صفحه 7 از 150 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 1493
    کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    آقا این شاه طوطیت طی چند روز پرهاشو این جوری کرد؟
    ویرایش توسط ardi1234 : 28th June 2010 در ساعت 06:59 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    من تا به امروز هر نوع طوطي كه داشتم بيش از روزي 3-4 ساعت بيرون نبوده و نتيجتا تجربه زياد بيرون موندن طوطي و حرف نزدنش يا دير به حرف افتادنش رو نداشتم اما اكثر پرنده فروشها ميگن اگر طوطي جماعت زياد بيرون باشه كمتر صحبت ميكنه و در مورد دير يا زود به حرف آمدنش هم چيزي نميگن.
    اما افشين جان همين روزها شاه طوطي شما بايد يواش يواش سوتهاي شما رو تقليد كنه و بعد از اون صداي شما رو...الان 3-4 روزه كه شاه طوطي من دقيقا داره سوت من رو ميزنه و فكر ميكنم نهايتا تا 1.5 ماه ديگه به حرف بياد...طوطيت رو زياد بيرون نيار.

به احتمال قوي بله اين اولين تو لكي طوطي شماستاما يادت باشه اگر جايي از بدن طوطي گر شد ديگه تو لكي نيست و بيماري پوستيه....در پر ريزي ساليانه يا همون تولك رفتن هيچ منطقه اي از بدن طوطي كچل و گر نميشه ...فقط مجموعه پر ها بطور كلي كم پشت ميشن.
    من این عادت بد رو دارم که پرنده هام رو زیادی لوس میکنم و زیاد آزاد میذارم. توی قفس اسباب بازی های چوبی رو بسرعت میجوه و خراب میکنه وقتی هم که توی اتاق آزادش میذارم چنان مشغول فضولی و تخریب میشه که فکر میکنم اگر مجبور باشه یکروز توی قفس بمونه بترکه! اما میدونم که دلیلی بر عدم اشتباه من نمیشه.
    من تا حالا باهاش سوت کار نکردم که حالا بخواد جواب بده. همیشه فقط دو کلمه "سلام, خوبی" بوده. تازگیا وقتی آروم میشینه کلی با خودش صداهای عجیب غریب در میاره. وقتی هم که وسط غرغرش چیزی بگم کلا یک چیزه کاملا متفاوت جواب میده. خلاصه اگر طوطی شما زودتر بحرف بیاد حسابی حسود میشم

کاربر ساده

شماره عضویت
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    آقا این شاه طوطیت طی چند روز پرهاشو این جوری کرد؟
    سلام.تقریبا در 3 هفته اینجوری شد

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin نمایش پست ها
    سلام استاد.اینجوری که دیده میشه پرکنی هست.چون از ریشه پر ها کنده شدن.علتش افسردگی و تنهایی هست.چون رزیم غذایی داشت و همه ی احتیاجات غذاییش تامین میشد.میخواستم یه ماده واسش بگیرم.ولی ماده رام پیدا نکردمهنوز.در ضمن آقا سرکه سفید با آب که با آبپاش بعضی کاسکو بازها میپاشن رو پرهای کاسکوی پرکن.رو این هم نتیجه میده؟
    دوست عزيز يكي از روشهاي جلو گيري از پر كني (نه درمان ريشه اي) اين هست كه مايعي رو به بدن طوطي بپاشيم كه بد بو و بد مزه بشه و طوطي بدش بياد كه منقارش رو به پر هاش بزنه....اين اسپري هاي آلماني ضد پركني هم كه مدتي هست وارد ايران شده فلسفش همينه....قديمي ها هم بر همين اساس سركه سفيد به پر هاي طوطي مي پاشيدن تا طوطي بدش بياد و سراغ پر هاش نره...به نظر من بايد ريشه اي بيماري پر كني مداوا بشه يعني اگر منشاء اون مسائل روحي هست براش يك جفت گرفته بشه و اگر انگل و بدي رژيم غذايي هست اونها مداوا بشن تا خود طوطي ديگه پر هاش رو نكنه و نجوه.
    من خودم يك ملنگوي افريقايي نوك مشكي ماده رو ديدم كه صحبت هم مي كرد و پر كن شده بود و صاحبش يك ملنگوي نر وحشي مدتي پيشش انداخت و بكلي پر كني ملنگو خوب شد اما تا ابد ديگه بايد اون جفت در كنارش باشه تا ديگه پر كني نكنه...اين هم يك راه درمان پركني هست.

کاربر ساده

شماره عضویت
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز يكي از روشهاي جلو گيري از پر كني (نه درمان ريشه اي) اين هست كه مايعي رو به بدن طوطي بپاشيم كه بد بو و بد مزه بشه و طوطي بدش بياد كه منقارش رو به پر هاش بزنه....اين اسپري هاي آلماني ضد پركني هم كه مدتي هست وارد ايران شده فلسفش همينه....قديمي ها هم بر همين اساس سركه سفيد به پر هاي طوطي مي پاشيدن تا طوطي بدش بياد و سراغ پر هاش نره...به نظر من بايد ريشه اي بيماري پر كني مداوا بشه يعني اگر منشاء اون مسائل روحي هست براش يك جفت گرفته بشه و اگر انگل و بدي رژيم غذايي هست اونها مداوا بشن تا خود طوطي ديگه پر هاش رو نكنه و نجوه.
    من خودم يك ملنگوي افريقايي نوك مشكي ماده رو ديدم كه صحبت هم مي كرد و پر كن شده بود و صاحبش يك ملنگوي نر وحشي مدتي پيشش انداخت و بكلي پر كني ملنگو خوب شد اما تا ابد ديگه بايد اون جفت در كنارش باشه تا ديگه پر كني نكنه...اين هم يك راه درمان پركني هست.
    2 ساعت پیش یه ماده چشم دودی نیمه رام گرفتم.حدود یک هفته میخوام قفسهاشونو بذارم کنار هم.آشنا که شدن قفس رو یکی میکنم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    78
    سلام آقا .پرهای شاه طوطی ماده که تازه خریدم زیاد مرتب نیست.پرهای نر هم که خودتون دیدین.میخوام برن تولک.هر دوتاشون.چی بهشون بدم که شروع کنن به پر ریزی؟در ضمن نر قبل از پر کنی خیلی خیلی رام و دستی بود.اما الان اصلان نمیزاره بهش دست بزنم

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    2 ساعت پیش یه ماده چشم دودی نیمه رام گرفتم.حدود یک هفته میخوام قفسهاشونو بذارم کنار هم.آشنا که شدن قفس رو یکی میکنم.
    نه ديگه نشد...شما بايد يك ماده بالغ براش بگيري نه يك ماده چشم دودي كه هنوز بالغ نيست.

سلام آقا .پرهای شاه طوطی ماده که تازه خریدم زیاد مرتب نیست.پرهای نر هم که خودتون دیدین.میخوام برن تولک.هر دوتاشون.چی بهشون بدم که شروع کنن به پر ریزی؟در ضمن نر قبل از پر کنی خیلی خیلی رام و دستی بود.اما الان اصلان نمیزاره بهش دست بزنم
    چيزي نيست كه بهش بدي بخوره بره تو لك..معمولا از الان تا آخر مهر پرنده ها تو لك ميرن....خودشون اتوماتيك....البته هرچي خونه بيشتر گرم باشه سريعتر تو لك ميرن.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    سلام. من اين 7 صفحه شاه طوطي رو خوندم و يه سئوال برام پيش اومده. جوجه سرنگي شاه طوطي تا چه زماني بايد با سرنگ تغذيه شه؟ يعني از زماني كه يك جوجه سرنگي بگيريم چقدر طول مي كشه تا دون خور شه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    سلام. من اين 7 صفحه شاه طوطي رو خوندم و يه سئوال برام پيش اومده. جوجه سرنگي شاه طوطي تا چه زماني بايد با سرنگ تغذيه شه؟ يعني از زماني كه يك جوجه سرنگي بگيريم چقدر طول مي كشه تا دون خور شه؟

سلام

بستگی به سن شاه طوطی داره که میخرید
    معمولا تا نزدیک 2 ماهگی باید با سرنگ غذا بگیره

یه سر به سایت زیر بزنید....مراحل رشد شاه طوطی رو از یک روزگی تا 4 ماهگی با عکس نشون داده

http://www.mylittledarlings.com/alexandrines.html

بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th July 2010 در ساعت 11:17 AM

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    طوطی من موقعی که خریدمش حدوده 4 ماهش بود و پرهای تیره ای به وضوح در قسمت طوقش بود که راحت میشد گفت نره. اما الان که تقریبا از اولین پرریزیش در اومده اون پرهای تیره خیلی کم شدن. طوری که دیگه میشه به نر بودنش شک کرد.
    یعنی اون طوق اول نشون دهنده چیزی نیست؟ یا ممکنه که در پرریزی بعدی دوباره پرهای تیره در بیاد؟ (نر یا ماده بودنش برای من مهم نیست, ایشون فعلا مهمونه هست حالا حالا ها)

صفحه 7 از 150 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)