صفحه 20 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 340
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.واقعا از خوشحالیت ماهم خوشحالیم.اما دوست عزیز اگر بعد از چند مرتبه جفت گیری نادرست انجام بشه با هر مشکلی از جمله ترس از شما،ممکنه ماده اعتمادش به نر رو از دست بده و از طرفی نر هم از دوران آمادگیش دور بشه و مدت ها منتظر بمونید تا دوباره شرایط واسه جفت گیریشون فراهم بشه.بهتره زیاد بهشون سرک نکشید.اما در مورد این قسمت که فرمودید تمومه؟باید خدمتت عرض کنم با وجود اینکه نمیخوام توی ذوقت بخوره ولی فقط الان ماده نر رو پذیرفته.همین.زمانی کار تمومه که جفت گیری کنن،تخم گذاری انجام بشه،تخم ها بارور باشه،نطفه ها رشد کنن و جفت از تخم ها خوب نگهداری کنن و در نهایت جوجه به دنیا بیاد.پس صبور باش تا ایشالا اگر مدتی از هدفت دور شدی دلسرد نشی.ایشالا موفق هم خواهی شد در نهایت.
    میدونید هدف اصلی من جوجه نبود. هدفم از تنهایی در اومدن طوطیم بود و اینکه واقعا عذاب میکشیدم که تنهاس . ولی خب اگه جوجه و ... هم باشه که خدارو شکر میکنم. بله این چند روز فقط روزی 2 بار غذا میذارم و میام بیرون . دعا کنید. ممنون از راهنمایی و همراهیتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام دوستان. میخواستم بپرسم دوران پر ریزی چقدر توی جفت گیری تاثیر داره؟ الان هر دو تاشون پرریزیشون شروع شده اما هنوزم هر دو مستن و اقدام برای جفت گیری میکنن. و اینکه باز شدن پرهای قفسه سینه تا مقعد نر به معنای جفت گیریه؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخواستم بپرسم دوران پر ریزی چقدر توی جفت گیری تاثیر داره؟ الان هر دو تاشون پرریزیشون شروع شده اما هنوزم هر دو مستن و اقدام برای جفت گیری میکنن. و اینکه باز شدن پرهای قفسه سینه تا مقعد نر به معنای جفت گیریه؟
    سلام

معمولا دوران پرریزی جفت رو از تولید مثل دور میکنه ولی همیشه هم این اتفاق نمیوفته بخصوص وقتی هردو کاملا مست باشن

من پیشنهاد میکنم اجازه ندید محیط از یه حدی گرمتر بشه چون گرما باعث تو پرریزی رفتنشون میشه

رو دما25 ثابت بمونه خوبه

این حالت رو تو عروس ماده دیدم که نشونه آمادگی برای جفت خوردن بوده درمورد ملنگو نظری ندارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام دوستان. امشب من و همسرم شاهد جفت گیری جفتمون بودیم. با نصب یک نرم افزار روی گوشی از توی اتاق فیلمشونو زنده دیدیم. نرم سوار ماده شد و ماده هم سرشو به اطرف دوران میداد. 10 ثانیه ای اینجوری بودن و بعد نفهمیدیم چی شد که تعادل ماده بهم خورد و افتادن. قبلشم بهم غذا میدادن.
    ممنونم از راهنمایی همه. امیدوارم شما هم خوشحال شده باشید.

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    خبر خوشحال کننده ای بود امیدوارم همینطور خوب پیش برن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    سلام دوستان. امشب من و همسرم شاهد جفت گیری جفتمون بودیم. با نصب یک نرم افزار روی گوشی از توی اتاق فیلمشونو زنده دیدیم. نرم سوار ماده شد و ماده هم سرشو به اطرف دوران میداد. 10 ثانیه ای اینجوری بودن و بعد نفهمیدیم چی شد که تعادل ماده بهم خورد و افتادن. قبلشم بهم غذا میدادن.
    ممنونم از راهنمایی همه. امیدوارم شما هم خوشحال شده باشید.
    تبریک میگم دوست عزیز خیلی خوشحالم هم برای شما و جفت تون و هم اینکه تونستیم ثابت کنیم میشه حتی ملنگوهارو بدون نیاز به تعویض جفت در دفعات جفت انداخت. واقعا از شما عزیز سپاسگذارم که مراحل رو با دقت انجام دادید و باعث شدید بتونیم به سایر دوستان این موضوع رو ثابت کنیم و امیدوارم بیشتر شاهد موفقیت هایی این چنین باشیم فقط کافیه نترسیم و جرات ریسک کردن رو به خودمون بدیم. با آرزوی جوجه های زیبا برای شما و جفت زیباتون.
    پاینده باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    خبر خوشحال کننده ای بود امیدوارم همینطور خوب پیش برن
    ممنونم. بدون راهنمایی شما دوستان نمیتونستیم. واقعا متشکرم.انشالله

نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    تبریک میگم دوست عزیز خیلی خوشحالم هم برای شما و جفت تون و هم اینکه تونستیم ثابت کنیم میشه حتی ملنگوهارو بدون نیاز به تعویض جفت در دفعات جفت انداخت. واقعا از شما عزیز سپاسگذارم که مراحل رو با دقت انجام دادید و باعث شدید بتونیم به سایر دوستان این موضوع رو ثابت کنیم و امیدوارم بیشتر شاهد موفقیت هایی این چنین باشیم فقط کافیه نترسیم و جرات ریسک کردن رو به خودمون بدیم. با آرزوی جوجه های زیبا برای شما و جفت زیباتون.
    پاینده باشید.
    بسیار ممنون و متشکر. همراهی شما واقعا باعث دلگرمی بود. و نکات ریز و دقیقی که گفتین و تجربیات با ارزشی که در اختیار ما قرار دادید. و اینکه شانس خوبی هم در اخنتاب جفت نسیبمون شد.این دو پرنده هم از تنهایی درومدن که خوشحال کننده ترین جنبه ی ماجراست.
    فقط اینکه یک سوال عجولانه دارم. بعد از جفت گیری تا چند وقت به تخم میرسن؟ میشه جفت گیری کنن اما تخم نذارن؟ و اینکه اگه وسط جفت گیری چیزی باعث قطعش بشه (مثل اتفاقی کع امشب افتاد)یعنی اون جفت گیری به درد نمیخورده و یا اینکه همونم موثره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    [FONT=tahoma][B]
    بسیار ممنون و متشکر. همراهی شما واقعا باعث دلگرمی بود. و نکات ریز و دقیقی که گفتین و تجربیات با ارزشی که در اختیار ما قرار دادید. و اینکه شانس خوبی هم در اخنتاب جفت نسیبمون شد.این دو پرنده هم از تنهایی درومدن که خوشحال کننده ترین جنبه ی ماجراست.
    فقط اینکه یک سوال عجولانه دارم. بعد از جفت گیری تا چند وقت به تخم میرسن؟ میشه جفت گیری کنن اما تخم نذارن؟ و اینکه اگه وسط جفت گیری چیزی باعث قطعش بشه (مثل اتفاقی کع امشب افتاد)یعنی اون جفت گیری به درد نمیخورده و یا اینکه همونم موثره؟
    سپاس دوست عزیز شما با بلند همتی خود به نتیجه مطلوب رسیدید و همچنین دقت نظر در تهیه جفت مناسب.و اما در مورد سئوالتان، پرندگان تا قبل از تخمگذاری بارها و بارها جفتگیری میکنند تا تمام تخمها بارور باشند. احتمال اینکه در پی جفتگیری تخمگذاری در کار نباشد هست اما به ندرت. در مورد جفتگیری دیشب با تایم 10 ثانیه میشه گفت میتونه موفق باشه و البته گاهی آخرشون همینطور تموم میشه و گاهی هم تعادل حفظ میشه و نر به آرامی پایین میاد. چند توصیه دارم از ویتامینها استفاده نکنید چون معمولا نتیجه عکس داره. از گشنیز تازه 1 روز درمیان استفاده کنید همینطور از هویج و تخم مرغ هم هفته ای 1 بار بهشون بدید و جوانه ها 3 روز در هفته با رعایت تنوع مثلا 1 روز جوانه گندم روز دیگر ماش و بعد عدس که این هر 3 بسیار موثر هستند و کف دریا هم فراموش نشود .
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام دوستان عزیز.
    دوستان روز های تخم گذاری ماده غذای خاصی نباید بهش بدیم؟
    ماده من یه کوچولو دلش پف کرده نمیدونم تخم داره یا من توهم زدم
    دیروزم دیدم دارن جفت گیری میکنن. کی تموم میشه ؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام دوستان عزیز.
    دوستان روز های تخم گذاری ماده غذای خاصی نباید بهش بدیم؟
    ماده من یه کوچولو دلش پف کرده نمیدونم تخم داره یا من توهم زدم
    دیروزم دیدم دارن جفت گیری میکنن. کی تموم میشه ؟
    سلام

معمولاا 2-3 هفته بعد از جفت گیری تخم گذاری شروع میشه

اگر قسمت زیر مقعدش پف کرده و از حالت معمول همیشگیش بزرگتره نشونه تخم گذاری هست

با دیدن این شرایط قطره های مولتی ویتامین رو قطع کنید و غذاهای کلسیم دار بیشتر در اختیارش باشه

هر 2-3 روز یکبار هم مقدار کمی کاهو بهش بدید تا توی دفع به مشکل نخوره

صفحه 20 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)