صفحه 20 از 150 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 1493
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4273
    من هر شب ار سر کار که میام باهاش بازی میکنم و وقتی میارمش بیرون از قفس میاد روی شونه هام و تا نیم ساعت در گوشم جیغ میزنه بعد آروم میشه. و و قتی هم که نمی تونم بیارمش بیرون مثلا زمانهایی که مهمان داریم همینطور جیغ میزنه تا بیارمش بیرون و باهاش بازی کنم. لطفا بفرمایید همه شاه طوطیها همینطور جیغ میزنن؟ که اگه اینطوره پس چرا قبلا نمیزد؟ و راهنمایی کنین برای بهبود وضعیت جیغ زدنش باید چه کار کنم. ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط takiran نمایش پست ها
    من هر شب ار سر کار که میام باهاش بازی میکنم و وقتی میارمش بیرون از قفس میاد روی شونه هام و تا نیم ساعت در گوشم جیغ میزنه بعد آروم میشه. و و قتی هم که نمی تونم بیارمش بیرون مثلا زمانهایی که مهمان داریم همینطور جیغ میزنه تا بیارمش بیرون و باهاش بازی کنم. لطفا بفرمایید همه شاه طوطیها همینطور جیغ میزنن؟ که اگه اینطوره پس چرا قبلا نمیزد؟ و راهنمایی کنین برای بهبود وضعیت جیغ زدنش باید چه کار کنم. ممنون
    سلام

گفتی دو ماه هست گرفتی و الان باید یه سه ماهی داشته باشه دیگه؟ طوطی من هم از وقتی از جعبه اومد بیرون همچین واکنش های غیر عادی ای داشت.... یه هوشروع میکرد جیغ زدن، تا صدای آیفون میشنید میپرید، تو قفس واینمیستاد و خیلی کارای آزار دهنده دیگه.... این رفتار جوجه ها مخصوصا برای شاه طوطی طبیعیه و باید بهش واکنش ندی بعد چند هفته بر طرف میشه.... باید بذاری هرچقدر میخواد جیغ بزنه و در آینده کاملا برطرف میشه.... شاه طوطی های رام فقط روزی چند بار در روز آواز میخونن ولی اونطور که مشهور به جیغ زدن شدن، نیستن.... جریان ملنگو هم که گفتی حل شد اینطور نیست.... همه اینا موقتن

با سپاس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی (بلفی)
    شماره عضویت
    4653
    سلام دوستان این اولین پست من تو سایت هستش!
    و این هم بلفی گوشت کوچولویی که با سرلاک به اینجا رسیده! و خدا رو شکر نمرده! البته خواهرش که برای مادر خانوممون بود جان به جان آفرین تسلیم کرد.
    سنش هم 5 ماهه و با معاینه استخوان لگنش به نظرم نر باشه چون خیلی به هم نزدیکه!(تو یه مطلب خوندم)
    حالا به نظر شما دوستان ایشون از آب و گل در اومده؟ و به نظرتون جنسیتش چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadanpoor نمایش پست ها
    سلام دوستان این اولین پست من تو سایت هستش!
    و این هم بلفی گوشت کوچولویی که با سرلاک به اینجا رسیده! و خدا رو شکر نمرده! البته خواهرش که برای مادر خانوممون بود جان به جان آفرین تسلیم کرد.
    سنش هم 5 ماهه و با معاینه استخوان لگنش به نظرم نر باشه چون خیلی به هم نزدیکه!(تو یه مطلب خوندم)
    حالا به نظر شما دوستان ایشون از آب و گل در اومده؟ و به نظرتون جنسیتش چیه؟

سلام

من تا به حال مطلبی راجع به ارتباط بین جنسیت جوجه طوطی با استخوان لگن طوطی ندیدم و نظری در این باره ندارم.اگر لینکی از اون منبع دارید لطف کنید بزارید
    در مورد جنسیت شاه طوطیتون منم با نظر شما موافقم و به احتمال زیاد جوجه شما نره.شاه طوطی نر و ماده از نظر سایز سر و منقار تفاوت های آشکاری با هم دارن.منقار طوطی و اندازه سایز سر طوطی شما به صورت کاملا آشکار و مشخصی نسبت به سنش بزرگ و درشته

به این عکس ها خوب دقت کنید.با فرض اینکه نر و ماده با وجود و یا عدم وجود طوق قرمز رنگ قابل تشخیص نبودند از طریق مقایسه جثه و سایز سر و منقار باز هم تا حدود زیادی میشد جنسیت اونا رو تشخیص داد

برای تشخیص سن جوجه طوطی ها فقط در صورتی میتونید از این روش کمک بگیرید که سن و تغذیه جوجه طوطی ها مشابه هم باشه...و در غیر این صورت مقایسه اشتباهه
    در موارد نادر پیش میاد که به دلایل ژنتتیکی طوطی ماده درشت تر از نره!!
    تو طبیعت به ندرت پیش میاد پرنده نر ریز مونده باشه به دلیل تغذیه ولی تو جوجوه شاه طوطی هایی که تو اسارت تکثیر و دست مردم بزرگ میشن این موضوع به دلیل تغذیه بد و غلط شایع و رایجه!!پرنده نر ریز میمونه و رشدی رو که باید نمیکنه

من خودم شاه طوطیم رو (الان نزدیک 7 سالشه و نره) 20 روز اول با سرلاک انسانی و بعد از اون با سرلاک قناری بزرگ کردم.اون موقع نه اطلاعاتم کافی بود و نه تجربه این کار رو داشتم و در ضمن اصلا سرلاک طوطی وجود نداشت.سایزش ریز نیست ولی اصلا و ابدا با این شاه طوطی های نر و وحشی که از طبیعت صید شدن و تو مغازه ها میبینم قابل مقایسه نیست!

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th June 2011 در ساعت 08:18 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4273
    با سلام.تمام پرهای دم شاه طوطی من که 4 ماهش هست ریخته چه کار کنم؟ آیا خطر ناکه ؟ میخوام بدونم علت ریختن پر دمش چیه ؟ خیلی الان زشت شده آخه پرهاش خیلی بلند بود. البته پرهای دمش تقریبا 1 ماه بود که کاملا بلند شده بود.لطفا راهنمایی کنین؟
    با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    با سلام.تمام پرهای دم شاه طوطی من که 4 ماهش هست ریخته چه کار کنم؟ آیا خطر ناکه ؟ میخوام بدونم علت ریختن پر دمش چیه ؟ خیلی الان زشت شده آخه پرهاش خیلی بلند بود. البته پرهای دمش تقریبا 1 ماه بود که کاملا بلند شده بود.لطفا راهنمایی کنین؟
    با سپاس
    سلام

چی شد که ریخت، خیلی فشار اومد یا خیلی راحت ریخت؟ فقط پر های دمه؟ باید ازش عکس بذارید.... ممکنه بیماری باشه یا اینکه از تغذیه، در غیر اینصورت طبیعیه.... اگر ازش عکس بذارید کامل براتون توضیح میدم

اگه فقط دم اینطوری شده و یکدفعه بوده بیماری پرکنی نیست ولی یکی از بزرگ ترین احتمالات بیماری PBFD هست چون بیماری شایعیه و اگه این باشه که خیلی خطرناکه و باید به دامپزشک مراجعه کنید.... در این لینک آقای اژیده در اینباره توضیح دادن، یه نگاهی بنداز: ایــنــجــا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی (بلفی)
    شماره عضویت
    4653
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

من تا به حال مطلبی راجع به ارتباط بین جنسیت جوجه طوطی با استخوان لگن طوطی ندیدم و نظری در این باره ندارم.اگر لینکی از اون منبع دارید لطف کنید بزارید
    در مورد جنسیت شاه طوطیتون.......
    ضمن تشکر از اطلاعات خوبتون که دادید...
    درست خاطرم نیست که در چه سایتی بود ولی مطلبی رو خوندم که بعد از آزمایشات دقیق پر سینه و خون جهت تشخیص جنسیت، راه ساده ای رو گفته بود که دقتی حدود 70-80 درصد براش ذکر شده بود. مطلب به این شکل بود که فاصله استخوان های لگن یعنی محل خروج تخم در آینده بشتره و در نرها بسیار به هم نزدیکه. من دوجوجه که یکی واقعا درشت بود (که مرد) رو امتحان کردم فاصله زیادی داشت و مال من که کمی از اون ریز تر بود فاصلش بسیار کم بود. البته مقدار فاصله تناسبی با جسه طوطی ها نداشت . صحت این مورد رو نمیدونم بیشتر جستجو میکنم شاید موردی پیدا کنم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی (بلفی)
    شماره عضویت
    4653
    با سپاس
    برای طوطی منم ریخت! تا دونه آخرش! فقر کلسیمه اصلا نگران نباش سنگ مینرال بگیر بده بهش گاز بگیره بخوره در میاد اونهم به سرعت!!! سنگ نرم تر پیدا کنی بهتره بعضی ها مثل سنگ پاست اونایی که مثل گچه رو بگیر بهش گیر بده تا گاز بگیره بخوره. البته به توصیه دوستان با تجربه هم توجه کنی بهتره.

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    شاه طوطی من کف دریا خیلی دوست داره ... فکر میکنم این هم گزینه خوبی باشه ، تمام عطاری ها دارن و قیمت خیلی کمی هم داره :smile (22):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    با سپاس
    سلام
    شاه طوطی بالغ من هم زمانی که توی لک پر ریزی رفت 4 تا پر بلند و بزرگ دمش با هم به یکباره ریخت ..... اون پرها را برداشتم و نگه داشتم چون خیلی قشنگ و خوشرنگ بود .... اگر طوطی تون هیچ علامتی دیگه از بیماری نداره شاید جای نگرانی نباشه با این حال برای اطمینان بیشتر می تونید در بخش دامپزشکی چند تا عکس خوب ازش بذارید .... تا دکتر ببینه و نظرشون را اعلام کنند ...

صفحه 20 از 150 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)