صفحه 141 از 150 نخستنخست ... 4191122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,401 به 1,410 از 1493
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22110
    در مورد حمام کردنش سوال داشتم
    با آب ولرم کافیه یا شامپو هم نیاز هست؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط metallic2 نمایش پست ها
    در مورد حمام کردنش سوال داشتم
    با آب ولرم کافیه یا شامپو هم نیاز هست؟
    اگر جوجه است که اصلا حمام نیاز نداره سرمامیخوره. در حالت کلی شامپو لازم نیست!! با اب گرم و جای گرم. اگر استرس بهش وارد بشه بیمار میشه. اب رو اول به پشت بالها اسپری کنید که نترسه و روی سر به هیچ وجه شسته نشه. بعد از حمام هم خوب خشک کنید و جای خنک نباشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22558
    سلام
    شاه طوطی من چهار پنج ماهشه تخمه خیلی کم میخوره غذای عمدش الان سیب و موزه چند بارم بش میوه ندادم بلکه گرسنه بمونه تخمه بخوره ولی فایده نداشت ذرتم براش میزارم دون میکنه ولی نمیخوره

Sent from my Lenovo A3000-H using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط shamimm نمایش پست ها
    سلام
    شاه طوطی من چهار پنج ماهشه تخمه خیلی کم میخوره غذای عمدش الان سیب و موزه چند بارم بش میوه ندادم بلکه گرسنه بمونه تخمه بخوره ولی فایده نداشت ذرتم براش میزارم دون میکنه ولی نمیخوره

سلام. غذای طوطیها فقط تخمه نیست!!!! هفته ای 2_3 بار یک قاشق غذاخوری و گاهی کمتر کافیه.
    یعنی چون تخمه نمیخوره ،شما دانهای دیگه رو هم حذف کردید و فقط موز و سیب بهش میدید؟!!!

اصول تغذیه رو بخونید https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

یک مدت مغز تخمه رو اماده در اختیارش بزارید. یا خرد و رنده شده روی میوه هایی که دوست داره بریزید. دانها ، انواع اجیلهای مجاز برای طوطی و غذاهای دیگه ای هم که توی لیست هست در برنامه اش قرار بدید.
    اگر این روش جواب داد ، تکرار کنید تا براش جا بیوفته و بعد از اون به تدریج روند معمول تغذیه رو شروع کنید . یعنی همه چیز در جای خودش مصرف بشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22558
    هیچ چیز دیگه ای نمیخوره اخه. نخود،عدس،جوانه گندم ، انگور،انبه همشو امتحان کردم فایده نداشت حتی چند بار موز رو با جوانه گندم قاطی کردم موزرو میخورد ولی جوانه گندمرو مینداخت بیرون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22750
    چون جناب animal lover فرمودند با اجازه اینجا ادامه سوالات رو میپرسم
    دوتا سوال برام پیش اومده
    روی یکی از پاهای طوطی من در هردو طرفش یه لکه ی قهوه ای خیلی ریز اندازه نوک سوزن هست مشکلی براش پیش نمیاد؟
    دومین سوالم اینه که این خیلی خودشو میخارونه در واقع روند پراراییه ولی بیش از حده مثلا نصف شب من گاهی اوقات صداشو میشنوم چراغو که روشن میکنم میبینم داره پر آرایی میکنه برام عجیب بود میخواستم بدونم بیماری خاصی داره؟
    راستی در تمامیه طوطی سانان منقار پایین سرش صافه؟ شنیده بودم برای اینکه گاز نگیرن نوک تیزشو میچینن! تا چقدر صحت داره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kiiwii نمایش پست ها
    چون جناب animal lover فرمودند با اجازه اینجا ادامه سوالات رو میپرسم
    دوتا سوال برام پیش اومده
    روی یکی از پاهای طوطی من در هردو طرفش یه لکه ی قهوه ای خیلی ریز اندازه نوک سوزن هست مشکلی براش پیش نمیاد؟
    دومین سوالم اینه که این خیلی خودشو میخارونه در واقع روند پراراییه ولی بیش از حده مثلا نصف شب من گاهی اوقات صداشو میشنوم چراغو که روشن میکنم میبینم داره پر آرایی میکنه برام عجیب بود میخواستم بدونم بیماری خاصی داره؟
    راستی در تمامیه طوطی سانان منقار پایین سرش صافه؟ شنیده بودم برای اینکه گاز نگیرن نوک تیزشو میچینن! تا چقدر صحت داره؟
    سلام. عکس پاشو بزارید.دو تا نقطه از کجا بدونم چی میتونه باشه؟!

مطمئنید پرارائیه؟ پرهاشو نمیجوه یا نمیکنه ؟ ریزش و خارش هم داره؟

شما سرچ کنید عکس منقار طوطیها رو بینید. خیلی صاف نیست .مثل منقار بالا انحنا داره ولی کم و سر اون تقریبا مثلثی شکل و نیمه تیزه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22750
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. عکس پاشو بزارید.دو تا نقطه از کجا بدونم چی میتونه باشه؟!

مطمئنید پرارائیه؟ پرهاشو نمیجوه یا نمیکنه ؟ ریزش و خارش هم داره؟

شما سرچ کنید عکس منقار طوطیها رو بینید. خیلی صاف نیست .مثل منقار بالا انحنا داره ولی کم و سر اون تقریبا مثلثی شکل و نیمه تیزه.
    ریزش که هیچی نداره خارش نمیدونم دقیقا منظورتون چی هست. پر هاشو هم اصلا نمیجوه و یا نمیکنه.
    اینم عکس پاش
    همین نقطه اونطرف همین پاش هم هست

ببخشید من انقدر سوال می پرسم نمیخوام مشکلی برام پیش بیاد
    توی همین سایت خوندم جناب بابک آژیده فرموده بودن که تخمه برای پرندگانی که در قفس هستن زیادش مضره
    ولی شاه طوطی من همیشه در حال جنب و جوش و وسط خونه قدم زدن و پریدن از اینجا به اونجاست باز هم تخمه ی زیاد مشکل سازه براش؟
    تاپیک تغذیه که دادین رو خوندم توش کلم بروکلی نوشته بود من یه جا خوندم کلم بروکلی رو تا آب پز نکنیم کرمای انگل توش از بین نمیرن برای پرنده ها هم باید اب پز کرد یا خام مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    یه سوال دیگه هم داشتم ببخشید اگه سرتون درد اومد
    دیشب خواهرم میگفت رفته بهش سر بزنه چراغ رو روشن کرده اینم یه صدای نفس کشیدن عجیبی از خودش دراورده یهو با نوکش خواسته به خواهرم حمله کنه. ممکنه از تغییر فضای یکهویی باشه که شب یهو چراغ رو روشن کردیم؟ رفتارش عادیه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kiiwii نمایش پست ها
    ریزش که هیچی نداره خارش نمیدونم دقیقا منظورتون چی هست. پر هاشو هم اصلا نمیجوه و یا نمیکنه.
    اینم عکس پاش
    همین نقطه اونطرف همین پاش هم هست

ببخشید من انقدر سوال می پرسم نمیخوام مشکلی برام پیش بیاد
    توی همین سایت خوندم جناب بابک آژیده فرموده بودن که تخمه برای پرندگانی که در قفس هستن زیادش مضره
    ولی شاه طوطی من همیشه در حال جنب و جوش و وسط خونه قدم زدن و پریدن از اینجا به اونجاست باز هم تخمه ی زیاد مشکل سازه براش؟
    تاپیک تغذیه که دادین رو خوندم توش کلم بروکلی نوشته بود من یه جا خوندم کلم بروکلی رو تا آب پز نکنیم کرمای انگل توش از بین نمیرن برای پرنده ها هم باید اب پز کرد یا خام مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    یه سوال دیگه هم داشتم ببخشید اگه سرتون درد اومد
    دیشب خواهرم میگفت رفته بهش سر بزنه چراغ رو روشن کرده اینم یه صدای نفس کشیدن عجیبی از خودش دراورده یهو با نوکش خواسته به خواهرم حمله کنه. ممکنه از تغییر فضای یکهویی باشه که شب یهو چراغ رو روشن کردیم؟ رفتارش عادیه؟
    سلام. خارش یعنی کلافه بودنش برای دور کردن عامل خارش زا. مرتب و با عصبانیت شروع به نوک زدن به پوستش میکنه. چیزی شبیه پرارایی ولی با شدت و ناراحتی.
    این لکه ها ظاهرا مورد خاصی نیست. شبیه خونمردگی یا زخم سطحیه. خودتون از نزدیک ببینید اگر زخمه فورا با بتادین رقیق ( 1 به 10 ) ضدعفونی کنید چون زخمهای کوچک عامل ورود باکتریها و به دنبالش ایجاد بیماریهای عفونی مختلفه. وقتی ازاد هستن احتمال برخورد با اشیاء وجود داره. اگر این لکه ها بزرگتر شد یا گسترش پیدا کرد حتما به متخصص طیور مراجعه کنید.

در مورد تخمه منظور جناب اژیده پرندگان در اسارت هست . یعنی تمامی طوطیهایی که از طبیعت گرفته شدن و دست بشر نگهداری میشن. صرفا به معنای نگهداری در قفس نیست.
    تخمه و اجیلها بشدت چرب هستن. درسته بیشتر چربیشون غیر اشباعه ولی نباید به عنوان غذای روتین مصرف بشه. چه در قفس باشن یا ازاد. چون در طبیعت نیستن ، سوخت و ساز و فعالیتشون خیلی کمتره و باید غذاییشون با احتیاط برنامه ریزی بشه.

کلم بروکلی هم خام هم نیم پز قابل مصرفه ولی بهتره ابپز بشه.

مورد اخر هم بله از روشن شدن ناگهانی چراغ ترسیده. حین خاموش یا روشن کردن چراغ ، ملایم با طوطی صحبت کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22750
    سلام دوباره
    امروز طوطیم نیمه کسله یه بار دیدم خوابش برده سرش به سمت پایینه ولی بعدش بیدار شد بعد از اونم دیگه اونطوری نخوابید از روی قفسشم تکون نمیخوره
    الانم دوباره خوابیده
    ابریزش نداره غذاشم خوب میخوره هر یکی دو ساعت یه بار عطسه میکنه ولی دیگه مثل قبل نمیپره پایین و شیطونی نمیکنه
    احتیاج داره ببرمش دامپزشکی؟؟؟ خیلی میترسم

صفحه 141 از 150 نخستنخست ... 4191122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)