صفحه 40 از 150 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 1493
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky center نمایش پست ها
    تشکر از لطف و راهنمایی شما
    راستش در مورد بیرون آوردنش که دیدم یه سره از سقف آویزونه , منم در بالای قفس رو باز کردم اونم اومد بیرون .. موقع داخل بردنشم وقتی ساعد دستم و گرفتم جلوش خیلی آروم اومد رو دستم و رفت داخل.. کلا به انگشت حساسه ..
    در مورد سنش هم این گفته فروشنده هست و البته میدونم نمیشه اعتماد کرد.. شاید هم درست گفته ..
    در مورد اینکه چرا جوجه یه ماه نگرفتم ,واقعیتش اینه که هر جور فکر کردم اصلا فرصت رسیدگی به جوجه ی به این سن رو ندارم .. برا همین تصمیم گرفتم یه شاه طوطی تو این سن بگیرم..

یه چند تا عکس هم ازین طوطی خودم میذارم ممنون میشم نظرتون رو بگید ..
    سلام
    من فکر میکنم طوطی شما ماده باشه، حالا باز باید دوستان نظر تخصصی بدن
    در ضمن خیلی خوبه که طوطی شما روی دست میاد، طوطی من بعد از حدود یکماه اصلا روی دست نمیاد ؛ کلا نمیذاره بهش دست بزنم و فقط وقتی با دست بهش غذا بدم اجازه میده یک کم لمسش کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    3612
    سلام
    بچه ها یه لطفی بکنید می خوام جوجه شاه طوطی بخرم کمکم کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام
    من فکر میکنم طوطی شما ماده باشه، حالا باز باید دوستان نظر تخصصی بدن
    در ضمن خیلی خوبه که طوطی شما روی دست میاد، طوطی من بعد از حدود یکماه اصلا روی دست نمیاد ؛ کلا نمیذاره بهش دست بزنم و فقط وقتی با دست بهش غذا بدم اجازه میده یک کم لمسش کنم
    راستش زیر گلوش اگر نگاه کنین یه چند تا پر سایه داره ... حالا باید دوستان دیگه نظر بدن ولی خب فرقی برام نداره ...
    آره خیلی راحت رو دست میاد ولی به انگشت حساسه .. دستم و بگیرم جلوش سریع میاد رو دست و از دستم بالا میره و میره رو شونم میشینه ....
    ولی خب به توصیه آقای آژیده دیگه بیرون نمیارمش ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تشکر از لطف و راهنمایی شما
    راستش در مورد بیرون آوردنش که دیدم یه سره از سقف آویزونه , منم در بالای قفس رو باز کردم اونم اومد بیرون .. موقع داخل بردنشم وقتی ساعد دستم و گرفتم جلوش خیلی آروم اومد رو دستم و رفت داخل.. کلا به انگشت حساسه ..
    در مورد سنش هم این گفته فروشنده هست و البته میدونم نمیشه اعتماد کرد.. شاید هم درست گفته ..
    در مورد اینکه چرا جوجه یه ماه نگرفتم ,واقعیتش اینه که هر جور فکر کردم اصلا فرصت رسیدگی به جوجه ی به این سن رو ندارم .. برا همین تصمیم گرفتم یه شاه طوطی تو این سن بگیرم..

یه چند تا عکس هم ازین طوطی خودم میذارم ممنون میشم نظرتون رو بگید ..

با توجه به عکس طوطی شما در حدود 2 سال یا بالا تر سن داره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    راستش زیر گلوش اگر نگاه کنین یه چند تا پر سایه داره ... حالا باید دوستان دیگه نظر بدن ولی خب فرقی برام نداره ...
    آره خیلی راحت رو دست میاد ولی به انگشت حساسه .. دستم و بگیرم جلوش سریع میاد رو دست و از دستم بالا میره و میره رو شونم میشینه ....
    ولی خب به توصیه آقای آژیده دیگه بیرون نمیارمش ...
    نه اینکه هیچ وقت بیرون نیارید...زمانی بیاریدش بیرون که کاملا تحت کنترل شماست و به راحتی و بدون کوچکترین اسرترسی روی دستتون میاد و به قفس منقتل میشه
    زیر گلوی تمام شاه طوطی ها حتی جوجه های 3-4 ماهه یک هاله طوسی رنگ هست که به دلیل تغییر جهت پرها در اون خط زیر گردن پدید اومده و ارتباطی به طوق نداره ...البته محلش دقیقا محلیه که طوق پدید میاد ولی اون تیگی فقط به دلیل اینه که جنس و حالت پر ها از دور گردن به پایین ناگهان عوض میشه که در نتیجه یک مرز مشخص بین پر های ظریف سر و بدن پدید میاد که با یک خط یا هاله طوسی رنگ قابل مشاهدست و خیلی ها اونو اشتباها طوق طوطی یا شروع شکل گرفتن این طوق میدونن

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    با توجه به عکس طوطی شما در حدود 2 سال یا بالا تر سن داره
    راستش منم به سنش شک کردم ولی خب تجربه ای در این مورد نداشتم.. پس با این حساب باید کار سختی در مورد رام کردن و حرف آوردنش در پیش داشته باشم؟؟؟

نه اینکه هیچ وقت بیرون نیارید...زمانی بیاریدش بیرون که کاملا تحت کنترل شماست و به راحتی و بدون کوچکترین اسرترسی روی دستتون میاد و به قفس منقتل میشه
    زیر گلوی تمام شاه طوطی ها حتی جوجه های 3-4 ماهه یک هاله طوسی رنگ هست که به دلیل تغییر جهت پرها در اون خط زیر گردن پدید اومده و ارتباطی به طوق نداره ...البته محلش دقیقا محلیه که طوق پدید میاد ولی اون تیگی فقط به دلیل اینه که جنس و حالت پر ها از دور گردن به پایین ناگهان عوض میشه که در نتیجه یک مرز مشخص بین پر های ظریف سر و بدن پدید میاد که با یک خط یا هاله طوسی رنگ قابل مشاهدست و خیلی ها اونو اشتباها طوق طوطی یا شروع شکل گرفتن این طوق میدونن

موفق باشید

یعنی به احتمال قوی این طوطی ماده هست؟؟؟
    یه سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون .. این طوطی نمیدونم چرا سیر نمیشه .. از صبح تا حالا هر چی میدم میخوره ... البته غذاهای مخصوص خودشو .. مشکلی پیش نمیاد؟؟ یا باید یه محدودیتی بذارم ؟؟؟
    مقدار معمول غذای طوطی چقدر هست؟؟

سوال دوم اینکه تو این مدت که یه مقدار حالت وحشی گری داره کلا جز غذا دادن کار دیگه ای باهاش نداشته باشم؟؟ یا اینکه سعی کنم دستم و بهش نزدیک کنم حتی اگر گاز بگیره؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    راستش منم به سنش شک کردم ولی خب تجربه ای در این مورد نداشتم.. پس با این حساب باید کار سختی در مورد رام کردن و حرف آوردنش در پیش داشته باشم؟؟؟

یعنی به احتمال قوی این طوطی ماده هست؟؟؟
    یه سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون .. این طوطی نمیدونم چرا سیر نمیشه .. از صبح تا حالا هر چی میدم میخوره ... البته غذاهای مخصوص خودشو .. مشکلی پیش نمیاد؟؟ یا باید یه محدودیتی بذارم ؟؟؟
    مقدار معمول غذای طوطی چقدر هست؟؟

سوال دوم اینکه تو این مدت که یه مقدار حالت وحشی گری داره کلا جز غذا دادن کار دیگه ای باهاش نداشته باشم؟؟ یا اینکه سعی کنم دستم و بهش نزدیک کنم حتی اگر گاز بگیره؟؟؟؟

احتمال این که (اگر تا حالا یاد نگرفته) حرفی یاد نگیره زیادی.رام کردنش با صبر و حوصله انجام شدنیه فقط زمان میبره
    در مورد جنسیتش هم نمیشه قطعی نظر داد و باید تا 3 سالگی صبر کرد...ممکنه طوطی شما هنوز 3 سالش نشده باشه و مثلا یک سال و چند ماهش باشه ولی با توجه به زردی دور چشمش به احتمال قوی 2 سال رو داره حد اقل

پر خوری هم برای تمام موجودات و مخصوصا اون دسته ای که تحرک ندارن ضرر داره.طوطی شما اگر به اندازه نصف ظرف غذاش در روز غذا بخوره از نظر تامین انرژی و مواد مورد نیاز بدنش براش کافیه.
    نظر شخصیم اینه که در مورد خوردن سبزیجات تازه و جوانه حبوبات اصلا محدودیتی براش قائل نشید ولی در مورد دانه های چرب کاملا با احتیاط عمل کنید

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    احتمال این که (اگر تا حالا یاد نگرفته) حرفی یاد نگیره زیادی.رام کردنش با صبر و حوصله انجام شدنیه فقط زمان میبره
    در مورد جنسیتش هم نمیشه قطعی نظر داد و باید تا 3 سالگی صبر کرد...ممکنه طوطی شما هنوز 3 سالش نشده باشه و مثلا یک سال و چند ماهش باشه ولی با توجه به زردی دور چشمش به احتمال قوی 2 سال رو داره حد اقل

پر خوری هم برای تمام موجودات و مخصوصا اون دسته ای که تحرک ندارن ضرر داره.طوطی شما اگر به اندازه نصف ظرف غذاش در روز غذا بخوره از نظر تامین انرژی و مواد مورد نیاز بدنش براش کافیه.
    نظر شخصیم اینه که در مورد خوردن سبزیجات تازه و جوانه حبوبات اصلا محدودیتی براش قائل نشید ولی در مورد دانه های چرب کاملا با احتیاط عمل کنید

موفق باشی
    تشکر از راهنمایی شما..

در مورد غذاش که علاقه بسیار زیادی به تخمه داره ولی با توجه به مطالبی که تو انجمن خوندم آروم آروم دارم کمش میکنم که براش ضرری نداشته باشه..

شرمنده که اینقدر سوال میپرسم ... حدودا 6 یا 7 نوع سوت و صدای مختلف رو تقلید میکنه .. مخصوصا وقتی میبینه همه رفتن و تنها شده .. یه چیزایی رو هم به صورت خیلی ناواضح زیر زبونی میگه .. مثل یه بچه ای که هنوز حرف نیومده و با خودش حرف میزنه.... میگم ممکنه اینا نشونه ای برا شر.ع حرف زدنش باشه؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تشکر از راهنمایی شما..

در مورد غذاش که علاقه بسیار زیادی به تخمه داره ولی با توجه به مطالبی که تو انجمن خوندم آروم آروم دارم کمش میکنم که براش ضرری نداشته باشه..

شرمنده که اینقدر سوال میپرسم ... حدودا 6 یا 7 نوع سوت و صدای مختلف رو تقلید میکنه .. مخصوصا وقتی میبینه همه رفتن و تنها شده .. یه چیزایی رو هم به صورت خیلی ناواضح زیر زبونی میگه .. مثل یه بچه ای که هنوز حرف نیومده و با خودش حرف میزنه.... میگم ممکنه اینا نشونه ای برا شر.ع حرف زدنش باشه؟؟
    سلام دوست گرامی

چرا شرمنده این انجمن با هدف کمک به علاقه مندانی مثل شما تاسیس شده هر سوالی به ذهنتون رسید بپرسید ...
    بله این احتمال هست که سعی در تقلید عبارت و یا کلمه ای داره که به صورت صدا های نا مفهوم و غر غر بروز میده.تاپیک های آموزش سخنگویی رو تو بخش آموزش به طوطی سانان و پرسش و پاسخ مطالعه کنید.آموزش حرف زدن بین تمام طوطی ها مشترکه پس تاپیک کاسکو رو هم مطالعه کنید چون خیلی از کاربرانی که کاسکو دارن اونجا سوالشون رو مطرح کردند

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام به دوستان و پیشاپیش سال نوی همگی مبارک...
    راستش من دارم کم میارم لطفا راهنمائیم کنید
    1- با اینکه یک ماهی میشه که طوطیم رو خریدم و با همه آشناست و از دست همه غذام میگیره، ولی محال ممکنه بگذاره کسی بهش دست بزنه و اصلا هم روی دست نمیاد.
    کلا اگه انگشت یا کف دست یا ساعدرو طرفش بگیریم اصلا یه گاردی میگیره که بیا و ببین... نوکش رو تا آخر باز میکنه و یه صدایی مثل فس فس مار از خودش در میاره و اگه نزدیکتر بشیم یکهو میپره گاز میگیره. فقط زمانی که تخمه رو کف دستم میریزم وقتی میاد بخوره سرشو خم میکنه و اگه دستم بهش بخوره (تا حد کمی)، کاری نمیکنه.
    2- بعضی وقتا خودش از قفس میپره بیرون و تنها جایی که میره پشت تلویزیون روی سیم هاست و حتی ساعتها تکون نمیخوره تا با بدبختی روی چوب میاریمش و میذاریم سر جاش. چی کار کنم که این حالتش از بین بره؟ چون کاملا احساس میکنم که هر جایی غیر از قفس و استندش باشه شدیدا می ترسه
    3- روی دست که نمیاد هیچی عادت نداره که وقتی چوبی رو هم جلوش بگیری، بیاد روش. یعنی روشو برمبگردونه و فرار میکنه. چیکار کنم؟
    ببخشید که طولانی شد. من کارهایی رو که برای رو دست اومدن و اینا بود خوندم و انجام دادم ولی تا حالا نتیجه ای نگرفتم. خودم فکر میکنم شاید کسی که بزرگش کرده خیلی خشن بوده و خشن هم باهاش برخورد کرده که اینجوریه (چون بالهاشم خیلی بد کوتاه کردن).
    ممنون میشم راهنمائیم کنین...

صفحه 40 از 150 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)