صفحه 5 از 150 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 1493
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    میخواستم بدونم آیا شاه طوطی پرکن میشه؟؟

بله پرکنی در شاه طوطی هم شایعه البته بیشتر شاه طوطی هایی که به شکل دستی بزرگ شدن و مدت زیادی با یک نفر دم خور بودن و بعد جاشون عوض شده و بهشون بی توجهی شده .

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    بله عزيز همونطور كه آقاي سرمدي گفتن شاه طوطي هم پر كن ميشه اما بسيار بسيار بسيار كمتر از كاسكو.....خيلي خيلي به ندرت اون هم شاه طوطي هايي كه سرنگي بزرگ شدن و به شدت وابسته به صاحبشون هستند.
    در ضمن بگم كه خيلي خيلي كم اتفاق ميوفته كه يك شاه طوطي اينقدر رام و وابسته به صاحبش بشه.شاه طوطي كلا مخش ايراد داره و به باهوشي كاسكو نيست .
    من الان دارم با يدونه جوجه چشم سياه نهايتا 4 ماهه شاه طوطي سر و كله ميزنم تا خوب رام بشه و به حرف بياد ....با سرنگ هم بزرگ نشده و اصطلا حا لونه در رفته هست.....اما پدر سوخته گاهي اينقدر آقاست كه خودش مياد روي دستم و ميزاره نوازشش كنم و در منزل بچرخونمش و گاهي هم دستم رو كه ميبرم داخل قفس يكدفعه چنان گاز ميگيره كه دستم خون مياد...اصلا داستانش مثل كاسكو نيست و رابطش هم با انسان مثل كاسكو نيست كه مثل كاسكو هم پر كن بشه.

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    P. e. nipalensis ssp. (Nepalese Alexandrine Parakeet)
    بزرگترین با حدوده 62 cm طول. مشخصه: پرهای سفید-خاکستری در شکم و سینه – شرق افغانستان و پاکستان, شمال و مرکز هند, نپال, بوتان و آسام
    P. e. magnirostris ssp. (Andaman Island's Alexandrine Parakeet)
    P. e. avensis ssp. (Indo-Burmese Alexandrine Parakeet)
    طول: حدوده 58cm مشخصه: بالای سر و پشت گردن حالت زرد مانند – شمال شرقی هند تا برمه
    P. e. siamensis ssp. (Laos or Siamese Alexandrine Parakeet)
    کوچکترین در این نوع با حدوده 56cm مشخصه: درخشندگی آبی کمرنگ در بالای سر و پشت گردن

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    علایم سرما خوردگی همگی با هم آشکار میشن؟ طوطی من هر از گاهی عطسه میکنه ولی آبریزش از بینی نداره و تحرکش هم زیاده و مدفوع هم طبیعی.
    منظورم از هر از گاهی اینه که قبلا اینطور نبود وفقط وقتی بینیش رو میخاروند عطسش میگرفت.الان شده ساعتی 1-2
    آیا بقیه علایم بتدریج میان یا ممکنه علل دیگه ای داشته باشه؟
    متشکرم

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    ادسه در روز طبیعیه اما نه هر ساعت 2 تا!!
    شما حواست به بقیه علایم مخصوصا آبریزش بینی و کم تحرکی و کم غذا شدن باشه اگه دیدی حتما به متخصص مراجعه کن
    آقا عزیز هم که بیاد اطلاعات کامل رو بهت میگه
    اما شما حواست بهش باشه مشکلات تنفسی خیلی خطرناک و کشندهست
    برای خودت و طوطیت آرزوی سلامتی دارم
    موفق باشی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    بله من ديدم ....اما بهت بگم كه خيلي كمتر از كاسكو و كاكادو...حتي كمتر از ملنگو.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1978 نمایش پست ها
    سلام
    علایم سرما خوردگی همگی با هم آشکار میشن؟ طوطی من هر از گاهی عطسه میکنه ولی آبریزش از بینی نداره و تحرکش هم زیاده و مدفوع هم طبیعی.
    منظورم از هر از گاهی اینه که قبلا اینطور نبود وفقط وقتی بینیش رو میخاروند عطسش میگرفت.الان شده ساعتی 1-2
    متشکرم
    والا چي بگم افشين جان بايد ديد علائم غير طبيعي ديگري هم در اون هست يا نه....البته شما ميگيد كه مدفوعش مشكلي نداره ، سر حاله و احتمالا غذا هم خوب ميخوره.....شايد چيزي باشه و شايد هم چيزي نباشه....بنده نظرم اين هست كه هيچ مشكلي نيست به غير از اينكه شما خيلي داريد مته لاي خشخاش ميزاريد....والا شاه طوطي من هم گاهي 2-3 تا عطسه پشت سر هم ميكنه ...تا حالا من طوطي از انواع مختلف زياد داشتم و اونها هم چنين حالتي داشتن حتي گاهي 10-15 تا پشت سر هم عطسه مي كردن...والا خود من هم گاهي 10-20 تا عطسه پشت سر هم ميكنم اما سرما نخوردم.....خلاصه من ديگه عادت كردم كه به عطسه طوطي توجهي نمي كنم چون ميدونم به شرطي عطسه علامت بيماري هست كه تغييري در حالت طبيعي طوطي ببينم وگرنه هيچي نيست.
    خلاصه اگر طوطيت كم غذا شده-پف كرده-كم تحرك شده-حالت مدفوعش تغيير كرده-آب ريزش بيني داره-تنفسش غير طبيعي شده يه چيزي هست وگرنه اصلا توجهي به عطسش نكن....البته نه اينكه ديگه هر نيم ساعت يكبار 30-40 تا عطسه بكنه....اين ديگه غير طبيعي هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1978 نمایش پست ها
    سلام
    متشکرم
    سرما خوردگی معمولا با آبریزش بینی همراهه

در بعضی از موارد(بسیار شایعه مخصوصا تو پرنده های کم سن) گرد و خاک و ذرات ریز تخمه و ... وارد بینی و مجاری تنفسی پرنده میشه و موجب عطسه میشه

در ضمن نوعی انگل پوستی(مایت) وجود داره که وارد سینوس های پرنده میشه و سبب عطسه میشه

قطعا دلایل دیگری هم میتونه داشته باشه

بابک آژیده

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    آیا شاه طوطی هم مثل خاکستری اگر زیاد ازاد باشه و کمتر در قفس, دیرتر به حرف میاد؟ و غیر از اینکه این عادت رو پیدا کنه ضرر دیگه ای هم داره؟
    (این سوال فقط جهت آگاهی هست و حرف زدن برای من اولویتی نداره)
    متشکرم

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام دوستان
    شاه طوطی من نزدیک منقارش و بالای سرش داره پر جدید در میاره و بنظرم بالای سرش هم یکم پراش کم پشت شده. از پرهای سبزش هم گاهی میریزه. ایا این پرریزی هست با توجه به سن کمش؟ 5-6 ماه

صفحه 5 از 150 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)