صفحه 11 از 34 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 340
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    پرنده فروش دروغ میگه دوست عزیزم
    اولا در پاراکیتها ماده نر را پست میکند
    دوما روند این کار حداقل در بهترین شرایط برای هر کدام 30روز به طول می انجامد
    اگر غیر جفت هم داخل انها باشد و قفس فضای کافی برای انها داشته باشد خیر مورد خاصی به و جود نمیآید البته در این میان همیشه درگیری در مبحث انتخاب جفت پیش میآید !
    بله خودم هم به این موضوع شک کرده بودم، که اصلا ماده ای در کار نیست و داره وقت میخره و اینکه نمیشه به یک روز گفت اینا به هم جفت نمیشن...
    و دوباره یک سوال دیگه:
    تهران فروشنده ای و میشناسم که میگه ماده های جفت گیری رو تعدادیو جدا کرده تا بعدا جفت بندازه و قبلا جفت نداشتن. قیمت اون هم 200 هست. ریسک کنم؟ چون مشهدم و امکان برگشتش برام وجود نداره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    بله خودم هم به این موضوع شک کرده بودم، که اصلا ماده ای در کار نیست و داره وقت میخره و اینکه نمیشه به یک روز گفت اینا به هم جفت نمیشن...
    و دوباره یک سوال دیگه:
    تهران فروشنده ای و میشناسم که میگه ماده های جفت گیری رو تعدادیو جدا کرده تا بعدا جفت بندازه و قبلا جفت نداشتن. قیمت اون هم 200 هست. ریسک کنم؟ چون مشهدم و امکان برگشتش برام وجود نداره.
    شما چرا خودتون یک ملنگو ماده تمیز تهیه نمیکنید ؟
    چرا اینقدر اصرار به جفت زدن دارید دوست عزیز؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    دوستان این ملنگو من نمیمونه تو قفس.تا میزارم تو قفس میاد کلشو از لای میلها میاره بیرون میخواد بیاد بیرون.قفس 1033 هستش.ممنون میشم راهنمایی کنید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    دوستان این ملنگو من نمیمونه تو قفس.تا میزارم تو قفس میاد کلشو از لای میلها میاره بیرون میخواد بیاد بیرون.قفس 1033 هستش.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    با سلام
    ملنگوتون رام است؟چند وقتشه؟تو قفس اسباب بازی داره؟
    به احتما زیاد قبلا زیاد بیرون بوده و به قفس عادت نداره به همین دلیل دلش میخواد بیرون باشه
    سعی کنید کم کم و به مرور به قفس عادتش بدید یعنی مثلا هر روز چند دقیقه از زمان بیرون بودنش کم کنید تا جایی که روزی 3-4 ساعت بیرون بمونه و بقیه روز تو قفس باشه
    بهتر هم هست زمانهای بیرون اومدنش طبق برنامه باشه یعنی هر روز سر ساعات مشخصی بیاد بیرون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    با سلام
    ملنگوتون رام است؟چند وقتشه؟تو قفس اسباب بازی داره؟
    به احتما زیاد قبلا زیاد بیرون بوده و به قفس عادت نداره به همین دلیل دلش میخواد بیرون باشه
    سعی کنید کم کم و به مرور به قفس عادتش بدید یعنی مثلا هر روز چند دقیقه از زمان بیرون بودنش کم کنید تا جایی که روزی 3-4 ساعت بیرون بمونه و بقیه روز تو قفس باشه
    بهتر هم هست زمانهای بیرون اومدنش طبق برنامه باشه یعنی هر روز سر ساعات مشخصی بیاد بیرون
    رام که چی بگم والا.3 ماهشه.جوجس تازه دون خور شده.توقفس اره اسباب بازیم دارم دوست عزیز.از صبح تو قفس بود الان یهو بی تاب شده.بیرونم میخواد باشه.فعلا که در قفس رو از بالا باز کردم اوده نشسته مظلومانه رو چوب

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    رام که چی بگم والا.3 ماهشه.جوجس تازه دون خور شده.توقفس اره اسباب بازیم دارم دوست عزیز.از صبح تو قفس بود الان یهو بی تاب شده.بیرونم میخواد باشه.فعلا که در قفس رو از بالا باز کردم اوده نشسته مظلومانه رو چوب
    سلام.لطفا بحث رو توی این تاپیک ادامه بدید http://www.parsipet.ir/thread95-141.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    شما چرا خودتون یک ملنگو ماده تمیز تهیه نمیکنید ؟
    چرا اینقدر اصرار به جفت زدن دارید دوست عزیز؟
    اتفافا اصراری به جفت و جوجه کشی ندارم. ولی میخوام حداقل بتونم بذارمشون تو یه قفس و با هم جنگ نکنن. در همین حد کافیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    اتفافا اصراری به جفت و جوجه کشی ندارم. ولی میخوام حداقل بتونم بذارمشون تو یه قفس و با هم جنگ نکنن. در همین حد کافیه
    با سلام.
    دوست عزیز جفت انداختن کار خیلی راحتیه نمیدونم چرا بعضی ها همه چیزو میخوان سخت جلوه بدن. شما پرندتون رو بیار خونه چون ممکنه در پرنده فروشی بیمار بشه. بعد بسپر 1 ماده بالغ و آماده برات بیارن. در تمام موجودات و مخصوصا پرنده ها این جنس ماده است که باید جنس نر رو قبول کنه. وقتی ماده آماده دستتون رسید بقیه کار خیلی راحته فقط کافیه برای 1 هفته بگذاریشون در جایی که صدای همو بشنون ولی همو نبینن. بعد از اون قفسهاشونو میگذاری کنار هم به صورت چسبیده و منتظر میمونی تا نر و ماده از پشت میله ها به هم توجه نشون بدن این هم معمولا 1-2 هفته طول میکشه و بعد دیگه وقت یکی کردن قفسهاست.
    من دوست عزیزی در نت دارم که ملنگو ماده داشت و براش نر گرفت و تا خرید گذاشت پیش هم هنوز 1 سال نشده که عید براش تخم کردن و تخمها هم نطفه داره حتی لونه هم قبول نکردن و دوست من کف قفس براشون با پارچه لونه درست کرده و منتظریم جوجه ها همین روزهاست که دربیان.
    پس سخت نگیرید نمیدونم چرا همه بدون امتحان فقط میگن نمیشه.
    پاینده باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    با سلام.
    دوست عزیز جفت انداختن کار خیلی راحتیه نمیدونم چرا بعضی ها همه چیزو میخوان سخت جلوه بدن. شما پرندتون رو بیار خونه چون ممکنه در پرنده فروشی بیمار بشه. بعد بسپر 1 ماده بالغ و آماده برات بیارن. در تمام موجودات و مخصوصا پرنده ها این جنس ماده است که باید جنس نر رو قبول کنه. وقتی ماده آماده دستتون رسید بقیه کار خیلی راحته فقط کافیه برای 1 هفته بگذاریشون در جایی که صدای همو بشنون ولی همو نبینن. بعد از اون قفسهاشونو میگذاری کنار هم به صورت چسبیده و منتظر میمونی تا نر و ماده از پشت میله ها به هم توجه نشون بدن این هم معمولا 1-2 هفته طول میکشه و بعد دیگه وقت یکی کردن قفسهاست.
    من دوست عزیزی در نت دارم که ملنگو ماده داشت و براش نر گرفت و تا خرید گذاشت پیش هم هنوز 1 سال نشده که عید براش تخم کردن و تخمها هم نطفه داره حتی لونه هم قبول نکردن و دوست من کف قفس براشون با پارچه لونه درست کرده و منتظریم جوجه ها همین روزهاست که دربیان.
    پس سخت نگیرید نمیدونم چرا همه بدون امتحان فقط میگن نمیشه.
    پاینده باشید.
    ممنون از پاسختون
    تصمیم اولیه همین بود ولی به قول شما اطرافیان میگن باید چندتا ماده عوض کرد و از نظر مالی سخته.
    بله حتی اگه از این روش فقط باهم کنار بیان هم خوبه.
    از همه برای راهنماییشون ممنونم . قطعا باید بیارمش خونه چون تو فضای اون پرنده فروشی کبوتر و مرغ و مار و ماهی و ..... هست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    12251
    ذوستان سلام
    من هم با نظر دوستمون موافقم که میگه جوجه کشی خیلی سخت نیست
    فقط باید روش کار را بلد باشیم و اصول جفت کردن پرنده ها را. وقتی دو پرنده همدیگه را قبول کردن کار بسیار اسان میشود وبه موقع خودشون تخمگذاری میکنن .
    من کمتر از یکساله کلا با طوطیسانان اشناشدم اما تو همین مدت چندتا جوجه ملنگو دارم والانم منتظر بدنیا امدن شاه طوطیهای خودم هستم

صفحه 11 از 34 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)