صفحه 21 از 150 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 1493
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadanpoor نمایش پست ها
    ضمن تشکر از اطلاعات خوبتون که دادید...
    درست خاطرم نیست که در چه سایتی بود ولی مطلبی رو خوندم که بعد از آزمایشات دقیق پر سینه و خون جهت تشخیص جنسیت، راه ساده ای رو گفته بود که دقتی حدود 70-80 درصد براش ذکر شده بود. مطلب به این شکل بود که فاصله استخوان های لگن یعنی محل خروج تخم در آینده بشتره و در نرها بسیار به هم نزدیکه. من دوجوجه که یکی واقعا درشت بود (که مرد) رو امتحان کردم فاصله زیادی داشت و مال من که کمی از اون ریز تر بود فاصلش بسیار کم بود. البته مقدار فاصله تناسبی با جسه طوطی ها نداشت . صحت این مورد رو نمیدونم بیشتر جستجو میکنم شاید موردی پیدا کنم.
    سلام
    دوست عزیز نکته ای که در مورد فاصله لگن هست ...به لحاظ علمی درسته ... در تمام موجودات ماده فاصله بین دو استخوان لگن به علت تولید مثل (برای ادامه بقا) بیشتر از موجودات نر هست.

این قانون در مورد تمام جانوران صادق هست ... حتی در پرنده ها ...

مسئله اینجاست که تشخیص این فاصله در پرندگان از طریق لمس نیاز به تجربه داره ... ریز بودن یا درشت بودن جثه می تونی در این اندازه گیری تاثیر داشته باشه .... مثلا یک شاه طوطی نر ریز جثه در مقایسه با یک نر درشت جثه فاصله لگنش کمتر هست .... این هم منطقی است .... اما در مقایسه با یک شاه طوطی ماده این فاصله کمتر هست ... درشت بودن و ریز بودن جثه بین دو همجنس تاثیر گذار هست اما بین نا همجنس تاثیر گذار نیست ...

به هر حال نشدنی نیست ... میشه از طریق لمس کردن استخوان لگن در پرنده های مختلف ، این تجربه را به دست آورد ... یک نکته مهم دیگه هم وجود داره ... این فاصله در موجودات زمانی به خوبی خودش را نشون میده که پرنده وارد دوره بلوغ شده باشه ... در بسیاری از موجودات تا قبل از بلوغ ... تفاوت زیادی بین فاصله استخوانهای لگنشون وجود نداره ....
    باز هم می گم تشخیص این مسلئه نیاز به تجربه و آزمایش داره .... .... برای کسی که تجربه کافی نداشته باشه راه خیلی مطمئنی برای تعیین جنسیت نیست .....با این حال نشدنی هم نیست
    ویرایش توسط Shikra : 21st June 2011 در ساعت 07:31 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي
    شماره عضویت
    4663
    سلام
    من يك شاه طوطي دارم وقتي كوچك بود گرفتمش الان دوسال ميشه .. رام رام هست .......ولي الان چند روزه كه احساس مي كنم حالش خوب نيست ....ميشه راهنمايي ام كنيد ؟ كز مي كنه و كم غذا شده .... نگرانم .... كلي سايتهاي مختلف را گشتم به نظرم آمد كه سايت شما خوبه ... من تازه واردم و دقيقا نمي دونم كه آيا بايد اينجا سوالم را مي پرسيدم يا نه ؟ ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasim h نمایش پست ها
    سلام
    من يك شاه طوطي دارم وقتي كوچك بود گرفتمش الان دوسال ميشه .. رام رام هست .......ولي الان چند روزه كه احساس مي كنم حالش خوب نيست ....ميشه راهنمايي ام كنيد ؟ كز مي كنه و كم غذا شده .... نگرانم .... كلي سايتهاي مختلف را گشتم به نظرم آمد كه سايت شما خوبه ... من تازه واردم و دقيقا نمي دونم كه آيا بايد اينجا سوالم را مي پرسيدم يا نه ؟ ممنون
    سلام

پرنده ها برعکس سگ و گربه خیلی دیر مریضی رو نشون میدن چون تنها دفاعشون در طبیعت هوشیاری و فراره و اگه قرار باشه با یک سرماخوردگی ساده کز کنن و کم اشتها بشن خیلی زود یا شکار میشن یا توسط افراد گروهشون طرد میشن.... با این که نمیخوام این رو بگم ولی اینکه پرنده شما داره علائم بیماری رو نشون میده یعنی کار به جاهای باریک کشیده و بدن دیگه نمیتونه مقاومت کنه برای همین باید به سرعت توسط دامپزشک ویزیت و درمان بشه.... کم اشتهایی و کز کردن علامت طیف وسیعی از بیماری ها هستن از عفونت دسگاه گوارش گرفته تا انواع باکتریای و ویروسی.... و بدون ویزیت حضوری نمیشه کاریش کرد پس حتما به یک دامپزشک مجرب مراجعه کنید

اگر نظر دامپزشک، بیماری نبود میتونه دلایلی مثل افسردگی و بی حوصلگی باعث کم اشتهاییش شده باشه.... به طوطی باید به اندازه کافی توجه کرد و در قفسش اسباب بازی های مخصوص خودش رو گذاشت.... تغذیه طوطی هم هرچیزی نمیتونه باشه و باید از انواع دانه های مغذی و غیر مضر تشکیل بشه.... در صورتی که دامپزشک گفت سالمه دوباره به اینجا مراجعه کنید تا روش نگهداری صحیح رو متوجه بشید.... هنوز طوطیتون به حرف نیامده؟ از کی بزرگش کردید؟ اگر بعد از این که در غذا خوردن مستقل شده بود خریدینش ممکنه این حالت ها عوارض تغذیه ناسالم اون زمان باشه.... در مواردی دیده شده طوطی هایی که در جوجگی با سریلاک تغذیه شدن در آینده با مشکلات سوء تغذیه مواجه بشن (
    اگه زنده بمونن)

میتونید سوالتون رو در بخش دامپزشکی دکتر برهانی کیا هم مطرح کنید اما اونجا سرشون خیلی شلوغه و کار شما اورژانسیه پس بهتره مستقیما به یک دامپزشک خوب و مطمئن مراجعه کنید

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasim h نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    همکار خوبم آقای داوینچی دقیقا شما را راهنمایی کردند طبق فرمایش ایشون عمل کنید و اگر می تونید به دامپزشک مراجعه کنید علائمی که گفتید خیلی کلی است ... نمیشه قضاوت درستی کرد .... با این حال به چند تا سوال من جواب بدهید لطفا : ( اگر هم رفتید در بخش دامپزشکی مطرح کردید بازهم به این سوالاتی که پرسیدم اونجا جواب بدهید )
    آیا مدفوع پرنده تغییر کرده؟ شل تر یا سفت تر یا هر تغییری دیگه مثل تغییر رنگ هم می تونه مهم باشه ؟
    آیا به تازگی خوراکی جدیدی بهش ندادی؟
    آیا پرنده تون این روزها پر ریزی نداره ؟
    سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4668
    سلام به همه
    من پارسال یه جوجه شاه طوطی گرفتم که نمیشه گفت کاملا جوجه بود:smile (32): چون طوقش کم کم داشت در میاومد ولی متاسفانه از روی سهل انگاری خودم فرار کرد.:O
    الان میخوام یکی دیگه بخرم
    میخواستم بدونم این جوجه شاه طوطی هایی که تو سایت پارسی پت به فروش میرسه خوبه و سایت قابل اعتماده؟ در مورد قیمتشم بگید لطفا (اونجا جوجه زیر 6 ماه ،170000 تومن)
    خودم ساکن شیراز هستم.(اینم لینکه فروشhttp://www.parsipet.ir/shop/parrot-for-sale/129-alexandrine-parrot.html
    خیلی دلم میخواست کاسکو بگیرم :smile (224):ولی کاسکو توجه زیادی میخواد و من نمیتونم و باید بعضی وقتا تنهاش بذارم(این برای شاه طوطی مشکل ایجاد نمیکنه؟)
    لطفا اگه هر چه زود تر پاسخ بدید:smile (54):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Stim.TG نمایش پست ها
    سلام به همه
    من پارسال یه جوجه شاه طوطی گرفتم که نمیشه گفت کاملا جوجه بود:smile (32): چون طوقش کم کم داشت در میاومد ولی متاسفانه از روی سهل انگاری خودم فرار کرد.:O
    الان میخوام یکی دیگه بخرم
    میخواستم بدونم این جوجه شاه طوطی هایی که تو سایت پارسی پت به فروش میرسه خوبه و سایت قابل اعتماده؟ در مورد قیمتشم بگید لطفا (اونجا جوجه زیر 6 ماه ،170000 تومن)
    خودم ساکن شیراز هستم.(اینم لینکه فروشhttp://www.parsipet.ir/shop/parrot-for-sale/129-alexandrine-parrot.html
    خیلی دلم میخواست کاسکو بگیرم :smile (224):ولی کاسکو توجه زیادی میخواد و من نمیتونم و باید بعضی وقتا تنهاش بذارم(این برای شاه طوطی مشکل ایجاد نمیکنه؟)
    لطفا اگه هر چه زود تر پاسخ بدید:smile (54):
    سلام دوست عزیز

قابل اطمینان هست ولی موجود نیست ... یه جواریی فصلش تموم شده دیگه.یه سر برید به مرکز خرید پرندگان در اتوبان آزادگان...اونجا احتمالا موجود باشه

قیمتش هم الان بالا رفته احتمالا

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4273
    باسلام.شاه طوطی من تقریبا 5 ماهشه تقریبا یک ماهی هست که یک صداهای خاصی از خودش درمیاره که شبیه صحبت کردنه و خیلی نامفهوم کلمه بابا رو که من خیلی باهاش کار میکنم ادا میکنه.ولی هنوز به حرف نیوفتاده. میخوام بدونم ایا این صداها و آوازها نشونه صحبت کردنه یا نه؟ و چقدر طول میکشه تا بتونه کلمات رو درست بگه؟ در ضمن اگر ممکنه راجع به اهمیت نمک دریا و سنگ مینرال بگید میخوام بدونم ایا دادنش به شاه طوطی الزامیه یا فقط توصیه شده.ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4471
    نقل قول نوشته اصلی توسط takiran نمایش پست ها
    باسلام.شاه طوطی من تقریبا 5 ماهشه تقریبا یک ماهی هست که یک صداهای خاصی از خودش درمیاره که شبیه صحبت کردنه و خیلی نامفهوم کلمه بابا رو که من خیلی باهاش کار میکنم ادا میکنه.ولی هنوز به حرف نیوفتاده. میخوام بدونم ایا این صداها و آوازها نشونه صحبت کردنه یا نه؟ و چقدر طول میکشه تا بتونه کلمات رو درست بگه؟ در ضمن اگر ممکنه راجع به اهمیت نمک دریا و سنگ مینرال بگید میخوام بدونم ایا دادنش به شاه طوطی الزامیه یا فقط توصیه شده.ممنون
    سلام. از همين الآن حسابي باهاش كار كنيد و كلمات و حرفها رو واضح براش تكرار كنيد. كاملا اين صداها مي تونه نشونه اين باشه كه به زودي صحبت مي كنه. دوست عزيز اگه كلمات رو باهاش واضح كار نكني در آينده هم نامفهوم حرف خواهد زد. در مورد شاه طوطي مي گن بهتره يه خانوم باهاش كار كنه چون اون موقع شاه طوطيمون صداي قشنگي خواهد داشت.
    در مورد نمك دريا و سنگ مينرال هم بگم كه نه تنها براي شاه طوطي بلكه براي تمام پرنده ها استفاده از اين دو (يا يكي از اين دو) الزامي و واجبه.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط takiran نمایش پست ها
    سلام
    در ادامه حرفهای دوستمون ، منم تاکید میکنم الان که داره صداهای ناواضح مثل بابا رو میگه تمرینتون رو با طوطیتون بیشتر کنید و صبور باشید ، کلمات رو سریعا پشت هم تکرار نکنیدو یه فاصله ی چند ثانیه ایی بینش بدید تا طوطی بتونه کلمات رو پیش خودش هضم کنه.
    فکر میکنم منظورتون از نمک دریا کف دریا هست ، کف دریا تشکیل شده از استخوان ماهی مرکب که حاوی کلسیم بالایی هستش و کلسیم هم که طوطیها خیلی بهش احتیاج دارن و همینطور ویتامین دی که باعث جذب کلسیم میشه.
    سنگ مینرال هم که حاوی مواد معدنی هست که طوطی ها در طبیعت زیاد استفاده میکنن اما در اسارت ممکنه با درست نبودن غذایی به مشکل بخورن و بهتره که از این سنگ هم حتما استفاده کنید.
    موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4273
    تمام دم شاه طوطی من که تازه در اومده بود ریخته.الان خیلی زشت شده.میخوام بدونم چقدر زمان میبره تا دوباره دمش در بیاد؟ و چه کار کنم که دمش محکم و مرتب باشه ؟ اخه قبلا که دمش بلند شده بود خیلی نامرتب بود؟آیا برای تقویت پر و دم شاه طوطی کار خاصی میشه کرد یا نه؟در ضمن من چند وقته غذای شاه طوطیمو تو ظرف غذاش توی قفسش میریزم و این باعت شده که کمتر از دست من غذا میگیره واسه همین کار منو تو آموزشش سخت کرده دیگه نمیتونم از غذا به عنوان جایزه واسش استفاده کنم.میخوام بدونم راه درست چیه؟ ممنون

صفحه 21 از 150 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)