صفحه 143 از 150 نخستنخست ... 4393124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,421 به 1,430 از 1493
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شيرين - كاسكو
    شماره عضویت
    23421
    نقل قول نوشته اصلی توسط mchavoshifans نمایش پست ها
    سلام
    بعد از راهنمایی که شما کردید در مورد سن طوطی من رفتم با طوطی خودم بررسی کردم و طبق تصاویر بالای 1 سال داشت بعدش رفتم پرنده فروشی که به من پرنده رو فروخته بود و قسم میخورد که هفت ماهشه گفت جوجه تر دارم 5 ماهش هست ایناهاش که گرون تره و بعد از کلی بازدید و چک و چونه بلاخره یه طوطی جوجه گرفتم
    از این رو بردم دامپزشکی تخصصی پرنده که ببینش وسلامتش رو بررسی کنه
    که دامپزشک میگفت زیر 10 ماه رو داره و...
    بعد از آزمایش هایی که انجام داد گفت معدش عفونت داره که با دارو حل میشه
    داروشو گرفتم و با سرنگ گفته بود که بریزم دهنش اول خودش گاز زد منم ریختم توی دهنش اما امروز که روز دوم داروش بود دیگه نمیومد سرنگ رو گاز بزنه و فرار میکرد دیگه قفس جدید هم گرفته بودم و با حوله گرفتمش با جیغی که میزد و گذاشتمش توی قفس جدید بعدش دیدم داروش رو بریزم توی حلقش بهتره اینطوری میخوره بعد دوباره گرفتمش با هزار تا بدبختی جیغ میزد و بزور داروش رو ریختم و خورد
    حالا سوالم اینه که
    1-آیا این روش دارو دادن درست هست؟ آیا طوطی از من عصبی نمیشه ؟ آیا در رام کردم و حرف زدنش تاثیر داره ؟ ( لازمه بگم دارو باید توی 5 روز داده بشه)
    و سوال دیگه هم که داشتم اینه که
    2- من اسباب بازی خریدم براش بعد الان اومدم شستمش که دیدم فقط داره رنگ میریزه ازش و دست منم رنگی کرد
    میخواستم بدونم این رنگ ضرر نداره برای پرنده ؟
    3- بعد این پرنده خیلی وحشی هست اصلا دست نمیزار ببرم سمتش راه کار چیه همش میخواد گاز بگیره ( لازمه بگم حدود 5 روزی گذشته از خرید این طوطی)
    اگه امكان داره پاسخ منو بديد
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    بعد از راهنمایی که شما کردید در مورد سن طوطی من رفتم با طوطی خودم بررسی کردم و طبق تصاویر بالای 1 سال داشت بعدش رفتم پرنده فروشی که به من پرنده رو فروخته بود و قسم میخورد که هفت ماهشه گفت جوجه تر دارم 5 ماهش هست ایناهاش که گرون تره و بعد از کلی بازدید و چک و چونه بلاخره یه طوطی جوجه گرفتم
    از این رو بردم دامپزشکی تخصصی پرنده که ببینش وسلامتش رو بررسی کنه
    که دامپزشک میگفت زیر 10 ماه رو داره و...
    بعد از آزمایش هایی که انجام داد گفت معدش عفونت داره که با دارو حل میشه
    داروشو گرفتم و با سرنگ گفته بود که بریزم دهنش اول خودش گاز زد منم ریختم توی دهنش اما امروز که روز دوم داروش بود دیگه نمیومد سرنگ رو گاز بزنه و فرار میکرد دیگه قفس جدید هم گرفته بودم و با حوله گرفتمش با جیغی که میزد و گذاشتمش توی قفس جدید بعدش دیدم داروش رو بریزم توی حلقش بهتره اینطوری میخوره بعد دوباره گرفتمش با هزار تا بدبختی جیغ میزد و بزور داروش رو ریختم و خورد
    حالا سوالم اینه که
    1-آیا این روش دارو دادن درست هست؟ آیا طوطی از من عصبی نمیشه ؟ آیا در رام کردم و حرف زدنش تاثیر داره ؟ ( لازمه بگم دارو باید توی 5 روز داده بشه)
    و سوال دیگه هم که داشتم اینه که
    2- من اسباب بازی خریدم براش بعد الان اومدم شستمش که دیدم فقط داره رنگ میریزه ازش و دست منم رنگی کرد
    میخواستم بدونم این رنگ ضرر نداره برای پرنده ؟
    3- بعد این پرنده خیلی وحشی هست اصلا دست نمیزار ببرم سمتش راه کار چیه همش میخواد گاز بگیره ( لازمه بگم حدود 5 روزی گذشته از خرید این طوطی)
    سلام

١- براي گرفتنش ، جابجايي و دارو دادن ، روش درستيوانتخاب نكرديد . طوطي تازه وارده و در أوج اين استرس ، با شوك ديگه اي روبرو شده . قطعا عصبي ميشه و از شما فاصله ميگيره . همين مسئله بر تربيتش هم اثر بد ميزاره . براي جابجاييش ميتونستيد اب و غذا رو به قفس جديد منتقل و اونها رو از طرف در ورودي به هم نزديك كنيد و درها رو باز و فيكس نگه داريد و دور بشيد تا خودش وارد قفس جديد بشه . چرا دارو توي ظرف ابخوريش نميريزيد ؟ ميشه اسم انتي بيوتيك رو بفرماييد؟

٢- أسباب بازيهاي رنگي ، بخصوص اونهايي كه با مرطوب شدن ، رنگهاش ميريزه ، براي طوطيها كه عادت به جويدن وسايل دارن ، اصلا مناسب نيست . باعث مسموميتشون ميشه . استفاده نكنيد.

٣- در حالت عادي كه همه چيز بدون تنش بگذره وطوطي در ارامش كامل باشه ، حتي يكماه پس از ورود هم ، زمان كمي براي اعتماد كردن و دستي شدنه . با وضعيت فعلي ، طبيعيه كه نارضايتيشو به اينصورت نشون بده . مطالب مربوط به جلوگيري از گاز گرفتن طوطي رو بخونيد . تا زماني كه شرايط رو به بهبود نره و دارو دادن هاي اجباري ، به إتمام نرسه ، اخلاقش هر روز بدتر ميشه و كار اموزش ، سختتر . در مورد روش دارو دادن هم حتما با دكترش مشورت كنيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23421
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام

١- براي گرفتنش ، جابجايي و دارو دادن ، روش درستيوانتخاب نكرديد . طوطي تازه وارده و در أوج اين استرس ، با شوك ديگه اي روبرو شده . قطعا عصبي ميشه و از شما فاصله ميگيره . همين مسئله بر تربيتش هم اثر بد ميزاره . براي جابجاييش ميتونستيد اب و غذا رو به قفس جديد منتقل و اونها رو از طرف در ورودي به هم نزديك كنيد و درها رو باز و فيكس نگه داريد و دور بشيد تا خودش وارد قفس جديد بشه . چرا دارو توي ظرف ابخوريش نميريزيد ؟ ميشه اسم انتي بيوتيك رو بفرماييد؟

٢- أسباب بازيهاي رنگي ، بخصوص اونهايي كه با مرطوب شدن ، رنگهاش ميريزه ، براي طوطيها كه عادت به جويدن وسايل دارن ، اصلا مناسب نيست . باعث مسموميتشون ميشه . استفاده نكنيد.

٣- در حالت عادي كه همه چيز بدون تنش بگذره وطوطي در ارامش كامل باشه ، حتي يكماه پس از ورود هم ، زمان كمي براي اعتماد كردن و دستي شدنه . با وضعيت فعلي ، طبيعيه كه نارضايتيشو به اينصورت نشون بده . مطالب مربوط به جلوگيري از گاز گرفتن طوطي رو بخونيد . تا زماني كه شرايط رو به بهبود نره و دارو دادن هاي اجباري ، به إتمام نرسه ، اخلاقش هر روز بدتر ميشه و كار اموزش ، سختتر . در مورد روش دارو دادن هم حتما با دكترش مشورت كنيد .
    سلام
    ممنونم از شما
    واقعیت اصلا خودم راضی به این کار نبودم که دارو رو بدم بهش اما طبق دستور دکتر که گفت با سرنگ بهش بده منم این کارو کردم و روز اول خودش گاز گرفت ولی از روز دوم به بعد خیر امروز هم که روز آخر داروییش بود ریختم توی آبش تا بخوره
    اسم داروش انروفلوکساسین بود
    در مورد ورود به قفس هم فکر نمیکردم که خودش بره و من خودم واردش کردم
    حالا از نظر شما باید چی کار کنم که دوباره اعتماد کنه ؟
    میخواستم ببرمش دامپزشکی که ناخن و نوک و بالش رو بچینه
    آیا الان ببرم یا نه بگذارم بگذره
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    ممنونم از شما
    واقعیت اصلا خودم راضی به این کار نبودم که دارو رو بدم بهش اما طبق دستور دکتر که گفت با سرنگ بهش بده منم این کارو کردم و روز اول خودش گاز گرفت ولی از روز دوم به بعد خیر امروز هم که روز آخر داروییش بود ریختم توی آبش تا بخوره
    اسم داروش انروفلوکساسین بود
    در مورد ورود به قفس هم فکر نمیکردم که خودش بره و من خودم واردش کردم
    حالا از نظر شما باید چی کار کنم که دوباره اعتماد کنه ؟
    میخواستم ببرمش دامپزشکی که ناخن و نوک و بالش رو بچینه
    آیا الان ببرم یا نه بگذارم بگذره
    ممنون
    سلام ، خواهش ميكنم
    الان اصلا موقعيت مناسبي براي اينكار نيست . اين بچه مضطربه و هنوز آشنا نشده ، هر روز يه اتفاق تازه . اجازه بديد يك مدت بگذره ، ارامششو بدست بياره و با شما ارتباط برقرار كنه ، در اينصورت ، شما تنها پناه و همصحبتش ميشيدو انتقالش به كلينيك راحتتره . محيطش براي پرندگان دستي هم استرس زاست .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،برزیلی،آوازه خوان،قناری،شاه طوطی
    شماره عضویت
    23531
    من نمیدونم اینجا چه جوری میتونم سوالمو بپرسم🙁

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    من یه شاه طوطی دارم امروز دیدم انگار یه چیز سفید بالا میاره و میخوره،کلشو تکون میداد و حالت بالااوردن بعد ی چیز سفید میاد رو زبونش دوباره میخوردش ،نمیدونم مشکلش چیه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar411 نمایش پست ها
    من یه شاه طوطی دارم امروز دیدم انگار یه چیز سفید بالا میاره و میخوره،کلشو تکون میداد و حالت بالااوردن بعد ی چیز سفید میاد رو زبونش دوباره میخوردش ،نمیدونم مشکلش چیه
    سلام. چند سالشه؟ چه غذایی خورده این مدت ؟ چند بار اینکارو انجام داده ؟ اشتهاش در حال حاضر خوبه؟ اسهال و خواب الوده نیست؟ از چینه دان خارج میکنه یا موقع جویدن غذا ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23421
    سلام
    خيلي زمان زياده گذشته كه من طوطي دارم
    اما همچنان به من حالت تهاجمي داره البته نه من بلكه تمام اعضاي خانواده
    خيلي تلاش كردم ديگه نترسونمش و امنيت رو براش فراهم كنم اما فايده اي نداشته
    تا دستو ميبرم طرف قفس محكم به قضد گاز گرفتن مياد سمت دستم و منم سعي ميكنم نكشم دستمو كه فكر نكنه ميترسم و از اين كار خوشش بياد.
    ميخوام با دست غذا بدم ميترسه و فرار ميكنه و هي دور قفس ميچرخه و نمياد از دستم بخوره
    بايد چي كار كنم ؟
    فكر كنم خيلي داره دير ميشه براي تربيت و آموزش سخنگويي
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    خيلي زمان زياده گذشته كه من طوطي دارم
    اما همچنان به من حالت تهاجمي داره البته نه من بلكه تمام اعضاي خانواده
    خيلي تلاش كردم ديگه نترسونمش و امنيت رو براش فراهم كنم اما فايده اي نداشته
    تا دستو ميبرم طرف قفس محكم به قضد گاز گرفتن مياد سمت دستم و منم سعي ميكنم نكشم دستمو كه فكر نكنه ميترسم و از اين كار خوشش بياد.
    ميخوام با دست غذا بدم ميترسه و فرار ميكنه و هي دور قفس ميچرخه و نمياد از دستم بخوره
    بايد چي كار كنم ؟
    فكر كنم خيلي داره دير ميشه براي تربيت و آموزش سخنگويي
    ممنون
    سلام

خيلي زمان گذشته؟!!' فكر نميكنم بيشتر از دو هفته باشه . عجله مشكلي حل نميكنه . تا زماني كه اعتمادش جلب نشه ، نزديك شدن شما و تلاش براي دوستي ، فاصله رو بيشتر ميكنه . مقاله هايي كه براتون گذاشته شد خونديد؟!! رآهكارها مفصل ارائه شده .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. چند سالشه؟ چه غذایی خورده این مدت ؟ چند بار اینکارو انجام داده ؟ اشتهاش در حال حاضر خوبه؟ اسهال و خواب الوده نیست؟ از چینه دان خارج میکنه یا موقع جویدن غذا ؟

سلام
    شش هفت ماهشه،من از وقتی گرفتمش بهش ارزن و کتون و یکم تخمه و انواع و اقسام میوه و تخم مرغ دادم بهش،من زیاد ازش این کارو ندیدم ولی تو ی روز سه چهاربار اینکارو کرد،اشتهاشم اره خیلی شکمو،اسهال داره من گفتم شاید بخاطر غذاشه اما هنوز درست نشده،تحرکش کمه اما خواب آلود نیست،البته تازگیا یکم تحرکشم بهتر شده،موقعی که داشت غذا میخورد اینکارو کرد

صفحه 143 از 150 نخستنخست ... 4393124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)