صفحه 3 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 340
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط greenin90 نمایش پست ها
    چجوری بگم؟ اها شما فکر کنین که اصلا من نه دوسدارم رامشون کنم نه حرف بزنن فقط واسه جوجه کشی میخوام حالا با این فرض میشه ج سوال بالامو بدین؟

با تشکر

دوست عزیز بارها گفته شده که جوجه کشی از ملنگو وشاه طوطی داخل منزل اگر نگیم غیر ممکن، خیلی کاره سختیه

در درجه اول اونها جفتشون رو باید خودشون انتخاب کنن یعنی هم نر ماده رو بپسنده هم ماده نر رو، در غیر اینصورت موفق نمیشید.

چه نر و چه ماده باید بالغ و بالای 2-3 سال سن داشته باشند

چون نر قدرت بارور کردن رو کامل نداره و ماده هم ممکنه بر اثر کم سنی و زود تر از موعد تخم گذاشتن دچار بیماریی مثل تخم برگردان بشه

محل نگهداریشون باید جوری باشه که احساس امنیت کنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط greenin90 نمایش پست ها
    میخواستم بدونم یه شاه طوطیه ماده که سنش حدودا 3 یا 4 سالش میتونه با یک شاه طوطیه 7 یا 8 ماه نر جفت بشن؟؟؟

سلام مجدد به دوست عزيزم
    راستش منم عاشق جوجه كشي و تكثير و اين حرفام و از حرات اينو فهميدم كه نقطه مشترك من و شما اينجاست:smile (2):
    اما قبل از هر چيز اينو ميگم كه تجربه حتي براي نگهداري حيوانات امر بسيار مهمي هست كه در صورت نبود به خود شما ضرر ميرسونه و از همه مهم تر اينكه شما رو دلسرد ميكنه نسبت به نگهداري حيوانات.
    اگه واقعا ميخواي جوجه كشي كني بهتره بري سراغ مرغ مينا يا مرغ عشق يا عروس يا حيواناتي كه شرايط نگهداري و پرورش شون راحت تر از شاه طوطي باشن.
    براي پرورش شاه طوطي مهم ترين شرايط1: جفت مناسب (كه اگه پيدا بشه كسي اونو به من و شما نميفروشه) 2:جا و مكان مناسب(كه توي آپارتمان بهتره صرف نظر كنيم) 3 وقت آزاد(بايد شغلت اين باشه كه بتوني ازش نتيجه بگيري) 4تجربه كافي(كه حتما داريد)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ( شاه طوطی سبز)
    شماره عضویت
    6335
    راست میگین با آپارتمانش و صرف وقتش مشکل دارم پی بهتر یه زمان دیگه به فکرش بیفتم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    8792
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    این اولین پست من تو این انجمنه ...
    یه سوال داشتم
    من دیروز رفتم یه طوطی ماده ( حدود یکی دو سال بود بیچاره تو قفس تو مغازه نگهداری می شد ) و یه طوطی نر ( یه هفته تو مغازه بوده ) رو خریدم
    قفس این دوتا طوطی تو این یه هفته کنار هم بوده
    نره نیمه دستی و ماده کاملا وحشیه
    آوردمشون خونه یه قفس بسیار بزرگ براشون درست کردم .. یه خونه سفالی هم خریدم گذاشتم یه گوشه اش .. تنه درخت و شاخ و برگ هم چیدم براشون گذاشتم
    و گذاشتمشون تو قفس
    ساعت های اول نره ... سر مادره رو می خاروند ... و خودشو واسه ماده لوس می کرد .. یه بار هم ماده اینکارو کرد
    با نوک هم دیگه هم بازی می کردن
    البته گاهی هم ماده به نره پرخاش می کنه ..
    امروز هم باهم رفته بودن سیب می خوردن
    جالب اینجاست هرجا می رن با هم می رن حتی باهم غذا می خورن
    و شب هم می چسبن بهم می خوابن
    نره یه دفه پرو شد که ماده زدش .
    ظاهرا نره علاقه به جفت گیری داره
    چی کار کنم ماده باهاش راه بیاد و بذاره سوارش بشه؟؟
    و دوم اینکه این دوتا جفت خورده به حساب میان؟ به همین راحتی؟
    و سوم اینکه آیا مکمل دارویی هست که بشه به اینا داد و اینا جفت گیری کنن؟؟؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام دوست عزيز
    پيوستن شما را به جمع خانواده بزرگ پارسي پت تبريك عرض ميكنم
    منم 1شاه طوطي نر و 1 شاه طوطي ماده داشتم و هر 2 رو در يك قفس نهگداري ميكردم و رابطه خيلي خوبي با هم داشتن اما يكبار هم نشد كه از اين 2 تا شاه طوطي جفت گيري ببينم يا تلاشي براي لانه سازي ، با هم غذا ميخوردن باهم بازي ميكردن و حتي اگه ماده رو از نر جدا ميكردم صداي هر 2 تاشون در ميومد.
    اين حرف هاي من مبني بر اين نيست كه به هيچ عنوان نميشه از شاه طوطي جوجه گرفت اتفاقا چند وته پيش شنيدم كه يكي از بچه هاي تهران در ارديبهشت تونست توي خونه از شاه طوطي جوجه بگيره و جوجه هاشم براي فروش گذاشته بود.
    الان اين شاه طوطي هاي شما جفت نيستن و خدا بخواد انشا اله جفت ميشن.
    از نر و ماده عكس بزار هم از چشم شون هم از نماي كلي
    شما بايد شرايط مناسب رو براي شاه طوطي هاي عزيزت فراهم كني.
    دارو هاي تقويتي هم هست كه بهتره در مورد دارو با آقاي دكتر برهاني كيا (دامپزشك انجمن) مشورت كنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    8792
    نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    پيوستن شما را به جمع خانواده بزرگ پارسي پت تبريك عرض ميكنم
    منم 1شاه طوطي نر و 1 شاه طوطي ماده داشتم و هر 2 رو در يك قفس نهگداري ميكردم و رابطه خيلي خوبي با هم داشتن اما يكبار هم نشد كه از اين 2 تا شاه طوطي جفت گيري ببينم يا تلاشي براي لانه سازي ، با هم غذا ميخوردن باهم بازي ميكردن و حتي اگه ماده رو از نر جدا ميكردم صداي هر 2 تاشون در ميومد.
    اين حرف هاي من مبني بر اين نيست كه به هيچ عنوان نميشه از شاه طوطي جوجه گرفت اتفاقا چند وته پيش شنيدم كه يكي از بچه هاي تهران در ارديبهشت تونست توي خونه از شاه طوطي جوجه بگيره و جوجه هاشم براي فروش گذاشته بود.
    الان اين شاه طوطي هاي شما جفت نيستن و خدا بخواد انشا اله جفت ميشن.
    از نر و ماده عكس بزار هم از چشم شون هم از نماي كلي
    شما بايد شرايط مناسب رو براي شاه طوطي هاي عزيزت فراهم كني.
    دارو هاي تقويتي هم هست كه بهتره در مورد دارو با آقاي دكتر برهاني كيا (دامپزشك انجمن) مشورت كنيد

ممنون که جوابمو دادی دوسته من
    راستش شاه طوطی نیستن ملنگو هستن
    چشم حتما عکس هاشونو می گیرم و در انجمن قرار می دم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط edive نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    این اولین پست من تو این انجمنه ...
    یه سوال داشتم
    من دیروز رفتم یه طوطی ماده ( حدود یکی دو سال بود بیچاره تو قفس تو مغازه نگهداری می شد ) و یه طوطی نر ( یه هفته تو مغازه بوده ) رو خریدم
    قفس این دوتا طوطی تو این یه هفته کنار هم بوده
    نره نیمه دستی و ماده کاملا وحشیه
    آوردمشون خونه یه قفس بسیار بزرگ براشون درست کردم .. یه خونه سفالی هم خریدم گذاشتم یه گوشه اش .. تنه درخت و شاخ و برگ هم چیدم براشون گذاشتم
    و گذاشتمشون تو قفس
    ساعت های اول نره ... سر مادره رو می خاروند ... و خودشو واسه ماده لوس می کرد .. یه بار هم ماده اینکارو کرد
    با نوک هم دیگه هم بازی می کردن
    البته گاهی هم ماده به نره پرخاش می کنه ..
    امروز هم باهم رفته بودن سیب می خوردن
    جالب اینجاست هرجا می رن با هم می رن حتی باهم غذا می خورن
    و شب هم می چسبن بهم می خوابن
    نره یه دفه پرو شد که ماده زدش .
    ظاهرا نره علاقه به جفت گیری داره
    چی کار کنم ماده باهاش راه بیاد و بذاره سوارش بشه؟؟
    و دوم اینکه این دوتا جفت خورده به حساب میان؟ به همین راحتی؟
    و سوم اینکه آیا مکمل دارویی هست که بشه به اینا داد و اینا جفت گیری کنن؟؟؟
    ممنون

سلام دوست خوبم
    به پارسی پت خوش آمدید

قبل از هر چیزی باید خدمتتون عرض کنم شاه طوطی در 3 تا 4 سالگی به بلوغ کامل میرسه.بنا بر این اگر واقعا شاه طوطی ماده شما 1کی 2 سالش باشه هنوز بالغ نیست و شاید 1 یا 2 سال دیگه حتی طوق بندازه و در واقع نر باشه!!!
    در ضمن شاه طوطی ماده بهتره حد اقل در 4 سالگی تخم گذاری کنه چون اگر در ابتدای بلوغش اقدام به این کار کنه ممکنه مشکلات جسمی مثل Egg Binding براش به وجود بیاد.در طبیعیت نر ها به صورت غریزی با ماده های 3 ساله کاری ندارن و فقط دنبال جفت های بالای 4 سال میگردن ولی در اسارت همه این قوانین نقض میشه

بند دوم رو الان خوندم!!!علائمی که شما میگید ظاهرا نشانه بالغ بودن و آماده بودن هر 2 طوطی هست...بنا برا ین طوطی ماده شده بالغه ولی بالای 3 سالشه و فروشنده به اشتباه گفته 1 تا 2 سال چون در اون سنینی طوطی سبز هندی اصلا بالغ نیست.نکته دیگه که باید خدمتتون عرض کنم اینه که طوطی های هندی طوق دار مثل شاه طوطی و ملنگو جزو معدود طوطی هایی هستندد که در هر بهار ، یک جفت برای خودشون انتخاب میکنند و بعد از تخم گذاری و بزرگ شدن بچه ها از هم جدا میشن.سال بعد و بهار بعد یک جفت جدید انتخاب میکنن!!!!!!! یعنی اصلا جفت خوردن مادام العمر مثل کاسکو و کاکادو و اکثر طوطی های گرمسیری ندارن

الان هم که فصل بهاره و طبیعیه که شما با کنار هم انداختنشون 80% راه رو رفتید.معمولا بدون مشکل جفت میخورن ولی بهترین حالتش انتخاب طبیعی در گله است که شما امکانش رو ندارید.این دعوا های خیلی ملایم هم طبیعیه و مشکلی نداره ولی چه بسی اگر انتخاب جفت در گله و به صورت طبیعی صورت میگرفت از همین دعوا ها هم خبری نبود

تنها کاری که میتونید براشون انجام بدید گذاشتن یک لانه بسیار بزرگ L ماننده...تغذیه سالم و سرشار از ویتامین و کلسیم

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    8792
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    به پارسی پت خوش آمدید

قبل از هر چیزی باید خدمتتون عرض کنم شاه طوطی در 3 تا 4 سالگی به بلوغ کامل میرسه.بنا بر این اگر واقعا شاه طوطی ماده شما 1کی 2 سالش باشه هنوز بالغ نیست و شاید 1 یا 2 سال دیگه حتی طوق بندازه و در واقع نر باشه!!!
    در ضمن شاه طوطی ماده بهتره حد اقل در 4 سالگی تخم گذاری کنه چون اگر در ابتدای بلوغش اقدام به این کار کنه ممکنه مشکلات جسمی مثل egg binding براش به وجود بیاد.در طبیعیت نر ها به صورت غریزی با ماده های 3 ساله کاری ندارن و فقط دنبال جفت های بالای 4 سال میگردن ولی در اسارت همه این قوانین نقض میشه

بند دوم رو الان خوندم!!!علائمی که شما میگید ظاهرا نشانه بالغ بودن و آماده بودن هر 2 طوطی هست...بنا برا ین طوطی ماده شده بالغه ولی بالای 3 سالشه و فروشنده به اشتباه گفته 1 تا 2 سال چون در اون سنینی طوطی سبز هندی اصلا بالغ نیست.نکته دیگه که باید خدمتتون عرض کنم اینه که طوطی های هندی طوق دار مثل شاه طوطی و ملنگو جزو معدود طوطی هایی هستندد که در هر بهار ، یک جفت برای خودشون انتخاب میکنند و بعد از تخم گذاری و بزرگ شدن بچه ها از هم جدا میشن.سال بعد و بهار بعد یک جفت جدید انتخاب میکنن!!!!!!! یعنی اصلا جفت خوردن مادام العمر مثل کاسکو و کاکادو و اکثر طوطی های گرمسیری ندارن

الان هم که فصل بهاره و طبیعیه که شما با کنار هم انداختنشون 80% راه رو رفتید.معمولا بدون مشکل جفت میخورن ولی بهترین حالتش انتخاب طبیعی در گله است که شما امکانش رو ندارید.این دعوا های خیلی ملایم هم طبیعیه و مشکلی نداره ولی چه بسی اگر انتخاب جفت در گله و به صورت طبیعی صورت میگرفت از همین دعوا ها هم خبری نبود

تنها کاری که میتونید براشون انجام بدید گذاشتن یک لانه بسیار بزرگ l ماننده...تغذیه سالم و سرشار از ویتامین و کلسیم

موفق باشید
    بازم ممنون از راهنمایی و پاسخ گوییتون
    راستش لانه که براشون گرفتم گرده و سفالیه ( از اینا که تو بازار بود ) ... لانه ی l شکل چیه؟؟ از کجا تهیه کنم
    راستی قفسشون هم تو پاسیو هستش ... و تقریبا تو رفت آمد
    باید جای قفسشون هم عوض کنم؟ الان یه پارچه انداختم روشون .. که نترسن ...

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    منظور این فرم از لانه مخصوص طوطی هست.به ان لانه های طوطی میگن لانه اهی ال شکل (L shaped
    parrot nest)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    8792
    اینم عکس هاشون

البته مشکلی که داشتم این بود که ... دوربینم خراب بود مجبور شدم با گوشی بگیرم امیدوارم مورد قبول باشه
    اسم نره گذاشتم Neo اسم ماده رو گذاشتم HivA

راستی صبح تا حالا نره خیلی جیغ می زنه ...
    خیلی زیاد ...

صفحه 3 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)