صفحه 17 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 340
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149

حقیقتا نمیدونم درست آپلود کردم یا نه
    ویرایش توسط nafiseh65 : 15th May 2013 در ساعت 09:21 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها

حقیقتا نمیدونم درست آپلود کردم یا نه
    فیلم درست آپ شده.ولی سوالتون رو متوجه نشدیم.الان این حس کنجکاوی کاملا طبیعیه چون هردو تازه و بخصوص نر تازه باهم روبه روشدن.بهتره به یک قفس منتقل بشن و رفتارشون سنجیده بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    دوست عزیز پیشنهاد میدم اگر امکانش هست قبل از اینکه در 1 قفس بگذاریدشون چند روزی ساعاتی هر 2 رو با هم به روی قفسها بیارید تا بدون حس مالکیت با هم آشنا بشن و شما هم بتونید کنترلشون کنید و ببینید نسبت به هم چه رفتاری خواهند داشت و اگر صلح و آشتی برقرار بود با نظارت کامل در 1 روز اونها رو به 1 قفس منتقل کنید و اگر پرخاشگری دیدید جداشون کنید وگرنه بگذارید بمونن پیش هم .
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    فیلم درست آپ شده.ولی سوالتون رو متوجه نشدیم.الان این حس کنجکاوی کاملا طبیعیه چون هردو تازه و بخصوص نر تازه باهم روبه روشدن.بهتره به یک قفس منتقل بشن و رفتارشون سنجیده بشه.
    نر فکر میکنم مشکلی نداشته باشه چون همیشه میچسبه به قفس کنار تاب ماده و براش ادا در میاره . اما ماده گاهی فقط چشماشو ریز میکنه و شاخ و شونه میکشه ولی همیشه رو چوب که هستن کنار نر میشینه. ختی امروز که براشون سیب گذاشتم نرفت سمت سیب و به زور از سیبی از قفس نر بیرون زده بود میخورد راستش هنوز میترسم یکی کنم قفسشونو که یه موقع کتک کاری نکنن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوست عزیز پیشنهاد میدم اگر امکانش هست قبل از اینکه در 1 قفس بگذاریدشون چند روزی ساعاتی هر 2 رو با هم به روی قفسها بیارید تا بدون حس مالکیت با هم آشنا بشن و شما هم بتونید کنترلشون کنید و ببینید نسبت به هم چه رفتاری خواهند داشت و اگر صلح و آشتی برقرار بود با نظارت کامل در 1 روز اونها رو به 1 قفس منتقل کنید و اگر پرخاشگری دیدید جداشون کنید وگرنه بگذارید بمونن پیش هم .
    موفق باشید.
    خودمم به این فکر کردم و میخواستم بپرسم ازتون اتفاقا. خب این دوتا پرو بالشون کامله. دنبال هم نمیکنن؟ آخه مطمئنم نر میره سمتش. نر که با فضا آشناس اما ماده صدمه نمیبینه؟ بعد از اینکه اومدن بیرون نر دستیه راحت میبرمش تو قفس اما ماده رو باید قفسشو ببرم نزدیک خودش میره تو. شرایط مشکلی ایجاد نمیکنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    دوست عزیز اگر پرهاشون کوتاه بود خیلی بهتر بود اما الان نمیشه کوتاه کرد چون استرس بهشون وارد میشه میتونید در 1 اتاق کوچک با بستن در و پنجره ها و کشیدن پرده ها و در شرایط کاملا کنترل شده بیاریدشون بیرون اینکار خیلی خوب میتونه بهتون نشون بده که آیا پرنده های شما همرو پذیرفتند یا نه و اگر نه چون فضای کافی برای فرار هست درگیری پیش نمیاد و صدمه نخواهند دید.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر پرهاشون کوتاه بود خیلی بهتر بود اما الان نمیشه کوتاه کرد چون استرس بهشون وارد میشه میتونید در 1 اتاق کوچک با بستن در و پنجره ها و کشیدن پرده ها و در شرایط کاملا کنترل شده بیاریدشون بیرون اینکار خیلی خوب میتونه بهتون نشون بده که آیا پرنده های شما همرو پذیرفتند یا نه و اگر نه چون فضای کافی برای فرار هست درگیری پیش نمیاد و صدمه نخواهند دید.
    موفق باشید.
    بله همین کارو انجام میدم فکر میکنم بهتر باشه. کلا با کوتاه کردم پر مخالفم. یکبار تو این دو سال پرهای طوطینازو کوتاه کردم هیچوقت حالتشو یادم نمیره که بالاشو تکون میداد و فهمیده بود یه چیزی شده و تا 2-3 هفته بیحال شده بود نه حرف میزد و نه تحرکی داشت. در جریان ادامه ی کار قرارتون میدم. ممنون از راهنمایی همه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام دوستان. الان که دارم این متنو مینویسم منو همسرم خیلی خوشحالیم. بهترین صحنه ای که میشد دیدو نظاره کردیم.
    همونطور که بی تا خانم گفته بودن هر دو رو آزاد کردیم و از اتاق رفتیم بیرون. ماده بعد از یکم پرواز رفت کنار طوطیناز. طوطیناز هم کم کم نزدیک شد و بال ماده رو میخاروند. ماده هم این حالتو به خودش گرفت: (این عکسو از گوگل پیدا کردم از صاحب عکس عذر خواهی میکنم.)

ولی طوطیناز سوارش نشد
    و از اون موقع هم دیدیم که طوطیناز سر و گردن ماده رو میخارونه و اونم اعتراضی نداره. فقط وقتی طوطیناز به حلقه ی پای ماده گیر داد اون بهش پرخاش کرد. یک بار هم نوک تو نوک شدن که سریع تموم شد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوستان. الان که دارم این متنو مینویسم منو همسرم خیلی خوشحالیم. بهترین صحنه ای که میشد دیدو نظاره کردیم.
    همونطور که بی تا خانم گفته بودن هر دو رو آزاد کردیم و از اتاق رفتیم بیرون. ماده بعد از یکم پرواز رفت کنار طوطیناز. طوطیناز هم کم کم نزدیک شد و بال ماده رو میخاروند. ماده هم این حالتو به خودش گرفت: (این عکسو از گوگل پیدا کردم از صاحب عکس عذر خواهی میکنم.)
    ولی طوطیناز سوارش نشد
    و از اون موقع هم دیدیم که طوطیناز سر و گردن ماده رو میخارونه و اونم اعتراضی نداره. فقط وقتی طوطیناز به حلقه ی پای ماده گیر داد اون بهش پرخاش کرد. یک بار هم نوک تو نوک شدن که سریع تموم شد.
    سلام.بهتون تبریک میگم.خیلی شانس آوردید که انقدر زود ماده حاضر به جفت گیری با نر شده.بهتره از غذاهایی با طبع گرم بیشتر استفاده کنید تا نرهم آماده بشه برای جفت گیری این درگیری ها هم طبیعیه چون تازه باهم آشنا شدن و به مرور که جفت کهنه بشن برطرف میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    [B][FONT=tahoma][SIZE=2][COLOR=#800080]سلام دوستان. الان که دارم این متنو مینویسم منو همسرم خیلی خوشحالیم. بهترین صحنه ای که میشد دیدو نظاره کردیم.
    ولی طوطیناز سوارش نشد
    دوست عزیزم تبریک میگم تا حدودی این انتظار رو داشتم اما نه به این زودی من همیشه گفتم وقتی پرنده ها بالغ باشن و تا به حال جفت نداشته بوده باشند خیلی سریع جفت میخورن. در مورد غذاهای گرم من موافق نیستم البته اکثرا اینکار رو انجام میدن ولی ممکنه میزان از دستشون در بره و پرنده به تولک بی موقع بره غذایی سرشار از سبزیجات و جوانه هارو پیشنهاد میکنم و همینطور میوه تازه. فراوانی غذا جفت رو بیشتر از غذاهای گرم به تولید مثل ترغیب میکنه مخصوصا که ماده شما هم آماده است و نر هم به زودی بعد از چندبار ابراز علاقه ماده جفتگیری رو شروع خواهد کرد. پس کمی صبر کنید انشاله نتیجه خواهید گرفت. فقط الان هنوز قفسهارو یکی نکنید و تا هفته دیگه این موقع صبر کنید اما هر روز ساعتی رو به بیرون آوردنشون اختصاص بدید.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    امروز حالت های جفت گیری هر دو بیشتر شده بود اما هنوز نر سوار ماده نشده. دوستان یک سوال. تو اتاقی که اینا آزادن یک کمد گود خالی و تاریک هست.توش فقط موکت و پلاستیکه. دیروز دیدم ماده هی سرک میکشه اونتو. امروز لای درو باز گذاشتم رفت تو. شاید خیلی خوش بینانه فکر میکنم اما آیا داره دنبال لونه میگرده؟

صفحه 17 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)