صفحه 3 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 1493
    کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    [b][color="blue"]سلام آقا افشين
    ميشه يه سوال در بپرسم ...؟ رنگ شاهپرهاي طوطي تون چه رنگيه؟ جوجه من به پر ريزي افتاده... يك ماه پيش شاهپرهاش افتاد الان جاش در آمده البته خيلي كوچيكن هنوز ولي رنگ شاهپرهاي ناوال من كمي عجيبه من توي جوجه شاه طوطي قبلي كه داشتم نديدم اين رنگ باشه... رنگ انتهاي شاهپر سياهه بعد زرد ليمويي است... رشد پرهاش خوبه دارم بهش مينرال ميدم خواستم ببينم پر شاه طوطي شما چه رنگيه... چون جوجه من و شما تقريبا همسن هستند... اين البته پرهاي جوجه من صاحب مغازه زده بود براي همين شاهپرهاش نصفه بود و من نمي دونستم كه رنوك پرهاي چه رنگيه..الان كه شاهپرهاي جديد به اندازه اي شدند كه كت پرنده آويزون نمي مونه مي بينم كه زرد ليمويي است ...
    [/b][/color]
    سلام
    عکسهای حاجی رو گذاشتم در پروفایل. از شانس همون موقع داشت بال هاش رو کش میداد.
    خیلی عجیبه که رنگه پرهای جدید ناوال زرد هست. البته من که آماتورم ولی احتمالا بعدا رنگ بگیرن.
    دوره شاه پرها یک لایه خیلی نازک لیمویی هست.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1978 نمایش پست ها
    سلام
    عکسهای حاجی رو گذاشتم در پروفایل. از شانس همون موقع داشت بال هاش رو کش میداد.
    خیلی عجیبه که رنگه پرهای جدید ناوال زرد هست. البته من که آماتورم ولی احتمالا بعدا رنگ بگیرن.
    دوره شاه پرها یک لایه خیلی نازک لیمویی هست.
    الان عكس هاي طوطيتون را ديدم خيلي جالبه .. . پرهاي طوطي شما كاملا سبزه... ولي پرهاي ناوال من ليمويي است وقتي هم خودش را كش ميده پرها كاملا تا بالا مشخص است ... اصلا سبز نيست ... البته من مي دونم كه رنگ پر با گذشت زمان تغيير مي كنه ... ولي نه اينكه از ليمويي به سبز تغيير كنه ... مثلا سبز كم رنگ و يا سبز تيره ميشه.... جوجه شاه طوطي كه قبلا داشتم كاملا سبز بودم مثل طوطي شما....و ديگه اينكه ديدم توي يعضي از سايتهاي خارجي عكس شاه طوطي هايي را كه يك لكه هاي روشن روي پرهاشون دارن يا ابلق هستند و كاملا سبز نيستند.... نمي دونم بايد صبر كنم ببينم بقيه پرهاش كه در ميان چه رنگي ميشن....ممنون از پاسخي كه داديد

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    من خونده بودم که شاه طوطی ها علاقه ای به خارونده شدنه سر و کلشون ندارن اما نمیدونم چرا تازگیا طوطی ما میاد منقارش رو میماله به انگشتم و سر و گردنش رو پایین نگه میداره. وقتی 3-4 ثانیه گردنش رو نوازش میکنم انگار که منظورش این نبوده میره عقب و دوباره میاد.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    من خونده بودم که شاه طوطی ها علاقه ای به خارونده شدنه سر و کلشون ندارن اما نمیدونم چرا تازگیا طوطی ما میاد منقارش رو میماله به انگشتم و سر و گردنش رو پایین نگه میداره. وقتی 3-4 ثانیه گردنش رو نوازش میکنم انگار که منظورش این نبوده میره عقب و دوباره میاد.

سلام
    كلا شاه طوطي ها پرنده هاي بد قلقي هستند... من هم خوندم كه در مقايسه با ساير طوطي ها ، زياد دوست ندارن كه سر و كله شون را بخاروني... ولي شايد صاحب قبلي جوجه تون عادتش داده باشه ... جوجه من يه وقتهايي ميذاره به سرش دست بزنم و وقتي پشت سرش را نوازش مي كنم ميره تو چرت يه وقتهايي اصلا نميذاره ... كلا غير قابل پيش بيني است... از همين اخلاقش خوشم مياد.... يه وقتهايي مياد روي شونه ام ميشينه و حسابي با موها و گوشم بازي مي كنه يه وقتهايي اصلا طرفم نمياد تا ميذارمش بيرون ميره روي ميزم و با وسايل روي ميزم خودش را سرگرم ميكنه (يعني وسايلم را داغون ميكنه).. و يه اخلاق جالب ديگه كه داره اينه همه كاري را با آرامش و خونسردي انجام ميده و در انجام هيچ كاري عجله نميكنه ... اون شاه طوطي دوستم هم كه سه ماهي پيشم بود(6 سالش بود) همينجوري بود...

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    اتفاقا افشين جان ملنگو ها هم از اين نظر بدتر از شاه طوطي هستند اما جوجه ملنگوي من حتي يكبار هم نشده كه در مقابل نوازش دست من ممانعت كنه.....هميشه ميارمش رو دستم يا ميزارم تو بغلم و سرش رو حسابي نوازش مي كنم و اون هم يك چرت جانانه ميزنه جالب اينكه خودش رو ميكشه بالا و موهاي سينم رو مي جوره و انگار من يك طوطي هستم كه داره من رو پر آرايي ميكنه....من دنبال شاه طوطي بودم اما اينقدر اين ملنگو با محبت هست كه دلم نمياد بدم و شاه طوطي بگيرم...من تا حالا نديدم ملنگو اينطور باشه....اما به قول شما وقار و اون حركات آرام شاه طوطي يه چيز ديگه هست...مخصوصا اينكه غذا رو با پنجه ميگيره و مي خوره كه اين عادت تمامي طوطي هاي بزرگ هست و اينطور آدم حس مي كنه كه طوطي داره.

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    طوطی الکساندرین حیوانات خانگی خوبی هستند که میتوانند براحتی اهلی شوند و تعداد زیادی از کلمات را تقلید کنند. آنها حیوانات بسیار محبوبی در رم باستان بودند.
    قفس انها باید فضای کافی داشته و دور از باد و نور مستقیم آفتاب باشد. متوسط عمر آنها 30 سال میباشد که در بعضی موارد 50 سال نیز مشاهده شده.
    آنها قادر هستند براحتی صدای انسان را تقلید کنند و حدوده 200 کلمه را هم میتوانند تقلید کنند. بجز رنگ سبز, طوطی الکساندرین نژادهایی در رنگ های آبی, لوتینو و سفید نیز دارد که بسیار کمیاب و گران میباشند.
    http://www.parrot-bird.com/alexandri...keet-info.html

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    این جریان طوق شاه طوطی بالاخره چیه؟ الان طوطی من پرهای ریزه تیره( خاکستری) زیره منقارش داره سنش حدوده 4-5 ماه هست. یعنی ماده ها هم در این سن این رنگ تیره رو دارند؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    این جریان طوق شاه طوطی بالاخره چیه؟ الان طوطی من پرهای ریزه تیره( خاکستری) زیره منقارش داره سنش حدوده 4-5 ماه هست. یعنی ماده ها هم در این سن این رنگ تیره رو دارند؟
    سلام افشين جان
    نرهاي نا بالغ بصورت نقطه هاي ريز و حالتي كه انگار كمي دوده ماليدن زير منقارو گلوشون هست اما ماده ها چه بالغ و چه نا بالغ يك هاله اي از طوق دور گردنشونه كه رنگ نداره و نبايد اون رو با طوق نرها اشتباه گرفت.
    در آينده طوطي شما اين خالهاي زير گلوش بيشتر ميشده و كاملا حالت طوق رو پيدا ميكنه و به موازاتش ميبينيد كه طوق طورتي گردنش هم از پشت گردن بصورت خالهاي صورتي نمايان ميشه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    دوستان عزيزي كه الان جوجه شاه طوطي دارن و نگران اين هستند كه طوطيشون ماده از آب در بياد بگم كه شاه طوطي چه نر و چه ماده باشه به حرف خواهد آمد و شاه طوطي ماده هم زيبايي خودش رو داره.
    چشمتون رو ببنديد و با جوجه شاه طوطي هاتون كاركنيد و به حرفشون بياريد بدون اينكه ذره اي نگران ماده شدنش باشيد.
    شاه طوطي ماده از اين نظر از نر بهتره كه كمتر تهاجمي هست و آرامتره و عزيز تر...پس ميبينيد كه ماده ها هم امتيازي دارند كه نر ها ندارند....به عشق به حرف اوردنشون و ارتباط عاطفي كه با انسان برقرار ميكنه از داشتنشون خوشنود و خوشحال باشيد و نگراني نر نشدنش رو بكلي از فكر و قلبتون بيرون كنيد.

کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    سلام
    شاه طوطی گاهی حالت بالا آوردن به خودش میگیره و بعد غذای توی معدش رو میاره توی دهان و دوباره میخوره. این طبیعیه؟

صفحه 3 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)