صفحه 9 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 1493
    کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    زمانی که طوطی در قفس هست و دوست داره بیرون بیاد شروع میکنه به جیغ زدن. اگر به اون توجهی نکنیم تا بفهمه که فقط در ساعت های معین میتونه بیرون باشه آیا ضرری براش داره؟
    (روحی روانی)
    2-جریانه انداختن مواد غذایی در ظرف آب چیه؟ اول فکر میکردم غذاهای سفت رو در آب میندازه تا نرم بشن ولی گاهی بادوم زمینی که در دهنش هست را داخل آب میکنه و میخوره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1978 نمایش پست ها
    سلام
    زمانی که طوطی در قفس هست و دوست داره بیرون بیاد شروع میکنه به جیغ زدن. اگر به اون توجهی نکنیم تا بفهمه که فقط در ساعت های معین میتونه بیرون باشه آیا ضرری براش داره؟
    (روحی روانی)
    2-جریانه انداختن مواد غذایی در ظرف آب چیه؟ اول فکر میکردم غذاهای سفت رو در آب میندازه تا نرم بشن ولی گاهی بادوم زمینی که در دهنش هست را داخل آب میکنه و میخوره.

سلام

اگر از زمانی که جوجست این کارو بکنید زیاد مهم نیست و عادت میکنه.اشتباهی که معمولا خیلی ها مرتکب میشن اینه که اوایل که طوطی براشون جذابیت داره همش رو سر و کولشونه و مدام باهاش بازی میکنن....کم کم خسته میشن و به طوطی بی توجهی میکنن که مشکلاتی مثل افسردگی و پر کنی و سوء هاضمه .... به همراه خواهد داشت

این که غذاشون رو تو ظرف آب میندازن طبیعیه.بیشترشون این کارو میکنن ولی چیزی که مهمه اینه که ظرف آب باید همیشه تمیز باشه
    اگر طوطیتون همچین اخلاقی داره باید روزی 2 یا 3 بار ظرف آبش رو تمیز کنید و آب تمیز پرکنید
    اگر آب کثیف باشه و توش غذا-تخمه یا هر چیز دیگه ای باشه معمولا باعث رشد انواع قارچ میشه که بیماری های تنفسی و .... به همراه خواهد داشت

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    درسته دوست من تمامي طوطي هاي نر كله و منقارشون بزرگتر از ماده ها هست و رنگ منقار شاه طوطي نر قرمز پر رنگ هست ....اما در مورد وزن بايد بگم كه آنچه وزن شاه طوطي جوجه و كلا جوجه هر شاه طوطي رو بيشتر ميكنه تغذيه مناسب و سنش هست.....مي دونيد كه هر هفته كه از عمر شاه طوطي ميگزره مقداري به وزنش اضافه ميشه پس فاكتور وزن خيلي مطمئن نيست....اما در مورد اون طوق زير گردن كه از همون ماههاي اول خودش رو نشون ميده نظر ندادي....نظرت در مورد اين طوق كم رنگ كه دون دون هاي دوده مانند سياه در زير گردن هم نمايانه چيه؟
    عكس اولي كه در زير ميبينيد شاه طوطي سابق من و عكس دوم شاه طوطي فعلي من هست....نظرتون در مورد جنسيتشون چيه؟
    اصلا دوستان همتون نظر بدين تا به يك اتفاق نظر برسيم......آقاي بابك هم حتما نظر بدن....آقا بابك يه سوالي هم در صفحات پيش ازت پر سيدم جواب ندادي.....اون سوال رو حتما جواب بده كه خيلي لازمه چون خودن جوجه سرنگي شاه طوطي بزرگ كردي و نر از آب در آمده و الان هم 5-6 سالشه.

[IMG].ir/files/3xyzcglwl80xp0yk6jpy.jpg[/IMG]

[IMG].ir/files/sadwz8zbeb831hzqkruu.jpg[/IMG]

خوب به نظرتون نر هستن يا ماده؟ هر دوشون هم در اين عكسها تقريبا هم سن هستند با اين تفاوت كه طوطي عكس اول حدود 3 هفته از طوطي عكس دومي كوچكتره
    سلام شکل سر رو مقایسه کن. بنظر فرق دارن

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    نظر یا تجربه ای در مورده تعیین جنسیت شاه طوطی از روی شکل سر دارید؟ (با توجه به عکس های بالا)
    این عکس رو هم میذارم تا فرق زشت و زیبا رو در موقع توی لک بودن و بعد از اون ببینید!

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1978 نمایش پست ها
    سلام
    نظر یا تجربه ای در مورده تعیین جنسیت شاه طوطی از روی شکل سر دارید؟ (با توجه به عکس های بالا)
    این عکس رو هم میذارم تا فرق زشت و زیبا رو در موقع توی لک بودن و بعد از اون ببینید!
    افشين جان چه كار خوبي كردي كه عكس زمان تولكي و بعد از تو لكي طوطيت رو گذاشتي...يه ريفرنس خوب شده....در مورد تعيين جنسيت شاه طوطي تا اينجاي كار نتيجه اي كه من گرفتم اين بوده كه هرچه سر و منقار جوجه شاه طوطي بزرگتر باشه احتمال نر بودنش بيشتره....از قديم هم پرنده فروشها ميگفتن جوجه شاه طوطي نر ، سر و كله داره.....يعني سر و كلش بزرگه!

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3148
    سلام به همگي.
    من تازه اومدم تو اين فروم و با اجازه چند تا سوال داشتم:
    1- من يه ساله كه يه شاه طوطي دارم . اولش كه خريده بودمش طوق دور گردنش كمرنگ بود ولي كاملا مشخص بود و تازه امسال پراش ريخت و دوباره پر در آورد مشكي پر رنگ شده.
    ميشه فهميد چند سالشه؟
    2- و اگه ميشه فهميد ، هنوز ميشه چيزي يادش داد؟ و چطوري ؟
    3- نوك پر هاي طوطيم سفيد ميشه و باعث ميشه رنگش كمرنگ ديده شه ولي وقتي مي برمش حمام رنگش شفاف تر ميشه. اين طبيعيه؟
    4- منقارشو خيلي به قفسش ميماله و خيلي خط و خش روش افتاده . دليلش چيه ؟
    5- يه اسباب بازي كه نتونه زود خرابش كنه و بشه باهاش مشغولش كرد معرفي كنيد.
    ميدونم سوال هام خيلي ابتدايي و ساده هستن ولي واسه ما تازه كارا خيلي مفيده. ممنون اگه جواب بدين.

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmafia نمایش پست ها
    سلام به همگي.
    1- من يه ساله كه يه شاه طوطي دارم . اولش كه خريده بودمش طوق دور گردنش كمرنگ بود ولي كاملا مشخص بود و تازه امسال پراش ريخت و دوباره پر در آورد مشكي پر رنگ شده.
    ميشه فهميد چند سالشه؟
    3- نوك پر هاي طوطيم سفيد ميشه و باعث ميشه رنگش كمرنگ ديده شه ولي وقتي مي برمش حمام رنگش شفاف تر ميشه. اين طبيعيه؟
    ميدونم سوال هام خيلي ابتدايي و ساده هستن ولي واسه ما تازه كارا خيلي مفيده. ممنون اگه جواب بدين.
    سلام آقا خوش اومدی
    من صبر کردم تا یک حرفه ای بهت جواب بده ولی خبری نشد (شاه طوطی ها توی فروم ها یکم مظلوم هستن!) پس این جواب تا زمانی اعنبار داره که یک باتجربه تر جوابت رو بده.
    1- معمولا طوق شاه طوطی بین 18-30 ماهگی کامل میشه. اما در 12 ماهگی یا حتی 36 ماهگی هم دیده شده. (ترجمه) اگر عکس از چشم هاش بذاری دوستان میتونند دقیق تر بگن.
    2- دیر نیست با توجه به اینکه الان یکسل هست که داریش و حتما یک کارهایی کردی. منظورت از چیزی بهش یاد داد چیه؟ حرف زدن؟ دیر نیست. باهاش کار کن. شاید بلبل زبونی نکنه ولی بالاخره یک چیزهایی میگه:smile (248):
    چطوریش رو توی تاپیک خاکستری یا شاید هم جدا گونه بتونی در همین فروم پیدا کنی.
    3- نوک پر سفید؟! کدوم قسمت بدن؟ طوطی من ببه نسبت چند ماه پیش که اومد یکم کمرنگ تر شده ولی سفیدی در پر نمیبینم. بعد از حمام خب شفاف و براق میشه طبیعی هست.
    4- مالیدن منقار رو همشون انجام میدن. اینکه چرا کناره های منقارش رو میماله دلیلش رو نمیدونم شاید برای نظافت!
    5- این یکی دیگه سخته! اسباب بازی چوبی که نمیدونم چی رو بگم که نتونه خراب کنه! اما در کناره 2تا اسباب بازی چوبی که براش میذاری, یک اسباب بازی پلاستیکی مخصوص هم که طناب و زنگوله بهش آویزون هست هم بذار. خراب نمیشه, خوشش هم میاد.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3148
    اينم عكسش كه گفته بوديد بذارم.

راستي يادم رفت بگم، اين اصلا و ابدا" نميذاره بهش دست بزنم و دستم رو ميخواد گاز بگيره.
    چجوري رامش كنم؟
    مرسي

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام به همگي.
    ميشه فهميد چند سالشه؟
    اينم عكسش كه گفته بوديد بذارم.

راستي يادم رفت بگم، اين اصلا و ابدا" نميذاره بهش دست بزنم و دستم رو ميخواد گاز بگيره.
    چجوري رامش كنم؟
    مرسي

سلام

شاه طوطی نر معمولا بین 2.5 تا 3 سالگی به سن بلوغ میرسه که اولین علامتش پدید آمدن طوقی خوش رنگ دور گردنشه
    اگر طوطی شما تازه طوق انداخته بوده و رنگ طوق کمرنگ بوده باید نزدیک به 3 سالش بوده باشه و با احتساب این 1 سال طوطی شما نزدیک به 4 سالشه
    شاه طوطی در مقایسه با طوطی خاکستری و کاکادو خیلی باهوش نیست و 4 سالگی زمان مناسبی برای آموزش به این طوطی نیست.مخصوصا که طوطی رام هم نیست
    ممکنه یاد بگیره ولی احتمالش کمه

در ضمن شاه طوطی گرد پرش باعث میشه رنگ سبزش کمرنگ بشه.بنا بر این حتما هفته ای حد اقل یک بار حمام ببریدش
    نوکش هم نشون میده که شدیدا کمبود کلسیم داره.حتما به غذاییش سبزیجات و مخصوصا سبزی جعفری رو اضافه کنید.کف دریا هم حتما تو قفسش باشه
    ویتامین d3 برای جذب کلسیم ضروریه.نور آفتاب و کمی ماست و پنیر بدون لاکتوز میتونه ویتامین d مورد نیاز پرنده شما رو تامین کنه

اسباب بازی هم حتما از پت شاپ های معتبر تهیه کنید و از دادن اشیا فلزی به طوطی خود داری کنید

با تشکر
    بابک آژیده

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3148
    ممنون
    ماست و پنير بدون لاكتوز از كجا تهيه كنم؟؟؟
    فقط اگه ميشه بهترين راه براي آموزشش رو بهم بگيد خدا خيرتون بده.
    بازم ممنون

صفحه 9 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)