صفحه 28 از 150 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464778128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 1493
    کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    اول ممنون از راهنمائیتون

والله در مورد تخمه تا حالا نمی دونستم که نباید غذای اصلیش باشه، آخه حقیقتش اینه که تا حالا هرچی طوطی دیدم تخمه رو به عنوان غذای اصلیشون می ذاشتن (صاحباشون). پس شاید به خاطر اینه که تخمه هم راحته هم ارزون!!! البته می دونم که دلیل خوبی نیست. باشه عوض کنم. کاهو و گوجه و اینا رو به عنوان غذا نمی دم فقط به عنوان این که تنوع باشه و ویتامین و این حرفا مثلاً هفته ای به بار اونم کم. بیسکوئیت هم شیرینه به عنوان اینکه بهش حال بدم می ذارم بخوره ولی اگه همین مقدار کم هم مضره باشه دیگه نمی دم

برای تمرین صحبت مرسی

چوب رو اگه پایین تر بذارم دمش می خوره به کف قفس واسه اینه که گذاشتم بالا، برای غذا مشکل نداره راحت میاد میشینه لبه ظرفا آب و غذاش رو می خوره

در مورد مطالب پیشین، من در تالارهای دیگه از کاربران فعال هم بودم و خیلی چیزها یاد گرفتم، ولی الآن اونقدر وقتم محدود شده که فرصت استفاده ی کامل از اطلاعات دوستان رو ندارم، اینه که مزاحم شما شدم

دو-سه تا سوال جدید هم دارم:
    صاحب قبلیش می گفت 3 سال طول می کشه تا اون رنگ اصلی و طوق رو نشون بده، درسته؟؟؟

با این که راحت روی دست میاد و بازی می کنه ولی وقتی دستم رو می برم پشتش که ناز و نوازشش کنم قاطی می کنه. این اینطوریه یا کلاً شاه طوطی با ناز کردن میونه ای نداره؟؟؟ چون شنیدم کلاً شاه طوطی های نر خیلی از دستمالی شدن خوششون نمیاد.

یادم رفت بگم، اینو 280 تومن گرفتم. مناسب خریدم؟ خوبه یا نه؟؟؟
    فکر می کنم خوب خریدم، چون جوجه گوشتی می خواستم پارسال بگیرم زیر 150 نبود، از دردسر بزرگ کردن و ریسکش که بگذریم، 50 درصد ممکنه که نر باشه... منم نر می خواستم چون شکل ظاهرش برام مهم بود. همچین موردی به نظر خودم اکازیون بود.
    الان تو اهواز دیگه شاه طوطی معمولی با سن بالا و هیچی هم بلد نیست بگه، دستی هم نیست زیر 350-400 نمی دن.
    تهران چطور؟؟؟

سلام
    به جای دادن گوجه و کاهو و ... میتونید از سبزیجات به خصوص جعفری استفاده کنید در ش شاید علاقه ی زیادی نداشته باشه بهش اوایل اما معمولا ازش استقبال میکنند بعد مدتی
    شاه طوطی نر در سن حدودیه 18 ماهگی شروع به طوق انداختن میکنه
    کلا پرنده ها خیلی استقبال نمیکنند به بدن و دم و بال هاشون دست بزنه کسی مگه خیلی رام باشه و از جوجگی بزرگ شده باشه پیشتون
    میتونید برای این که علاقه ی نوازش رو زیاد کنید درونش از نوازش سر و زیر منقار پایینی شروع کنید و برای نوازش قسمت های مختلف دیگه ی بدن زمان بزارید و عجله نکنید
    در مورد قیمت نمیشه نظری داد چون هر شهری و هر فروشگاه و فروشنده ای قیمت خاص خودش رو داره ولی اگه حتما نر باشه و با این توصیفات قیمت مناسبی بود از نظر خودم
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    دوست عزیز یه موضوعی رو کلی بگم برای غذایی پرندتون در زمینه سبزیجات و میوه ها !!!

حتما در دادن سبزیجات و میوه درست عمل کنید و استفاده بیش از حد اونو در غذایی منع کنید به عنوان مثال مصرف زیاد خیار توسط طوطی باعث اسهال شدنش میشه و چون باعث میشه پرنده سردی هم بکنه استفاده زیادش باعث تو لک رفتن طوطی هم میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها

سلام
    به جای دادن گوجه و کاهو و ... میتونید از سبزیجات به خصوص جعفری استفاده کنید در ش شاید علاقه ی زیادی نداشته باشه بهش اوایل اما معمولا ازش استقبال میکنند بعد مدتی
    شاه طوطی نر در سن حدودیه 18 ماهگی شروع به طوق انداختن میکنه
    کلا پرنده ها خیلی استقبال نمیکنند به بدن و دم و بال هاشون دست بزنه کسی مگه خیلی رام باشه و از جوجگی بزرگ شده باشه پیشتون
    میتونید برای این که علاقه ی نوازش رو زیاد کنید درونش از نوازش سر و زیر منقار پایینی شروع کنید و برای نوازش قسمت های مختلف دیگه ی بدن زمان بزارید و عجله نکنید
    آره بابا جعفری بهش دادم دو روز پیش، مگه ول می کرد... کاملاً خوردش برعکس بقیه چیزا که نصفش رو خورد می کنه (البته می دونم غریزه طوطی همینه)

خیلی مهم نیست که نوازشش کنم اصلاً بهتره که زیاد لوس نباشه. عروس هلندی هم که دارم خودشو می کشه که بیاد بیرون نازش کنم ولی بازم بدش میاد به بال و دمش دست بزنم، بیشتر از نوازش سر و گردنش خوشش میاد

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    دوست عزیز یه موضوعی رو کلی بگم برای غذایی پرندتون در زمینه سبزیجات و میوه ها !!!

حتما در دادن سبزیجات و میوه درست عمل کنید و استفاده بیش از حد اونو در غذایی منع کنید به عنوان مثال مصرف زیاد خیار توسط طوطی باعث اسهال شدنش میشه و چون باعث میشه پرنده سردی هم بکنه استفاده زیادش باعث تو لک رفتن طوطی هم میشه

سلام
    صحبتتون در مورد منع استفاده ی بی رویه ی سبزیجات متین اما در مورد سردی و تو لک رفتن بنده متوجه نمیشم
    یعنی میگید پرنده چون زیاد سردش میشه با مصرف غذا ها و میوه هایی که طبع سرد دارند پرنده به اشتباه میره تو لک ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها

بله حرف شما کاملاً صحیحه در مورد قناری هم که قبلاً زیاد داشتم خیار و سبزیجات زیادی اسهال می یاره
    البته تولک رو نمی دونم، ولی در مورد قناری می گن که استفاده زیاد از دانه های با انرژی بالا (طبع گرم) تو فصول گرم (خصوصاً تو اهواز و شهرهای گرم) باعث تولک می شه . ما تو تابستون به قناری ها کاهو و خیار و یه سبزی هست که اینجا تو تابستون می یاد بهش می گیم پرپین که طبع سرد داره (فکر کنم تهران بهش می گن خرفه)، بیش تر میدیم که پرریزیشون بیش از حد نشه.
    در مورد طوطی تجربه ای ندارم اما شاید مصرف زیادی خیار باعث کاهش مصرف سایر خوراکی های ضروری و کمبود انرژی و مواد غذایی در بدن طوطی بشه (خیار غذای کاملی نیست) که نتیجه اون ریزش پرها باشه ( یه کوچولو هم علمی به قضایا نگاه کردیم )

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    کسری جان سردی پرنده باعث بی حال شدنش میشه و همین بی حالی باعث میشه که شیطنت های روزانه پرنده کم بشه و یا انجام نشه و همین دلایل باعث گوشه گیری پرنده میشه که البته این موضوع گذراست.بهترین غذا و پر انرژی ترین غذا برای طوطی هایی با جثه کوچک و متوسط مخلوط هفت تخم هست که سیاه دانه موجود در اون باعث سر مستی طوطی میشه و همین سیاه دانه با مخلوط تخم مرغ برای قناری باعث مست خوانی اون میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    باز هم سلام

این طوطی ما بعضی وقت ها که روی قفسش نشسته، دست می برم سمتش که بیاد رو دستم چشماشو تنگ می کنه، پرهای سرشو پوش می ده و یاعلی... گاز می گیره. البته فقط بعضی وقتا، فقط هم روی قفس
    کار درست چیه؟؟؟ من دستم رو عقب نکشیدم که فکر کنه ازش ترسیدم، ولی چند ثانیه صبر کردم و بعد دوباره دستم رو بردم جلو. چه کار کنم که این کار براش عادت نشه (پررو نشه)؟؟؟

سوال دیگه این که شازده خیلی کم سروصداست، تو این 5 روز که پیش منه فقط دو سه بار سوت زده و صدای تلفن رو درآورده، تاحالا فکر می کردم غریبی می کنه ولی الآن کم کم دارم نگران می شم، نکنه این طوطی خیلی حرف بزن نباشه... البته این شازده تا هفته ی پیش کنار جفتش بود، که دوتاشون با سرنگ بزرگ شده بودن. اما علامتی از دلتنگی و افسردگی توش نبینم، جریان چیه؟؟؟ طبیعیه که زیاد سر و صدا نمی کنه؟؟؟

ممنون

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    دوست خوبم باید بهش زمان بدی ، فندق منم وقتی اومد 2-3 ماه طول کشید تا به ما خوب عادت کنه ... الان شده پر رو ترین عضو خونه ... :smile (216):

شما فقط راحتش بذار و از دور خیلی نرم باهاش حرف بزن ... موسیقی ملایم هم در اخت شدنش تاثیر داره ... حتی وقتی تنهاست میتونی براش موسیقی ملایم بذاری با صدای کم تا گوش کنه :smile (259):

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    باز هم سلام

این طوطی ما بعضی وقت ها که روی قفسش نشسته، دست می برم سمتش که بیاد رو دستم چشماشو تنگ می کنه، پرهای سرشو پوش می ده و یاعلی... گاز می گیره. البته فقط بعضی وقتا، فقط هم روی قفس
    کار درست چیه؟؟؟ من دستم رو عقب نکشیدم که فکر کنه ازش ترسیدم، ولی چند ثانیه صبر کردم و بعد دوباره دستم رو بردم جلو. چه کار کنم که این کار براش عادت نشه (پررو نشه)؟؟؟

سوال دیگه این که شازده خیلی کم سروصداست، تو این 5 روز که پیش منه فقط دو سه بار سوت زده و صدای تلفن رو درآورده، تاحالا فکر می کردم غریبی می کنه ولی الآن کم کم دارم نگران می شم، نکنه این طوطی خیلی حرف بزن نباشه... البته این شازده تا هفته ی پیش کنار جفتش بود، که دوتاشون با سرنگ بزرگ شده بودن. اما علامتی از دلتنگی و افسردگی توش نبینم، جریان چیه؟؟؟ طبیعیه که زیاد سر و صدا نمی کنه؟؟؟

ممنون
    سلام
    همونطور که دوستمون نیلوفر جون گفتن شما خیلی سریع دارید عمل میکنید برای رو دست اوردن و نوازش کردن رام کردن باید مرحله به مرحله باشه ، شما باید 10- 15 روز به طوطی زمان بدید تا با محیط و افراد اشنا بشه و فقط جاش رو تمیز کنید و طرف اب و غذا رو براش بذارید و با رعایت فاصله پیشش بشینید و باهاش حرف بزنید و بعد از این مدت شروع کنید کم کم از پشت میله ها با دشت بهش غذا دادن ( غذای مورد علاقه ش ) و بعد درب قفس رو باز کنید و با دست بهش غذا بدید .
    فعلا همین کار رو انجام بدید.
    تمرین سخنگویی رو هم میتونید شروع کنید اینجا رو مطالعه کنید : آموزش سخن گویی به طوطی سانان | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه

برای غذایی هم اینجا رو مطالعه کنید.: اصول تغذیه طوطی سانان | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه
    فقط عجله نکنید و بیش از حد سر به سر طوطی نذارید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    [QUOTE=HONEY;41261][SIZE=3]سلام
    همونطور که دوستمون نیلوفر جون گفتن شما خیلی سریع دارید عمل میکنید برای رو دست اوردن و نوازش کردن رام کردن باید مرحله به مرحله باشه ، شما باید 10- 15 روز به طوطی زمان بدید تا با محیط و افراد اشنا بشه و فقط جاش رو تمیز کنید و طرف اب و غذا رو براش بذارید و با رعایت فاصله پیشش بشینید و باهاش حرف بزنید و بعد از این مدت شروع کنید کم کم از پشت میله ها با دشت بهش غذا دادن ( غذای مورد علاقه ش ) و بعد درب قفس رو باز کنید و با دست بهش غذا بدید .
    فعلا همین کار رو انجام بدید.
    تمرین سخنگویی رو هم میتونید شروع کنید اینجا رو مطالعه کنید : آموزش سخن گویی به طوطی سانان | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه

ممنون از راهنمایی شما
    این بخش ها رو بصورت کلی مرور کردم قبلاً، اطلاعات خوبی توش بود

اما در مورد عادت کردن، این طوطی با سرنگ بزرگ شده از اون طوطی ها نیست که خیلی وحشی باشه (اگه پست های چند روز قبل رو دیده باشید در موردش کامل توضیح دادم)
    واسه همین فکر نمی کردم که به 2-3 ماه زمان نیاز داشته باشه. برای طوطی های سرنگی هم همینقدر طول می کشه؟؟؟
    گذشته از این، خودش سر شوخی رو باز کرد همون روز اول که آوردمش در قفس باز بود می خواستم نهار بخورم، تا سینی غذا رو دید پرید بیرون اومد سراغ من اگه خجالت می کشید که نبایستی میومد سمت من. در مورد رو دست اومدن هم ادیت نمی کنه، فقط بعضی وقتا اونم روی قفسش که باشه از اون قلمرو دفاع می کنه. ولی از نظر سر و صدا خیلی کم سروصداست. حالا صبر می کنم ببینم چی می شه.

یه مورد دیگه این که من شب ها معمولاً دیر از سر کار میام، اشکالی نداره وقت خوابش رو 12 شب تنظیم کنم که بتونم یه خورده باهاش سر و کله بزنم؟؟؟ الآن ساعت 11 یه پارچه می ندازم روش که بخوابه ولی چون خودم ساعت 10 میام خونه دیگه فرصتی برای بازی با اون صورت نیست. اگه 12 بشه بهتره

صفحه 28 از 150 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464778128 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)