه ها و اطلاعاتی که در مورد قابها و لامپاش میده اعتماد نکن
    مهدی جان از قابت یک عکس بگیر و همراه با مشخصات برای Dymax ایمیل کن تا خیالت راحت باشه که مشکلی نیستش ایشالله مشکل از سایتشون هست و هنوز update نکردن

شماره عضویت
    13
    سلام
    دوست عزیز اگر فکر می کنید با دو تا مهتابی آرکادیا یا jbl و جمعاً 100 وات مشکل نور یه آکواریوم 450 لیتری حل میشه و استدلالش هم همینی هست که میگید (البته چرا دو تا لامپ و دلیلیش رو نگفتید!! )که اصلاً بحث من با شما از اول اشتباه بوده من همه ی حرفهامو پس میگیرم و به همه ی دوستان اعلام می کنم: استفاده از متال هالید اشتباه محضه ! توصیه ی جدید به همه ی دوستان در مورد نور آکواریوم های ریف با معیارهای جدید. داغ داغ :
    آکواریوم های زیر 100 لیتر نور زیادی نمی خواد 10 الی 12 وات البته هنوز لامپش اختراع نشده انشالله در آینده ی نزدیک!
    آکواریوم های زیر 200 لیتر حداکثر یه لامپ 24 وات آرکاردیا یا jbl
    آکواریوم های زیر 300 لیتر دو تا لامپ 24 وات آرکادیا و jbl
    آکواریوم های زیر 400 لیتر دو تا لامپ 36 وات آرکادیا و jbl
    آکواریوم های زیر 450 لیتر دو تا لامپ 54 وات آرکادیا و jbl البته jbl هنوز لامپ 54 واتش به ایران وارد نشده ولی انشالله اون هم میرسه
    البته دوستان عزیز دلیل اینکه چرا این تعداد لامپ باید استفاده بشه و نه بیشتر و یا کمتر هنوز اعلام نشده و یا هنوز مشخص نشده ولی انشالله به زودی این نکته هم کشف میشه (منبع : دو تا پست قبل از این)
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    سلام
    دوست عزیز اگر فکر می کنید با دو تا مهتابی آرکادیا یا jbl و جمعاً 100 وات مشکل نور یه آکواریوم 450 لیتری حل میشه و استدلالش هم همینی هست که میگید (البته چرا دو تا لامپ و دلیلیش رو نگفتید!! )که اصلاً بحث من با شما از اول اشتباه بوده من همه ی حرفهامو پس میگیرم و به همه ی دوستان اعلام می کنم: استفاده از متال هالید اشتباه محضه ! توصیه ی جدید به همه ی دوستان در مورد نور آکواریوم های ریف با معیارهای جدید. داغ داغ :
    آکواریوم های زیر 100 لیتر نور زیادی نمی خواد 10 الی 12 وات البته هنوز لامپش اختراع نشده انشالله در آینده ی نزدیک!
    آکواریوم های زیر 200 لیتر حداکثر یه لامپ 24 وات آرکاردیا یا jbl
    آکواریوم های زیر 300 لیتر دو تا لامپ 24 وات آرکادیا و jbl
    آکواریوم های زیر 400 لیتر دو تا لامپ 36 وات آرکادیا و jbl
    آکواریوم های زیر 450 لیتر دو تا لامپ 54 وات آرکادیا و jbl البته jbl هنوز لامپ 54 واتش به ایران وارد نشده ولی انشالله اون هم میرسه
    البته دوستان عزیز دلیل اینکه چرا این تعداد لامپ باید استفاده بشه و نه بیشتر و یا کمتر هنوز اعلام نشده و یا هنوز مشخص نشده ولی انشالله به زودی این نکته هم کشف میشه (منبع : دو تا پست قبل از این)
    موفق باشید
    هنوزم نیازی نمیبینم درشت بنویسم .از نحوه نوشتنم هم احتمالا حدس میزنید که من اصلا بر خلاف شما عصبانی نیستم حالا قدم به قدم در خصوص مطلب بالا باهم صحبت میکنیم
    1- من برای تانک شما پیشنهاد دوتا 54 وات و یک اکتنیک دادم(هنوزم معتقدم زیاده)
    2- جهت مثالهایی که در عین عصبانیت زدید با هم و با آرامش محاسبه میکنیم(علیرغم اینکه من بارها عرض کردم ابعاد بفرمایید مجددا شما لیتر فرمودید ولی مشکلی نداره به سراغ تانکهای استاندارد با حجم تقریبی نزدیک به فرمایشات شما میرویم و همچنین شما پیشنهاداتون رو برای این تانکها به وات دادید ولی چه لامپی(رشته ای ، فلورسنتی، متال هالید ، بخار سدیم ، هالوژن ، زنون ،LED و...)باز هم مشکلی نداره
    2-1-آکواریوم 100 لیتری(پیشنهاد شما10 الی 12 وات)
    در این خصوص به سراغ ماهیران نمیرویم چون یکی از طرفین اونو قبول نداره-من پیشنهادم اوشن سان هستش ولی بخاطر شما AQUA MEDIC تانک نانو مخصوص ریف رو انتخاب میکنیم.3 تا LED که هر کدومشون 9 وات هستند. حالا پیشنهاد من دو تا لامپ 15000 24 وات JBL به طول 438 میلیمتر و یک اکتنیک 18 وات اکتنیک به همین طول 42 وات حالا طبق محاسبات طول 40 و عرض 50 سطح مقطع میشه 0.2 پس ما به 2000 تا 2500 لومن نیاز داریم که مناسبه
    حالا اگه بر فرض محال بخواهیم روی این سیستم متال ببندیم باید 75 وات بگذاریم (در حدود 3000 لومن میشه)

علاقمند به ادامه هستید که بقیه مثالهاتون هم نه با فرمول من بلکه با سازندگان معتبر خارجی مقایسه کنیم
    راستی مراجع عکس های فوق در مورد آکواریوم

Aqua Medic - KATALOG

Aqua Medic - AKTUELL

شماره عضویت
    13
    طبق منابع خارجیتون هم که در مورد لامپ متال، 300 وات برای 430 لیتر پیشنهاد داده درحالیکه شما برای 450 لیتری دو تا مهتابی 54 وات پیشنهاد دادید تازه با گارانتی!!
    اگر T5 ها رو هم حساب کنید که مطمئناً برای آکواریوم فیش اونلی در نظر گرفته باز میشه 216 وات برای 430 لیتر که میشه 1 وات برای 2 لیتر !!
    منابع خارجیتون که ضد حرف های شماست !
    برای بقیه موارد هم نیازی به اثبات نیست چیزی که به من باید اثبات میشد اثبات شده !
    تو این چند سالی که تو تالار نیک صالحی و پارسی پت بودم از این حرف ها خیلی شنیدم ! دوستانی که ادعا میکردن با گاز co2 تو آکواریومشون پولیپ رشد کرده!!! یکی دیگه میگفت تو آکواریوم ریف باید 70 برابر حجم آب گردش آب وجود داشته باشه!! همشون هم دکتر مهندس بودن !
    لطفاً دیگه در این مورد پستی ارسال نکنید هم وقت من رو و هم وقت سایر دوستان رو میگیره!
    موفق باشید
    ویرایش توسط s.h.moradi : 2nd February 2012 در ساعت 12:08 AM

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)