صفحه 142 از 150 نخستنخست ... 4292123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,411 به 1,420 از 1493
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kiiwii نمایش پست ها
    سلام دوباره
    امروز طوطیم نیمه کسله یه بار دیدم خوابش برده سرش به سمت پایینه ولی بعدش بیدار شد بعد از اونم دیگه اونطوری نخوابید از روی قفسشم تکون نمیخوره
    الانم دوباره خوابیده
    ابریزش نداره غذاشم خوب میخوره هر یکی دو ساعت یه بار عطسه میکنه ولی دیگه مثل قبل نمیپره پایین و شیطونی نمیکنه
    احتیاج داره ببرمش دامپزشکی؟؟؟ خیلی میترسم
    سلام. برای اطمینان چکاپ بشه بهتره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    23023
    سلام من یه شاه طوطی دارم هفته پیش خریدم به گفته فروشنده 7 ماهشه تازه دون خور شده و کاملا رام هست
    چند روزه اول اصلا هیچ صدایی از خودش در نمیاورد و ساکت بود و خیلی کم غذا میخورد اونم با دست اب هم خیلی کم میخوره وقتی بهش میدم خودش اصبلا آب نمیخوره
    از همون روزی که خریدم مدام براش کلمه تکرار کردم امروز صبح که من حرف میزدم بلافاصله جیغ میزد میخواستم بدونم به نظرتون جیغ زدنش علامت خوبیه یا کلا عادیه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid.z نمایش پست ها
    سلام من یه شاه طوطی دارم هفته پیش خریدم به گفته فروشنده 7 ماهشه تازه دون خور شده و کاملا رام هست
    چند روزه اول اصلا هیچ صدایی از خودش در نمیاورد و ساکت بود و خیلی کم غذا میخورد اونم با دست اب هم خیلی کم میخوره وقتی بهش میدم خودش اصبلا آب نمیخوره
    از همون روزی که خریدم مدام براش کلمه تکرار کردم امروز صبح که من حرف میزدم بلافاصله جیغ میزد میخواستم بدونم به نظرتون جیغ زدنش علامت خوبیه یا کلا عادیه؟
    سلام. این مطلب رو در مورد علت جیغ زدن طوطی بخونید.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...7O_OXqvOHo5dMx

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    23167
    عرض سلام و ادب خدمت همه عزیزان
    من 2 ماه پیش از طریق سایت دیوار یه شاه طوطی خریدم که فروشنده بهم گفتش جوجه 5 ماهه و نر هستش اما واقعیتش خیلی شک دارم که واقعا الان 7 ماهش هست یا بیشتر چون یکی از آشنایانمون که دیده بودتش گفته بود این حداقل 5 سال رو داره و نر هم نیست ماده هستش می خواستم عزیزانی که تخصصی در این امر دارند لطف کنند با دیدن عکسهاش بهم بگن این شاه طوطی توو چه نسبت سنی هستش و همچنین جنسیتش رو بگن
    این طوطی اصلا صحبت نمی کنه و جیغ هم نمیزنه فقط وقتایی که می گیرمش یه مقدار غر می زنه از دست غذا می خوره روی دست میاد ولی غریبه که ببینه به شدت نوک پرونی می کنه

http://.ir/images/c50q7a562q9lrlwm8qk.jpg

http://.ir/images/6utlcw3f2144yg0e562.jpg

http://.ir/images/d795xqx6m8jyy8i1m4we.jpg

http://.ir/images/b7b1fxfvruyvil49lowk.jpg

http://.ir/images/5n9zdsbgpst7ipi3ev95.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط topoly77 نمایش پست ها
    عرض سلام و ادب خدمت همه عزیزان
    من 2 ماه پیش از طریق سایت دیوار یه شاه طوطی خریدم که فروشنده بهم گفتش جوجه 5 ماهه و نر هستش اما واقعیتش خیلی شک دارم که واقعا الان 7 ماهش هست یا بیشتر چون یکی از آشنایانمون که دیده بودتش گفته بود این حداقل 5 سال رو داره و نر هم نیست ماده هستش می خواستم عزیزانی که تخصصی در این امر دارند لطف کنند با دیدن عکسهاش بهم بگن این شاه طوطی توو چه نسبت سنی هستش و همچنین جنسیتش رو بگن
    این طوطی اصلا صحبت نمی کنه و جیغ هم نمیزنه فقط وقتایی که می گیرمش یه مقدار غر می زنه از دست غذا می خوره روی دست میاد ولی غریبه که ببینه به شدت نوک پرونی می کنه

http://.ir/images/c50q7a562q9lrlwm8qk.jpg

http://.ir/images/6utlcw3f2144yg0e562.jpg

http://.ir/images/d795xqx6m8jyy8i1m4we.jpg

http://.ir/images/b7b1fxfvruyvil49lowk.jpg

http://.ir/images/5n9zdsbgpst7ipi3ev95.jpg
    سلام. عکسها باز نمیشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شيرين - كاسكو
    شماره عضویت
    23421
    سلام
    شاه طوطی حدود 3 روزه خریدم
    و توی انجمن گشتم و در اینترنت که باید چی کار کنم
    اما الان شاه طوطیم داره هی قفس رو گاز میگیره نمیدونم برای چی
    لازمه بگم تخمه هم میخوره و حدود 6 ماهش هست (طبق حرف فروشنده و دامپزشک)

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mchavoshifans نمایش پست ها
    سلام
    شاه طوطی حدود 3 روزه خریدم
    و توی انجمن گشتم و در اینترنت که باید چی کار کنم
    اما الان شاه طوطیم داره هی قفس رو گاز میگیره نمیدونم برای چی
    لازمه بگم تخمه هم میخوره و حدود 6 ماهش هست (طبق حرف فروشنده و دامپزشک)
    سلام. اگه کلا از قفس بیرون نیاوردین این گاز گرفتن ممکنه نشون دهنده این باشه که میخواد بیاد بیرون. معمولا به صاحبان طوطی مبگیم که تا یه هفته طوطی رو بیرون نیاید تا هم به محیط خونه و هم قفس جدید(اگه قفسش جدید هست) و هم به افراد جدید عادت کنه، چون طوطی ها اگه وحشی باشن و از قفس بیان بیرون ، برگردوندنشون به قفس سخت میشه ، زیاد هم نزدیک نشید جز برای تعویض اب و غذا و روزنامه کف قفس و بعد از یه هفته اگه فاصله شما تا قفس براش مهم نیست و قار نمیزنه ، با دست بهش غذا بدین تا به شما اعتماد کنه. با دست اصلا نگیرید و دست داخل قفس نبرید و دنبالش نکنید . اجازه بدین کم کم به شما اعتماد کنه. حالا با توجه به رام بودنش این مراحل رو میتونید زودتر انجام بدین .
    غذای طوطی تخمه نیست . تخمه به مقدار کم باید بهش داده بشه . میوه جات ، سبزیجات ، حبوبات و ... اینا حتما در اختیارش بذارید . تو فروم تاپیک هایی که غذاهای مجاز رو معرفی کرده هست ، حتما بخونید . اگه غذاهای اصلیش همیشه تخمه بوده ، کم کم باید از غذاییش کم کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23421
    ممنونم
    يه مسلئه ديگه هم هست كه خيلي داره اذيت ميكنه
    فروشنده اين پرنده رو به عنوان پرنده نر و سن 6 ماهه فروخته
    و متاسفانه و يا خوشبختانه اومدم صحت اين حرف رو بررسي كنم كه داراي شك و ترديد در مورد سنش شدم
    يكي از پرنده فروشي هاي ديگه به من گفت سه سالش هست ( از روي عكس)
    يك پرنده فروش ديگه گفت 6 ماهشه
    دامپزشك هم كه ازش پرسيدم از من پرسيد كه گفته چند سالشه منم گفتم گفته 6 ماهشه گفت آره 6 ماهشه( كه احساس ميكنم اگه نميگفتم هيچي نميتونست بگه)
    عكس هاي زير مربوط به پرنده ام هست كه سعي كردم چشش رو نشون بدم اما نميدونم خوب افتاده يا نه اگه نه بگيد كه من عكس هاي ديگه اي بگيرم ممنونم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mchavoshifans نمایش پست ها
    ممنونم
    يه مسلئه ديگه هم هست كه خيلي داره اذيت ميكنه
    فروشنده اين پرنده رو به عنوان پرنده نر و سن 6 ماهه فروخته
    و متاسفانه و يا خوشبختانه اومدم صحت اين حرف رو بررسي كنم كه داراي شك و ترديد در مورد سنش شدم
    يكي از پرنده فروشي هاي ديگه به من گفت سه سالش هست ( از روي عكس)
    يك پرنده فروش ديگه گفت 6 ماهشه
    دامپزشك هم كه ازش پرسيدم از من پرسيد كه گفته چند سالشه منم گفتم گفته 6 ماهشه گفت آره 6 ماهشه( كه احساس ميكنم اگه نميگفتم هيچي نميتونست بگه)
    عكس هاي زير مربوط به پرنده ام هست كه سعي كردم چشش رو نشون بدم اما نميدونم خوب افتاده يا نه اگه نه بگيد كه من عكس هاي ديگه اي بگيرم ممنونم
    .jpg[/IMG][/URL]
    11_20-34-39_thumb.jpg[/IMG][/URL]
    سلام اطلاعات مربوط به سن و جنسیت رو باید قبل از خرید بدونید که خودتون بتونید تشخیص بدید دارن به شما راست میگن یا نه . تو پرنده فروشی ها که خدا رو شکر طوطی ها همه زیر ۶ ماه هستن ! حالا چه چشم دودی باشه چه چشم کرم. از نظر فروشنده همه زیر ۶ ماهن.
    چون تو این سن بیشتر خریدار هست .
    والا به نظر من این طوطی ۶ ماه نیست و یک سال به بالاست . چون طوطی های زیر یک سال معمولا چشماشون تقریبا دودی هست که هرچقدر به یک سال نزدیک تر شه این رنگ دودی روشن تر میشه . من تو این عکسا عنبیه سفید میبینم البته تو‌یکی دوتا عکس فکر کنم به خاطر نور کرم هم به نظر میاد که بهترین راه اینه که تو نور مناسب و روز خودتون چک کنید . من الان دو سه تا عکس از رنگ چشم طوطی ۵ ۷ و ۱۱ ماهه میذارم شما با توجه به این عکسا میتونید درمورد سن طوطی خودتون به یه نتیجه برسید . البته سن و جنسیت دقیق فقط با آزمایش dna امکان پذیر هست و همه ما به صورت تقریبی میتونید حدس بزنیم . ولی حداقل سعی میکنیم یکم به واقعیت نزدیک باشه.
    تو سن ۵ ماه که تیره بودن چشم کاملا مشخصه. در ۱۱ ماهگی که یکم حالت دودی روشن هست که با چشم طوطی خودتون مقایسه کنید . تو سن ۶ ماه چشم دودی تره.
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: postadsuk.com-1-alexandrine-talking-parrot-4-month-old-semi-tame-with-cage-option-can-del.JPG
مشاهده: 0
حجم: 78.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: alexandrine-11-months-old-semi-tame-5a26f3ec3627c.jpg
حجم: 149.4 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 5-month-old-alexandrine-parrot-59f47ddee6e7e.jpg
حجم: 63.7 کیلو بایت  

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23421
    سلام
    بعد از راهنمایی که شما کردید در مورد سن طوطی من رفتم با طوطی خودم بررسی کردم و طبق تصاویر بالای 1 سال داشت بعدش رفتم پرنده فروشی که به من پرنده رو فروخته بود و قسم میخورد که هفت ماهشه گفت جوجه تر دارم 5 ماهش هست ایناهاش که گرون تره و بعد از کلی بازدید و چک و چونه بلاخره یه طوطی جوجه گرفتم
    از این رو بردم دامپزشکی تخصصی پرنده که ببینش وسلامتش رو بررسی کنه
    که دامپزشک میگفت زیر 10 ماه رو داره و...
    بعد از آزمایش هایی که انجام داد گفت معدش عفونت داره که با دارو حل میشه
    داروشو گرفتم و با سرنگ گفته بود که بریزم دهنش اول خودش گاز زد منم ریختم توی دهنش اما امروز که روز دوم داروش بود دیگه نمیومد سرنگ رو گاز بزنه و فرار میکرد دیگه قفس جدید هم گرفته بودم و با حوله گرفتمش با جیغی که میزد و گذاشتمش توی قفس جدید بعدش دیدم داروش رو بریزم توی حلقش بهتره اینطوری میخوره بعد دوباره گرفتمش با هزار تا بدبختی جیغ میزد و بزور داروش رو ریختم و خورد
    حالا سوالم اینه که
    1-آیا این روش دارو دادن درست هست؟ آیا طوطی از من عصبی نمیشه ؟ آیا در رام کردم و حرف زدنش تاثیر داره ؟ ( لازمه بگم دارو باید توی 5 روز داده بشه)
    و سوال دیگه هم که داشتم اینه که
    2- من اسباب بازی خریدم براش بعد الان اومدم شستمش که دیدم فقط داره رنگ میریزه ازش و دست منم رنگی کرد
    میخواستم بدونم این رنگ ضرر نداره برای پرنده ؟
    3- بعد این پرنده خیلی وحشی هست اصلا دست نمیزار ببرم سمتش راه کار چیه همش میخواد گاز بگیره ( لازمه بگم حدود 5 روزی گذشته از خرید این طوطی)

صفحه 142 از 150 نخستنخست ... 4292123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)