صفحه 30 از 150 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 1493
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    5596
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

سلام

طوطی شما بالای 5 سالشه و بیماره

پر ریزی طبیعی یا همون تو لک رفتن هیچ گاه منجر به کچلی یا گر شدن قسمتی از بدن پرنده نمیشه
    طوطی شما مشکوک به بیماری موسوم به Scaly Beak است که اصطلاحا تحت عنوان شقاق هم شناخته میشه
    نوعی انگل پوستی (mite) که مایت های پوستی نامیده میشه و با نفوذ به منار و پوست پرنده باعث تخریب و دفرمه شدن منقار - کچلی و گری و در مراحل پیشرفته ورود به مجرای سینوسی پرنده میشه

معمولا با سم Ivermectine درمان میشه-آیورمکتین

به هر حال اینا فقط جهت یاد آوری بود...سریعا به یک دامپزشک مجرب مراجعه کنید

موفق باشید
    بابک آژیده
    در مورد سنش نمیدونم واقعه شاید 5 سالشه ولی کچلیش را نه .

این شاه طوطی من توی قفس با چنت دیگه بود و اونا زده بودن کچلش کرده بودن و علاوه بر این استرسی بود و وقتی آوردمش خونه آنقدر سرش را به میله ها میملید و میله ها را گاز میگرفت که چلوی کلش موهاش ریخته بود .حتی یه بار خون افتاد سرش . کلا قاطی داره . الان آروم شده و موهاش در اومده .پرهای دمش هم داره میریزه و جاش داره در میاد اگه تونستم عکسشم میزارم .

اگه 5 سالش باشه مادست دیگه درسته ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-Amin نمایش پست ها
    در مورد سنش نمیدونم واقعه شاید 5 سالشه ولی کچلیش را نه .

این شاه طوطی من توی قفس با چنت دیگه بود و اونا زده بودن کچلش کرده بودن و علاوه بر این استرسی بود و وقتی آوردمش خونه آنقدر سرش را به میله ها میملید و میله ها را گاز میگرفت که چلوی کلش موهاش ریخته بود .حتی یه بار خون افتاد سرش . کلا قاطی داره . الان آروم شده و موهاش در اومده .پرهای دمش هم داره میریزه و جاش داره در میاد اگه تونستم عکسشم میزارم .

اگه 5 سالش باشه مادست دیگه درسته ؟

بله طوطی شما مادست

مالیدن سر اونم با این شدت به میله های قفس بسیار غیر طبیعیه...و باز هم میتونه ناشی از خارش پوست در اون نواحی باشه
    احتمال وجود مایت پوستی در طوطی شما بسیار زیاده

منقارش مشخصا آسیب دیده.با یه نگاه خیلی کلی و گذرا به عکس طوطیتون میشه متوجه حالت غیر طبیعی منقارش شد

پرنده ها گناهی ندارند...بهتره به جای اینکه با اطمینان بگید هیچیش نیست از سر دلسوزی هم که شده و فقط با در نظر گرفتن احتمال 1% وجود بیماری(که به نظر من بسیار بیش از اینه احتمال وجود بیماری) پرنده رو به یک دامپزشک معتبر نشان بدید
    پوست سر در محل ریختن پر ها ملتهب و غیر عادیه...

به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند...

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    5596
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بله طوطی شما مادست

مالیدن سر اونم با این شدت به میله های قفس بسیار غیر طبیعیه...و باز هم میتونه ناشی از خارش پوست در اون نواحی باشه
    احتمال وجود مایت پوستی در طوطی شما بسیار زیاده

منقارش مشخصا آسیب دیده.با یه نگاه خیلی کلی و گذرا به عکس طوطیتون میشه متوجه حالت غیر طبیعی منقارش شد

پرنده ها گناهی ندارند...بهتره به جای اینکه با اطمینان بگید هیچیش نیست از سر دلسوزی هم که شده و فقط با در نظر گرفتن احتمال 1% وجود بیماری(که به نظر من بسیار بیش از اینه احتمال وجود بیماری) پرنده رو به یک دامپزشک معتبر نشان بدید
    پوست سر در محل ریختن پر ها ملتهب و غیر عادیه...

به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند...

موفق باشید
    چشم میبرم نشون میدم حتما به یه دامپزشک . البته خودم پزشکم علت اینکه کمی با اطمینان میگم هم همین هست .

اینم عکسای جدیدش از سرش و دمش .ا هر کاریش کردم نگذاشت عکش درست بگیرم .میاد میشینه رو دوربین میخاد نگاه کنه :smile (136):

http://www.irfreeup.com/images/48662984447769358361.jpg
    http://www.irfreeup.com/images/41413525298800990274.jpg

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام نیلوفر جان

در مورد خواب طوطی ها این نکته رو باید بگم که کم خوابی باعث بیحالی و بیماری پرنده میشه و باید حد اقل 10-11 ساعت خواب کامل داشته باشن
    در این مورد هم یه مقاله توی بخش مقالات گذاشتم اگه بخونیش بیشتر توضیح داده
    درصورتی از کاور برای پوشاندن قفس استفاده نمیشه که جایی مثل یه اتاق جدا برای خواب طوطی داشته باشیم که ساکت و تاریک هست و پرنده میتونه بدون مزاحمت خوابه

سلام ، نفیسه جان من الان سالهاست از انواع طوطی ها نگهداری کردم ، الان 32 سالمه و از وقتی یادم میاد دور و برم پرنده و طوطی و انواع و اقسام حیوونا بوده ... اینایی که گفتم همه از روی تجربه شخصی بوده ... حتما مقاله رو میخونم عزیزم و ممنونم ازت

من فقط میگم اگه محیطی که پرنده قرار داره ساکت و ارومه دیگه نیازی به پوشاندن دور قفس نیست و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید.
    الآن دوتا سوال دیگه دارم :smile (7):
    1- حضور اون عروسه که اونم دستیه و سه کلمه هم تقلید می کنه، نزدیک قفس شازده مشکلی تو آموزشش نداره؟؟؟
    2- الآن شما می گید فعلاً به شازده کار نداشته باشم (منظورم همون 2-3 هفته ای که گفتید فقط از دور باهاش حرف بزن و غذا بده و قفسش رو تمیز کن)، یا حالا که شروع کردم دیگه ادامه بدم؟؟؟ من از همون اول که آوردمش دارم باهاش ور می رم. چه کار کنم؟؟؟
    خواهش میکنم دوست عزیز ...

طوطی ها فوق العاده حسود و البته رقابت طلب هستند ، من قبلا از یک مرغ مینا و یک طوطی ملنگو با فاصله 1 متر در قفس های مجزا نگهداری میکردم ، اوائل یکم بین شون لج و لج بازی بود و طوطی کمی تحت فشار قرار گرفته بود اما بعد از 1 ماه این حسادت تبدیل به رقابت شد و چون مرغ مینام سخن گو بود طوطی هم شروع به تکرار کلماتی نامعلوم کرد ... اما با این حال تجربه ثابت کرده که طوطی ها همیشه بدنبال جلب توجه کامل صاحب خودشون هستن و ممکنه دچار استرس بشن ، پس به گفته اقای اژیده بهترین کار نگهداری انحصاری پرنده است

موفق باشی

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nilufar نمایش پست ها
    سلام ، نفیسه جان من الان سالهاست از انواع طوطی ها نگهداری کردم ، الان 32 سالمه و از وقتی یادم میاد دور و برم پرنده و طوطی و انواع و اقسام حیوونا بوده ... اینایی که گفتم همه از روی تجربه شخصی بوده ... حتما مقاله رو میخونم عزیزم و ممنونم ازت

من فقط میگم اگه محیطی که پرنده قرار داره ساکت و ارومه دیگه نیازی به پوشاندن دور قفس نیست و ...

سلام نیلوفر جان

منم منظورم هین هست که اگر محیط اطراف پرنده شلوغ هست و نمیگذاره بخوابه باید از کاور استفاده کرد

در کل به دوستانی که تازه شروع کردن به نگهداری از پرنده و تجربه ندارند توصیه میکنم از کاور استفاده کنند

ممنون عزیزم

خوشحال میشم بازم با تجربیاتت کمکم کنی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    سلام
    1-2 هفته پیش سوالاتی در مورد شاه طوطیم پرسیدم که دوستان لطف کردن پاسخ دادن
    مشکلاتم رفع شد الآن اصلاً گاز نمی گیره، غذا خوب می خوره، خدا رو شکر وضعیت ظاهریش از اول خوب بود الآن عالی شده
    الآن یه مشکل خیلی خیلی بزرگ دارم اون هم جیغ و داد این طوطیه، جوری که باعث به هم خوردن آرامش خونه شده و ممکنه با این که خیلی بهش علاقه دارم مجبور بشم ازش صرف نظر کنم چون اعضای خونه معترض شدن. این آقای طوطی 2 هفته ی اول که هیچی نمی گفت جوری که فکر کردم نکنه لال باشه ولی حالا حسابی داره از خجالتمون در میاد (1 ماهه که پیش من هست.)
    می دونم که شاه طوطی اوائل صبح و نزدیک غروب سروصدا می کنه و طبیعیه ولی طوطی من کل روز جیغ می کشه و سوت های مختلف می زنه.
    اصلاً انتظار نداشتم یه جوجه ای که با سرنگ بزرگ شده این قدر صداهای بی خود و اعصاب خوردکن دربیاره. چند روز پیش مطمئن بودم که دیگه نمی شه نگهش دارم و باید بفروشمش، ولی یه دفعه یه فکری به ذهنم رسید، براش چندتا اسباب بازیه جدید گذاشتم تا یه کم سرگرم بشه، جواب داد و سروصداش کم تر شد ولی قطع نشد تقریباً ناامید شدم. ولی تو این چند روز اخیر خوشبختانه یه اتفاق جدید یه کم امیدوارم کرده، اونم اینه که جیغ هاش تبدیل به سوت های ظریف تری شده و دیگه مثل قبل گوشخراش نیستن، یه جورایی انگار صدای عروس هلندیم رو داره تقلید می کنه.
    حالا سوال من اینه که چی کار کنم؟؟؟ می تونم به اصلاح اخلاقش امیدوار باشم؟؟؟ یا اصلاً این درست بشو نیست و جیغ زدن عادتش شده؟؟؟ باید بگم که این طوطی تا یک ماه پیش جفت داشت (احتمالاً خواهر خودش بود، که پارسال هردوشون باهم خریده و با سرنگ بزرگ شده بودن ) و به همین دلیل تا 1 ماه پیش که پیش من بیاد اصلاً روی حرف زدنش کار نشده بود.

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    سلام
    1-2 هفته پیش سوالاتی در مورد شاه طوطیم پرسیدم که دوستان لطف کردن پاسخ دادن
    مشکلاتم رفع شد الآن اصلاً گاز نمی گیره، غذا خوب می خوره، خدا رو شکر وضعیت ظاهریش از اول خوب بود الآن عالی شده
    الآن یه مشکل خیلی خیلی بزرگ دارم اون هم جیغ و داد این طوطیه، جوری که باعث به هم خوردن آرامش خونه شده و ممکنه با این که خیلی بهش علاقه دارم مجبور بشم ازش صرف نظر کنم چون اعضای خونه معترض شدن. این آقای طوطی 2 هفته ی اول که هیچی نمی گفت جوری که فکر کردم نکنه لال باشه ولی حالا حسابی داره از خجالتمون در میاد (1 ماهه که پیش من هست.) ...........
    دوست خوبم باید یکم صبور باشید ، اواین شرط در قبول حیوان خانگی صبر و حوصله است و شما قبل از خریداری پرنده باید فکر سر و صداشم میکردید ... فکر میکنم فقط ماهی ها هستن که صداشون شنیده نمیشه :smile (22):

در مورد جیغ های وحشتناکی که گفتید چند دلیل داره ... اگه جیغی که میزنه گوش خراش باشه و رو اعصاب تون باشه نشون دهنده حالت عصبی پرنده است ... احتمال 90 درصد به پرنده ها و حیونات دیگه ای که در منزل دارید حسادت میکنه ... شاه طوطی من فندق ، وقتی میرم کنار خرگوش ها اینجوری جیغ های وحشتناک میکشه ... حتی اگه من تو حیاط باشم و منو نبینه !!!

دلیل دیگه اینه که نزدیک پنجره قرار داده باشید و با شنیدن صدای پرندگان دیگه هیجان زده شده و صداش در اومده ...

ممکنه حوصله اش سر رفه باشه ، اگه در طول روز کنارش نیستید و تنهاست همونطور که قبلا گفتم برای موسیقی ملایم بذارید با صدای کم ... یا حتی تی وی رو روسن بذارید براش

و دلیل اخر هم اینه که بعد از مدت ها بچه صداش در اومده ... خواسته بگه منم هستم ... باید بررسی کنید ببینید کدوم یک از موارد بیشتر تاثیر داره ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    میشه یکم توضیح بدین؟؟؟لطفا.

گوشتی چنده؟؟؟

در مورد رفتارشون یا سخن گویی ماده بهتر هست یا نر؟؟
    همینطور رام شدن و یاد گیری

سلام

ببینید !
    شما دارید وقت و هزینه صرف میکنید که طوطی داشته باشید که به عنوان یک پت در منزل شما جایگاه پیدا کنه خوب یکی از فاکتورهای یک پت این هست که شما و یا اعضای خانواده باآن بازی کنند و در اصطلاح تو دستشون باشه عروسها پرندگان ظریفی هستند و نمیشه مثل یک اسکندر با انها رفتار کرد ( دوستانی که عروس دارند بنده را ببخشند ) از طرفی صد البته قدرت سخنگویی اسکندر بیشتر و تن صدای بسیار بهتری داره اسکندرها تا حدودی حرکات اکروبات ( شیرین کاری) انجام میدهند و در نهایت به مراتب کم صدا تر از عروس هستند .
    نظر ها متفاوت هست پاره ای از دوستان معتقدند که در یاد گیری کلام نر و ماده تفاوتی ندارند و برخی میگویند که نرها بهتر هستند ( بنده جز بخش 2 هستم ) امسال هر جوجه گوشتی از 90 تومن تا 150 معامله شد حالا بهار اینده با توجه به قیمت :smile (254):خدا عالمه چه خواهد شد

ارادتمند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. بچه چند تا سوال داشتم میخواستم اگه میشه اینجا یا پیغام خصوصی جواب بدین.ممنون

1- میخوام شاه طوطی بگیرم رنج قیمت کسی داره؟؟؟ (چندماهه و قیمتش)
    2-سر صداش چطوری هست؟؟؟ بیشتر از عروس هلندی یا کمتر؟؟؟(چون عروس دارم شاید بخوام بدم برن)
    3-ریختو پاششون چطور؟؟(بازم شرمنده به اندازه عروس هست؟؟)

فعلا همینا به ذهنم رسید اگه میشه جواب بدین. بازم ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام. بچه چند تا سوال داشتم میخواستم اگه میشه اینجا یا پیغام خصوصی جواب بدین.ممنون

1- میخوام شاه طوطی بگیرم رنج قیمت کسی داره؟؟؟ (چندماهه و قیمتش)
    2-سر صداش چطوری هست؟؟؟ بیشتر از عروس هلندی یا کمتر؟؟؟(چون عروس دارم شاید بخوام بدم برن)
    3-ریختو پاششون چطور؟؟(بازم شرمنده به اندازه عروس هست؟؟)

فعلا همینا به ذهنم رسید اگه میشه جواب بدین. بازم ممنون
    سلام
    به مراتب شاه طوطی بهتر هست . ولی پیشنهاد میکنم تا اردیبهشت صبر کنید که جوجه گوشتی بگیرید !در حال حاضر بنا به کیفیت طوطی قیمت 150 به بالا هست

صفحه 30 از 150 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)