صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596

سازگاری ماهیان

در این بخش در مورد سازش گونه های ماهی و راه های پیشگیری از درگیری میان انها و ترتیب ورود گونه های مختلف بحث خواهد شد.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دلقکها: در مورد این ماهی ها دقت در ورود و تقدم بسیار مهم است .در مورد بعضی دلقک های معروف میشه گفت بهتر است اول اسلاریسها و پرکولا بعد دلقک کلارکی و پینک و سپس تومیتو و در نهایت دلقک مارون اضافه گردد. همزمان وارد کردن هم تاحدی میتواند از درگیری کم و راه حل مناسبی باشد. دقت شود دلقک مارون به شدت مهاجم است وامکان حتی کشته شدن سایرین توسطش میرود!

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    جراح ها: این ماهیان سازگاری کمی اکثرا با هم دارند و لازم است حتما دقت در ورود وتعدادشان بشود . از میان انها جراح ابی و بادبانی و ناسو ملایم هستند و باید در اوایل وارد شوند پس از ان جراحهایی چون جراح زرد و قهوه ای و ... که نیمه پرخاشگرند و پادر بلو و جراح ارغوانی و جراح های مهاجم در اخر وارد گردند. سعی شود در حالت کلی با توجه به حجم تعداد انتخاب گرددتا از درگیری و ضعیف شدن انها جلوگیری و محیط ارام با فضای شنا و پناهگاه مناسب برای تک تک انها مهیا باشد.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    دلقکها: در مورد این ماهی ها دقت در ورود و تقدم بسیار مهم است .در مورد بعضی دلقک های معروف میشه گفت بهتر است اول اسلاریسها و پرکولا بعد دلقک کلارکی و پینک و سپس تومیتو و در نهایت دلقک مارون اضافه گردد. همزمان وارد کردن هم تاحدی میتواند از درگیری کم و راه حل مناسبی باشد. دقت شود دلقک مارون به شدت مهاجم است وامکان حتی کشته شدن سایرین توسطش میرود!
    اين ترتيب كه ماهيهايه اروم رو زودتر وارد كنيم مهمه ولي سايز ماهي و حجم اكواريوم هم خيلي مهمه
    الان من دوتا اسلاريس دارم كه با هم وارد كردم مشكليم با هم ندارن دو روز پيش يه مارون گرفتم نصف اسلاريسه
    الان اسلاريسه دنبال مارون ميكنه .حجمم خيلي مهمه كه اگه فضا زياد باشه ماهيا كمتر بهم گير ميدن

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    من در سایتها دیدم جراح شانه نارنجی رو با عنوان سازگار با بقیه جراح ها معرفی کردند ایا ممکن هست بقیه جراح اون رو بزنن؟
    در مورد جراح پودر قهوه ای هم نوشته با جراحهای مهاجم مشکل ایجاد میشه این یعنی خودش دیگران رو نمیزنه؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    تو اکثر سایتها رفتارهایه ماهیارو به صورت صلح جو و یا مهاجم میگن که ماهیایه صلح جو کاری با دیگر ماهیایه هم نوع ندارن
    ولی مهاجما دیگر هم نوع ها رو به راحتی قبول نمیکنن.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    بنظر من اگر چیدمان سنگها به صورتی باشه که فضا برای مانور و فرار ماهی ها مهیا باشه مشکلی پیش نمیاد البته سایز تانک هم موثر هستش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهیان آب شور
    شماره عضویت
    8033
    دوستان عزیز سلام
    من یک دلقک کلارکی 5 سانتی جهت راه اندازی آکواریومم خریدم بعد از 1 هفته یک شقایق-1 ستاره دریایی- 2 فایرفیش- 1 راس آرایشگر - 1 آپاگون - 1 سه خال و 1 عدد کلارکی حدودا 4 سانتی خردیم و به آکواریوم اضافه کردم.
    اما ماهی کلارکی اولی با همشون مشکل دار شد (غیر از ستاره و شقایق) و همه رو زد حتی 2 تا فایر فیشها و سه خال رو کشت .
    هنوزم با گذشت 3 روز با بقیه مشکل داره .
    اگه امکانش هست منو راهنمایی کنین.

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    نقل قول نوشته اصلی توسط mspn_tapesh2001 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من یک دلقک کلارکی 5 سانتی جهت راه اندازی آکواریومم خریدم بعد از 1 هفته یک شقایق-1 ستاره دریایی- 2 فایرفیش- 1 راس آرایشگر - 1 آپاگون - 1 سه خال و 1 عدد کلارکی حدودا 4 سانتی خردیم و به آکواریوم اضافه کردم.
    اما ماهی کلارکی اولی با همشون مشکل دار شد (غیر از ستاره و شقایق) و همه رو زد حتی 2 تا فایر فیشها و سه خال رو کشت .
    درود
    سایز آکواریوم شما چقدره؟
    کشته شدن سه خال احتمالاً به علّت جنگ برای گرفتن شقایق موکتی بوده چون کلارکی زودتر وارد شده بوده و اونو قلمرو خودش می دونسته.
    زدن بقیه ماهی ها به احتمال زیاد بعد از مدّتی حل میشه و به وجودشون عادت می کنه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    نقل قول نوشته اصلی توسط mspn_tapesh2001 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    سلام
    کلارکی ها خیلی قمرو طلب و پرخاشگر هستن برای همین بهتر بود اخرین ماهی که به اکواریم اظافه میشه کلارکی باشه منهم اول کاره شمارو انجام دادم ولی مجبور رد کردنش شدم

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)