کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeidpc نمایش پست ها
    والا عصبی که میشه وقتی میپاشم فرار میکنه. ئلی بعد اسپری کردن بازم میکنه !!!! اثرش باید فوری باشه؟ لازمه دامپزشک رو عوض کنم؟ ببخشید من واقعا اعصابم خورده بخاطر این مشکل و همش پست میزنم
    تجویز اکثر دامپزشکان همین اسپری هست ولی اگر به نظرتون متخصص طیور زینتی که تجربه بیشتری دارند میشناسید میتونید مشورت بگیرید . بالاخره چندین نظر بهتر از یک نظره. تاثیرش خیر فوری نیست. این اسپری فقط باعث میشه طوطی بخاطر طعم تلخش پرهاشو نکنه.
    شماره دو متخصص هم خصوصی براتون میزارم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    پیش دامپزشک بردمش. نکاتی که گفت اینها بود:

غذای ترکیبی خشک فقط بهش بده(ویتا کرافت). اونم با بازی و اینها که مشغول باشه و سر تایم خاص و محدود..

فلوکسیتین داخل آب

نور آبی برای اتاق

اسپری تلخ

موزیک آروم

نور افتاب مستقیم

نظر دوستان چیه؟
    سلام . اگه منظور دکتر از غذای ترکیبی خشک ویتاکرافت ، menu یا african یا مشابه اینا هست ، خود شرکت ویتاکرافت گفته ، ۴ قاشق غذا خوری . این که غذای اصلی نمیشه . شما همون سبزیجات ، حبوبات ، میوه جات و اینا رو تو وعده های غذاییش استفاده کنید . غذاهای پروتئینی و کلسیم دار و غذاهای حاوی ویتامین A حتما تو غذاییش باشه . میتونید پلت ها رو هم به غذاییش اضافه کنید که البته بعضی طوطی ها خیلی سخت قبولش میکنن و باید اروم اروم به غذاییش وارد بشه .

اسپری تلخ هم استفاده نکنید ، با توجه به واکنش طوطی شما ، نتیجه عکس داره. گاهی اوقات طوطی همون مواد تلخی رو که میگن مانع پرکنی میشه رو میخوان از روی پرهاشون پاک کنن و بیشتر پراشون رو میکنن. من پیشنهاد میکنم اصلا ازش استفاده نکنید تا عصبی تر نشه .

موزیک اروم خوبه ولی درمان نیست.

بهترین راه پرت کردن حواس طوطی از پرکنی هست ، شما باید کاری کنید که طوطی پرکنی رو فراموش کنه ، با بازی های فکری ، به چالش کشیدن ذهن طوطی با تمرینات مختلف برای یاد دادن تریک ها ، قرار دادن اسباب بازی های تخریب پذیر مثل اسباب بازی های چوبی نرم و کنفی ( اگه نخ رو نمیخوره ) ، گاهی اوقات اسباب بازی های پر سرو صدا هم میتونه خوب باشه .

سعی کنید متوجه حساسیت شما به پرکنی خودش نشه ، یعنی نفهمه که شما توجهتون جلب میشه اگه پر بکنه . وقتی میبینید در حال پر کندن هست ، یه صدایی ایجاد کنید که ندونه از کجاست . وقتی حواسش به صدا در پرت شد و دست از پر کنی کشید برید سمتش و یه جوری مشغولش کنید .

جفت هم خوبه ، البته همکارم کاملا توضیح دادن . گاهی اوقات حتی آوردن یه طوطیه دیگه از یه نژاد دیگه یا یه جفت پر سرو صدا مثلا عروس یا باجریگار هم میتونه حواس طوطی رو از پرکنی پرت کنه اما حسادت طوطی رو هم در نظر بگیرید ، توجه بهش نباید کم بشه و شاید هم در مورد طوطی شما این روش جواب نده..

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    21033
    سلام آیا برای حمام طوطی از شامپو استفاده کنیم یا نه

Sent from my SM-G900F using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizkral64 نمایش پست ها
    سلام آیا برای حمام طوطی از شامپو استفاده کنیم یا نه

Sent from my SM-G900F using پارسی پت mobile app
    سلام ، با اينكه شامپوي مخصوص طوطي هست ولي بهتره با اب حمام كنن. شامپوها به مرور باعث دِفرمه شدن پرها و از بين بردن أستحكام و جلاي اونها ميشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی، آکواریوم
    شماره عضویت
    12183
    در ادامه روند درمان بالا و عدم بهبود در یک هفته گذشته امروز پیش دکتر برهانی کیا رفتم. درکل توصیه اصلیش این بود که باید حواسش پرت بشه و چی بهتر از جفت. یک نر بالغ 3 ساله خریدم و الان چند ساعتیه کنار هم هستن. یکم باهم ور رفتن و نوک بازی کردن . ولی گاهی هم از هم فرار کردن. استیبل نیستن هنوز. توصیه ای درباره نحوه نگهداریشون هست؟ با توجه به اینکه ماده پرکن عادت به زندگی بیرون قفس داره و این نر ظاهرا تو قفس اروم تره....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، شرايط رو طوري ايجاد كنيد كه ماده بيمار احساس راحتي داشته باشه. نر مشكلي نداره ، پس بهتره خودشو با موقعيت و علائق ماده وفق بده.به ضررش هم نيست چون همه چيز خوبه. هيچ پرنده اي از ازادي بدش نمياد، اگر مدتي بيرون از قفس بودن رو تجربه كنه حتما علاقه مند ميشه . بيرون بودن هم ، باعث ميشه حواس هر دو به كنجكاوي و شيطنت و كشف ناديده ها پرت بشه و به روند درمان ماده كمك ميكنه. هر چه بيشتر توي قفس باشن ، افسرده ترن و مجال براي فراغت ذهني وجود نداره ، بنابراين بيشتر روي خودش و مشكلش تمركز ميكنه و درگيرش ميشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی، آکواریوم
    شماره عضویت
    12183
    مرسی دوست عزیز که با حوصله وقت میگذارید. اسباب بازی و غذاشو بهتر کردم. نور خورشید مستقیم دارن. از دیروز تاحالا چند بار نوک بازی گردن عین عاشقا و چند بار هم برخورد ریز کردن. گاهی ماده سراغ نر میره و گاهی برعکس.گاهی هم همو تحویل نمیگیرن . این یعنی جور هستن؟ یا نشونه جفت خوردنه؟ و اینکه هنوزم پرهاشو میکنه ولی خب طبیعتا تایم بیکاریش کمتره. ازین میترسم نر رو نپذیره و بدتر بشه. دیگه خودمم وسواس گرفتم انقدر درگیرش شدم.

Sent from my SM-G935F using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    مرسی دوست عزیز که با حوصله وقت میگذارید. اسباب بازی و غذاشو بهتر کردم. نور خورشید مستقیم دارن. از دیروز تاحالا چند بار نوک بازی گردن عین عاشقا و چند بار هم برخورد ریز کردن. گاهی ماده سراغ نر میره و گاهی برعکس.گاهی هم همو تحویل نمیگیرن . این یعنی جور هستن؟ یا نشونه جفت خوردنه؟ و اینکه هنوزم پرهاشو میکنه ولی خب طبیعتا تایم بیکاریش کمتره. ازین میترسم نر رو نپذیره و بدتر بشه. دیگه خودمم وسواس گرفتم انقدر درگیرش شدم.

Sent from my SM-G935F using پارسی پت mobile app
    سلام. خواهش میکنم. اوایل اشناییه. زمان لازم دارن.نگران نباشید. کمتر پیش میاد در این سن نپذیرن.همینکه سرگرم باشن ماده رو از پرکنی دور میکنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی، آکواریوم
    شماره عضویت
    12183
    در روز چهارم ورود این نر یکم پرخاشگر شده نسبت به ماده و گه گاهی که بهم نزدیک میشن یه نوک بهش میزنه و از هم دور میشن. آیا این روند که برخلاف روز اول هست طبیعی میتونه باشه؟ یا به مرور حل شدنیه؟ کاری هست بشه من انجام بدم بهتر شه رابطشون؟ ضمنا پر ارایی هم میکنه که میترسم تقلیدی از پرکنی ماده باشه...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    در روز چهارم ورود این نر یکم پرخاشگر شده نسبت به ماده و گه گاهی که بهم نزدیک میشن یه نوک بهش میزنه و از هم دور میشن. آیا این روند که برخلاف روز اول هست طبیعی میتونه باشه؟ یا به مرور حل شدنیه؟ کاری هست بشه من انجام بدم بهتر شه رابطشون؟ ضمنا پر ارایی هم میکنه که میترسم تقلیدی از پرکنی ماده باشه...
    سلام. زمان بدید ببینید چی میشه. فعلا نتیجه گیری مشکله. درگیریهای مختصر ابتدای اشنایی عادیه. احتیاجی به مداخله نیست ولی اگر شدید بود با سوت ، صدا یا حرکتی که نترسن ولی توجهشون جلب بشه ، حواسشونو پرت کنید.
    در صورتی که پرارایی از حالت ملایم و روتینش به حالت عصبی و بیمار گونه دراومد و شروع کرد به جویدن یا کندن پرها ، جداشون کنید و با دکترش تماس بگیرید

صفحه 138 از 150 نخستنخست ... 3888119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)